Astronomska fizika i teorija

poruka: 76
|
čitano: 16.736
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
woodgamesfx kaže...
nick_01 kaže...

ja zelim reci ono sto tebe zanima, ti si taj koji pita. ne postavljam si sam pitanja

 

@nick tvoja fizička logika meni nekako najviše vuće na filozofiju O.o 

treba imati filozofije u fizici ali ne previse

13 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
nick_01 kaže...
woodgamesfx kaže...
nick_01 kaže...

ja zelim reci ono sto tebe zanima, ti si taj koji pita. ne postavljam si sam pitanja

 

@nick tvoja fizička logika meni nekako najviše vuće na filozofiju O.o 

treba imati filozofije u fizici ali ne previse

još nađeš mozak and you're good to go

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
14 godina
offline
Astronomska fizika i teorija

ne ulazi mi se u rasprave s vama ,jer je oćito da 99% nas nema pojma o ćem priča ,osim pročitanoga i viđenoga na raznim videima {#}

 

same teorije,dokazi i pojmovi o Kozmosu/Univerzumu su fascinantni i intrigantni u najmanju ruku...

većina nas griješi u jednoj stvari - prema znanstvenicima Svemir je u biti ono što mi vidimo i što smo otkrili!

a u jeziku se "uglavio" kao globalni naziv za Kozmos

 

ako vas zanima ,slobodno bacite oko na dokumentarce poput

 

BBC Everything

 

BBC Nothing

 

i kao preporuku - Cosmic Journeys

https://www.youtube.com/show?p=As9CDegGF-A&tracker=show_av

 

 

zanimljiv podatak :

u dokumentarcu Everything ,na 50min , prof.Jim objašnjava kako je za oko 1% mikrovalova ("snijega") kojeg hvataju naši televizori - zaslužan Big Bang ,nastanak svemira...zapravo gledate mikrovalove stare 13,5 bilijuna godina{#} iz doba nastanka i početaka Kozmosa.... a rekli bi samo snijeg na tv-u :)

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 1:51 (vrx).
14 godina
offline
Astronomska fizika i teorija

i eto tek toliko da shvatite koliko smo zapravo mali i bez značajni na Zemlji u usporedbi sa ostalim (otkrivenim!!) zvijezdama u Svemiru...

 

usporedba po planetima i zvijezdama

 

usporedba po planetima,zvijezdama,galaksijama,klusterima

 

 

Kada recimo pogledate usporedbe veličine po nama poznatim galaksijama ,i pod pretpostavkom da sadrže milijune planeta ,

dal još uvjek ne vjerujete da postoji život izuzev nas u svemiru?!



napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 1:40 (vrx).
13 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
vrx kaže...

 

Kao da mi toga nismo svjesni. {#}

 

I da su 4 planeta u Svemiru i jedna jedina zvijezda, vjerovao bih da ima.

A ne 10^n zvijezda 

 

Baš sada kontam. Opće je poznato da su crveni hipergiganti ogromnih dimenzija, no ipak VY Velikog Psa je čudna pojava.

Vjerojatno je pri samom kraju svoga životnog vijeka, te bi se uskoro mogao dogoditi kabum! Daj Bože da se "dogodi" za naše generacije {#}

 

I žao mi je što nam nije bliže 4,9k ly je malo daleko. Da je barem na mjestu Siriusa

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 1:46 (sudy_freak).
14 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
sudy_freak kaže...

Kao da mi toga nismo svjesni. {#}

 

I da su 4 planeta u Svemiru i jedna jedina zvijezda, vjerovao bih da ima.

A ne 10^n zvijezda 

čuj ,ima danas puno ljudi koji toga nisu svijesni ili kojima te EPOHALNE veličine ili brojevi ne idu u glavu...

a neki još danas Veliki Prasak (Big Bang) smatraju teorijom....

 

 

napokon dočekao DNF!
13 godina
neaktivan
offline
Astronomska fizika i teorija

Istina, ali i kad sad sebi pokusam zamisliti te brojeve u glavi.... Ma jednostavno ne ide.{#}

Mes que un Club! FCBarcelona!
13 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
vrx kaže...

čuj ,ima danas puno ljudi koji toga nisu svijesni ili kojima te EPOHALNE veličine ili brojevi ne idu u glavu...

a neki još danas Veliki Prasak (Big Bang) smatraju teorijom....

 

 

Mnogima je neshvatljivo da gledamo u prošlost. Da recimo jedno Sunce, najbolji primjer, vidimo kako je bilo prije ~8 minuta. 

PLASMAorLCD kaže...

Istina, ali i kad sad sebi pokusam zamisliti te brojeve u glavi.... Ma jednostavno ne ide.{#}

Najbolje zaspem razmišljajući o tome, uz Svemir enciklopediju, Hawkinga ili neko drugo štivo.
Ne znam što više volim, računala ili svemir {#} 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
14 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
PLASMAorLCD kaže...

Istina, ali i kad sad sebi pokusam zamisliti te brojeve u glavi.... Ma jednostavno ne ide.{#}

ma lako :)

 Zemlja ima 13,000 km  a Sunce 1,400,000 km :)

i sad zamisli Sunce kao zrno pijeska naspram VY Canis Mayoris kao planeta Zemlja...

 

u biti ,jednostavnije {#} , VY Canis Mayoris je velik kao 2/3 promjera Sunčevog sustava!

 

 

doduše ,to je sve ,da prostite k*urac , u odnosu na veličinu npr Mliječne staze ,cca 100,000 svj.godina!

ako uzmemo u obzir da je brzina svjetlosti oko 300 000 m/s ,dobijemo da svjetlost u 1 godini prijeđe oko 9500 billiona kilometara (9500 000 000 000 km)...dalje računajte sami{#}

 

IMHO ,u dalekoj daljnjoj budućnosti nebumo tako brzo van granica Mliječne staze a kamo li da dođemo do krajnje točke u nama vidljivom Svemiru (samo cca 90 000 000 000 svj.godina daleko){#}

samo nek mi neko veli da smo sami u Svemiru...{#}

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 2:33 (vrx).
15 godina
offline
Astronomska fizika i teorija

Možda ova slika pomogne nekome da shvati veličinu svemira:

 

(slika je velika, ima 20 megabajta)

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Earth%27s_Location_in_the_Universe_%28JPEG%29.jpg

 

-i nek' onda netko veli da smo sami u svemiru... {#}

Tko visoko leti, štedi gorivo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 3:14 (Shamrock).
13 godina
offline
Astronomska fizika i teorija
http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
14 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
Shamrock kaže...

Možda ova slika pomogne nekome da shvati veličinu svemira:

 

(slika je velika, ima 20 megabajta)

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Earth%27s_Location_in_the_Universe_%28JPEG%29.jpg

 

-i nek' onda netko veli da smo sami u svemiru... {#}

{#} hvala...

 

 

jesmo, sami smo u Sunčevom sustavu :) ...

(teoretski) nije moguče da smo jedini u Mliječnoj Stazi ,a kamo li van nje...

samo ,tu se opet otvara monoštvo drugih pitanja - stupanj evolucije ,svijesti ,veličine ,način komunikacije ... i sve to u odnosu prema nama....

ma jednostavno MIND BOGGLING tematika.....

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 12:27 (vrx).
13 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
vrx kaže...

 

doduše ,to je sve ,da prostite k*urac , u odnosu na veličinu npr Mliječne staze ,cca 100,000 svj.godina!

ako uzmemo u obzir da je brzina svjetlosti oko 300 000 m/s ,dobijemo da svjetlost u 1 godini prijeđe oko 9500 billiona kilometara (9500 000 000 000 km)...dalje računajte sami{#}

 

IMHO ,u dalekoj daljnjoj budućnosti nebumo tako brzo van granica Mliječne staze a kamo li da dođemo do krajnje točke u nama vidljivom Svemiru (samo cca 90 000 000 000 svj.godina daleko){#}

samo nek mi neko veli da smo sami u Svemiru...{#}

9461 milijarda kilometar, točnije {#}

 

Samo da nadvladamo i ovladamo prostor-vremenom, kreiramo crvotičinu i onda, objekti koji vjerojatno više ne postoje nam neće biti daleki.

vrx kaže...

{#} hvala...

 

 

jesmo, sami smo u Sunčevom sustavu :) ...

(teoretski) nije moguče da smo jedini u Mliječnoj Stazi ,a kamo li van nje...

samo ,tu se opet otvara monoštvo drugih pitanja - stupanj evolucije ,svijesti ,veličine ,način komunikacije ... i sve to u odnosu prema nama....

ma jednostavno MIND BOGGLING tematika.....

Otkud ti pravo tvrditi da smo sami u Sunčevom sustavu? {#}

Veliki potencijal ima Europa, Jupiterov planet. Ispod njene ledene površine, možda se nalaze ogromni oceani tekuće vode, a svi znamo što tekuća voda donosi.


Rekao je ćika Hawking: "Bolje nam je da nas Izvanzemaljci ne otkriju". "Tom susretu, koliko se mi veselili, trebamo uzeti sa rezervom."

Ne trebaju nam recimo, Mali zeleni koji su na tolikom stupnju razvoja da smo ima mi, ljudi recimo kao nama primati (majmuni).
Dođe njih cijela jedna kolonija, s NLO-ima opremljenim gigantskim Gaussovim i ionskim topovima i istrijebe nas brže nego što su Hitler i Staljin zajedno Židove '40-ih godina. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
sudy_freak kaže..

Ne trebaju nam recimo, Mali zeleni koji su na tolikom stupnju razvoja da smo ima mi, ljudi recimo kao nama primati (majmuni).
Dođe njih cijela jedna kolonija, s NLO-ima opremljenim gigantskim Gaussovim i ionskim topovima i istrijebe nas brže nego što su Hitler i Staljin zajedno Židove '40-ih godina. 

Zapravo je dosta jednostavnije i brže, dovoljno je da se jedan nenaoružani međuzvjezdani brod (kao što su naši zasad nesagrađeni Orion, Daedalus ili Icarus) zabije punom brzinom. Ili što se oružja tiče, dovoljan je jedan kubični milimetar neutronija (ili antineutronija, zaboravio sam). No prelako je napraviti cijeli planet nenastanjivim, tako da je vjerojatnije da bi nas pogodili asteroidom od par stotina metara, što je dovoljno da nas neutralizira, a planet ostane relativno upotrebljiv. {#}

 

13 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
DigiMagic kaže...

Zapravo je dosta jednostavnije i brže, dovoljno je da se jedan nenaoružani međuzvjezdani brod (kao što su naši zasad nesagrađeni Orion, Daedalus ili Icarus) zabije punom brzinom. Ili što se oružja tiče, dovoljan je jedan kubični milimetar neutronija (ili antineutronija, zaboravio sam). No prelako je napraviti cijeli planet nenastanjivim, tako da je vjerojatnije da bi nas pogodili asteroidom od par stotina metara, što je dovoljno da nas neutralizira, a planet ostane relativno upotrebljiv. {#}

 

Lako cijeli planet uništiti, ako razmatramo Male zelene na visokom stupnju razvoja.


Pravi zadatak je uništiti civilizaciju i onda koristiti resurse planeta, no kako smo počeli, potrošit' ćemo sami već resurse dok oni dođu.

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
14 godina
offline
Re: Astronomska fizika i teorija
sudy_freak kaže...

9461 milijarda kilometar, točnije {#}

 

Samo da nadvladamo i ovladamo prostor-vremenom, kreiramo crvotičinu i onda, objekti koji vjerojatno više ne postoje nam neće biti daleki.

 

Otkud ti pravo tvrditi da smo sami u Sunčevom sustavu? {#}

Veliki potencijal ima Europa, Jupiterov planet. Ispod njene ledene površine, možda se nalaze ogromni oceani tekuće vode, a svi znamo što tekuća voda donosi.


Rekao je ćika Hawking: "Bolje nam je da nas Izvanzemaljci ne otkriju". "Tom susretu, koliko se mi veselili, trebamo uzeti sa rezervom."

Ne trebaju nam recimo, Mali zeleni koji su na tolikom stupnju razvoja da smo ima mi, ljudi recimo kao nama primati (majmuni).
Dođe njih cijela jedna kolonija, s NLO-ima opremljenim gigantskim Gaussovim i ionskim topovima i istrijebe nas brže nego što su Hitler i Staljin zajedno Židove '40-ih godina. 

šta ti je koji kilometar vamo tamo u takvim razmjerima{#}

 ne tvrdim (zasada ,sačekaj doktorat :) ) ,a za Europu - hmm , prije " tekućina" a ne voda kao H2O ,sa tko zna kakvim sastavom..

al pošto je možda u kontekstu ,javim ti o čem se radi kad se vratim odozgora {#}

 

bilo kakav "život" nam treba za istaživanje , da vidimo kako  se prilagodio i u kojim uvjetima ,jer nadam da ste svijesni da jedan dan planet Zemlja nebu bio dostatan/dobar za život...

najveća problematika je ipak u razdaljinama i prelasku istih ...

a to je samo tip of the iceberg ,opet je tu i ljudski faktor i tijelo/fizička izdržljivost takvih brzina i "dugih" putovanja/ u igri.

 

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 17:12 (vrx).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice