Astronomska fizika i teorija

poruka: 76
|
čitano: 16.763
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Astronomska fizika i teorija

isto si znao i da je 95 krenuo projekt dokazivanja tahiona sa strane john brandenburga

sve ti znas samo provociras, i u drugim temama, ne samo ovoj

15 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...

isto si znao i da je 95 krenuo projekt dokazivanja tahiona sa strane john brandenburga

sve ti znas samo provociras, i u drugim temama, ne samo ovoj

Jesu ga nasli? Tahion? Jesu nasli higgisov bozon? Nisu. Teoretski oboje postoje, ali dok se ne dokazu to je sve TEORIJA.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
13 godina
protjeran
offline
Astronomska fizika i teorija

teriju cine teoretski dokazi, ne masta, ona cini SF

15 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...

teriju cine teoretski dokazi, ne masta, ona cini SF

Teorijski dokazi? WTF is that!?

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
tnakir kaže...
nick_01 kaže...

teriju cine teoretski dokazi, ne masta, ona cini SF

Teorijski dokazi? WTF is that!?

evo primjer tamne materije.

ona je bila prvo primjer teoretskog dokaza.

galaksije su se brze okretale nego sto je to predviđeno, bilo je vise gravitacije od one koja je bila predviđena na osnovu mase. znaci da nesto izvane djeluje međusobnom gravitacijom sa masom galaksije.

znaci da kalaksijama nesto misticno daje vecu silu privlacenja i gravitaciju -  a nista tamo nema, samo tama.

to znaci da je ta tama tvar, materija.

to je bio teoretski dokaz tamne materije.

kasnije su primjenjeni prakticki dokazi pomocu svijetlosti plinova, itd... mislim da sam vec napisao, gravitasiske lece itd...

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 9:38 (nick_01).
15 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...
tnakir kaže...
nick_01 kaže...

teriju cine teoretski dokazi, ne masta, ona cini SF

Teorijski dokazi? WTF is that!?

evo primjer tamne materije.

ona je bila prvo primjer teoretskog dokaza.

gravitacije su se brze okretale nego sto je to predviđeno, bilo je vise gravitacije od one koja je bila predviđena na osnovu mase. znaci da nesto izvane djeluje međusobnom gravitacijom sa masom galaksije.

znaci da kalaksijama nesto misticno daje vecu silu privlacenja i gravitaciju -  a nista tamo nema, samo tama.

to znaci da je ta tama tvar, materija.

to je bio teoretski dokaz tamne materije.

kasnije su primjenjeni prakticki dokazi pomocu svijetlosti plinova, itd... mislim da sam vec napisao, gravitasiske lece itd...

Objasni mi kako se to gravitacija okrece? Za "okretanje gravitacije" jos nisam cuo. 

 

Mislim da bi ti jos malo trebao citati o tamnoj tvari, negativnoj energiji i slicno prije nego pocmes raspravljati o tome na forumu. Ne trolam nego ovako ispadas smijesan. Ne vrijedjam nego ti pokusavam pomoci. Pohvalno je sto te to zanima jer je materija poprilicno interesantna.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 9:29 (tnakir).
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
tnakir kaže...
nick_01 kaže...
tnakir kaže...
nick_01 kaže...

teriju cine teoretski dokazi, ne masta, ona cini SF

Teorijski dokazi? WTF is that!?

evo primjer tamne materije.

ona je bila prvo primjer teoretskog dokaza.

gravitacije su se brze okretale nego sto je to predviđeno, bilo je vise gravitacije od one koja je bila predviđena na osnovu mase. znaci da nesto izvane djeluje međusobnom gravitacijom sa masom galaksije.

znaci da kalaksijama nesto misticno daje vecu silu privlacenja i gravitaciju -  a nista tamo nema, samo tama.

to znaci da je ta tama tvar, materija.

to je bio teoretski dokaz tamne materije.

kasnije su primjenjeni prakticki dokazi pomocu svijetlosti plinova, itd... mislim da sam vec napisao, gravitasiske lece itd...

Objasni mi kako se to gravitacija okrece? Za "okretanje gravitacije" jos nisam cuo. 

 

Mislim da bi ti jos malo trebao citati o tamnoj tvari, negativnoj energiji i slicno prije nego pocmes raspravljati o tome na forumu. Ne trolam nego ovako ispadas smijesan. Ne vrijedjam nego ti pokusavam pomoci.

mislim da bi ti trebao nabaviti knjigu fizike iz prvog srednje....

jos nisi cuo za okretanje gravitacije? tamo je sredisnja crna rupa, gravitacija...

u knjigi iz prvog srednje imas o gravitaciji dovoljno da shvatis da se galaksija okrece

 

15 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...
tnakir kaže...
nick_01 kaže...
tnakir kaže...
nick_01 kaže...

teriju cine teoretski dokazi, ne masta, ona cini SF

Teorijski dokazi? WTF is that!?

evo primjer tamne materije.

ona je bila prvo primjer teoretskog dokaza.

gravitacije su se brze okretale nego sto je to predviđeno, bilo je vise gravitacije od one koja je bila predviđena na osnovu mase. znaci da nesto izvane djeluje međusobnom gravitacijom sa masom galaksije.

znaci da kalaksijama nesto misticno daje vecu silu privlacenja i gravitaciju -  a nista tamo nema, samo tama.

to znaci da je ta tama tvar, materija.

to je bio teoretski dokaz tamne materije.

kasnije su primjenjeni prakticki dokazi pomocu svijetlosti plinova, itd... mislim da sam vec napisao, gravitasiske lece itd...

Objasni mi kako se to gravitacija okrece? Za "okretanje gravitacije" jos nisam cuo. 

 

Mislim da bi ti jos malo trebao citati o tamnoj tvari, negativnoj energiji i slicno prije nego pocmes raspravljati o tome na forumu. Ne trolam nego ovako ispadas smijesan. Ne vrijedjam nego ti pokusavam pomoci.

mislim da bi ti trebao nabaviti knjigu fizike iz prvog srednje....

jos nisi cuo za okretanje gravitacije? tamo je sredisnja crna rupa, gravitacija...

u knjigi iz prvog srednje imas o gravitaciji dovoljno da shvatis da se galaksija okrece

 

Jel ti pricas o okretanju galaksije ili o okretanju gravitacije? Gravitacija je vektor. Moja preporuka je da smanjis malo, jer se vec sramotis.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
tnakir kaže...
...

da pricam o galaksiji koja se okrece.

gore sam napisao gravitacija umjesto galaksija pa je doslo do nesporazuma

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 9:40 (nick_01).
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
M_dipl. kaže...

Neki od vas imaju volje... uf, divim vam se.

 

Ja sam nakon prvog posta u temi rekao - no way!

kakve veze ima moj post ?

tema ja da svi sudjeluju. ne raspravlja se tu samnom

ali svi nesto mene citiraju... pa raspravljajmo međusobnio, pustite mene. ja svoja misljenja najbolje razumijem

13 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
M_dipl. kaže...

Neki od vas imaju volje... uf, divim vam se.

 

Ja sam nakon prvog posta u temi rekao - no way!

Odavno sam to shvatio... 

Posramio bi se i Hawking tvojih teorija. Kada bi Hawking kojim slučajem čuo za tvoje ideje o Svemiru, mislim da bi se od muke ustao iz kolica i objesio! {#} 

Stvar koja me opisuje: http://www.youtube.com/watch?v=EExdBDd0rcA
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 17:17 (sudy_freak).
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
M_dipl. kaže...
sudy_freak kaže...
M_dipl. kaže...

Neki od vas imaju volje... uf, divim vam se.

 

Ja sam nakon prvog posta u temi rekao - no way!

Odavno sam to shvatio... 

Posrami bi se i Hawking tvojih teorija. Kada bi Hawking kojim slučajem čuo za tvoje ideje o Svemiru, mislim da bi se od muke ustao iz kolica i objesio! {#} 

Ne bi, jer ih jadan ne bi shvatio. No dobro.

ja nisam izmisljao svoje teorije nego ucio izmisljene

sve te "moje" teorije su moderna znanost. ako ju vi ne razumijete, to je vas problem

 

edit. jos cekam da mi argumentirate ono smijesno bilo koje "moje" teorije

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 18:21 (nick_01).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...
M_dipl. kaže...
sudy_freak kaže...
M_dipl. kaže...

Neki od vas imaju volje... uf, divim vam se.

 

Ja sam nakon prvog posta u temi rekao - no way!

Odavno sam to shvatio... 

Posrami bi se i Hawking tvojih teorija. Kada bi Hawking kojim slučajem čuo za tvoje ideje o Svemiru, mislim da bi se od muke ustao iz kolica i objesio! {#} 

Ne bi, jer ih jadan ne bi shvatio. No dobro.

ja nisam izmisljao svoje teorije nego ucio izmisljene

sve te "moje" teorije su moderna znanost. ako ju vi ne razumijete, to je vas problem

 

edit. jos cekam da mi argumentirate ono smijesno bilo koje "moje" teorije

bojim se ja da si ti jedini koi to razumije

smrdi smog... ne znam jel s mog il s tvog, al stvarno smrdi
13 godina
offline
Astronomska fizika i teorija

Da, nešto razdvaja galaksije (tamna energija), nešto puno jače od gravitacije što u konačnici (svršetku svemira) bi trebalo razdvajati i atome. Inflacijski svemir bez naknadnog sažimanja - jedno od teorija.

13 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija

To su one četiri moguće teorije o nastavku života svemira.

  1. Veliko cijepanje
  2. Veliko hlađenje
  3. Veliko sažimanje
  4. Izmijenjeno veliko hlađenje.

 

Pitanje je samo u kojem smjeru ide... To, vjerujem ni ti nick ne znaš {#}

Dok nitko ne razumije, očito je paradoksalno i smiješno... 

Nemoj se obeshrabriti, samo budi ustrajan u krojenju svoje teorije, možda se proslaviš{#} 

Stvar koja me opisuje: http://www.youtube.com/watch?v=EExdBDd0rcA
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
sudy_freak kaže...

To su one četiri moguće teorije o nastavku života svemira.

  1. Veliko cijepanje
  2. Veliko hlađenje
  3. Veliko sažimanje
  4. Izmijenjeno veliko hlađenje.

 

Pitanje je samo u kojem smjeru ide... To, vjerujem ni ti nick ne znaš {#}

Dok nitko ne razumije, očito je paradoksalno i smiješno... 

Nemoj se obeshrabriti, samo budi ustrajan u krojenju svoje teorije, možda se proslaviš{#} 

apsolutno nema veze u kojem smjeru ide

 

ako zanemarimo kvantnu fiziku

od ove 4 tvoje teorije, ja ti odma trecu pobijam i tvrdim da je nemoguce da ce se desiti.. mislim da ce biti teorija broj 2. (boldana), teorija br.1 teoretski se ne moze u postpunosti desiti

teoriju br 4 bi mogao malo objasniti kad si je vec iznio jer nemam pojima o cemu se tu radi

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2011 5:34 (nick_01).
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
bed kaže...

Tamna energija je hipotetska pretpostavka. Brzina svijetlosti nije najveća moguća brzina; kvantna fizika nelokalni učinak - Bell-ov teorem. Cern ne traži novi život, aktualni projekti su ATLAS, CMS, .. i bave se fizikom čestica, traže higissov bozon, tamnu materiju,..

 

A možeš to gledati i ovako; sve vrijeme je Brahnim udah i izdah - ciklus koji traje 4,32 milijardi godina, bing bang ne postoji, trenutno se svemir širi jer je Brahma izdahnuo. Sve što nas okružuje njegovo je djelo..

 

Što imaš voljeti tamnu energiju i brzinu svjetlosti, majke ti? Hajde da te fascinira spomenuta problematika, ovo mi djeluje djetinjasto do bola..

 

djetinjast si meni ti. brzina svijetlosti je daleko veci spektar nego ga ti mozes ocito shvatiti. ona je najveca konstanta danas u svemiru i jos dugo ce to ostati, ona je sve sto imamo

a o tamnoj energiji da ne govorim, najjaca energija ikad zabiljezena u svemiru

najkalse je doc i rec nekom da je djete bez arhumenta, volio bi da ti malo svoje znanje podjelis, smatraj se dobrodoslim u tome...

 

1domagoj1 kaže...
Bypass kaže...

Šta ja sve neću pročitati.

 

Astronomska fizika i teorija

 

Jeb*ote.

A dobro, ajd, vjerojatno je mislio na astrofiziku, možemo mu to valjda oprostiti, jel? {#}

Bypass yar ne znas da je astrofizika grana astonomije i naslov mi je savim u redu

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2011 6:02 (nick_01).
13 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...

 

To nije moja teorija. To su 4 moguće teorije koje su iznešene još davno, i skupljenje su u Mozaikovoj enciklopediji "Svemir".

Preporučam ti da počneš čitati od Faktopedije, pa nadalje sve iz MK vezano uz svemir, da si razbistriš neke stvari.

 

 

1. Veliko cijepanje

  • Ako se jačina tamne energije dovoljno poveća, mogla bi nadjačata sve fundamentalne sile i razoriti svemir u "Velikom cijepanju". To bi se moglo dogoditi za 20-30 milijardi godina.
  • Najprije bi se raspale galaksije, zatim zvjezdani sustavi. Nekoliko mjeseci zatim raspale bi se zvijezde i planeti, a zatim i atomi. Vrijeme bi tada stalo.

2. Veliko hlađenje

  • Ako je masa-energija svemira bliska ili nešto manja od kritične vrijednosti i ako se djelovanje tamne energije smanjuje, svemir će se nastaviti širiti sve manjom brzinom, ali se, međutim, nikada neće zaustaviti.
  • Tijekom nezamislivo dugog vremena dospjet će u stanje nazvano "Veliko hlađenje".

3. Veliko sažimanje

  • U ovoj inačici sudnjeg dana sva se materija i energija sažmu u beskonačno vruć o gust singularitet, poput onoga iz kojeg je u Velikom prasku nastao svemir.
  • Taj se scenraij danas doima najmanje vjerojatnim. Čak i da se ostvari, to bi se moglo dogoditi za nekoliko desetaka milijardi godina.

4. Izmijenjeno veliko hlađenje

  • Ako se djelovanje tamne energije nastavi kao dosad, svemir će se nevisno o gustoći sve brže širiti. 
  • Ustroji koje na okupu ne drži gravitacija naposljetku će se razletjeti, brzinama većoim od brzine svjetlosti (premda se materije i zračenje ne mogu kretati brže od svjetlosti, prostor može).
  • Taj će scenarij također završiti vječnom hladnom smrti, Velikim hlađenjem.

 

Btw. nisam ni ja rekao da će završiti točno na neki način. To ne možemo govoriti, možemo samo pretpostavljati, kao i o svemu....

I meni se doima sažimanje najmanje vjerojatno, da se razumijemo {#}

Stvar koja me opisuje: http://www.youtube.com/watch?v=EExdBDd0rcA
16 godina
neaktivan
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...
Bypass yar ne znas da je astrofizika grana astonomije i naslov mi je savim u redu

Da, ali u naslovu ne piše astrofizika nego astronomska fizika.

 

Astronomski je pridjev, koji može imati dva značenja:

 

1. koji se odnosi na astronomiju i astronome [astronomski instrumenti; astronomski dalekozor]

2. pren. koji je nevjerojatno velik [astronomski razmjeri]; golem

 

Dakle, nejasno je na što misliš, čak i iz konteksta; astronomski u ovom slučaju može poprimiti oba ova značenja, iako je u drugom slučaju očito da je malo glupo da bude golema fizika, ali je moguće, stoga je naslov neprecizan i nije dobar. Upravo iz tog razloga astrofizika se i zove astrofizika, a ne astronomska fizika.

 

No, dobro ovo je već malo offtopičarenja, molim te da mi oprostiš na tome, a tebi evo jedan koristan link za ubuduće (bilo bi dobro da si ga staviš, ako ne već kao homepage, obavezno u bookmarke):

 

http://hjp.srce.hr/

 

;)

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
15 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...

apsolutno nema veze u kojem smjeru ide

 

ako zanemarimo kvantnu fiziku

od ove 4 tvoje teorije, ja ti odma trecu pobijam i tvrdim da je nemoguce da ce se desiti.. mislim da ce biti teorija broj 2. (boldana), teorija br.1 teoretski se ne moze u postpunosti desiti

teoriju br 4 bi mogao malo objasniti kad si je vec iznio jer nemam pojima o cemu se tu radi

 

De mi objasni zasto ih pobijas i prihvacas, aj molin te. Sa forumulama.

 

nick_01 kaže...

Bypass yar ne znas da je astrofizika grana astonomije i naslov mi je savim u redu

 

Astrofizika je grana fizike, ne astronomije. Uz pomoc fizike mozes objasniti i kemiju i pojave u svemiru i tako dalje i tako dalje.

 

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
13 godina
offline
Astronomska fizika i teorija

Da sa vratimo malo ontopic, evo svježih vjesti koji stižu iz CERN-a. Znanstvenici su nešto izmjerili svojim mjernim instrumentima i da budemo iskreni ni oni sami nisu sigurni što su to zabilježili uređaji.

Oni se naime nadaju da bi to mogao biti Higgsov bozon ili "božja čestica" jer bez njega ne mogu objasniti odakle česticama masa.

 

http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it/znanstvenici-na-nogama-lhc-je-nesto-zabiljezio.html

13 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
M_dipl. kaže...

Daj nemoj to "božja čestica", ispadaš trol.

 

(dobronamjeran savjet)

Čemu trol, kada ju većina pozna pod tim nazivom? Velika većina znanstvenika ju naziva tako.

Stvar koja me opisuje: http://www.youtube.com/watch?v=EExdBDd0rcA
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
sudy_freak kaže...

Čemu trol, kada ju većina pozna pod tim nazivom? Velika većina znanstvenika ju naziva tako.

Ne većina polupismenih i poluobrazovanih novinara ju naziva božjom česticom. Znanstvenici ju nazivaju Higgisovim bozonom.

 

 

Dakle zadnji moj post u ovoj temi jer je tema čisti -> {#}

For those of you under the age of 25, a magazine is a blog made out of trees.
13 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija

Anyway. Zato sam rekao "većina" misleći na običan puk koji o fizici znaju samo da postoje neke sile, energija i o svemiru da zemlja nije u središtu našeg sustava i samo to.

 

Upučeniji znaju da je Higgisov bozon, zar ne?

Stvar koja me opisuje: http://www.youtube.com/watch?v=EExdBDd0rcA
13 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
M_dipl. kaže...
zitzko kaže...

Da sa vratimo malo ontopic, evo svježih vjesti koji stižu iz CERN-a. Znanstvenici su nešto izmjerili svojim mjernim instrumentima i da budemo iskreni ni oni sami nisu sigurni što su to zabilježili uređaji.

Oni se naime nadaju da bi to mogao biti Higgsov bozon ili "božja čestica" jer bez njega ne mogu objasniti odakle česticama masa.

 

http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it/znanstvenici-na-nogama-lhc-je-nesto-zabiljezio.html

Daj nemoj to "božja čestica", ispadaš trol.

 

(dobronamjeran savjet)

Mediji su je nazvali tako, ali tek nakon što je izašla knjiga Leona Ledermana koja se zove The God Particle: If the Universe Answer, What Is the Question?

13 godina
protjeran
offline
Astronomska fizika i teorija
obozavam kvazare, antimateriju, bijele rupe, gravitacijska i kozmicka zracenja !!!
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
M_dipl. kaže...
nick_01 kaže...
obozavam kvazare, antimateriju, bijele rupe, gravitacijska i kozmicka zracenja !!!

A je li? Pa pričaj nam malo o tome...

sto te zanima ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...
obozavam kvazare, antimateriju, bijele rupe, gravitacijska i kozmicka zracenja !!!

 

Bolje i to nego  : 

 440.jpg

 

 

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
M_dipl. kaže...
nick_01 kaže...
M_dipl. kaže...
nick_01 kaže...
obozavam kvazare, antimateriju, bijele rupe, gravitacijska i kozmicka zracenja !!!

A je li? Pa pričaj nam malo o tome...

sto te zanima ?

Ta antimaterija najviše, ali bih rado čuo o svemu što želiš reći.. :)

ja zelim reci ono sto tebe zanima, ti si taj koji pita. ne postavljam si sam pitanja

14 godina
neaktivan
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...

ja zelim reci ono sto tebe zanima, ti si taj koji pita. ne postavljam si sam pitanja

 

@nick tvoja fizička logika meni nekako najviše vuće na filozofiju O.o 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice