Legalni rad u Kanadi zaključana tema

poruka: 480
|
čitano: 314.709
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Život i rad u inozemstvu
15 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni rad u Kanadi
magicdream kaže...

Pozdrav.

Odgovor je - ovisi. Bazicno zdravstveno ne pokriva okulistu i stomatologa, i samo odredjeni lijekovi se nalaze na listi. Sve ostalo se mora normalno platiti.

E sad, svaki poslodavac ima ugovor s nekom osiguravajucom kucom tako da cim radis, imas dodatno osiguranje (koje naravno placas), i to osiguranje onda tweakas po zelji... da li pokriva samo tebe ili i clanove obitelji, koji lijekovi su pokriveni osiguranjem, kakve su premije u slucaju nesrece, etc...

 

Nisam siguran da su skupi/specificni lijekovi pokriveni bazicnim osiguranjem, ali daj mi ime lijekova i raspitat cu se ako ti je bitno.

Lay there, stare at the ceiling, and switch back to your time... Just go ahead, now try and taste it, I know it should be ripe...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni rad u Kanadi
bok, evo ja sam prvi put ovdje, pa bih imala koje pitanje ako mi mozete odgovoriti. Naime, ja imam muza i dvoje djece, prijavila sam se na onaj program caregiver i dobila posao kod neke obitelji tamo, potpisala sam ugovor, sad oni cekaju lmo i trebala bih ici u 6 mjesec..... mene bi interesiralo dali moj muz moze na temelju mene ( s obzirom da sam ja u sklopu toga programa ) doci tamo ( jer je to specificna radna dozvola ) i djeca ili moramo cekati dvije godine da ja dobijem perm. res.? Moj muz je stolar za izradu namjestaja i svega ostaloga, i plastične stolarije. Naravno da ne bismo cekali dvije godine, vec bih pronasli nekog poslodavca za LMO il on kad dodje turistički tamo.....hvala puno
11 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni rad u Kanadi

Poštovani Deuse,

kao prvo svaka čast što imaš vremena i živaca za ljude poput nas.

čuj,imam par pitanja,i molila bih te kad stigneš da me malo posavjetuješ.

radi se o sljedečem: muž i jdenogodišnje dijete i ja planiramo već neko vrijeme kako otić u Kanadu s obzirom da oboje radimo samo sezonski,i da nema nikakve nade za stalno  zaposlenje. Muž je po struci elektromehaničar a radi kao konobarar ja sam hotelsko-turistički tehničar.

pročitala sam zaista sve postove na ovom forumu i pregledala sam sve one silne stranice za radne dozvole.

gledali smo poslove koji se nude tamo,pa sad ne znam koliko je pametno slati CV za konobara npr.s obzirom da u svakom oglasu piše ASAP, a i ne znam jeli uopće toliko velika potražnja za tom vrstom radnika ili recepcionera da bi primili ljude iz vana.što ti misliš o tome?

isto tako zanima me varijanta koju ste spominjali otići turistički,pa preć granicu nakon 6 mj pa zatražit dozvolu, koliko je rizično to radit sa malim djetetom?

i još nešto,imam blisku rodbinu tamo,točnije u torontu.

please help jer zaista imamo veliku volju što prije "pobjeć " iz ove zemlje, i znamo da sve to zahtjeva puno truda,i živaca na koje smo moja familija i ja spremni.

hvala ti Deuse puno.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni rad u Kanadi
miljana kaže...
bok, evo ja sam prvi put ovdje, pa bih imala koje pitanje ako mi mozete odgovoriti. Naime, ja imam muza i dvoje djece, prijavila sam se na onaj program caregiver i dobila posao kod neke obitelji tamo, potpisala sam ugovor, sad oni cekaju lmo i trebala bih ici u 6 mjesec..... mene bi interesiralo dali moj muz moze na temelju mene ( s obzirom da sam ja u sklopu toga programa ) doci tamo ( jer je to specificna radna dozvola ) i djeca ili moramo cekati dvije godine da ja dobijem perm. res.? Moj muz je stolar za izradu namjestaja i svega ostaloga, i plastične stolarije. Naravno da ne bismo cekali dvije godine, vec bih pronasli nekog poslodavca za LMO il on kad dodje turistički tamo.....hvala puno

Hmmm... iskreno ne znam, ali siguran sam da neka brosura o programu ili upute sadrze tocnu informaciju. Ovako laicki, koliko ja znam svaka radna dozvola moze automatski ukljucivati zahtjev za blizi rod, odnosno djecu, supruznika i roditelje, no logicno mi je da ako budes zivjela kod obitelji kod koje radis, da oni bas nece pristati da udome sve vas... ne znam nista o tom programu tako da bi se trebala raspitati tamo gdje si prijavljena.

 

Takodjer, perm.res. je malo veci zalogaj, i ovisi o regiji u kojoj zavrsis, i trebat ce min. 3 godine dok uopce postanes kvalificirana, a onda jos otprilike godinu dana da se rijesi. To je barem ono sto ja znam, ako saznas tocnije informacije, podijeli.

 

tinky vinky kaže...

Poštovani Deuse,

kao prvo svaka čast što imaš vremena i živaca za ljude poput nas.

čuj,imam par pitanja,i molila bih te kad stigneš da me malo posavjetuješ.

radi se o sljedečem: muž i jdenogodišnje dijete i ja planiramo već neko vrijeme kako otić u Kanadu s obzirom da oboje radimo samo sezonski,i da nema nikakve nade za stalno  zaposlenje. Muž je po struci elektromehaničar a radi kao konobarar ja sam hotelsko-turistički tehničar.

pročitala sam zaista sve postove na ovom forumu i pregledala sam sve one silne stranice za radne dozvole.

gledali smo poslove koji se nude tamo,pa sad ne znam koliko je pametno slati CV za konobara npr.s obzirom da u svakom oglasu piše ASAP, a i ne znam jeli uopće toliko velika potražnja za tom vrstom radnika ili recepcionera da bi primili ljude iz vana.što ti misliš o tome?

isto tako zanima me varijanta koju ste spominjali otići turistički,pa preć granicu nakon 6 mj pa zatražit dozvolu, koliko je rizično to radit sa malim djetetom?

i još nešto,imam blisku rodbinu tamo,točnije u torontu.

please help jer zaista imamo veliku volju što prije "pobjeć " iz ove zemlje, i znamo da sve to zahtjeva puno truda,i živaca na koje smo moja familija i ja spremni.

hvala ti Deuse puno.

 

Mislim da nemas bas nista za izgubiti sto saljes CV, osim par klikova i mozda minutu. Nemoj se uopce zamarati s time sto poslodavac hoce ili nece, ako zadovoljavas kvalifikacije u smislu jezika i strucnosti, salji bez razmisljanja. Takodjer, provjeri na internetu malo o tom baru/pubu/restoranu na koji se prijavljujes, lako je moguce da je u pitanju neko elitno mjesto koje trazi vrhunskog konobara.

 

Takodjer... imaj na umu slijedece, sto bi se moglo smjestiti pod kulturoloske razlike. Naravno, govorim za Quebec:

iako je to tehnicki zakonom zabranjeno, konobarice se uglavnom biraju po izgledu. Takodjer, nerijetko je "radna uniforma" vrhunski izazovna, a od konobarice se normalno ocekuje da makar minimalno flerta s gostima.

Ovo govorim cisto jer je moguce da si stroga katolkinja, ili da ti muz nije OK sa time kako se ovdje konobari.

Lay there, stare at the ceiling, and switch back to your time... Just go ahead, now try and taste it, I know it should be ripe...
11 godina
neaktivan
offline
Legalni rad u Kanadi

evo mene opet,

 

hvala na odgovoru,  kod ovog programa caregiver perm.res. se dobiva nakon dvije godine, to znam stoposto, jer su mi rekli iz agencije, i citala sam na kanadskim stranicama za caregivera, to je valjda jedini program nakon dvije godine. Što se tiče muza i djece, pokušala bih njemu naci posao, taman sam u pregovorima sa jednom firmom otamo, koju mi je nasao jedan nas gospodin Hrvat, hvala mu puno, tako da bismo pokusali nešto iskemijati, da unajmimo nesto, da on tu bude, vazno je da smo blizu, a ja eto imam sve free kod ove familije, sto je dobro za prvotni dolazak, bar mislim

Inace što mislite o teritoriju Yukon? jer ja gore idem, i koliko imam informacije iz prve ruke od gospodina gore, kaze da ima stvarno posla..... e sto se tice klime i uvjeta sve znam, al eto nadam se da cemo se priviknuti il nakon koju godinu odselit juznije....:D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni rad u Kanadi

mogu li jos jedno pitanje postaviti? ako ja odem prva kao po planu, i odgore nadjemo poslodavca koji bi za muza trazio Lmo, jer oni gore imaju  strane sve radnike, dali on mora biti u Hrvatskoj dok svi papiri ne budu gotovi ili moze biti u Yukonu, ako dok je tamo npr. turistički dobije odmah ponudu? hvala punooooooo

15 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni rad u Kanadi
miljana kaže...

evo mene opet,

 

hvala na odgovoru,  kod ovog programa caregiver perm.res. se dobiva nakon dvije godine, to znam stoposto, jer su mi rekli iz agencije, i citala sam na kanadskim stranicama za caregivera, to je valjda jedini program nakon dvije godine. Što se tiče muza i djece, pokušala bih njemu naci posao, taman sam u pregovorima sa jednom firmom otamo, koju mi je nasao jedan nas gospodin Hrvat, hvala mu puno, tako da bismo pokusali nešto iskemijati, da unajmimo nesto, da on tu bude, vazno je da smo blizu, a ja eto imam sve free kod ove familije, sto je dobro za prvotni dolazak, bar mislim

Inace što mislite o teritoriju Yukon? jer ja gore idem, i koliko imam informacije iz prve ruke od gospodina gore, kaze da ima stvarno posla..... e sto se tice klime i uvjeta sve znam, al eto nadam se da cemo se priviknuti il nakon koju godinu odselit juznije....:D

Super onda, znaci onda je to sve puno lakse.

Sto se tice Yukona - pa, mogu reci da ce biti hladno... i to jako.

 

miljana kaže...

mogu li jos jedno pitanje postaviti? ako ja odem prva kao po planu, i odgore nadjemo poslodavca koji bi za muza trazio Lmo, jer oni gore imaju  strane sve radnike, dali on mora biti u Hrvatskoj dok svi papiri ne budu gotovi ili moze biti u Yukonu, ako dok je tamo npr. turistički dobije odmah ponudu? hvala punooooooo

Tehnicki, da, ali prakticno i ne bas. Koliko ja znam, bitno je biti van Kanade, sto znaci da moze biti s tobom dok mu papiri ne stignu, pa kad stignu sjesti u auto, odvesti se do granice s US-om, preci, vratiti se odmah natrag prema Kanadi i na granici rijesiti sve.

Lay there, stare at the ceiling, and switch back to your time... Just go ahead, now try and taste it, I know it should be ripe...
14 godina
neaktivan
offline
Legalni rad u Kanadi

Bilo bi divno kad bi netko otvorio ovakvu temu za Australiju..

 

Sorry za off.

 

 

Yaaay, tri godine gubljenja vremena ovdje.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni rad u Kanadi

hvala puno Deus, znači ta njegova radna dozvola bi mogla biti rijesena otamo, ako je on u Kanadi, dal isto treba cekati LMO koji mjesec ili ima neki drugi nacin? dal treba nešto od toga slati u Hrvatsku ili iz Hrvatske potpisivati, ne razumin kako bi to islo? sori sta te tlačin, zahvaljujem ti

11 godina
neaktivan
offline
Legalni rad u Kanadi

Ajmo se skupit nas 5 i otic na blef ko turisti,kad si tamo lakse je{#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni rad u Kanadi

procitao sam sve...sada bas cekam da mi ujak javi dali sam dobio garanciju ,,tj,,,zaposlenje u njegovoj firmi...ali nekuzim kako funkcionira taj ispit engleskog...sta je to test online....jer on nosi najvise bodova...moze li mi neko pojasniti kako to funkcionira....??

11 godina
neaktivan
offline
Legalni rad u Kanadi

Pozz svima na ovom forumu!                                                                                                                                                                                                                              Postovanje tebi Deuse za svu pomoc koju dajes ovde. Stvrano zelim da pohvalim ovaj site, i ovaj forum! Vrhunski ste.  {#}                        Pregledao sam sve stranice, i procitao, po ko zna koliko puta, sve odgovore na neka pitanja koja bih i ja postavio. Ne bih da ti oduzimam puno vremena citajuci moj post. Imam dva pitanja... jedno prostije, drugo malo slozenije:                                                                                                                                                                                                                           1. Da li je tacno da karta kosta 1.300, 400 dollara(kao sto je neko skoro napisao), ili se moze naci za jeftinije?,                                             2. Da li je moguce vencati se sa osobom u Kanadi, koja nije Kanadski drzavljanin(nisam ni ja, naravno)?                                                                                                                                                                                                                                                        Unapred hvala Deuse, i jos jednom, puno pozz svima!   {#}                                               

11 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni rad u Kanadi

karta dođe onoliko za koliko para je nades, pogledaj malo po netu stvarno ima jako puno stranica i opcija za kupovanje karata {#} 

a na drugo pitanje je odgovor jednostavan, mozes se brate ozenit i za marsovku ako je nades u kanadi  {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni rad u Kanadi
rastom kaže...

....

a na drugo pitanje je odgovor jednostavan, mozes se brate ozenit i za marsovku ako je nades u kanadi  {#}

Ali ne nuzno i u Kanadi ;-) Koliko je meni poznato, moras se ozeniti u zemlji cije drzavljanstvo imas, zbog papira.

Tj. one spike idemo u Vegas i ozeniti se, mislim da to radi samo za Amere.

Lay there, stare at the ceiling, and switch back to your time... Just go ahead, now try and taste it, I know it should be ripe...
11 godina
neaktivan
offline
Legalni rad u Kanadi

Hvala vam puno Rastom, Deuse. Veliki pozdrav, zelim vam sve najbolje! {#}

11 godina
offline
Re: Legalni rad u Kanadi
Deus ex machina kaže...
rastom kaže...

....

a na drugo pitanje je odgovor jednostavan, mozes se brate ozenit i za marsovku ako je nades u kanadi  {#}

Ali ne nuzno i u Kanadi ;-) Koliko je meni poznato, moras se ozeniti u zemlji cije drzavljanstvo imas, zbog papira.

Tj. one spike idemo u Vegas i ozeniti se, mislim da to radi samo za Amere.

Kad bi tako bilo, onda se nitko ne bi mogao vjencat sa strancem, jer gdjegod odes, jedan nije drzavljan {#}
Mozes se ozenit (skoro) gdje hoces i s kime hoces, a papire dobijes tamo gdje se zenis, i priznat ce ti u HR, a i obrnuto, Kanadjani se mogu zenit vani i vrijedit ce u Kanadi ako priloze potvrdu da su vjencani.
Jedino ako on misli da ce to nesto pomoci s vizom / aplikacijom za stalno boraviste - nece uopce.

Sto se tice karata, dosta ovisi kad se putuje. U 3. i 4. mjesecu je dosta jeftinije negoli 7-8. mjesec. Ja bio kupio kartu ZG-TOR prosle godine za $850.

12 godina
neaktivan
offline
Legalni rad u Kanadi

Deus neznam jel me se sjecas (str.2) nemam nikakvo pitanje,{#}samo te zelim pozdravit i zahvalit se na savjetu i podrsci koju si mi dao a vidim da jos sudjelujes svaka cast.

Uglavnom pozdrav iz Toronta

PS.poziv za Tim Hortons jos vrijedi.

ms
12 godina
offline
Re: Legalni rad u Kanadi
rmaranja kaže...

Deus neznam jel me se sjecas (str.2) nemam nikakvo pitanje,{#}samo te zelim pozdravit i zahvalit se na savjetu i podrsci koju si mi dao a vidim da jos sudjelujes svaka cast.

Uglavnom pozdrav iz Toronta

PS.poziv za Tim Hortons jos vrijedi.

Svaka čast, išao si sam? Kako ti se čini za sada?

WordPress ❤
15 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni rad u Kanadi
rmaranja kaže...

Deus neznam jel me se sjecas (str.2) nemam nikakvo pitanje,{#}samo te zelim pozdravit i zahvalit se na savjetu i podrsci koju si mi dao a vidim da jos sudjelujes svaka cast.

Uglavnom pozdrav iz Toronta

PS.poziv za Tim Hortons jos vrijedi.

Prezakon ;-)

Dopali do Montreala jedan vikend, pa da pijemo i da se malo smijes kako mi ne ide hrvatski vise :-D

Lay there, stare at the ceiling, and switch back to your time... Just go ahead, now try and taste it, I know it should be ripe...
11 godina
neaktivan
offline
Legalni rad u Kanadi

Poštovani!

 

Zanima me jedno... Tata mi je u Vancuveru vec 6mj i radi. Ima obiteljsku vizu koju je kupio pri odlasku u Kandu preko agencije.

Sada bi mama i ja trebale u 5 mj ici tamo kod njega i ostati. Ali ono sto me zanima kako bi moj decko mogao ici s nama i da on radi i ostane.

Tata kaze da je najbolje da se ozenimo, ali to nije provjerena informacija jer nestigne jel radi puno.

 

Hvala!

15 godina
neaktivan
offline
Legalni rad u Kanadi

Zenidba je definitivno najjednostavniji izbor.

Lay there, stare at the ceiling, and switch back to your time... Just go ahead, now try and taste it, I know it should be ripe...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni rad u Kanadi

A kakav papir njemu treba da ponese tamo i da li da zadržim svoje prezime ili to nema veze?? Da ne bi i ja neka "prava izgubila", ali cini mi se da nema to veze jer sam punoljetna,ocito na tu njegovui vizu samo majka vrijedi???

 

 

Hvala

12 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni rad u Kanadi

dobro je malo je hladno ali navikavam se.

 

ms
12 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni rad u Kanadi

haha morat ces ponovit gradivo iz Hrvatskog jezika, trebao sam ici sa frendom za Montreal prije tjedan dana ali ovom tipu zena treba rodit svaki dan pa smo odgodili do daljnjeg, ali ako budem isao obavezno cu ti se javit pa se nadjemo cisto da se vidimo ok.

ms
11 godina
neaktivan
offline
Legalni rad u Kanadi

pitanje.imam 40g.nedavno sam stekao mirovinu.još se osiječam sposobnim za posao.imam zaštitarsku licencu.i licencu pirotehničara.poležen tečaj na polic.akademiji.imam puno radnog iskustva u vojnim pol.poslovima.zaštizarskiom poslu i naravno kao pirotehničar.dali ima neko u kanadi da provjeri dali se traži ovakva vrsta posla.i ako ima koja kompanija bi me zaposlila?

11 godina
neaktivan
offline
Legalni rad u Kanadi

Poruka za Deuxa,

 

Deux,

 

Dvije frendice su iz Zagreba stigle u Montreal. Pozivamo te na kavu u caffe Sarajevo. Javi nam se. Bilo bi nam jako drago upoznati te. Pozz.

14 godina
odjavljen
offline
Legalni rad u Kanadi

Tu i tamo pratim ovu temu, sretno svima u potrazi za, pa nečim boljim. Deuse, ovakav poziv nebih odbio.

15 godina
neaktivan
offline
Legalni rad u Kanadi

Ovaj, mislio sam da je Cafe Sarajevo zatvoren? Barem vise nije na istoj adresi, gledao sam pred mozda 6-7 tjedana!

 

P.S. Poslao sam im broj na PM ;-) Vikend je, its party time!

Lay there, stare at the ceiling, and switch back to your time... Just go ahead, now try and taste it, I know it should be ripe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2013 7:37 (Deus ex machina).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni rad u Kanadi

Iskreno, ni mi nismo bile tamo. Rumunj kojeg smo upoznale u hostelu ( dugo zivi u Montrealu) htio nas je odvesti u caffe Sarajevo... pretpostavljam da ipak radi.

Ali, nije bitno. Ti samo predlozi mjesto i vrijeme i mi cemo doci.

 

Pozz,

14 godina
neaktivan
offline
Legalni rad u Kanadi

deus mašina, poznat si svugdje ;)

 

 

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Život i rad u inozemstvu
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice