Pirotehnika P&O zaključana tema

poruka: 2.943
|
čitano: 1.408.964
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Pirotehnika 2012
Kewin kaže...

svi su ludi za dinamitkama :) zapravo ta petarda ima gipsa 80% 19% piljevine 1% baruta :)

 

Istina. Prošle sam godine bacio jednu.

 

Više se isplati kupit topovski.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika 2012
Kewin kaže...

svi su ludi za dinamitkama :) zapravo ta petarda ima gipsa 80% 19% piljevine 1% baruta :)

 

Gips daje masu da je mozes dalje baciti jer da je lagana nebi je mogo daleko baciti.Piljevina sluzi da sto vise baruta izgori.Jer sluzi kao amortizer.Posto barut nema veliku brzinu izgaranja kao explozivi on sporo razvija tlak.Tako ako nebi bilo piljevine izgorilo bi npr 40% baruta pa bi plinovi  nadvladali strukturnu cvrstocu papirne cijevi i petarda bi pukla prije nego sto izgori i onih 60% baruta.Kada ima piljevina ona pri izgaranju se sabija i povecava volumen u petardi,kako se povecava volumen smanjuje se tlak i time se omogucava izgaranje cijelog baruta prije explozije.Nije potrebno vise baruta jer nebi stigao sav izgoriti prije explozije zbog njegove malje brzine izgaranja.

Ako ne vjerujes izvadi piljevinu i umesto nje dodaj jos baruta,pa ces vidjeti kada petarda explodira da na mjestu explozije ima nesagorenog baruta.

14 godina
offline
Pirotehnika 2012

sve je to jasno i kuzim.. ali recimo set raketa "detonator" koje sam kupovao svake godine je imao dobar efekat i raketa je explodirala (19 kn set) 

e sad nakon 2 god te iste rakete ne explodiraju i nemaju nikakav efekat..... danas idem vratit preostalih 4 setova u zamjenu za njihovu cijenu uzet cu alfe....

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
16 godina
odjavljen
offline
Pirotehnika 2012

ok, hvala na odgovorima, znači prioritet je topovski

Don't you dare to read my mind, Because you don't like, won't like what you'll find
14 godina
offline
Pirotehnika 2012

imam ovako: tomahawk set 1x  veliki pirat 3x veliki bang 2 puta, neka petarda sta 6x puca,pisanice, kaskade fontana, 8 alfi raketa 2 batmana  7 top gun rimskih svijeci(16 pucnjeva)  4 katapult rimskih svijeci (20 pucnjeva)

 

oko 460 kn :)

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
14 godina
offline
Re: Pirotehnika 2012

Ovako za 400knbi uzeo svega pomalo.Ne zelim najjace petarde(tipa topovski udar i sl.) nego nesto srednje.Rakete,par malih i srednjih i jedna velika i rimske svijece.A box nece ulazit u ovu cijenu.

 

Znaci trebam: Rakete i petarde do 400kn

Box do 200kn.

This post is signed by Ivanoile
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2011 18:29 (ivanoile).
13 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika 2012

Evo danas za 60 kn nabavio,nista jako,ali nisam mogao propustiti priliku :)

 

3x mini Commandos

3x Veliki pirat

2x Triangl

3x Mini Mega

3x Mini Zenga

xf:donatorbubrega steam:donator_bubrega R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Pirotehnika 2012

ja cu baciti slikice navecer :)

 

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2011 19:36 (Kewin).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika 2012
.: R32LowRider kaže...

Dakle ekipa, nova godina je došla i tako su došle nove petarde (koliko vidim [Grički top i Crna udovica]). :D

 

Imam oko 180kn, želio bih potrošiti to na petarde jačine Zenge i jače od nje naravno, boxeve i rakete ne uzimam pošto je frend zauzet za to ;) Dakle, treba mi preporuka kaj uzet za 180kn, ja sam mislio ovak neš:

 

Crna Udovica 1x 22kn

Veliki bang 2x 50kn

Pirat 3x 22,5kn

X6 petarda x3 30kn

 

To je otprilike tu negdje...Dali bi ste vi za te novce uzeli nešto drugo ili? Zenge ne uzimam pošto ih kod frenda nabavljam... :)

Nitko? :(

14 godina
offline
Pirotehnika 2012

evo nesto za pod zub

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
13 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika 2012

Jutros mi stigla posiljka iz Mirnoveca {#}{#}{#}{#}

 

kinder milch schokolade
14 godina
offline
Pirotehnika 2012

sto prodajes :) ili si si kupio onak da ti ne ponestane :D

 

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
13 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika 2012

Slučajno zapališ kutiji i eto problema :D

14 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika 2012
Kila crnog baruta, 10m fitilja, 2 metalne cijevi. Video uskoro ;-)
http://bux.ratovi.net/?r=plahy
12 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika 2012

Pokusavas genocid napravit?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika 2012
Kewin kaže...

sto prodajes :) ili si si kupio onak da ti ne ponestane :D

 

Me ne prodajem , sve cemo to ja i moja gf ispucat za novu :)

kinder milch schokolade
16 godina
odjavljen
offline
Re: Pirotehnika 2012
iprogramer kaže...

Jutros mi stigla posiljka iz Mirnoveca {#}{#}{#}{#}

 

lucky bastard -.-'

Don't you dare to read my mind, Because you don't like, won't like what you'll find
14 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika 2012

Kako seru ovi iz Mirnoveca, frendu počeo prodavač govorit da je Dinamitka "trenutno najjača petarda u Europi" i ajde frend uzme dvije i idemo bacit jednu i skužimo da je petarda isti qurac ko Topovski(ili Extreme iz Mirnoveca).

13 godina
offline
Re: Pirotehnika 2012
Jabulani kaže...

Kako seru ovi iz Mirnoveca, frendu počeo prodavač govorit da je Dinamitka "trenutno najjača petarda u Europi" i ajde frend uzme dvije i idemo bacit jednu i skužimo da je petarda isti qurac ko Topovski(ili Extreme iz Mirnoveca).

u europi je najaca tkz. "delova rana"  oko 50 g exploziva dinamitka ima 9 g

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
13 godina
offline
Re: Pirotehnika 2012
iprogramer kaže...

Jutros mi stigla posiljka iz Mirnoveca {#}{#}{#}{#}

 

pa kako to narucis prek veleprodaje? sory za dupli post

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
14 godina
offline
Pirotehnika 2012

volim mirnovec i slazem se sa tvrdnojom da seru previse "da je cici mici najaca petarda....." ugl prakticki kupis 5 kg gipsa -_- radje uzmes tenkovsku ili topovski udar iz oriona :)

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
15 godina
offline
Re: Pirotehnika 2012
Kordy kaže...
iprogramer kaže...

Jutros mi stigla posiljka iz Mirnoveca {#}{#}{#}{#}

 

rich bastard -.-'

There I fixed it

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
14 godina
offline
Re: Pirotehnika 2012
cuspajz kaže...
Kordy kaže...
iprogramer kaže...

Jutros mi stigla posiljka iz Mirnoveca {#}{#}{#}

{#}

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
15 godina
offline
Re: Pirotehnika 2012
iprogramer kaže...

Jutros mi stigla posiljka iz Mirnoveca {#}{#}{#}{#}

 

Sve ovo kaj je tu smo ja i frendovi imali na dočeku nove...bio je jos 2x kineski šapat i 3 boxa od 200 pucnjeva...nakraju se sve zapalilo

 

 

pucali smo na standu, nismo znali ta svezanj dinamitke tolko puca, zaljepili smo ga na stand od placa i otpala tenda....

 

 

Ja ove godine sigurno uzimam sve kaj i iprogramer ima, jos koju tenkovsku i ove nove cobre...

 

Neznam za vas, ali ovogodišnje Cobre su duplo jače nego prošlogodišnje...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika 2012

Na crnjaka su cobre isto ko i prošle godine :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika 2012
zelenbic kaže...
iprogramer kaže...

Jutros mi stigla posiljka iz Mirnoveca {#}{#}{#}{#}

 

pa kako to narucis prek veleprodaje? sory za dupli post

Da

kinder milch schokolade
14 godina
offline
Pirotehnika 2012

@iprogamer  jel mozes uzet paket zengi i poslat na moju adresu {#} da  vidim kolko ce trajat dostava {#}

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
12 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika 2012
Jesu li "Super Top" dobre petarde ?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika 2012

mislim da je super top jak ko tenkovska...

13 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika 2012

jesu li ove bombe od oriona jače od tenkovske?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice