Usb kao "mini PC "

poruka: 33
|
čitano: 8.157
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Usb kao "mini PC "

ovako mislim da sam negdje vidio/citao da se moze napraviti usb stick kao pc tj da se na njega mogu instalirat programi. Je li to moguce ? Zna neko kako to napraviti ? ako se moze uvelike bi mi olaksalo zivot ! =)

Kupujem : OCZ power supply 500W Intel Core 2 Quad Q6600 MB Gigabyte EP45 HDD Seagate 320 GB GF GTX 260 Kingmax MARS 1066MHz 2048Mb /x2 DVD+RW/-RW Pioneer
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2009 18:06 (tony THE Noob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Usb kao "mini PC "

Misliš kao instalirati OS [npr.XP] i programe na USB pa dizati OS preko USB-a?

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usb kao "mini PC "

Jel mozda ovako nesto?

EDIT:evo slicice kako to izgleda

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2009 20:05 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Usb kao "mini PC "
F1-IVO kaže...

Jel mozda ovako nesto?

 vis,zgodno,...bas cu probat na externi to slozit....
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Usb kao "mini PC "

Pa naravno da mozes instalirat program na usb,samo prilikom instalacije programa odaberes da se na njega instalira, ali vecina programa ce radit samo na tvon kompu jer se neki djelovi programa instaliraju u foldere (obicno skrivene) operativnog sustava, a "kljucevi" programa se nalaze u registry-u. Uzmi u obzir da ce se taj program sporije pokretat i obavljat svoju zadacu zbog toga sta je na usb-u...

Skoro sve sta kazen, to i mislin, zato me svatite ozbiljno.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Usb kao "mini PC "

Ja koristim portable programe s te stranice, i mogu reći da sve šljaka bez problema...

Možete i Skype [folder Phone C:\Program Files\Skype] kopirati i zalijepiti na USB i možete pokrenuti bez problema...

Isto možete i komplet Winamp kopirati [zajedno s skinovima i sve ostalo] na USB i pokrenete kada ste kod nekog i sve šljaka, samo morate ručno mijenjati skinove...

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usb kao "mini PC "

ja sam vidio da kad sam ja bio kod bratica neki njegov prijatelj je doso sa usbom i pokreto neke programe s njega e sad neznam kaki su to programi bili samo znam da je stick bio od 8 gb

AMD Phenom X3 2.1GHz | 2gb ram | HD4650 1024MB |ASUS M2N Motherboard
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Usb kao "mini PC "

Ja ću sebi kupiti Sony-ev USB od 4GB pa ću na njega probati instalirati XP, ako ne uspije, stavit ću sve programe koje i sam koristim...

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usb kao "mini PC "

ja na svom usbu imam portableapps i instalirani gta san andreas. odlično je sve.

OS: Windows 7 Ultimate RC1(Build 7057)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Usb kao "mini PC "
djdomi kaže...

ja na svom usbu imam portableapps i instalirani gta san andreas. odlično je sve.

 a imas windowse inst na usbu?
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "

weee.....bravo decki/cure nisam ni citat stigel kak ste brzi...moram probati =)

Kupujem : OCZ power supply 500W Intel Core 2 Quad Q6600 MB Gigabyte EP45 HDD Seagate 320 GB GF GTX 260 Kingmax MARS 1066MHz 2048Mb /x2 DVD+RW/-RW Pioneer
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "
djdomi kaže...

ja na svom usbu imam portableapps i instalirani gta san andreas. odlično je sve.

 Zanima me taj program, sta kad ga se instalira, koje su prednosti, sta se sve sa usb-on onda moze radit i koliko taj program zauzima?
Ako bi neko moga objasnit bija bi mu zahvalan.
Skoro sve sta kazen, to i mislin, zato me svatite ozbiljno.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "

download file-a je 46 mb (skida mi 524kb/s) a kolko ce zauzimat neznam.

to je dobro za one koji imaju administratore na racunalu (ko ja na laptopu) i za skolu..=)

Kupujem : OCZ power supply 500W Intel Core 2 Quad Q6600 MB Gigabyte EP45 HDD Seagate 320 GB GF GTX 260 Kingmax MARS 1066MHz 2048Mb /x2 DVD+RW/-RW Pioneer
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2009 18:32 (tony THE Noob).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "
zokiN kaže...
djdomi kaže...

ja na svom usbu imam portableapps i instalirani gta san andreas. odlično je sve.

 a imas windowse inst na usbu?
 ne, to mi je onako samo za prenošenje na drugi komp, da nešto odradim bez instaliranja.
Fowix kaže...
djdomi kaže...

ja na svom usbu imam portableapps i instalirani gta san andreas. odlično je sve.

 Zanima me taj program, sta kad ga se instalira, koje su prednosti, sta se sve sa usb-on onda moze radit i koliko taj program zauzima?
Ako bi neko moga objasnit bija bi mu zahvalan.
 to je skup programa koji su portabilni i koji se ne moraju instalirati. ima vlastiti Meni i dosta je pregledan. uz to se može i skidat drugih portablea kao poweriso i winrar( besplatno cijela verzija ).
OS: Windows 7 Ultimate RC1(Build 7057)
15 godina
offline
RE: Usb kao "mini PC "
zokiN kaže...
F1-IVO kaže...

Jel mozda ovako nesto?

 vis,zgodno,...bas cu probat na externi to slozit....
 Ja već jesam,ali nevalja.

700 porukaSmijeh
Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2009 19:48 (PC Street Hacker).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "

ovo se mora instalirati na usb ? Ja imam usb s 4gb i zelio bi staviti na njega neke programe i to.... Smijeh

Kupujem : OCZ power supply 500W Intel Core 2 Quad Q6600 MB Gigabyte EP45 HDD Seagate 320 GB GF GTX 260 Kingmax MARS 1066MHz 2048Mb /x2 DVD+RW/-RW Pioneer
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "
tony THE Noob kaže...

ovo se mora instalirati na usb ? Ja imam usb s 4gb i zelio bi staviti na njega neke programe i to.... Smijeh

 ne moraš instalirati baš te programe ali ako ti se neki sviđa od tih skini slobodno.
OS: Windows 7 Ultimate RC1(Build 7057)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "

ahhaa...skuzil sam.

sam ovo mi se installa vec 2 sata =(

Kupujem : OCZ power supply 500W Intel Core 2 Quad Q6600 MB Gigabyte EP45 HDD Seagate 320 GB GF GTX 260 Kingmax MARS 1066MHz 2048Mb /x2 DVD+RW/-RW Pioneer
15 godina
neaktivan
offline
Usb kao "mini PC "

Kak se moze odrediti da kad ustekam USB da se pokrene odma neki program ? Znam da se moze, treba neke kodove napisat u notepad i onda spremiti kao ini ili inf file tak nekaj, zna netko tocno kak i koji kod trebam napisati ?

Kupujem : OCZ power supply 500W Intel Core 2 Quad Q6600 MB Gigabyte EP45 HDD Seagate 320 GB GF GTX 260 Kingmax MARS 1066MHz 2048Mb /x2 DVD+RW/-RW Pioneer
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "

Upisi ovo u notepad:

[autorun]

open=*putanja do datoteke za koju zelis da se pokrece*

 

Eventualno ako hoces mozes dodati i ovo:

icon=*putanja do ikone (moze biti i .exe file sa ikonom)*

Ako dodas ovo, u Exploreru ce ti biti takva ikona umjesto "klasicne".

 

To spremi kao autorun.inf i stavi u root od sticka.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "
zokiN kaže...
 a imas windowse inst na usbu?
 Ne možeš Windowse naistalirat na usb! Mislim ,možeš ak se kužiš u programiranje ,možda ti uspije!
Kaj fali Portableapps-ima? Jedini je problem ak uštekaš usb na 1.1 usb port onda su očajno spori!
Inače se uopće ne kuži razlika ,osim kaj programi sa portableappsa imaju splash screenove! A možeš probat sa drugim programima ,puno njih radi sa usb-a!
15 godina
offline
Usb kao "mini PC "

Nakon što sam pročito ovu temu, malo sam se zakačio na aplikacije koje se mogu pokretati s USBa...

 

Ugl, izgleda da možeš, donekle, imat i Windowse na USBu. :]

 

http://www.nu2.nu/pebuilder/

Ja bih tebe skidao k'o filmove s torrenta
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Usb kao "mini PC "
Proz0r kaže...

Upisi ovo u notepad:

[autorun]

open=*putanja do datoteke za koju zelis da se pokrece*

 

Eventualno ako hoces mozes dodati i ovo:

icon=*putanja do ikone (moze biti i .exe file sa ikonom)*

Ako dodas ovo, u Exploreru ce ti biti takva ikona umjesto "klasicne".

 

To spremi kao autorun.inf i stavi u root od sticka.

  to sam ja vidio i   jednom broju Buga ali mi nikako ne uspijeva...
tj ja sam samo htjeo promijenit ikonu na usb-u i nikako i nikako...
 
Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "

Onda stavi samo ovo:

[autorun]

icon=ikona.icoPretpostavljam da je ikona u rootu od sticka, da se zove "ikona" i da je u formatu .ico (što je tipično za ikonu).

Ovaj file trebaš spremiti kao autorun.inf, file će izgledati ovako kao na slici (napomena: meni je ugašena opcija da se vide ekstenzije fileova, ali autorun ima ekstenziju .inf)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "
Bukva kaže...

Nakon što sam pročito ovu temu, malo sam se zakačio na aplikacije koje se mogu pokretati s USBa...

 

Ugl, izgleda da možeš, donekle, imat i Windowse na USBu. :]

 

http://www.nu2.nu/pebuilder/

 Je ,ali PEBuilder ima (ne znam za nove verzije)problem s prepoznavanjem usba! On je namjenen za instalaciju windowsa na cd ,i baš neće radit sa stikovima! Ali ,zato ima tu MojoPac za koji vele da je fantastičan! Trebalo bi ga probat ,on je napravljen baš za windowse!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "
Proz0r kaže...

Upisi ovo u notepad:

[autorun]

open=*putanja do datoteke za koju zelis da se pokrece*

 

Eventualno ako hoces mozes dodati i ovo:

icon=*putanja do ikone (moze biti i .exe file sa ikonom)*

Ako dodas ovo, u Exploreru ce ti biti takva ikona umjesto "klasicne".

 

To spremi kao autorun.inf i stavi u root od sticka.

 nece ! =(, gdje  sam fulal ?

[autorun]
open=F:\Start.exe
Kupujem : OCZ power supply 500W Intel Core 2 Quad Q6600 MB Gigabyte EP45 HDD Seagate 320 GB GF GTX 260 Kingmax MARS 1066MHz 2048Mb /x2 DVD+RW/-RW Pioneer
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "
tony THE Noob kaže...
Proz0r kaže...

Upisi ovo u notepad:

[autorun]

open=*putanja do datoteke za koju zelis da se pokrece*

 

Eventualno ako hoces mozes dodati i ovo:

icon=*putanja do ikone (moze biti i .exe file sa ikonom)*

Ako dodas ovo, u Exploreru ce ti biti takva ikona umjesto "klasicne".

 

To spremi kao autorun.inf i stavi u root od sticka.

 nece ! =(, gdje  sam fulal ?

[autorun]
open=F:\Start.exe
 Bez toga F:\
Intel Core2Quad Q6600@2,4GHz, Gigabyte EP35-DS3, Gigabyte GeForce 9800GT 1GB, Samsung Spinpoint F1 640GB, Kingmax 4GB DDR2, Corsair VX450W www.tutorialized.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "

ee...tnx. radi, samo ne tako kako sam si ja zamislio, jel se moze nekak slozit da se odmah otvori bez onog prozora autoplay ?

Kupujem : OCZ power supply 500W Intel Core 2 Quad Q6600 MB Gigabyte EP45 HDD Seagate 320 GB GF GTX 260 Kingmax MARS 1066MHz 2048Mb /x2 DVD+RW/-RW Pioneer
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2009 19:09 (tony THE Noob).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "
tony THE Noob kaže...

ee...tnx. radi, samo ne tako kako sam si ja zamislio, jel se moze nekak slozit da se odmah otvori bez onog prozora autoplay ?

 Jesi li na Visti ili na XP-u
Intel Core2Quad Q6600@2,4GHz, Gigabyte EP35-DS3, Gigabyte GeForce 9800GT 1GB, Samsung Spinpoint F1 640GB, Kingmax 4GB DDR2, Corsair VX450W www.tutorialized.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb kao "mini PC "
kizo2703 kaže...
zokiN kaže...
 a imas windowse inst na usbu?
 Ne možeš Windowse naistalirat na usb! Mislim ,možeš ak se kužiš u programiranje ,možda ti uspije!
Kaj fali Portableapps-ima? Jedini je problem ak uštekaš usb na 1.1 usb port onda su očajno spori!
Inače se uopće ne kuži razlika ,osim kaj programi sa portableappsa imaju splash screenove! A možeš probat sa drugim programima ,puno njih radi sa usb-a!
www.lupopensuite.com
Intel Core2Quad Q6600@2,4GHz, Gigabyte EP35-DS3, Gigabyte GeForce 9800GT 1GB, Samsung Spinpoint F1 640GB, Kingmax 4GB DDR2, Corsair VX450W www.tutorialized.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice