Fiksni telefon ne zvoni i ne može nikoga zvati

poruka: 14
|
čitano: 17.813
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Fiksni telefon ne zvoni i ne može nikoga zvati

Telefon je spojen preko rutera. Na ruteru svjetli normalna lampica od telefona,znači da je ok. Kad se uđe u ruter preko onog broja 192.168.1.1 isto piše da je telefon ok.

Ali od jutros mi izgleda fiksni telefon ne radi.

Kad zovem s mobitela na fiksni niti zvoni nego odmah prekine.

Kad pokušavam s fiksnog nazvati čuje se biranje broja,ali ne zvoni niti ništa.

 

Kontaktirala službu za korisnike,međutim javlja se automat i na prijavu smetnje javlja opet automat da je sve ok sa mrežom.

Do fizičke osobe se ne može doći niti se itko javlja povratno iako sam ostavila broj mobitela.

 

Nemam drugi telefon da probam,a dali je moguće da je otišao telefon ? Imam bežični Philips

 

Hvala,lp

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 19:55 (Atomic-7).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Fiksni telefon ne zvoni i ne može nikoga zvati

Ako uopće ne zvoni kad s drugog broja zoveš, to je do operatera - dok nije dignuta slušalica linija je praktički otvorena (neki telefoni uzimaju jako malu struju za napajanje primjerice memorije, ali to je zanemarivo i nije pouzdano za utvrditi da li je telefon spojen). Jedina greška s korisničke strane koja bi mogla uzrokovati da se na centrali ne može veza ostvariti je kratki spoj na liniji ili slušalica koja je ostala podignuta. Međutim, prelaskom na IP telefoniju, dio centrale koji to detektira je preselio u tvoj router, pa ako on pokazuje da je slušalica nije podignuta, onda tako prijavljuje i centrali.

 

Pošalji pritužbu mailom, tako da imaš pisani trag, a ako ne odgovore u roku od par dana, obrati se HAKOM-u.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Fiksni telefon ne zvoni i ne može nikoga zvati
MrBlc kaže...

Ako uopće ne zvoni kad s drugog broja zoveš, to je do operatera - dok nije dignuta slušalica linija je praktički otvorena (neki telefoni uzimaju jako malu struju za napajanje primjerice memorije, ali to je zanemarivo i nije pouzdano za utvrditi da li je telefon spojen). Jedina greška s korisničke strane koja bi mogla uzrokovati da se na centrali ne može veza ostvariti je kratki spoj na liniji ili slušalica koja je ostala podignuta. Međutim, prelaskom na IP telefoniju, dio centrale koji to detektira je preselio u tvoj router, pa ako on pokazuje da je slušalica nije podignuta, onda tako prijavljuje i centrali.

 

Pošalji pritužbu mailom, tako da imaš pisani trag, a ako ne odgovore u roku od par dana, obrati se HAKOM-u.

 Ne zvoni uopće kad se zove s drugog broja niti se može uspostaviti zvonjava,jer odmah piše poziv je završio

14 godina
offline
Fiksni telefon ne zvoni i ne može nikoga zvati

Prijavila sam im kvar preko Facebook stranice i evo riješeno je u roku sat vremena.

Ipak je bio kod njih kvar

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Fiksni telefon ne daje znakove života

Da ne otvaram novu temu ...

 

Znači kupio sam polovan fixni telefon sa opcijom konferencije, donio ga kući, spojio sve ali ne daje znakove života tj. na LCD displayu ne pojavljuje se ništa i ne čuje se beepanje u slušalici.  

 

Pomislio sam da je telefon zapravo neispravan, ali prijašnjem vlasniku je radio i isprobao sam ga prilikom osobnog preuzimanja, sve radi, a kod mene ništa. Spojen je na ONT od A1 (Echolife HG8145 v5), sa istim RJ 11 kablom kojem je bio spojen stari Phillips telefon, i sad, koji je problem?

 

Mislim da ovaj telefon koji sam kupio ne može na noviju mrežu 😥

 

Ako nekog zanima, u pitanju je Siemens telefon OpenStage 20, star je oko 10 (možda i više) godina.

 

Pozdrav !

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Fiksni telefon ne daje znakove života

Možda ga zeza nedostatak napona, jel ima utor za napajanje?

4 godine
offline
Re: Fiksni telefon ne daje znakove života
Lil Dice kaže...

Možda ga zeza nedostatak napona, jel ima utor za napajanje?

Nema port za napajanje, jedino najobičniji RJ 11 za spajanje s modemom (odnosno centralom) i port za slušku, evo i slike svih portova ispod posta :D

 

Nego, našao online uputstva i tamo piše da telfon ne može raditi bez Internet konekcije :( Pa kako je to moguće kada moj primjerak nema LAN port ??? Sigurno gledam uputstva za drugi (sličan) model 😂

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
8 godina
offline
Re: Fiksni telefon ne daje znakove života

To nije telefonski RJ11 nego neka varijanta ISDN/BRI ili tako nekog sučelja.

 

Ukratko, taj telefon ne radi bez centrale (PBX).

16 godina
online
Re: Fiksni telefon ne zvoni i ne može nikoga zvati
Nije li taj OpenStage digitalni telefon?
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Fiksni telefon ne daje znakove života
Nuclear_Phoenix kaže...

To nije telefonski RJ11 nego neka varijanta ISDN/BRI ili tako nekog sučelja.

 

Ukratko, taj telefon ne radi bez centrale (PBX).

 Thnx za info.

 

 Mislio sam da je zbog toga šta telefon ne može raditi bez neta, tako da sad si mi pomogao i gledam sad ovu Siemens ISDN centralu i sad ne znam da li je kompatibilna sa mojim telefonom.

 

 Ako to nije RJ 11 port, kako je onda mogao pasati klasičan RJ 11 u taj ISDN/BRI port, ako to nije to ?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
8 godina
offline
Re: Fiksni telefon ne daje znakove života

RJ11 je među najmanjima, paše svuda (možeš ga uredno spojiti na RJ45 bez ikakve sile) ali to ne znači da će raditi i da je kompatibilno to što god da spajaš. A i simbol definitivno nije za tel (POTS) liniju. Kao što kolega gore kaže, to je digitalni telefon.

 

Nije mi poznata ta centrala, ja sam radio samo sa Panasonic i Ericsson opremom.

 

Ne znam što ustvari pokušavaš, što ti treba.

4 godine
offline
Re: Fiksni telefon ne daje znakove života
Nuclear_Phoenix kaže...

Kao što kolega gore kaže, to je digitalni telefon.

 Šta onda predlažeš da napravim? Žao mi ga je, izgleda moderno i moćno, nije ni toliko star. Nisam ni znao da je digitalan, već da je on kao svaki drugi fixni telefon.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.12.2021 20:21 (Vavoom).
16 godina
online
Re: Fiksni telefon ne zvoni i ne može nikoga zvati
Bez odgovarajućeg sustava to je samo uteg za papir, sorry...
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Fiksni telefon ne daje znakove života
Vavoom kaže...

 Šta onda predlažeš da napravim? Žao mi ga je, izgleda moderno i moćno, nije ni toliko star. Nisam ni znao da je digitalan, već da je on kao svaki drugi fixni telefon.

Danas sam u prolazu naletio na ovo, spojen je na centralu za koju je lik rekao da je "hipath" i ovako nešto stoji u rack ormaru. Ne točno ta ali 99% identično kućište koliko sam vidio dok sam se provlačio onuda.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice