Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

poruka: 51
|
čitano: 64.988
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Ne znam jesma li pogodio temu, ako nisam molim modove da ju premjeste, hvala.

 

Znaci, stvar je ovakva, imam konfu u potpisu, uz grafu sam dobio DVI konverter na HDMI- izlaz i kupio sam HDMI kabel spojio i sve radi kada sam u Windowsima.

Problem dolazi kada gledam film, zvuk mi se reproducira preko zvučnika od kompa, postoji li način da mi se reproducia kroz tv zvučnike??

I, kada pokrenem igru, onda mi se LCD TV zacrni i ništa ne prikazuje?!?!

LCD je Philipsov, star 2 mjeseca.

Intel Core 2 Duo E8500 i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Da ti zvuk dolazi na tv moraš otići u control panel>sound and audio devices>audio>defaul device>ATI HD audio rear output.

Probaj pa javi.

Smijeh

add me xfire >>> razvaljot
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Ne znam jesi li primjetio da imam zvučnu karticu, nemam te opcije u control panelu :S

Intel Core 2 Duo E8500 i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Nitko nema ideju?

Intel Core 2 Duo E8500 i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Jel ti se pri bootanja windowsa  pojavi new hardvare found

Idi na cd og graficke al bas od graficke i nadji dariver ati rear hd output tako nesto slicno ne sjecam se i instaliraj ga i onda ces imat u sound da izaberes ati hd output.

AMD Phenom 9950 2,6(OC3,0) /Zalman 8700LED/), DFI LanParty DK790FX M2RS, 2X 2GB OCZ, Reaper 1066MHz, Club3D Radeon 4870, Hiper 730W.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 15:26 (ManchesterUTD).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
ManchesterUTD kaže...

Jel ti se pri bootanja windowsa  pojavi new hardvare found

Idi na cd og graficke al bas od graficke i nadji dariver ati rear hd output tako nesto slicno ne sjecam se i instaliraj ga i onda ces imat u sound da izaberes ati hd output.

 Nisam dobio takav cd, ne pokazuje mi da je nasao novi hardwer, jer sam spojio na drugi izlaz monitora.
Intel Core 2 Duo E8500 i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Nitko nema vise nikakvu ideju?

Intel Core 2 Duo E8500 i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Pa kolko se ja kužim (a to nije mnogo) zvuk ne ide preko HDMI-ja već samo slika. Mislim da ti za zvuk treba SPDIF priključak ili onaj analogni (žuti i bijeli "jack").

 

Za igru ne znam zašto ti ne bi prikazivao sliku ako ti ostalo radi...

 

 

Stan: Mr. Garrison, haven't you noticed that Timmy is retarded? Mr. Garrison: Don't call people names Stan!
Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
Sonny kaže...
ManchesterUTD kaže...

Jel ti se pri bootanja windowsa  pojavi new hardvare found

Idi na cd og graficke al bas od graficke i nadji dariver ati rear hd output tako nesto slicno ne sjecam se i instaliraj ga i onda ces imat u sound da izaberes ati hd output.

 Nisam dobio takav cd, ne pokazuje mi da je nasao novi hardwer, jer sam spojio na drugi izlaz monitora.
 Ne taj driver ti je na CD od drivera potrazi ga tamo,a probaj ugasit komp pripojit prijelaz dvi-hdmi ukljucit hdmi u tv i upalit pc.
AMD Phenom 9950 2,6(OC3,0) /Zalman 8700LED/), DFI LanParty DK790FX M2RS, 2X 2GB OCZ, Reaper 1066MHz, Club3D Radeon 4870, Hiper 730W.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
i_rambo_plache kaže...

Pa kolko se ja kužim (a to nije mnogo) zvuk ne ide preko HDMI-ja već samo slika. Mislim da ti za zvuk treba SPDIF priključak ili onaj analogni (žuti i bijeli "jack").

 

Za igru ne znam zašto ti ne bi prikazivao sliku ako ti ostalo radi...

 

 

 HDMI HighDefinitioMultimediaInterface znaci prenosi i zvuk i sliku, a kod ATI netreba SPDIF a kod nVidie treba.
AMD Phenom 9950 2,6(OC3,0) /Zalman 8700LED/), DFI LanParty DK790FX M2RS, 2X 2GB OCZ, Reaper 1066MHz, Club3D Radeon 4870, Hiper 730W.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
i_rambo_plache kaže...

Pa kolko se ja kužim (a to nije mnogo) zvuk ne ide preko HDMI-ja već samo slika. Mislim da ti za zvuk treba SPDIF priključak ili onaj analogni (žuti i bijeli "jack").

 

Za igru ne znam zašto ti ne bi prikazivao sliku ako ti ostalo radi...

 

 

 Da, zvuk ne ide, a sto se tice slike sve radi to sam riješio..
ManchesterUTD kaže...
Sonny kaže...
ManchesterUTD kaže...

Jel ti se pri bootanja windowsa  pojavi new hardvare found

Idi na cd og graficke al bas od graficke i nadji dariver ati rear hd output tako nesto slicno ne sjecam se i instaliraj ga i onda ces imat u sound da izaberes ati hd output.

 Nisam dobio takav cd, ne pokazuje mi da je nasao novi hardwer, jer sam spojio na drugi izlaz monitora.
 Ne taj driver ti je na CD od drivera potrazi ga tamo,a probaj ugasit komp pripojit prijelaz dvi-hdmi ukljucit hdmi u tv i upalit pc.
 Hvala jos jednom, pogled cu za taj cd, pa ako nesto bude štekalo, javim.. hvala puno
Intel Core 2 Duo E8500 i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Pozdrav!

 

Da ne otvaram novu temu. Dakle, spojio sam laptop preko HDMI-a na LCD tv (Panasonicov). Sve normalno šljaka, mene samo zanima jedno, na laptopu mi je max rezolucija 1336x768 ak se ne varam, a max rezolucija tva je 1920x1080. Sad, isti desktop imat na dvije različite rezolucije je nemoguće, al jel je moguće složit virtualne desktope tak da na tvu imam 1080p rezoluciju, a ne laptopu 768p? Recimo, ako neko hoće od mojih gledat film, da im to vrtim na jednom desktopu, na full hd rezoluciji, a ja da radim na drugom, u nativnoj rezoluciji laptopa. Inače stvar šljaka ako sve prebacim samo na tv, onda je u full hd rezoluciji, inače je u 768p.

 

P.S. Ona extended opcija u Windowsima ne šljaka, tj. to nije ono šta ja hoću. Windowsi su sedmica (64bit).

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Ja sam spojio comp na LCD tv i to DVI izlaz u HDMI na LCD.Ton nisam dobio na TV nego sam kupio vanjske zvučnike i sve je bilo u redu godinu dana.Prije nekoliko dana riknula mi je grafička i u servisu su mi ugradili novu i to istu.Sada više ne mogu dobiti na TV-u rezoluciju 1080 nego mnogo manju.Kada pokušam pomaknuti kazaljku (na displeyu)na višu rezolucije ne mogu(tamo mi piše:display(defoult monitor)on 800x 600 pixels.Kada dodirnem kazaljku ona sa zelene pređe na žutu boju.Ako comp priključim na ulaz za PC na TV-u ne dobijem sliku i javlja mi da je izvan granica.Probao sa ga priključiti i na LCD monitor ali ni tu nisam dobio sliku i javlja da ne prepoznaje signal.Da li netko zna u čemu je štos? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Probaj ponovo instalirati drivere za grafičku. To bi trebalo sve riješiti.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Najljepša hvala.To sam i mislio ali kada sam stavio CD od grafičke kartice(prijašnje)uopće nije reagiralo.Od novo ugrađene grafičke nisam dobio  novi CD (bila je pod garancijom).Sada sam sa inerneta skinuo driver i sada je sve OK!

                                      Pozdrav od 79-godišnjeg komjuteraša Dinka

15 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Pazite ovo molim Vas!!!

 

Spajam FULL HD 82 cm LCD TV sa kompom preko bratovog HDMI kabela od 5 metara sa pozlaćenim konektorima. I sada on pi*di da mu je to za PS3 i ode ja danas i kupim 10 m HDMI kabel od Grundinga za 220 kn.

Spojim i šta se događa?? Rezoluciju na TV-u mogu staviti do 1600*900 a sve preko toga slika titra i trza te se gubi signal, a igre ne mogu pokrenuti jer uopće ne prikazuje sliku!!! Filmovi rade normalno na spomenutoj rezoluciji. Probao sam sve, od zamjene strana kabela i neće raditi na full ha rezoluciji zbog šugavog kabela!!

 

Išao bi ga sutra vratiti ali već vidim svađanje sa ekipom u toj šugavoj trgovini....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
the economist kaže...

Pazite ovo molim Vas!!!

 

Spajam FULL HD 82 cm LCD TV sa kompom preko bratovog HDMI kabela od 5 metara sa pozlaćenim konektorima. I sada on pi*di da mu je to za PS3 i ode ja danas i kupim 10 m HDMI kabel od Grundinga za 220 kn.

Spojim i šta se događa?? Rezoluciju na TV-u mogu staviti do 1600*900 a sve preko toga slika titra i trza te se gubi signal, a igre ne mogu pokrenuti jer uopće ne prikazuje sliku!!! Filmovi rade normalno na spomenutoj rezoluciji. Probao sam sve, od zamjene strana kabela i neće raditi na full ha rezoluciji zbog šugavog kabela!!

 

Išao bi ga sutra vratiti ali već vidim svađanje sa ekipom u toj šugavoj trgovini....

Isti problem ti ja imam s 5 metara kabelom, i jednsostavno je problem u kabelu ;)

Prijatelju, nista od toga.

14 godina
offline
RE: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

zato jer po preporukama na nekim forumima max duljina hdmi bi smila biti 5 m jer dolazi do gubitka signala

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
offline
RE: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
blackalbum kaže...

zato jer po preporukama na nekim forumima max duljina hdmi bi smila biti 5 m jer dolazi do gubitka signala

ja sam kupil 5 m u ADM-u za 50 kn i radi odlicno bez ikakvih problema ( od filmva od 700mb do 1080p)

MOJ AVARTAR = JAMES HETFIELD /// WEB SITE http://hcgamer.weebly.com/ !!!!!!!!!
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

mene isto muci taj problem koristim ati hd 4850 i nikako ne mogu skuziti kako da omogucim audio na tv samsungu 32"  lcdu povezanog sa hdmi kablom i dvi hdmi adapterom ako tko je uspio rjesit ovu nepoznanicu neka javi

živi danas da ne umres sutra
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2010 23:05 (geek_boy1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

ja sam isto kupio full hd tv od grundiga, i imam graficku ati HD4850, na pocetu me to zezalo stalno nisam moga nikako rijesit, primjetio sam da na tv-u imam aux input i onda kupio aux kabel evo link oba kraja su ista vidite sliku

http://www.griffintechnology.com/images/assets/press_images/0000/2485/AuxCable_HiRes_preview.jpg

i jedan ide iza u komp( normalno ) a drugi u tv i onda mozes reproducirat zvuk na zvucnicima od tv-a

 

ali to ja vise ne koristim otkako sam uzeo kucno pojacalo :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

skuzio sam caku u vezi hdmi kabla i  ati kartica barem ovih hd verzija za zvuk preko garficke kartice treba se nabavit noviji tip hdmi kabla znaci od verzije 1.4 nadalje i trebalo bi radit naime stariji tipovi hdmi kabla ne podrzavaju prijenos zvuka npr. hdmi 1.3 verzije  i starije

Teško je danas biti glup,prevelika je konkurencija !!! [url=http://www.userbars.be][img]http://img64.imageshack.us/img64/6718/40997.png[/img][/url]
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

evo i mene,da ne otvaram novu temu...imam grafičku hd 6870 i idem spojit to na lcd pfl5405 s hdmi kabelom(5 m)..na postavkama 1920x1080 ne ispuni mi cijeli ekran,a na 1024x768 ispuni mi cijeli ekran.

glupo malo objašnjeno,jebiga... nego nije mi jasno lcd je je isto full hd

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
gb.packers kaže...

evo i mene,da ne otvaram novu temu...imam grafičku hd 6870 i idem spojit to na lcd pfl5405 s hdmi kabelom(5 m)..na postavkama 1920x1080 ne ispuni mi cijeli ekran,a na 1024x768 ispuni mi cijeli ekran.

glupo malo objašnjeno,jebiga... nego nije mi jasno lcd je je isto full hd

Isključi overscan u CCC-u.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2011 6:45 (Mirko935).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

hvala prika...

12 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Bok!

 

Ovako ja kada spojim laptop na tv preko hdmi-a sliku mi pokazuje samo na tv-u, ali na laptopu ne. Iako imam opciju  da prikazuje sliku na oboje, ali ne radi mi to. Da li netko zna u čemu je problme i kako to riješiti??!?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

kad spojim lcd i laptop sa HDMI kablom i prebacim na lcd na HDMI uopce nemam slike a na laptopu mi uopce ne registrira lcd a cuje se zvuk da sam usteko kabal.sta trebam napravit da sljaka

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Pozdrav ekipa

 

Nedavno sam kupi panasonic 3d plazmu 42ut30e i kada je spojim sa svojom nvidia gtx560 ne pokriva mi cili ekran, već ima malo obruba.

Kako namjestiti da slika bude preko cijelog ekrana

Hvala puno i živili {#}

Pro Deo Et Patria
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
Pa podesi rezoluciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Isključi overscan na tv-u i grafičkoj kartici.

Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice