Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O izdvojena tema

poruka: 10.428
|
čitano: 2.460.792
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
10 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Jesi pročitao moju poruku? Šest je mjeseci star laptop. Da je rađen od maslaca trebao bi dulje izdrzat. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
J(CRO) kaže...

uzeo sam taj chuwi prije kojih pola godine kad je bio na istom popustu, platio ga nekih stotinjak eura. Reko nije mi zao sto eura pa iako rikne kroz dvije tri godine kad mu gara istekne. Laptop se u tih 6 mjesecu toliko usporio da je to vise neiskoristivo. Možda me zapala takva serija sa nekvalitetnim materijalima. 

 Reinstall windowse. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2024 19:25 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Boris grozni kaže... 

 je opce je poznato kad je laptop napravljen od aluminija da se s vremenom to pretvori u blato pa sve uspori
Moja zena ga koristi vec 2+godine sve i dalje funkcionira super! Naravno da nemres ocekivati cudesa s 2/4 i 8 gb rama

 Isto kod mene, uzeo sam si Gemibook 13 za pisanje prije skoro dvije godine i u međuvremenu ga dao curi koja je presretna njime. Baš je skroz solidan laptop, sad razmišljam da joj dam svoj Zenbook 13 OLED i sebe nadogradim a ona nije baš presretna idejom da se oprosti od "čuvićka" kako ga zove. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2024 19:57 (TibzzX).
9 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Ima zaista šarenih iskustva s tim Chuwijima.

Inače imam gamerski laptop, Lenovo, ali je težak dosta i baterija je loša. Iz tog razloga mi treba sekundarni laptop samo za nosit na faks 3 puta tjedno, ništa specijalno, samo da Word radi okej i neki web preglednik. Mislim da će Chuwi bit za to i više nego okej. Samo da potraje barem godinu dana :D

Probao sam opciju s tipkovnicom + tablet (Xiaomi Pad 5), al nije to to...
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Dobro kolega @TibzzX, daješ dosta toj curi, jel ona tebi što dala zauzvrat 😜

13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
ajimerej kaže...
Dobro kolega @TibzzX, daješ dosta toj curi, jel ona tebi što dala zauzvrat 😜

 ajimerej

Ona njega voli.  i to mu je dosta.

10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Miro62 kaže...
J(CRO) kaže...

Jesi pročitao moju poruku? Šest je mjeseci star laptop. Da je rađen od maslaca trebao bi dulje izdrzat. 

 Nema on šta "izdržavat", ako se usporio onda treba vidjeti do čega je.

Prvo treba pregledati softver i po potrebi ponovno instalirati OS, također i testirati ssd i vidjeti je li s njime sve u redu.

Ako to ne znaš onda daj laptop nekome tko se kuži da ti napravi servis.

 

 

 Gledaj kume to nije med da se ne kvari. Sve ima svoj vijek trajanja isto tako i ovi kineski laptopi. Jel do skladištenja ili fuširanja kod izvedbe laptopa, ne znam. Ono šta sa svoje strane znam je da laptop čistim redovno i ne skidam gluposti, koristim ga za faks i ništa drugo

da skratim priču... za 100injak eura ionako nema ništa bolje

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
J(CRO) kaže...

 Gledaj kume to nije med da se ne kvari. Sve ima svoj vijek trajanja isto tako i ovi kineski laptopi. Jel do skladištenja ili fuširanja kod izvedbe laptopa, ne znam. Ono šta sa svoje strane znam je da laptop čistim redovno i ne skidam gluposti, koristim ga za faks i ništa drugo

da skratim priču... za 100injak eura ionako nema ništa bolje

 Očito je da se ne razumiješ. Tvrdoglav si. Čovjek ti govori da ti laptop može bit opet brz rješavanjem softverskih problema, ti tučeš po istom. Prije će se laptop usporit SOFTVERSKI nego HARDVERSKI, nadam se da je sad jasnije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2024 12:06 (Cryogenic).
8 godina
online
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Napisao sam prije koji dan, ali je isaplo da ogovaram na raspravu u krivoj temi, pa da ponovim, ti onda i chuwi laptopi su smeća zbog tih pentiuma koji su unutra, samo si ljudi eto to ne žele priznati. Nisu to baš brzi laptopi u samom startu. To je realnost.

 
0 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Vader kaže...

Napisao sam prije koji dan, ali je isaplo da ogovaram na raspravu u krivoj temi, pa da ponovim, ti onda i chuwi laptopi su smeća zbog tih pentiuma koji su unutra, samo si ljudi eto to ne žele priznati. Nisu to baš brzi laptopi u samom startu. To je realnost.

 Šta si imamo priznat? Kupili smo laptop s realnim očekivanjima i Chuwi Gemibook je ista ispunio. To što vi očekujete da ćete za siću dobiti ne znam što nije naš problem. Za surfanje i rad s dokumentima su dušu dali. Za sve više od toga nisu neka sreća, što se zna čim vidiš koja je konfiguracija.

10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
TibzzX kaže...
Vader kaže...

Napisao sam prije koji dan, ali je isaplo da ogovaram na raspravu u krivoj temi, pa da ponovim, ti onda i chuwi laptopi su smeća zbog tih pentiuma koji su unutra, samo si ljudi eto to ne žele priznati. Nisu to baš brzi laptopi u samom startu. To je realnost.

 Šta si imamo priznat? Kupili smo laptop s realnim očekivanjima i Chuwi Gemibook je ista ispunio. To što vi očekujete da ćete za siću dobiti ne znam što nije naš problem. Za surfanje i rad s dokumentima su dušu dali. Za sve više od toga nisu neka sreća, što se zna čim vidiš koja je konfiguracija.

 Šta pričaš ti? Šta mi očekujemo i šta nije vas problem?  ko je to vi i mi? Daj popi tabletu za smirenje, ovo se od odnosilo na moj post jer je ispalo ko da kenjam bezveze ne znam zašto si se našao uvrijedenim

 

12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Ajd nauči koristit forum i gledaj kome odgovaram. 10 godina na forumu, ne znaš pogledat kome se odgovara. Majko mila...

13 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Ekipa mislim da ovo nije baš tema za flaming chuwi laptopa niti prepucavanje niti savjete o troubleshootingu sporosti računala.

Moj PC  
14 0 hvala 3
13 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
MarcoXX kaže...

Caseking ima nekoliko kucista na snizenju.

 

Link

Oni ne dostavljaju u RH ako se ja dobro sijećam?

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Dostavljaju.

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Da napravim kratki osvrt na Chuwi Gamibook Pro 14 laptop sa Wish stranice.

Stigao mi za 3 dana od uplate, iz Njemačkog skladišta. Koristim ga desetak dana.

 

Specifikacije:

CPU: Intel Celeron 5100, 4C4T, 1.1 - 2.8 GHz
Grafika: Intel UHD 600
RAM: 8 GB (2x4) 2800 MHz, LPDDR4
SSD NVMe: Kingston 256 GB
Monitor: 14" IPS, 2160x1440 (2K)

 

Tipkovnica je s pozadinskim osvjetljenjem, US raspored. S njim se dobiju još 4 gumene prekrivajuće tipkovnice raznih rasporeda koje sjedaju na tikovnicu laptopa, ali nema naših dijakritičkih znakova. Imao sam od prije sa AliExpressa naljepnice sa našim znakovima koje sam zalijepio na tipkovnicu.

U prvom pokretanju je automatski započela instalacija Windows 11 Home x64 verzije OS-a. Sve prošlo bez problema i sa ažuriranjima su instalirani pravilni driveri.

S donje strane ima mogućnost ugradnje još jednog NVMe SSD-a (do 1 TB), a sa strane je utor za tf karticu do 128 GB.

Laptop je tanak i lagan. Plastično kućište je dovoljno čvrsto za prenošenje i nisam primjetio neko neugodno savijanje u radu.

Temperature komponenti su u granicama normale za laptop prilikom rada ili gledanja videa.

Zvuk je zadovoljavajući za tu klasu laptopa. Web kamera je dosta loša ali može poslužiti.

 

Plaćen je oko 150 € s dostavom (uračunata su u cijenu sva davanja). Navedena je dvogodišnja jednogodišnja garancija.

 

Loše recenzije na Wish stranici se odnose na prethodne modele koji su bili starije verzije, bez pozadinskog osvjetljenja. A i neki pojedinci su očito za taj novac imali nerealna očekivanja.

 

Na njemu koristim grafičke (Lightroom Classic, Photoshop 2024, Corel X4) i office (2019) programe i nisam primjetio probleme u radu. Dobar je za surfanje i može imati otvoreno dosta tabova na Firefox pregledniku kojeg koristim.

Na Youtubeu kad stavim 4K video, radi bez trzaja.

Nisam isprobavao obradu videa (ima na Youtubeu recenzija koja pokazuje da je sposoban i za neke manje 4K video obrade).

Nisam isprobavao trajanje baterije.

 

Ne bih o kvaliteti materijala (koja je iznenađujuće solidna) jer se za taj novac ne može očekivati kućište od titana.

Jedine primjedbe koje imam za sada su da mu nedostaje USB priključaka (ima samo jedan USB 3.0 + type c ulaz) i mikrofon je katastrofa. RAM se ne može nadograđivati jer je LPDDR RAM na matičnoj.

 

Zaključno: Dobio sam za tu cijenu puno više nego što sam očekivao. Vrijeme će pokazati koliko je laptop otporan i trajan.

Napomenuo bih da, ako je tko zainteresiran za kupnju tog laptopa, neka prati wish stranicu jer s vremena na vrijeme ubace ograničen broj primjeraka u prodaju, koji brzo nestanu.

 

Stranica Chuwi US (na EU ga nemaju): https://us.chuwi.com/products/gemibook-pro

Wish: https://www.wish.com/product/5fb762a2f25b047f768ed47b

Micgrafika.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2024 19:58 (Micek).
Moj PC  
15 0 hvala 7
12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

da li se SSD da zamijenit?

15 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
batizg kaže...

da li se SSD da zamijenit?

 Da. Ali mislim da se otvaranjem kućišta gubi jamstvo. Na donjem dijelu laptopa ima poklopac ispod kojeg se nalazi ulaz za drugi NVMe SSD koji se može ubaciti bez problema.

Micgrafika.com
13 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

A za to jamstvo moras u kinu slat nazad ak se pokvari ili imaju EU lokaciju?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Prema ovome, imaju u Španjolskoj EU servis.

Micgrafika.com
11 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Bok kolega. Kad se navedena stolica stavi u kosaricu cijena je 199€ ili je prosla akcija.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
ivan7 kaže...

Bok kolega. Kad se navedena stolica stavi u kosaricu cijena je 199€ ili je prosla akcija.

 To je cijena samo uz ikea family karticu. Piše ti odmah na stranici

 

13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Moraš se ulogirati u Ikea family

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
16 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
HDtommy kaže...

https://www.amazon.de/dp/B07VZLMQN7/

LOGITECH G915

Ovo bi trebalo biti ok?

Najbrži kaže...

Problem su im tipkovnice, imao sam G910 koja je nakon par godina počela s dvoklikima, sada imam G915 i isti problem. G502 već 7 godina bez problema funkcionira.

 FYI

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 22:43 (Najbrži).
Moj PC  
0 0 hvala 2
5 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Hacker002 kaže...

 

FYI redovne cijene u drugim trgovinama:

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Je, miš u nekim lijevim trgovinama i u sivoj ili roza boji, ne crnoj, a tipkovnice sa HR layoutom nema na vidiku. Mall.hr ponuda je i dalje najbolja u HR.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
5 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Hacker002 kaže...

Je, miš u nekim lijevim trgovinama i u sivoj ili roza boji, ne crnoj, a tipkovnice sa HR layoutom nema na vidiku. Mall.hr ponuda je i dalje najbolja u HR.

 Crni miš je u SeneticuiPonu jeftiniji, a u drugim trgovinama tu negdje. Čak i ako je u mall.hr jeftiniji 1 euro, treba biti svjestan da ne dobivaš 15% sniženje nego redovnu cijenu

11 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

U Seneticu je euro jeftiniji ali zato platiš dostavu 8€ umjesto 1 i dobiješ ga za 2 tjedna. Super izbor!

U iPonu je euro skuplji i dostava je 12€. Još bolji izbor!

I to si se sada uhvatio trećeg artikla kada si vidio da sam potpuno u pravu za drugi miš i tipkovnicu. Ali opet nemaš pojma šta pričaš.

 

Bitno da udaraš TD na sve postove i pričaš žestoke gluposti.

 

Nije poanta u tih fiktivnih 15%, to svatko zna da je izmišljotina, već da su trenutno tamo najjeftiniji u HR a da je normalna trgovina i dostava.

 

Evo npr ja sam tipkovnicu naručio danas, BoxNow je paket zaprimio i sutra je isporuka. I imam Hrvatski layout. Koji Senetic, iPon, i slične nazovimo ih trgovine će mi pružiti to iskustvo? Ne spamaj temu glupostima više molim te.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice