Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

poruka: 932
|
čitano: 264.170
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
vrinho kaže...

Takve bih lemao ko volove, bez milosti. Samo mi nije jasno kako je on samo preko broja bankovnog računa mogao uzimati ovima novce i prebacivati na račune ova 2 kompanjona.

 

Da taj " trik" sa tuđim brojem računa bez ikakvog pina ili fizičke kartice i očitanja je nevjerojatan sigurnosni gaf koji bi trebalo naplatiti bankama, no eto očito je moguće i nije osobito teško sudeći po broju prevaranata koji npr. Zovu ljude po kućama glumeći banku i tražeći brojeve kartica. Navodno je trik u tome da neke kladionice primaju oklade na temelju samo broja kartice. Potom mogu doći tražiti poništenje uplate i vraćanje novca na ruke ili drugi račun. Živjele kladionice :( No eto, bankari su se ovako ogradili, i po našem zakonu je to valjda dovoljno: -Svaki korisnik kartice dužan je sam voditi računa o svakodnevnoj zaštiti podataka odnosno da se kartica, broj kartice, broj na poleđini ili bilo koji drugi podatak ne daju trećim osobama - poručuju iz Hrvatske udruge banaka.
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.11.2014 19:02 (overhaul).
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
overhaul kaže...

 

Da taj " trik" sa tuđim brojem računa bez ikakvog pina ili fizičke kartice i očitanja je nevjerojatan sigurnosni gaf koji bi trebalo naplatiti bankama, no eto očito je moguće i nije osobito teško sudeći po broju prevaranata koji npr. Zovu ljude po kućama glumeći banku i tražeći brojeve kartica. Navodno je trik u tome da neke kladionice primaju oklade na temelju samo broja kartice. Potom mogu doći tražiti poništenje uplate i vraćanje novca na ruke ili drugi račun. Živjele kladionice :( No eto, bankari su se ovako ogradili, i po našem zakonu je to valjda dovoljno: -Svaki korisnik kartice dužan je sam voditi računa o svakodnevnoj zaštiti podataka odnosno da se kartica, broj kartice, broj na poleđini ili bilo koji drugi podatak ne daju trećim osobama - poručuju iz Hrvatske udruge banaka.

Ovo nisam znao, mislio sam da me više ništa u ovoj banana državi ne može iznenaditi ali očito sam se prevario.

11 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
vrinho kaže...

Takve bih lemao ko volove, bez milosti. Samo mi nije jasno kako je on samo preko broja bankovnog računa mogao uzimati ovima novce i prebacivati na račune ova 2 kompanjona.

 

Jedan od komentara na Novom Listu, koji IMO drzi vodu, glavno da novinarka nije htjela otkriti modus operandi {#}

 

"Očito je, osim broja računa i kartice, tražio i zadnja tri broja sa stražnje strane kartice, otvorio paypal račun i povezao karticu s tim brojevima, a zatim s tog paypala preusmjerio na druge paypal račune sa povezanim svojim, curinim i prijateljevim karticama. Neš ti računalne vještine... Zato, čuvajte kartice i ne otkrivajte nikome brojeve sa stražnje strane kartice!"

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
overhaul kaže...
Da taj " trik" sa tuđim brojem računa bez ikakvog pina ili fizičke kartice i očitanja je nevjerojatan sigurnosni gaf koji bi trebalo naplatiti bankama, no eto očito je moguće i nije osobito teško sudeći po broju prevaranata koji npr. Zovu ljude po kućama glumeći banku i tražeći brojeve kartica. Navodno je trik u tome da neke kladionice primaju oklade na temelju samo broja kartice. Potom mogu doći tražiti poništenje uplate i vraćanje novca na ruke ili drugi račun. Živjele kladionice :( No eto, bankari su se ovako ogradili, i po našem zakonu je to valjda dovoljno: -Svaki korisnik kartice dužan je sam voditi računa o svakodnevnoj zaštiti podataka odnosno da se kartica, broj kartice, broj na poleđini ili bilo koji drugi podatak ne daju trećim osobama - poručuju iz Hrvatske udruge banaka.

- "No umjesto da izvrši uplatu na njihove račune za kupnju, on bi od prodavatelja s računa uzimao novac te ga prebacivao na račune svog prijatelja i prijateljice."

 

Tesko mi je povjerovati da mozes bilo sta s brojem racuna bez pina. Pa cak i ovo s kladionicama.

 

edit 01:

Ovo zeleno iznad ima logike, jer samo s brojem racuna, ne mozes nista.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2014 10:27 (Chaky).
9 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Novi sam korisnik, registriran isključivo radi jednog imena koje se već opetovano spominje na ovoj temi, svima znani Varaždinaci, koji nije iz Babine Grede ponovno jaše. I to sad prodaje kafe aparate, opremu za kamione, i razne gluposti ali je i postao profesionalni glazbenik, pa je pokušao i prodati jednu električnu gitaru. Taktika prodaje mu je sve super na početku, ugodan fin i ostalo, a onda počnu priče da neće slati pouzećem jer ga je netko zeznuo za prethodnu pošiljku pa je morao plaćati dvostruke troškove poštarine itd. I budući da nikad nisam imao problema sa kupovinom instrumenata i foto opreme, ljudi su mi slali objektive na probu, ako mi se sviđa uplatim im na račun novac, ako ne, vratim objektiv i platim mu troškove, ljudi dovozili gitare iz Samobora i još bi im platio putne troškove jer nisam tad imao prijevoz itd.. I sa najboljim namjerama, ne znajući tko je imenovani, uplatim mu predujam na račun za tu gitaru sa oglasa.. dalje ne trebam, sreća da je cifra bila stvarno zanemariva, ali metode su mu dno dna.. trenutno su mu blokirani svi oglasi na njuškalu ali čini mi se da ima i dvoatruke profile na imena drugih ljudi, jer se struktura oglasa ponavlja, a pogotovo stil pisanja. Napominjem da danas sa mogućnostima hp expressa da se paketi otvaraju na licu mjesta pred radnicima hp kupnja postaje značajno sigurnija i on izbjegava takvo "poslovanje". 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

I mene je dotični htio prevariti.
Prodavao sam mob za 1500kn, kaže on uplatim ti na račun odmah i ti odmah pošalješ hp ekspresom, jer mob trebam za poklon curi sutra.
Rekao je da je uplatio, ja kažem da čekam ili dok mi pošalješ potvrdu o uplati ili dok mi sjednu novci, nakon čega je dotični rekao da će mob ipak kupiti u zg-u. 

 

sreca da si ustrajao. na mene je jos vrsio pritisak tipa, kako ja tebi vjerujem da mi saljes mob i da unaprijed uplacujem, a ti meni ne vjerujes da sam uplatio....{#}

da, misliiiimmmm...u diznilendu smo ili u zemlji cuda. samo gledam od kud ce Alisa iskociti!

dum spiro - spero
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
eye4eye kaže...

sreca da si ustrajao. na mene je jos vrsio pritisak tipa, kako ja tebi vjerujem da mi saljes mob i da unaprijed uplacujem, a ti meni ne vjerujes da sam uplatio....{#}

da, misliiiimmmm...u diznilendu smo ili u zemlji cuda. samo gledam od kud ce Alisa iskociti!

I meni je slično tako, samo nisam htio previše pisati o tome.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
dombak1608 kaže...

I meni je slično tako, samo nisam htio previše pisati o tome.

da, ali morao sam podijeliti. fascinantno mi. bolje da napisem ovako i omogucim drugima da se pripaze, nego da se trujem i zivciram, iako sve je sretno zavrsilo. po mene.

dum spiro - spero
15 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Kud je sve to došlo da se na ovakve načine pokušava prevarit, nevjerovatno.

Hvala bogu do sad nisam imao problema kod takvih kupnji.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Citam i nevjerujem, inace sam protiv takvih metoda, ali mi nije jasno da do sada nitko nije sjeo u auto zaletio se do jaske i polomio mu noge. Jedino tako se moze stati na kraj takvom ljudskom sljamu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
strojek kaže...

Citam i nevjerujem, inace sam protiv takvih metoda, ali mi nije jasno da do sada nitko nije sjeo u auto zaletio se do jaske i polomio mu noge. Jedino tako se moze stati na kraj takvom ljudskom sljamu.

sve jasno! tipovi kao ovaj bas i rade na fazonu ili iznenadjenja - da te uzme na brzaka i smotaju, ili na fazonu iskoristavanja ljudske pohlepe - kada ti ponude vise nego ono sto ti dajes pa se polakomis i tad postajes neoprezan.

i u cijeloj prici taj ljudski talog ne razmislja da li nesto prodajes jer ti novac treba za hranu, za lijek, da li ce mozda neko dijete plakati zbog tog. ne razmisljaju da pokusavaju prevariti, nekog tko bi ih mogao unakaziti. oni varaju i za 50 i za 5000 kuna i zbog novca, a valjda i sto ih to uzbudjuje. i onda jednog dana nalete!{#}

dum spiro - spero
12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

ma bravo, i onda šta, bute ga nalemali, polomili mu ruke noge i sl, pa idućih par mjeseci se provlačili po sudovima i plaćali istome lječenje i naknadu zbog radne nesposobnosti, a i sudske troškove.... smješni ste.... još ste zeleni i ne shvaćate da živite u apsurdistanu....

 

jedino što naš zakon trenutno shvaća je privatna tužba budući da je ispod 2k kn, ili ne znam kako to ide, neka grupna tužba svih prevarenih

 

 

OT: jedina vam je prevencija, pamet u glavu i nedaj ništa dok ne vidiš lovu.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 15:00 (Checola).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Checola kaže...

ma bravo, i onda šta, bute ga nalemali, polomili mu ruke noge i sl, pa idućih par mjeseci se provlačili po sudovima i plaćali istome lječenje i naknadu zbog radne nesposobnosti, a i sudske troškove.... smješni ste.... još ste zeleni i ne shvaćate da živite u apsurdistanu....

jedino što naš zakon trenutno shvaća je privatna tužba budući da je ispod 2k kn, ili ne znam kako to ide, neka grupna tužba svih prevarenih

OT: jedina vam je prevencija, pamet u glavu i nedaj ništa dok ne vidiš lovu.....

Tako je, ispod 2000 kn se sustav nece zezati sa time, a to su digli sa iznosa od 1000 kn da se u ocima europske unije smanji kriminalitet, kriminalitet se povecao zbog toga ali obzirom da se neprocesuira stopa se stvarno smanjila, bravo za hrvatsku.

Sto se tice ovih likova - treba ih malo izvozati i onda ih ignorirati, to ih najvise ljuti.

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
IrA001 kaže...

nekoliko puta bio na psihijatriji jer je pokušavao samoubojstvo.

bogme sa takvom frizurom, ništa čudno {#}, razumijem ga u potpunosti..... 

12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Da se vidi adresa... ladno bi mu narucio jedno 50 pizza na adresu... pa ek si ih plati suga ljudska.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
16 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

nema kontakt broj navede, trebala bi ti se odmah lampica upaliti

16 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
dedaa kaže..

nema kontakt broj navede, trebala bi ti se odmah lampica upaliti

Naravno, uvijek sam oprezan oko kupnje pogotovo ako su izdašni novci u pitanju. Da je imao broj vjv bi se već dogovorili, a i sutra lako zaprašim za VŽ po mobitele i isti dan se vratim.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
SimeKZ kaže...

Da se vidi adresa... ladno bi mu narucio jedno 50 pizza na adresu... pa ek si ih plati suga ljudska.

eto vidiš kojeg li glupog razmišljanja, kad bi to i ako bi prošlo, sjebo bi nekog dostavljača koji za neku minimalnu plaću drnda po svim mogućim i nemogućim uvjetima po cesti nebi li otplatio kredit u švicarcima i dugove koji su nastali ženinim otkazom zbog porodiljnog, jer je eto zaprimio takvu narudžbu.... stvarno plitko.... divim se razmišljanjima u ovoj temi.... koliko godina ljudi vi imate? tlinaest?

12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

da... najbolje da cu narucit, ovo je samo izljev bjesa nista vise... jer znam kako je kad ti ga netko metne

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
toyotaave444 kaže...

  e IrA001 hvala ti puno,mene je prevario za 2000 kn ,ovo mi je bila potvrda da je stvarno gad,necu zvati nikoga od organa u subotu sam kod njega ,Bog mu pomogao njemu i njegovim,obeceavam da vise nece mirno spavati,da ce imati muke i patnje,evo stvarno sam slao svima i nitko nije varao ali ovo je jedna lijepa prica koja ce mi dati malo antistress program,hvala ti ,pozdrav sa treninga

:)

javi obavezno sto je bilo i kako je zavrsilo!{#}

dum spiro - spero
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Malo sam se bacio u razmišljanje, možda bi rješenje za sve te prevarante bilo da se svi prevareni organiziramo, prikupimo iskustva dokaze i podatke i kategoriziramo ih po imenima prevaranata,

prijavimo prevarante i to na način da ih se tereti za kaznena djela prijevare u stjecaju jer budući da postupak ne ide po službenoj dužnosti ako je u pitanju iznos do 2000 kn, ali ako bi se utvrdilo da je prevarantska bagra ukupno u određenom vremenu prevarila više ljudi, za iznose značajno veće od 2000 kn, u što sam gotovo apsolutno siguran, jer Posavec operira prema ovome već poduženo, i ako se tome još doda lažno predstavljanje i registriranje na njuškalu i drugim oglasnicima i to s ciljem da se takvim djelovanjem ostvari materijalna korist a posebno na perfidan način tako da se prevarom dobronamjernih kupaca za manje iznose (za koje progon ne ide po službenoj dužnosti) pokuša izbjeći odgovornost i budući da isti sigurno igra na kartu da ga nitko neće tužiti zbog 100kn tu, 500kn tamo, 300 kn.. to bi možda i moglo proći po službenoj dužnosti.

12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Hydra9999 kaže...

Malo sam se bacio u razmišljanje, možda bi rješenje za sve te prevarante bilo da se svi prevareni organiziramo, prikupimo iskustva dokaze i podatke i kategoriziramo ih po imenima prevaranata,

prijavimo prevarante i to na način da ih se tereti za kaznena djela prijevare u stjecaju jer budući da postupak ne ide po službenoj dužnosti ako je u pitanju iznos do 2000 kn, ali ako bi se utvrdilo da je prevarantska bagra ukupno u određenom vremenu prevarila više ljudi, za iznose značajno veće od 2000 kn, u što sam gotovo apsolutno siguran, jer Posavec operira prema ovome već poduženo, i ako se tome još doda lažno predstavljanje i registriranje na njuškalu i drugim oglasnicima i to s ciljem da se takvim djelovanjem ostvari materijalna korist a posebno na perfidan način tako da se prevarom dobronamjernih kupaca za manje iznose (za koje progon ne ide po službenoj dužnosti) pokuša izbjeći odgovornost i budući da isti sigurno igra na kartu da ga nitko neće tužiti zbog 100kn tu, 500kn tamo, 300 kn.. to bi možda i moglo proći po službenoj dužnosti.

mislim da nebi ali možete zajedno angažirati odvjetnika da zastupa sve stranke samim time smanjiti troškove postupka i nadati se da će se ovome moći nešto ovršiti, da uspijete pokriti troškove i nadoknaditi štetu....

9 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Iskreno, uopce mi nije do nadoknade troskova nego da se stane na kraj takvim prevarantima! Da setakve stvari znacajno smanje i da se poveca sigurnost takve kupovine preko oglasa..

12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Brijem da si karton dobio jer si stavljo podatke njegove, mada bzvz da se daje karton za to... al ajde, zastita podataka ovo ono, al on nek slobodno oridnira... Nesto slicno ko nase novine kad stave inicijale kriminalaca.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

http://www.zadarskilist.hr/clanci/31102014/galovacki-haker-kupcima-mobitela-slao-bezvrijedne-predmete

Decko ide u istu skolu kao i ja i prije je radio slicne stvari,samo mi ne ide uglavu kako to skidaju s racuna pare.

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
lovvro kaže...

http://www.zadarskilist.hr/clanci/31102014/galovacki-haker-kupcima-mobitela-slao-bezvrijedne-predmete

Decko ide u istu skolu kao i ja i prije je radio slicne stvari,samo mi ne ide uglavu kako to skidaju s racuna pare.

Na prošloj stranici prije 3 tjedna smo o istoj stvari pisali.

12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
16 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Okej, a kako dan danas i dalje teleoperateri mogu zaprimati ugovore 
bez potpisa i osobe na koju ugovori glase?
http://www.vecernji.hr/crna-kronika/sklapala-ugovore-i-kupovala-mobitela-koje-je-prodala-a-sve-na-tude-ime-975515  
Meni to za telekome zvuči kao suučesništvo u kriminalnoj radnji. Kriminalno djelo iz nehaja.
Nije li OIB uveden upravo da se zaštiti identitet osobe u slučaju krađe osobne iskaznice?
Dakle, krimos(ica) donese ukradenu osobnu. Neka i sliči. Ali OIB nebi smjela znati.
Ako se ne poklapa sa imenom na osobnoj, nema ugovora.  

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.11.2014 19:08 (overhaul).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice