Reforma jezika foruma

poruka: 193
|
čitano: 34.144
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: Reforma jezika foruma
Vakaka kaže...
ulinsky kaže...

  Baš tako,kada vidim tekst u 10 redova,bez tačke,bez završene misli,jednostavno ne mogu to da čitam.

A zbog toga nekad i nisi siguran šta je pisac htio reć (napisat), odnosno riječ može imat sasvim drugo značenje ako samo ispustiš jedan zarez u rečenici.

Primjer:

 

Streljati ne pomilovati

Peritus inimicus
16 godina
offline
RE: Reforma jezika foruma
captain_soap_McTawish kaže...
Vakaka kaže...
ulinsky kaže...

  Baš tako,kada vidim tekst u 10 redova,bez tačke,bez završene misli,jednostavno ne mogu to da čitam.

A zbog toga nekad i nisi siguran šta je pisac htio reć (napisat), odnosno riječ može imat sasvim drugo značenje ako samo ispustiš jedan zarez u rečenici.

Primjer:

 

Streljati ne pomilovati

http://hr.wikipedia.org/wiki/Pitija

 

Smijeh

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
14 godina
protjeran
offline
RE: Reforma jezika foruma
ulinsky kaže...
F1-IVO kaže...

Č, ć i ostale điđe miđe se još daju probavit ali bilo bi pametno u tekst od 5 i više redova stavit točku i zarez radi lakšeg i preglednijeg čitanja.

 Baš tako,kada vidim tekst u 10 redova,bez tačke,bez završene misli,jednostavno ne mogu to da čitam.

Isto tako mi se gadi kada vidim tekst u jednom redu s previše zareza na za to nepredviđenim mjestima.

Slobodno klikni hvala ako sam ti pomogao.
15 godina
protjeran
offline
RE: Reforma jezika foruma
lukavg kaže...

Isto tako mi se gadi kada vidim tekst u jednom redu s previše zareza na za to nepredviđenim mjestima.

 I to u formatu: rijec,rijec...

 

RIJEC POSLIJE ZAREZA JE ODVOJENA OD NJEGA!

14 godina
offline
RE: Reforma jezika foruma
Mentalist kaže...
lukavg kaže...

Isto tako mi se gadi kada vidim tekst u jednom redu s previše zareza na za to nepredviđenim mjestima.

 I to u formatu: rijec,rijec...

 

RIJEC POSLIJE ZAREZA JE ODVOJENA OD NJEGA!

ma nije,to,najgore,najgori su oni,koji,pišu 50 redova,teksta,a,ne,udostoji se nijednom enter lupit,između,ti,su najgori,

If you can understand the me, than I can understand the you.
14 godina
offline
Reforma jezika foruma

koda mi nije dosta šta me ona kucka u skoli hebe sa pravopisom.... pa da i na bugu pazim kako pišem... no way Cool {#}

whisper jebeno te volim :*
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 19:51 (Genoxxx).
15 godina
neaktivan
offline
Reforma jezika foruma

A ja mislio da na ovom forumu nema debila koji otvaraju debilne teme. Prvo ovo, onda frizider? Boze, tebi je stvarno dosadno.

MSN - mr.mister32@hotmail.com
14 godina
offline
RE: Reforma jezika foruma
yure32 kaže...

A ja mislio da na ovom forumu nema debila koji otvaraju debilne teme. Prvo ovo, onda frizider? Boze, tebi je stvarno dosadno.

oooo nisi ti ništa vidio još od njega {#}

Acta, non verba.
15 godina
neaktivan
offline
Reforma jezika foruma

Na ovom forumu se nitko tih svih pravopisnih pravila neće pridržavati. Ali bilo bi lijepo jedino kad bi svi pisali sa velikim početnim slovom.{#}

netko
14 godina
offline
Reforma jezika foruma

U načelu tema pokušava ukazati na problem koji definitivno postoji. Kažem samo u načelu. Površno poznavajući tvoje pisanje, u kratkom vremenu koliko sam aktivan na ovom forumu, nisam siguran da li je provokacija ili je namjera iskrena.

 

Postoji više razloga zašto to nije moguće napraviti na forumu (MHO):

- ovo nije neki elitistički forum gdje, ima nas odsvukud, različitih stupnjeva obrazovanja, različitih svjetonazora, ....

- neki svojim otporom prema književnom jeziku (moram priznati da se često puta i sam upitam što je to) izražavaju osobni stav, tko je bilo tko od nas da mu to priječi,

- nekada je brzi odgovor bitniji od gramatike i pravopisa,

- ponekada je post namjerno iskrivljen,

.....

 

i može se tako nabrajati do u nedogled.

 

Poanta je utome da se pisanjem ne vrijeđa i omalovažava drugoga (što se tiče ostalih pravila foruma njih se uvijek može ponovno pročitati, meni osobno su ova dva najvažnija) a što ćeš nekome napraviti argumentima ili samim pisanjem "its up to You".

 

"Live long and prosper Mentalist".

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2010 22:56 (mario.L_hr).
15 godina
offline
Reforma jezika foruma

mislim da bi reforma jezika trebala urednicima vijesti na BOL-u, a ne forumašima

Atomska bubamara
14 godina
neaktivan
offline
Reforma jezika foruma

aaa di si bija bija bija kad je grmilo kad je sivalooo{#}

15 godina
offline
Re: BUG, reforma jezika
Mentalist kaže...

Htio bih da se dogovorimo oko pisanja slijedećih slova: č, ć, đ, ž i š jer nezanemariv broj korisnika koristi tipkovnice sa engleskom postavom slova.

 

 

Sve mi se čini da oni č i ć ne pišu iz razloga toga što ne znaju gdje ih upotrijebiti. Lako je moguće da sam u krivu, ali to je samo moje mišljenje. Neki ljudi nemaju jednostavno osjećaj za to. Znam da je moja učiteljica od 1. - 4. razreda osnovne škole rekla na jednom roditeljskom sastanku da ona također nema osjećaj za č i ć, nego je to naučila na taj način što se svakodnevno susretala s tim kroz svoj posao. Znači, jednostavno je zapamtila gdje ide č, a gdje ć.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2011 11:10 (Izzy).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice