Otvaranje obrta

poruka: 15
|
čitano: 8.112
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Otvaranje obrta

Ovak ekipa,želim otvoriti svoj obrt no imam problem srednju nisam završio(vlastita krivica bježanje....)

E sada obrt bi otvorio za otkup,prodaju i servis mobitela za početak.

Zanima me dali ja mogu ikakav poticaj od države izvući?
Što mi od papira treba?
Krenuo sam ovako na crnjaka i fala bogu ide poso kao lud.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
13 godina
neaktivan
offline
Otvaranje obrta

a da se vratis i zavrsis skolu? ffs

13 godina
offline
Otvaranje obrta

google is your friend link1 link2

13 godina
offline
Otvaranje obrta

Teško da bi mogao dobiti nekakve poticaje, ali vrijedi nazvati Ministarstvo i provjeriti. Tako ćeš najbolje saznati sve informacije. Sretno! :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
13 godina
offline
Re: Otvaranje obrta
alen4430 kaže...

Teško da bi mogao dobiti nekakve poticaje, ali vrijedi nazvati Ministarstvo i provjeriti. Tako ćeš najbolje saznati sve informacije. Sretno! :)

 Pitati ću prvo na birou,tak i tak mi je referentica rekla da ovaj mjesec moram doć osobno pa ću i s njom vidjeti gdje što i kako mogu.

 

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
16 godina
offline
Otvaranje obrta

Prijatelj jedan je dobio poticaj za otvaranje obrta nedavno.

 

Otvara servis i u sklopu tog trgovinu.

 

Dobio je 30 000kn poticaja i mislim da isto toliko mora uložiti svog novca (ili nešto manje, nisam siguran).

 

Uglavnom imaš tih poticaja iz EU fondova za samozapošljavanje, no naravno postoje rigorozni uvjeti na što moraš pare potrošit, inače ih vraćaš nazad.

13 godina
offline
Re: Otvaranje obrta
lllnuclearlll kaže...

Prijatelj jedan je dobio poticaj za otvaranje obrta nedavno.

 

Otvara servis i u sklopu tog trgovinu.

 

Dobio je 30 000kn poticaja i mislim da isto toliko mora uložiti svog novca (ili nešto manje, nisam siguran).

 

Uglavnom imaš tih poticaja iz EU fondova za samozapošljavanje, no naravno postoje rigorozni uvjeti na što moraš pare potrošit, inače ih vraćaš nazad.

 Ja sam isto tako planirao,servis i trgovina za mobitele,no mobitele nebih naručivao od proizvođaća nego bih uzimao polovne i razbijene uređaje,sređivao bi ih da budu kao novi i prodavao i ujedno davao svoju garanciju.

Za početak bih doma otvorio trgovinu i servis da nemoram plačati najam a kad to krene kako spada onda još jednu poslovnicu,za početak mi je cilj svaku kunu ulagati u posao dok neuspije kako spada.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
16 godina
offline
Re: Otvaranje obrta
kruskar kaže...

 Ja sam isto tako planirao,servis i trgovina za mobitele,no mobitele nebih naručivao od proizvođaća nego bih uzimao polovne i razbijene uređaje,sređivao bi ih da budu kao novi i prodavao i ujedno davao svoju garanciju.

Za početak bih doma otvorio trgovinu i servis da nemoram plačati najam a kad to krene kako spada onda još jednu poslovnicu,za početak mi je cilj svaku kunu ulagati u posao dok neuspije kako spada.

Nije to baš tak jednostavno otvoriti doma.

 

Moraš zadovoljiti određene "minimalne tehničke uvjete", pa si malo to prouči, pogotovo radi toga jer se radi o djelatnosti gdje tebi ljudi dolaze u tvoj poslovni prostor, dakle moraš imati u sklopu prostora WC, tehničar ti mora ovjeriti da su instalacije ispravne, treba ti vatrogasni aparat i još neke nebuloze naše divne birokracije.

 

Također svaki mjesec moraš si uplaćivati doprinose za zdravstveno i mirovinsko, što je cca 1500-1800kn, nisam siguran. Treba ti netko također voditi knjige što pretpostavljam ne znaš raditi sam, iako to za obrt i nije toliko komplicirano i da se naučiti, samo na to moraš pazit jako jer su kazne visoke za prekršaje. itd itd...

 

I naravno ostale čari bavljenja poduzetništvom u RH, plaćanje kojekakvih parafiskalnih nameta, komunalne naknade itd itd itd itd itd za hranjenje stotina tisuća uhljeba članova najpoznatijih stranaka u RH...

 

Moj savjet, odi u austriju/njemačku i tamo otvori taj obrt 

13 godina
offline
Re: Otvaranje obrta
lllnuclearlll kaže...
kruskar kaže...

 Ja sam isto tako planirao,servis i trgovina za mobitele,no mobitele nebih naručivao od proizvođaća nego bih uzimao polovne i razbijene uređaje,sređivao bi ih da budu kao novi i prodavao i ujedno davao svoju garanciju.

Za početak bih doma otvorio trgovinu i servis da nemoram plačati najam a kad to krene kako spada onda još jednu poslovnicu,za početak mi je cilj svaku kunu ulagati u posao dok neuspije kako spada.

Nije to baš tak jednostavno otvoriti doma.

 

Moraš zadovoljiti određene "minimalne tehničke uvjete", pa si malo to prouči, pogotovo radi toga jer se radi o djelatnosti gdje tebi ljudi dolaze u tvoj poslovni prostor, dakle moraš imati u sklopu prostora WC, tehničar ti mora ovjeriti da su instalacije ispravne, treba ti vatrogasni aparat i još neke nebuloze naše divne birokracije.

 

Također svaki mjesec moraš si uplaćivati doprinose za zdravstveno i mirovinsko, što je cca 1500-1800kn, nisam siguran. Treba ti netko također voditi knjige što pretpostavljam ne znaš raditi sam, iako to za obrt i nije toliko komplicirano i da se naučiti, samo na to moraš pazit jako jer su kazne visoke za prekršaje. itd itd...

 

I naravno ostale čari bavljenja poduzetništvom u RH, plaćanje kojekakvih parafiskalnih nameta, komunalne naknade itd itd itd itd itd za hranjenje stotina tisuća uhljeba članova najpoznatijih stranaka u RH...

 

Moj savjet, odi u austriju/njemačku i tamo otvori taj obrt 

 Kontam ja to sve u potpunosti,za struju se nebrinem i instalacije pošto mi je otac elektroničar(od svoje 15te se bavi s tim a sad mu je 56),imam mjesto kod sebe doma gdje bih sve to mogao odraditi,prodajni prostor,servisni prostor,wc i sve što je potrebno,tako da mi je to najmanji problem,jedino eto taj poticaj kad bi mogo izvuć bila bi milina,ali sve ću vidjeti na birou što kažu.

 

EDIT
Za vođenje knjiga i toga svega imam od frenda sestru,prije su držali trgovinu pa je upućena u to gdje što i kako.


Rado bi otišao al nemogu ostavit obitelj(roditelji bolesni pa ih neželim na cjedilu ostavit) Želim probat nešto učinit u ovoj državi na bilo koji način nekako uspjet,imam volje,dat ću i 250% sebe samo da uspijem.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 12:00 (kruskar).
13 godina
offline
Otvaranje obrta

Ovako raspitao se malo,bez škole ništa,otišao na algebru našao 6000kn 3mj za servisera računala,tako da sutra idem tamo dogovoriti sve i ta 3mj odraditi.

 

BTW
Svi koji idete u školu nemojte se zahebavat ko ja pa ovako sad ispaštat i zahebavat se.

 

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
12 godina
online
Re: Otvaranje obrta
kruskar kaže...

Ovako raspitao se malo,bez škole ništa,otišao na algebru našao 6000kn 3mj za servisera računala,tako da sutra idem tamo dogovoriti sve i ta 3mj odraditi.

 

BTW
Svi koji idete u školu nemojte se zahebavat ko ja pa ovako sad ispaštat i zahebavat se.

 

 

e nego sta si mislio.. btw moj savjet ti je da nades neku skolu koja uz redovno skolovanje nudi i obrazovanje odraslih, npr. trgovacka. 

 

godina ti je isto oko 6000 kn ali na kraju dobijes papire i strucnu spremu kao da si zavrsio redovnu. samo polozis razliku i par predmeta sta ti fali i gotov si za pra mjeseci. algebra nudi osposobljavanje ali ne i strucnu spremu.

 

covjece daj se trzni pa nemoj se sramotit da u 21. stoljecu ti skole nemas, alo!?

13 godina
offline
Re: Otvaranje obrta
neznalica90 kaže...
kruskar kaže...

Ovako raspitao se malo,bez škole ništa,otišao na algebru našao 6000kn 3mj za servisera računala,tako da sutra idem tamo dogovoriti sve i ta 3mj odraditi.

 

BTW
Svi koji idete u školu nemojte se zahebavat ko ja pa ovako sad ispaštat i zahebavat se.

 

 

e nego sta si mislio.. btw moj savjet ti je da nades neku skolu koja uz redovno skolovanje nudi i obrazovanje odraslih, npr. trgovacka. 

 

godina ti je isto oko 6000 kn ali na kraju dobijes papire i strucnu spremu kao da si zavrsio redovnu. samo polozis razliku i par predmeta sta ti fali i gotov si za pra mjeseci. algebra nudi osposobljavanje ali ne i strucnu spremu.

 

covjece daj se trzni pa nemoj se sramotit da u 21. stoljecu ti skole nemas, alo!?

 Vidjet ću to sve polako ;)
Gle kod mene u mjestu generacije od 95 pa mlađe ako ih pola završilo/završi srednju to će biti dobro,što dalje to gore ;)

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
13 godina
offline
Otvaranje obrta

Bio u algebri iskeširao 7500kn za servisera osobnih računala,startam za 8 dana s školom.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje obrta
Sretno :)
Hardwell - Young Again
13 godina
offline
Re: Otvaranje obrta
leon98 kaže...
Sretno :)

 Hvala,ova 3mj ću morati nekako izgurati,jer majka došla s vjestima da joj se firma zatvorila tako da sad moram stisnuti zube i dat sve od sebe.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice