Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 572.639
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav, ima li jos tih kodova za popust na CU i koju graficku ste kupili otamo?

 

ja razmisljam rx 480 8gb rama..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Može neka druga stranica osim ComputerUniverse? Tražim si neki laptop...

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

caseking alzashop, te dvije salju u hrv mozda ima jos koja

 

caseking uzeo kuciste, alza napajanje

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2016 21:48 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Otišlo mi je Corsair AX760i napajanje kupljeno u computeruniversu prije godinu dana. Istestirao sam sve komponente s frendom i kad je napajanje u njegovom ili mojem kompu, komp se pali i gasi stalno i slični problemi. Self test pak kaže da je napajanje u redu? Koja mi je najbrža solucija da to zamjenim i kome da se javim? Uistinu mi je bitno da bude brzo gotovo jer sam bez računala u suprotnom. Ne znam da li bi HR trgovine se htjele igrat s time da se proces ubrza, voljan sam platiti koliko god treba, ali najgora solucija je da kupujem baš sad novo napajanje jer novo istog ranga preko 1000kn. Ima li tko kakva iskustva? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Ako ih kontaktiraš danas i odmah ga pošalješ, računaj na bar 6 radnih dana + vikend. Dok to ne bude gotovo, mogao bi možda kupiti drugo, preko weba(!) u hr pa ga vratiti unutar 14 dana. Pazi na ambalažu i da ne ostavljaš tragove korištenja.

Ili ako imaš neki servis u blizini, odeš i objasniš situaciju, daš im 100kn da ti posude neko napajanje, nek ti slikaju osobnu i dobro.

12 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Otisli kondezatori, odnesi ga u neki tv servis i zamoli ga da promjeni kondenzatore i to je to. Ja sam platio 30 kuna da mi promjeni za chieftec 1200W, 2 kondenzatora, jer nisam dovoljno jaku lemicu imao, treba samo alat.

11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Napajanje je staro godinu dana i svako prckanje lokalnih servisera ce ga kostat garancije.
Nema smisla zajebavat se, ako je siguran da je kvar napajanja neka koristi garu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Znam da pitanje nije za ovu temu ali naručio san nekaj iz amerike pa je zapelo na carini jer nema računa. Trenutno nisam u Zg. Koliko dana imam za preuzimanje toga?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

8

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

oce itko narucivat nesto sa computeruniverse pa da podijelimo troskove ili kako vec???

Moran nesto narucit ali neda mi se placat postarinu 30 eura ;S

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2016 11:35 (jojo_surf).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Ako uspim prodat laptop ovaj vikend ti se javim.. MSI 480 4GB im kosta koliko MSI 470 kod nas.. Napisi otkud si da ljudi znaju..

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2016 12:13 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
The_Fichek kaže...

Ako uspim prodat laptop ovaj vikend ti se javim.. MSI 480 4GB im kosta koliko MSI 470 kod nas.. Napisi otkud si da ljudi znaju..

Stari fala ti puno, ali vec san sredia. Mozda opet bude prilike, tu i tamo uvik nesto narucin pa nikad neznas. Zivia mi

12 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ekipa planiram nadogradnju pc-a.

 

Išli bi procesor novi, matična, ssd i ddr4 radna memorija i vjerojatno aftermarket hlađenje i pasta. Odakle mi je najpovoljnije to naručit, sa computeruniverse.net ili ima povoljnijih?

Live and let live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav, ima li iko iskustva sa scan.co.uk stranicom,narucio bih gaming stolicu pa me zanima dali salju u hrvatsku teže stvari,kakva je poštarina i tako..

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ako će netko uskoro naručivati s CU ili digitalo.de, ili dr. online shopova da spojimo narudžbe (lokacija Zg). Meni treba stariji tip memorije kojeg kod nas nema, sudjelujem u troškovima dostave max. do 5EUR, više mi se ne isplati.

 

Ili ako ev. netko ima iskustva da se sa nekim shopom  može dogovoriti da se isto pošalje kao pismo za hr, za otprilike tu cifru, molim info.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Može, odgovara mi Cyberport.at ili .de i Computeruniverse, ako tko naručuje idući tjedan neka javi. Btw. Digitalo.de mislim da ne šalje u HR.

10 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

27.9 sam ovdje na forumu postao da mi je otišlo napajanje. Nedugo nakon toga sam poslao isto computeruniversu i tek danas sam dobio odgovor. Nikad više ne kupujem u inozemstvu i moj savjet bilo kome je da ne ponovi moju grešku. Jednostavno se ne isplati. Odgovor koji sam dobio je na slici. Da li zna netko o ćemu se radi, odnosno da li ima iskustva s istim? 

 

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Prva stavka ti je napajanje u količini "-1" tj -204,99e. Druga stavka, tj 1x 61,50e je malo nezgodno prevesti na HR, ali recimo ovako: "smanjenje vrijednosti/bona" "smanjenje vremenske vrijednosti" za 61,50. Meni to izgleda kao da oni kroz tih 61,50e naplaćuju to vrijeme od dana prodaje do dana reklamacije tj povrata. Ti ćeš od njih nazad dobiti 143,49e.

Tih 143,49 je trenutno na tvom accountu na CU, možeš ih iskoristiti kod daljnjih narudžbi sa CU, a po želji ti se to može i isplatiti.

 

 

Ako ti još nešto nije jasno, pitaj.

16 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Kod njih sam uzeo laptop i desktop i cisto me sram reci koliko tisuca eura sam ostavio kod njih. Nikad nikakvih problema i da potpuno mi se isplatilo uzimati iz inozemstva!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
DarioGTI kaže...

Prva stavka ti je napajanje u količini "-1" tj -204,99e. Druga stavka, tj 1x 61,50e je malo nezgodno prevesti na HR, ali recimo ovako: "smanjenje vrijednosti/bona" "smanjenje vremenske vrijednosti" za 61,50. Meni to izgleda kao da oni kroz tih 61,50e naplaćuju to vrijeme od dana prodaje do dana reklamacije tj povrata. Ti ćeš od njih nazad dobiti 143,49e.

Tih 143,49 je trenutno na tvom accountu na CU, možeš ih iskoristiti kod daljnjih narudžbi sa CU, a po želji ti se to može i isplatiti.

 

 

Ako ti još nešto nije jasno, pitaj.

 Ne kuzim, ja sam njima poslao napajanje koje ne radi i koje je pod debelom garancijom. Zasto oni sada skidaju tih 61,50 eura? 

Sint1 kaže...
Kod njih sam uzeo laptop i desktop i cisto me sram reci koliko tisuca eura sam ostavio kod njih. Nikad nikakvih problema i da potpuno mi se isplatilo uzimati iz inozemstva!

 I ja sam dosta uzeo kod njih, i isplati se cijenovo, ali korisnicka podrska i sam servis im je katastrofa. 

11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Jesi tražio povrat novca ili da ti poprave napajanje? Jel prošlo 14 dana od dostave do tvog kontaktiranja CU i slanja napajanja nazad?

16 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Inače kod cn odeš na narudžbe i iđas obrazac koji ispuniš isprintas i nakeljis to na paket i pošaljes njima nazad i dobis novo ili povrat love na njihov račun. Ja sam bez problema reklamirao artic freezer 240 i dobio novce na cn račun i uzeo drugo vodeno.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Jesi zatražio servis/zamjenu ili povrat novca? Jer ta stavka unutar screenshota nije vidljiva. Ja još nisam imao problemsa sa CU, pa ne znam točno kako se odvija proces reklamacija kod njih, ali svakako pogledaj da li ti je negdje možda ostala stavka "povrat novca" tj "refound" ili tako nešto. Tih 61,50e će (koliko sam shvatio) skinuti ako zatražiš povrat novca. Čini mi se kako je općenito nešto unutar komunikacije između tebe i CU-a nešto krenulo krivo.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
DarioGTI kaže...

Jesi zatražio servis/zamjenu ili povrat novca? Jer ta stavka unutar screenshota nije vidljiva. Ja još nisam imao problemsa sa CU, pa ne znam točno kako se odvija proces reklamacija kod njih, ali svakako pogledaj da li ti je negdje možda ostala stavka "povrat novca" tj "refound" ili tako nešto. Tih 61,50e će (koliko sam shvatio) skinuti ako zatražiš povrat novca. Čini mi se kako je općenito nešto unutar komunikacije između tebe i CU-a nešto krenulo krivo.

 Prvo sam im poslao mail objašnjavajuči detaljno da je napajanje otišlo i kako je pod garancijom da mi pošalju upute da im pošaljem. Nakon što su poslali upute sam im poslao i naljepio na kutiju poruku u kojoj sam još jednom sve objasnio. Morat ću ih nazvat, tj poslati mail da vidim gdje je problem. 

13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
decartes kaže...

27.9 sam ovdje na forumu postao da mi je otišlo napajanje. Nedugo nakon toga sam poslao isto computeruniversu i tek danas sam dobio odgovor. Nikad više ne kupujem u inozemstvu i moj savjet bilo kome je da ne ponovi moju grešku. Jednostavno se ne isplati. Odgovor koji sam dobio je na slici. Da li zna netko o ćemu se radi, odnosno da li ima iskustva s istim? 

 

 

ja bi to malo drukčije preveo: 

prva stavka sa minusom na početku, daju ti "gutschrift" znači kredit u toj vrijednosti (pretpostavljam da je toliko koštao) jer si vratio uređaj

u drugoj stavki su obračunali koliko je pala vrijednost uređaju zbog tvog korištenja u vremenskom periodu od kada si ga kupio

 

i na kraju piše da su ti taj iznos dodali na tvoj račun za buduće kupovine.

prema ovome ti neće dat drugi uređaj nego lovu možeš potrošit kako želiš u njihovoj trgovini...

 

LP

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2016 15:51 (balck2x11).
16 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ma ako je otislo napajanje pod garancijom nema sta da mu odbijaju nista, nego ima da mu daju novo ili vrate isti iznos. Ja sam bez problema reklamirao artic 240 i vratili mi puni iznos na racun i uzeo sam si drugo hladenje. 

Odi pod narudzbe i kliknes ovdje gdje ti je olovka nacrtana, ispunis formular isprintas i posaljes preporuceno njima natrag. Sta se tice postarine to neznam, ja sam slao njima i to sam ja platio, a oni meni nazad ali to je bilo za njemacku, sad kako je za inozemstvo nemam pojma, probaj kontaktirati i Corsair

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Postavio sam pitanja u prošlom postu jer čini se da je on ispunio return formu a ne rma. Zato mu vraćaju novac i umanjuju iznos.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Kolege razmišljam o monitoru iz alzashopa,kod nas ga nema za kupit,moje pitanje je vezano za npr da monitor ima mrtve pixele,pre jak backlight bleed i to,zna netko iz iskustva kako je s garancijom s njima za te stvari,koliko im treba za popravljanje itd?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Dosad narucio tri monitora iz alze, nikakvih problema u startu
jedan je crkao nakon godinu i pol dana, poslali su dostavljaca pred kucu - dakle nula kuna za dostavu, monitor je bio mjesec dana na servisu i kad im servis nije vratio informaciju sto je s monitorom, drugi dan su mi vratili puni iznos na racun
tolio o iskustvu i btw. ako narucujes prvi put, kad se prjavis dobijes 5e popusta sto ti je prakticno besplatna dostava, ima i neka fora za 10e popusta ako preporucis alzu na 3 ili 6 (nisam vise siguran) email adresa
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Eh, kad nemrem editirat na mobu, a naknadno sam se sjetio - za konkretno piksele ili bb ne znam jer nemam iskustva s tim problemima, ali posalji im upit kad se registriras, imaju skroz dobru i azurnu sluzbu za korisnike
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice