Dokaz da je zemlja ravna ploca

poruka: 42
|
čitano: 22.783
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Dokaz da je zemlja ravna ploca



Nikada nisu uhvatili cjelu zemaljsku kuglu kao sliku, sve slike su lazirane sa strane NASA, pogledajte video i uvjerit ce te se.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 11:46 (xFx889).
12 godina
neaktivan
offline
Dokaz da je zemlja ravna ploca

nadam se da trollas.

16 godina
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
Defa.psd kaže...

nadam se da trollas.

 Ja se nadam da ne 

14 godina
offline
Dokaz da je zemlja ravna ploca

On se možda javlja iz druge dimenzije, kod njega možda je ravna

13 godina
offline
Dokaz da je zemlja ravna ploca

Malo sam samo premotao video i naišao sam na jedan "dokaz" u kojem navodi kako se iz ISSa ne mogu vidjeti sateliti (njih oko 3400)
Što čak nije ni toliko loše pitanje (kad bi bilo pitanje a ne dokaz), a mislim da se odgovor krije u različitim visinama na kojim orbitiraju (hmmm... hrvatska riječ?) ISS i ostali sateliti

ISS se nalazi na 400km od površine Zemlje, dok se sateliti mogu nalaziti na različitim visinama, i mogu biti različitih dimenzija (vidi slike). I sada zamisli da gledaš nešto što ima dimenzije 5*2*2 m s npr. 10km udaljenosti

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 13:34 (Top Bugovac).
12 godina
offline
Dokaz da je zemlja ravna ploca

Ovaj video je komedija,ljepo se nasmije.Lik na 29 i nešto počinje objašnjavati da bi na nekih 30:10 objasnio da je sunce udaljeno samo 5000km od nas 

https://www.youtube.com/c/DannyStrmi http://social.xfire.com/profile/strmi007
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca

ajmo sad kad je ravna uzet teleskop i gledat sta rade ovi u americi ;))) jaj

 

12 godina
offline
Dokaz da je zemlja ravna ploca

najbolji dio,objašnjava zašto nepadnemo s zemlje i ako je zemlja ravna zašto nema rub/kraj 

https://www.youtube.com/c/DannyStrmi http://social.xfire.com/profile/strmi007
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
sstrmi kaže...

najbolji dio,objašnjava zašto nepadnemo s zemlje i ako je zemlja ravna zašto nema rub/kraj 

 Da to malo nema logike, da nam zid ne dozvoljava da idemo do ruba ? Pa nije valjda taj zid do neba ?

16 godina
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
xFx889 kaže...
sstrmi kaže...

najbolji dio,objašnjava zašto nepadnemo s zemlje i ako je zemlja ravna zašto nema rub/kraj 

 Da to malo nema logike, da nam zid ne dozvoljava da idemo do ruba ? Pa nije valjda taj zid do neba ?

 Da, to jedino malo nema logike, ovo ostalo je sve čist logično i normalno kako bi trebalo i biti... 

12 godina
offline
Dokaz da je zemlja ravna ploca

Jedino što ima logike može biti ono o Apollu i slijetanju na mjesec 69-te ali ne zato zbog nekih teorija zavjere,nego jednostavno teško je vjerovati s onakvom tehnologijom

https://www.youtube.com/c/DannyStrmi http://social.xfire.com/profile/strmi007
8 godina
offline
Dokaz da je zemlja ravna ploca

Ovo postaje zabrinjavajuće 

13 godina
neaktivan
offline
Dokaz da je zemlja ravna ploca

13 godina
neaktivan
offline
Dokaz da je zemlja ravna ploca

ako je zemlja okrugla zasto australci ne padaju sa zemlje?

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
13 godina
neaktivan
offline
Dokaz da je zemlja ravna ploca

Možda gravitacija ?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
expert man kaže...

Možda gravitacija ?

 nema potrebe za objasnjenjem ja sam se sprdao al ocito nisi shvatio 

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
7 godina
neaktivan
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
Pogledajte u mjesec i vidit cete da je zakrivljen, ako se popnete na jako visoku zgradu ili letite avionom vidit cete zakrivljenost, i nemoguce je da bi zemlja bila ravna ploca jer je kugla najednostavniji oblik u prirodi
9 godina
neaktivan
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
Jednostavno, cim sam vidio da je nova poruka u temi, znao sam da si to ti.
"Ono si što jedeš" - ja sam pizza (ne, ozbiljno, pitajte @Tony1999)
7 godina
neaktivan
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
Odgovaram ljudima koji pricaju gluposti
8 godina
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
MatkoManijak kaže...
Pogledajte u mjesec i vidit cete da je zakrivljen, ako se popnete na jako visoku zgradu ili letite avionom vidit cete zakrivljenost, i nemoguce je da bi zemlja bila ravna ploca jer je kugla najednostavniji oblik u prirodi

Aha, znači ako se popnem na vrh nekog nebodera, vidim zakrivljenost zemlje,

pa dobro možeš mi onda dati neke primjere gdje se vidi zakrivljenost iz aviona i sa nebodera a da nije snimano sa wide-angle objektivom 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
Al si glup pa nesnimas, popni se na planinu jebote i vidit ces
8 godina
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
MatkoManijak kaže...
Al si glup pa nesnimas, popni se na planinu jebote i vidit ces

 MOLIM BEZ VRIJEĐANJA! 

ti vidiš zakrivljenost kad se popneš na planinu, a ja je ne vidim ni kad sam u svemiru 

7 godina
offline
Dokaz da je zemlja ravna ploca

Slika 1

Slika 2

 

 - Prebaci na 18 min i 30 sec pa gledaj detalje kako je zemlja okrugla i onda na 18 min i 40 sec kad otvori vrata kako je ravna...

 

Neki vide sa planine, neki ni sa 40 km visine... Ja sam uvjeren da je okrugla, makar, kako nas vlasti drze neinformiranima za sve zivo, mi znamo ono sto su oni dozvoli da znamo i postavili kao istinu, a obzirom da kontroliraju sve, mislim da neke stvari necemo saznati nikada kao pojedinci...

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 16:32 (Zwer54).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
Jel vidis mjesec?! Mjesec je okrugao i pogledaj u teleskop vidit ces zakrivljenost po rubovima ako je mjesec okrugao onda je i zemlja
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
Potrebno je uvesti IQ test za registraciju na forum. Kolko vidim, nekima je manji od sobne temperature..
Iron Maiden
9 godina
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
to nije mjesec. to je maketa od stiropola koju su amerikanci postavili gore da kruži oko zemlje. pravi mjesec se ne može vidjeti golim okom jer je stalno okrenut bočno prema zemlji kao što gledate papir sa bočne strane pa kao da nestane. :D
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
Ako već pokušavaš biti troll u temi koja je glupa još od samog naslova, barem nauči pisati: STIROPOR. Čak ni to nije točno jer je to naziv određene firme, već je to polimer koji se zove polistiren. Al koja je uopće svrha objašnjavati ikome išta u ovoj temi. Coriollisova sila (zbog rotacije i zakrivljenosti), geometrijsko tijelo koje se oblikuje da bi se postigao minimum potencijalne energije. I što je najbolje, Zemlja NIJE okrugla, već je oblika geoida (sploštena na polovima). Da ne govorim o problemima rotacije i same raspodijele sile gravitacije kod ravne ploče. Već sad sila gravitacije nije jednaka na polovima i ekvatoru (prosječna se uzima kao 9.81, dok se u osnovnoj školi i kod računanja sila uzima 10 zbog faktora sigurnosti)
9 godina
neaktivan
offline
Dokaz da je zemlja ravna ploca

Nisam mogao vjerovat da je neko napravio ovakvu temu, al zanima me kako mislite da je Magellan oplovio zemlju i napravio pogrešku od jedan dan u brodskom dnevniku (nije on, ali posada je) ako bi zemlja bila ravna ploča? Ne bi skužio da je negdje sila teza u smjeru prema središtu tog diska i da mu posada hoda po jarbolu a ne po palubi?!

Takoder da je zemlja ravna ploča s centrom teže u sredini toga diska, ploče ili čega već, znali bi to zato jer bi sila gravitacije djelovala u smjeru prema središtu sto bi bilo pod određenim kutom ako bi se maknuo s centra pa bi Australci hodali otprilike po zidovima a ne po podu. Novozelanđani također.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
Kao prvo;
Kugla ili sfera je najednostavniji oblik u prirodi
Npr. Probaj puhat mjehurice od detergenta oni su u okrugli, aj napravi puhaljku u obliku kvadrata i pusi opet ce bit okruglo.

Kao drugo;
Da je zemlja ravna stalno bi bio dan, nebo i zemlja u obzoru se nebi spajali, nemoguce je napravit predmet od stiropora velik kao mjesec jer bi izgorio od sunca

Zakljucak;
Zemlja je okrugla
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dokaz da je zemlja ravna ploca
JAKO traljavo napisan odgovor. Prvo, ako želiš nešto objasniti, onda tako traljava objašnjenja nemoj pisati. Nije najjednostavniji oblik nego je najmanja energija, odnosno brzo se uspostavlja ravnoteža sila koje djeluju na vanjski dio ovojnice i tlaka u ovojnici, a s obzirom da je zatvoreno tijelo, unutarnje sile u ovojnici su u ravnoteži, a sapunica puca tek kad se na gornjem dijelu ovojnica dovoljno stanji da dolazi do razlike u tlaku, opet zbog sile teže koja sapunicu "vuče" na donji dio. Iz istog principa o minimumu energije se u vakumu formiraju kuglice vode.

Treće, da je zemlja disk ili ploča, mogla bi se rotirati, odnosno vjerojatno bi mogla zadržati i rotaciju i precesiju, ali bi se nakon nekog vremena počela pretvarat u geoid. Čak ima i znanstvenika koji se zalažu u postojanje tijela u obliku torusa (za ove kojima je kugla najjednostavnija, torus izgleda kao američka krafna)

I naravno, kao i svaki polimer, tako i polistiren pati od velike promjene temperature, naravno, dodavanjem aditiva se to do određene granice suzbija, tako da bi vjerojatno prije stradao od niskog tlaka i niske temperature u višim slojevima atmosfere.

Molim vas ne trabunjajte gluposti i obrazujte se kad već ne znate.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice