Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 572.536
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Evo ovako neznam ni sam gdje da postavim ovo pitanje htio bi kupiti komponente u inozemstvu ali sam u velikoj velikoj dilemi a pitanje glasi ovako dali se isplati cekati na popuste sad za nadolazeci bozic u eu web shopovima kroz 10ak dana ili ne ili kupit sad odma ovog casa?

Dajte pomagajte mislim novce imam mogu i sad a mogu i za 10ak dana samo ono mozda bude malo znacajniji popust na sam bozic pa da se ustedi koja kuna euric nije s viska :)

Slusam ljudi svaki savjet prijedlog ili ako se sjeca tko kakvi su bili proslogodisnji popusti za bozic pa slobodno napisite.

0 Kupiti sad istog trena
17 Cekat jos 10ak dana
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav,

Samo mi recite jesam se zajeba?

Naručia sam sljedeće tri stvari, Asus Maximus VIII Hero te G.Skill Ripjaws 16GB DDR4 3200 na ComputerUniverse i Core i7-6700K na Alzashopu. Cijene su te koje su navedene na linkovima. Okruglo me ispalo 6000 kuna.

Jesa falia, mislim, jesam li triba pričekat još koji dan da budu kakvi popusti, bi li bolje proša? Nisam nikad prije kupova na tim stranicama pa pojma nemam.

I molim da vi koji se kužite, ako mislite da san falija, recite koliko će bit popusta, probat ću ako je moguće odgodit narudžbu nekako.

2 Zajeba si se debelo
21 Zajeba si se
1 Nisi se zajeba
Stara zvijer!! - http://valid.x86.fr/znxsge
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2015 17:47 (LogicusMPS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Zajeba si se jer si moga za tu lovu ic na X99 platformu i 6 core procesor.

Moj PC  
7 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
LogicusMPS kaže...

Pozdrav,

Samo mi recite jesam se zajeba?

 

Zajeb kaže...

Zajeba si se jer si moga za tu lovu ic na X99 platformu i 6 core procesor.

 +1

Slušaj njega on je stručnjak za zajebe, samo mu pogledaj nick

:-D

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
14 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Zajeb kaže...

Zajeba si se jer si moga za tu lovu ic na X99 platformu i 6 core procesor.

 Ne treba mi 6 core :) Znam da sam moga uzet, moga sam i jeftinije, za 4k proć sa 5820K sa pločom i ramom, al srce vuče vamo jebat ga :)

Ikarus01 kaže...
LogicusMPS kaže...

Pozdrav,

Samo mi recite jesam se zajeba?

 

Zajeb kaže...

Zajeba si se jer si moga za tu lovu ic na X99 platformu i 6 core procesor.

 +1

Slušaj njega on je stručnjak za zajebe, samo mu pogledaj nick

:-D

 Hhahaha :D

Stara zvijer!! - http://valid.x86.fr/znxsge
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Koliko obično treba čekati da computeruniverse pošalje robu?

Naručio sam komponente za konfiguraciju 10.12., bilo je nekih problema sa dobavom matične ploče, uglavnom 15.12. su je dobavili i tad sam dobio mail da će ubrzo poslati robu te da će mi poslati tracking code. Međutim, već dva dana mi za svaku komponentu piše "Item is being despatched". Je li moguće da su već poslali, ali ja još nisam dobio taj tracking code? Prvi put kupujem sa CU, a nikad mi se nije dogodilo da nekoj trgovini toliko treba da pošalju pa me čisto zanima koliko će to otprilike trajati?

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
dturko kaže...

Koliko obično treba čekati da computeruniverse pošalje robu?

Naručio sam komponente za konfiguraciju 10.12., bilo je nekih problema sa dobavom matične ploče, uglavnom 15.12. su je dobavili i tad sam dobio mail da će ubrzo poslati robu te da će mi poslati tracking code. Međutim, već dva dana mi za svaku komponentu piše "Item is being despatched". Je li moguće da su već poslali, ali ja još nisam dobio taj tracking code? Prvi put kupujem sa CU, a nikad mi se nije dogodilo da nekoj trgovini toliko treba da pošalju pa me čisto zanima koliko će to otprilike trajati?

 Ja isto prvi put kupujem preko njih. Naručio matičnu, procesor i RAM nešto iza ponoći ima par dana, krenulo u shipping za 12-sati, dakle tokom dana, matična i proc, RAM još nije, al trebao bi svaki čas. Piše delivery time 23.12. sad neznam jel to zadnji rok ili možda dođe i prije.

Vi što ste naručivali, koliko ste čekali robu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2015 16:28 (LogicusMPS).
16 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

htio bih nešto (pc ili laptop) kupiti vani, pa me zanima gdje je jeftniji u njemačkoj ili italiji

te da li se može preko kupiti na rate vani (imam u pbz-u račun), znam da se može preko paypala i na gotovinu,

 

hvala

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Zna li ko kako ide kupnja na firmu tj r1 racun prilikom kupovanja u eruropskim online shopovima? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

 

Poštovanje,

 

zanima me dali je moguće naručiti hardware direktno sa alza.cz (odabran engleski jezik) i ako da, koju dostavu odabrati. (DPD ili GEIS ili PPL) Naravno pokušao sam prvo na alza.com sa dostavom za Hrvatsku kako bi trebalo biti, ali nema dotični hardware koji na alza.cz imaju.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav, prije svega sretna vam nova godina 

Puno više hardvera nego u ovoj godini, hhh

 

Kupio bih si ovaj monitor, no zanima me koliko bi koštala poštarina?
Ima li itko da će naručivati s CU u skoro vrijeme pa da podijelimo?

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
sudy_freak kaže...

Pozdrav, prije svega sretna vam nova godina 

Puno više hardvera nego u ovoj godini, hhh

 

Kupio bih si ovaj monitor, no zanima me koliko bi koštala poštarina?
Ima li itko da će naručivati s CU u skoro vrijeme pa da podijelimo?

 A gle nebi mi bio problem podijelit postarinu al jbg ja sam vec narucio komponente iz cu jos 23.12 prosle godine al doslo do nekih komplikacija na web shopu bilo zeleno stanje za jednu komponentu kao dostupno kroz 3-4 dana im i onda kroz 2-3 dana pise mi gdje provjeravam status komponenti promjenjen iz zelenog u zuti status uz objasnjenje da dobavljac moze tek iza nove godine dobavit znaci 12.1 ce im doci ta komponenta.

 

DHL izbjegavaj jer su skuplji za 11-12 eura.

Odi si preko UPS-a oni su jeftiniji znaci sve te komponente su me dosle 1255 eura u to je i uracunata ti postarina.

Znaci nekih 20-21 euro placas ups i paypal uzima nekih14-15 eura proviziju ili sta god da to je na tu svotu novca.

Kad se zbroji UPS i paypal zajedno nekih 35-36 eura te izadje postarina,dok DHL bi s paypalom te iziso blizu 50 eura.

11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

sudy_freak, uzimat cu ja

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
sLim95 kaže...

Zna li ko kako ide kupnja na firmu tj r1 racun prilikom kupovanja u eruropskim online shopovima? 

 Ja sam zasad samo preko CUa uzimao na firmu. Napravis profil, u postavkama stavis sve podatke, znaci na koga je firma, adresa itd. I prilikom kupnje moras znati onaj VAT number, koji te iskljucuje od placanja pdva. I kad narucis, ides kao company itd...

Nije nista komplicirano i stvarno je super to, cak ti i pise koliko ti pdva oduzme itd, da ne racunas sam...

13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Crucifixion kaže...

sudy_freak, uzimat cu ja

Imaš PP 

Crucifixion kaže...
sLim95 kaže...

Zna li ko kako ide kupnja na firmu tj r1 racun prilikom kupovanja u eruropskim online shopovima? 

 Ja sam zasad samo preko CUa uzimao na firmu. Napravis profil, u postavkama stavis sve podatke, znaci na koga je firma, adresa itd. I prilikom kupnje moras znati onaj VAT number, koji te iskljucuje od placanja pdva. I kad narucis, ides kao company itd...

Nije nista komplicirano i stvarno je super to, cak ti i pise koliko ti pdva oduzme itd, da ne racunas sam...

A platiš svojim paypalom koji ne mora nužno imati veze s firmom?

Ne razumijem to za PDV, pa ne moramo mi plaćati PDV zato što je iz EU ili sam pobrkao?

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ne placas carinu i slicne stvari. PDV placas zemlji iz koje narucujes. A ako preko firme uzimas, oslobodjen si placanja pdva

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Možda baš nema neke pretjerane veze, ali pišem ovdje kako bi što više ljudi vidjelo.
Planiram uzeti Velcro traku pa ako ima zainteresiranih da podijelimo poštarinu.

Hvala i sorry što pišem ovdje 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Sorry na "offtopic", ali nisam siguran da li vec postoji tema o kupovini izvan EU.  Htio bih si kupit Corsair K70 tipkovnicu (1200kn) i Asus PG279Q (7200kn) monitor, kao sto vidite, cijene su astronomske u Hrv i EU. 

U americi ta tipkovnica je 100$, a monitor je 800$. Jel tko zna kako funkcionira kupovina is US? Nikad nisam kupovao nista izvan EU, a cuo sam dosta da se mozda cak i ne isplati ako se (uglavnom se mora) mora platit poštarina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

U EU ne plaćaš PDV, dok iz USA plaćaš. I još tu gore ide sigurno 50kn carinskih troškova i eventualna poštarina iz USA.

 

npr.

Corsair K70 - 100$, to je otprilike 710kn po trenutnom tečaju + 25% PDV = 890kn + carinski troškovi = otprilike 950kn i još sigurno bude neka poštarina

 

Asus PG279Q - 800$ = 5700kn +25% PDV = 7125kn + carinski troškovi = otprilike 7200kn + eventualna poštarina

 

Pa si razmisli malo...

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ne isplati se jer moras na te iznose (ukljucujuci shipping) jos uracunati i barem 30% carine/ PDV-a :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Minneyar kaže...

Ne isplati se jer moras na te iznose (ukljucujuci shipping) jos uracunati i barem 30% carine/ PDV-a :)

 tako je, sigurno će naplatiti još 30% na cijenu i shipping, to rade za sve stvari koje se kupe izvan EU a da koštaju preko cca 170 kn, meni su naplatili za patike od 450 kn, koštale su sve skupa na kraju oko 650 kn.

 

ovdje ti je monitor 850 eura http://www.computeruniverse.net/en/products/90622713/asus-pg279q-rog.asp to je oko 6500 kn, mislim da ti je shipping jedno 30 eura, ali ovo ti je koliko ja znam najjeftinije i pouzdano 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2016 13:09 (Cansee).
9 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

jel ima netko ovdje da je naručivao komponente na computer universe i da je plaćao metodom Advance payment by bank transfer ili na njemačkom Vorkasse (Überweisung)?? koliko vidim ta metoda je da staviš u košaricu što želiš, odabereš tu metodu, naručiš to sve, onda dođeš sa IBAN-om i ostalim podacima computer universea u lokalnu banku i uplatiš novce na njihov račun i kad computer universe primi novce oni sve pošalju. Zamolio bi da mi netko kaže je li to točan redoslijed i jel to sve skupa tako izgleda.

Baš sam bio danas u banci i oni su mi rekli da bi banci morao platiti 0.75 % iznosa, dakle ako je iznos 1000 eura trebao bi banci platiti 7,5 eura, a minimalni iznos koji se banci plaća je 75 kn, dakle minimum 10 eura bi platio (to je moja banka, neka druga je možda skuplja a neka jeftinija)

Dakle recimo da mi je iznos 1000 eura, platio bi banci na to 10 eura, i shipping bi koštao jedno 30 eura, dakle ceh bi mi bio 1040 eura, zanima me postoji li još nešto što bih morao platiti ili je to to?

Također mi je tip u banci rekao da mogu doći platiti baš u eurima, dođem recimo sa 1000 eura i nema nikakve konverzije, kaže da se može tako, dakle ne moram u kunama, to me iznenadilo, ali je super jer u bankama imaju najskuplje tečajeve.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

probaj kent banku ako ces u kunama placati, imaju super tecaj

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ima li itko od ekipe da je trenutno u Švabiji i da dolazi skoro doma?

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
sudy_freak kaže...

Ima li itko od ekipe da je trenutno u Švabiji i da dolazi skoro doma?

Nitko?

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
12 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pitanje!

 

Uzimao bi komplet racunalo u computer universe cca 1400€ (bez monitora)

Dali mi moze tko objasniti kako i sta napraviti da se uzme na obrt (u sustavu PDV) tj. da se bez PDV uzme. Ili kakav je postupak ako se naruci i ovako dok je u kosarici i plati se karticom.

Dali imam kakva davanja poslje carini za carinjenje i pdv ili se to kroz R1 opravda.

Mozda nisam dobro ni upit napisao pa ako ima tko da se razumije da objasni.

Intel Core™ i7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ima li nekih slovenaca ovdje? Kako sam u Zapresicu (10-ak km od slo. granice) i posto se selim, planiram otici u sloveniju po nesto hardwera, i dosta namjestaja (blagavaonski stol, stolice, kauc za dnevnu sobu, 2x madrace)  graficka kartica, mis, slusalice.. pa ako zna netko, da mi moze preporuciti ducane (ili gradove),  ponajvise za namjesta.
Ispricavam se adminu ako je kriva tema ali nisam mogao naci nista vezano uz slo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
mserfezi kaže...

Pitanje!

 

Uzimao bi komplet racunalo u computer universe cca 1400€ (bez monitora)

Dali mi moze tko objasniti kako i sta napraviti da se uzme na obrt (u sustavu PDV) tj. da se bez PDV uzme. Ili kakav je postupak ako se naruci i ovako dok je u kosarici i plati se karticom.

Dali imam kakva davanja poslje carini za carinjenje i pdv ili se to kroz R1 opravda.

Mozda nisam dobro ni upit napisao pa ako ima tko da se razumije da objasni.

 Pozdrav.

Ja sam već 3 puta naručivao iz CU-a, i to sve preko obrta.

Ja sam registrirao account na profil osobe koja je direktor obrta i sa sjedištem (adresom) obrta. 

Kad izabereš, odeš u cart i odabereš Order as company. Moraš unijeti onaj VAT number (Your VAT-Reg.-No.) i platiš već kako želiš. Oni ti odmah odbiju PDV na onom Menu Screenu gdje unosiš sve te podatke.

Na carini nisam imao problema, niti dodatnih plaćanja. Otkako smo u EU, ne trebaš to plaćati za zemlje koje su također u EU.

R1 će ti doći uredno s paketom. 

Ako te još išta zanima, PP.

 

Lp!

11 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav! Ispričavam se ako je bilo nešto od ovoga već pisano.

 

Trebam poslat laptop kupljen u computeruniverse na servis (ekran prestao radit). Zvao sam ih pa su mi poslali mailom proceduru za vraćanje.

Rekli su mi da im pošaljem napomene i RMA brojeve u kutiji. Što su RMA brojevi? Tj. gdje ih mogu naći i trebam li ih nužno poslati?

Trebam li na njihovoj stranici pod svojim accountom ispuniti neki formular Returns? Ako trebam, prije ili poslije slanja pošiljke?

I na kraju, da šaljem Hrvatskom poštom? jer koliko sam skužio overseas ne isporučuje u inozemstvo osim UPS-om koji je preskup...

 

Hvala na odgovorima!

LP

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Koji laptop brand??? Polako, mozda mozes servisirati i u HR.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice