Kako dobiti bolji TV signal...

poruka: 52
|
čitano: 53.386
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako dobiti bolji TV signal...

izvrsno... pa probaj malo s laptopom ić po stanu, čist tolko da vidiš dal imaš takav peh da su tvoje odaje u signalnoj rupi. ostaviš uključen prikaz signal strength-a i signal quality-ja pa izvidi situaciju. jest da izgleda malo zamarajuće, ali možda je isto tak problem u anteni, na taj način ćeš najlakše utvrdit

16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar

Instalirala sam friške win i sve kaj treba i digitalni signal je ok, zasad sve šljaka

 

Ovo sam dodala kasnije:

Pa baš i ne šljaka... Uopće ne kuži da mogu imati i analogni signal i daljinski mi ne radi, ali to je ziher stvar u driverima. Skinuča sam najnovije s njihove stranice pa mi je čudno kak ne radi... Ne znam kaj da radim, helpajte....

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2008 15:53 (cozmika).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako dobiti bolji TV signal...

jel ti se program za daljinski diže automatski s windozama, odnosno sa home cinema? daj pogledaj u device manager, pa javi jel kakav uskličnik pod multimedia devices

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar

Nemam uopće toga... Nije mi usklićnik....

16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...

pretpostavljam da si na friške windoze instalirala drivere s cd-a kaj si dobila s kartušom? jel ti update driver-a riješil problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar
TripperNX kaže...

pretpostavljam da si na friške windoze instalirala drivere s cd-a kaj si dobila s kartušom? jel ti update driver-a riješil problem?

 Nisam, s neta sam skinula i kad sam te install nema mi analognog signala za odabrat niti onaj programčić za daljinski
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.5.2008 22:05 (cozmika).
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...

možda moraš i ovo instalirat: KB896626. sjećam se da je u vrijeme izlaska DX9a bilo potrebno instalirat isto neki patch za TV-tuner. inače, nemam više ideja kaj bi bilo posrijedi. pretpostavljam da si prvo instalirala driver-e, a onda upiknula tuner u USB?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

Eh, izašla je nova verzija Terratecovog softvera i sad sve radi super. I daljinski i digitalija. Valjda je njihov softver neki bug imao...

16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...

vrlo moguće... možda ti je čak i neka beta bila promakla kad si prijašnju verziju koristila. obzirom da sam bil ostal bez ideja, drago mi je da je napokon sve prošljakalo (i nadam se da bu tak i ostalo Cool )

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar
TripperNX kaže...

vrlo moguće... možda ti je čak i neka beta bila promakla kad si prijašnju verziju koristila. obzirom da sam bil ostal bez ideja, drago mi je da je napokon sve prošljakalo (i nadam se da bu tak i ostalo Cool )

 Pridružujem se nadanju da bu sve šljakalo... 
12 godina
offline
Re: Kako dobiti bolji TV signal...
Da ne otvaram novu temu.
U zgradi je serviser postavio novu antenu i pojačalo za zemaljske kanale. Na jednom tv-u 40. kanal koji emitira u HD-u sa Sljemena slika je dobra, stabilna dok je na drugom tv-u sa tog istog priključka i s istog koaksijalnog kabela, slika potpuno negledljiva, kocka se i gotovo da je i nema. Oba TV-a podržavaju dvbt-2 hevc. Inače na drugim kanalima slika je ok na oba TV-a, samo je taj 40. kanaž problematičan na jednom TV-u. U čemu bi mogao niti problem?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako dobiti bolji TV signal...

Kolika je jačina i kvaliteta signala na oba televizora?

12 godina
offline
Re: Kako dobiti bolji TV signal...
Na jednom je jačina 96% i kvaliteta 100% i taj nije problematičan. Na drugom je jačina također 96% ali kvaliteta varira od 0 do100% i taj stvara probleme. Oba su LG-a. Da napomenem da ovih problema nisam imao kad sam televizore držao spojene na mojoj vlastitoj vanjskoj anteni.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 22:53 (tomislav10).
13 godina
offline
Re: Kako dobiti bolji TV signal...
tomislav10 kaže...
Na jednom je jačina 96% i kvaliteta 100% i taj nije problematičan. Na drugom je jačina također 96% ali kvaliteta varira od 0 do100% i taj stvara probleme. Oba su LG-a. Da napomenem da ovih problema nisam imao kad sam televizore držao spojene na mojoj vlastitoj vanjskoj anteni.

Probaj zamijeniti lokacije TV uređaja (ovaj na kojem ti radi prebaci na mjesto ovog na kojem ti ne radi) kako bi eliminirao potencijalni problem u kabelu.

12 godina
offline
Re: Kako dobiti bolji TV signal...
kipo kaže...
tomislav10 kaže...
Na jednom je jačina 96% i kvaliteta 100% i taj nije problematičan. Na drugom je jačina također 96% ali kvaliteta varira od 0 do100% i taj stvara probleme. Oba su LG-a. Da napomenem da ovih problema nisam imao kad sam televizore držao spojene na mojoj vlastitoj vanjskoj anteni.

Probaj zamijeniti lokacije TV uređaja (ovaj na kojem ti radi prebaci na mjesto ovog na kojem ti ne radi) kako bi eliminirao potencijalni problem u kabelu.

 Kabel je isti, dovoljno je dugačak da dosegne oba TV-a. Da li je moguće da jedan TV ima lošiji receiver od drugoga?  Jer na ostalim kanalima (osim 40. i donekle na 41. i 42.) nema smetnji.

13 godina
offline
Re: Kako dobiti bolji TV signal...
tomislav10 kaže...
kipo kaže...
tomislav10 kaže...
Na jednom je jačina 96% i kvaliteta 100% i taj nije problematičan. Na drugom je jačina također 96% ali kvaliteta varira od 0 do100% i taj stvara probleme. Oba su LG-a. Da napomenem da ovih problema nisam imao kad sam televizore držao spojene na mojoj vlastitoj vanjskoj anteni.

Probaj zamijeniti lokacije TV uređaja (ovaj na kojem ti radi prebaci na mjesto ovog na kojem ti ne radi) kako bi eliminirao potencijalni problem u kabelu.

 Kabel je isti, dovoljno je dugačak da dosegne oba TV-a. Da li je moguće da jedan TV ima lošiji receiver od drugoga?  Jer na ostalim kanalima (osim 40. i donekle na 41. i 42.) nema smetnji.

Naravno da je, ali isto tako je moguće i da ti antenski kabel koji uključuješ u televizor nije dobar. Probaj zamijeniti kabele, pa vidi imaš li onda signala.

12 godina
offline
Re: Kako dobiti bolji TV signal...
Marko :D kaže...
tomislav10 kaže...
kipo kaže...
tomislav10 kaže...
Na jednom je jačina 96% i kvaliteta 100% i taj nije problematičan. Na drugom je jačina također 96% ali kvaliteta varira od 0 do100% i taj stvara probleme. Oba su LG-a. Da napomenem da ovih problema nisam imao kad sam televizore držao spojene na mojoj vlastitoj vanjskoj anteni.

Probaj zamijeniti lokacije TV uređaja (ovaj na kojem ti radi prebaci na mjesto ovog na kojem ti ne radi) kako bi eliminirao potencijalni problem u kabelu.

 Kabel je isti, dovoljno je dugačak da dosegne oba TV-a. Da li je moguće da jedan TV ima lošiji receiver od drugoga?  Jer na ostalim kanalima (osim 40. i donekle na 41. i 42.) nema smetnji.

Naravno da je, ali isto tako je moguće i da ti antenski kabel koji uključuješ u televizor nije dobar. Probaj zamijeniti kabele, pa vidi imaš li onda signala.

 Budem probao drugi kabel, ali sve mi je malo čudno. Samo da razjasnim vezano za kabel. Kabel je jedan, nemam dva kabela, i jedan njegov kraj je uštekan u utičnicu u zidu. Kad drugi kraj tog kabela uštekam u novi LG televizor slika je na tom novijem TV-u OK. Kad iskopčam kabel iz novijeg TV-a (a drugi kraj ostane u zidu na istoj utičnici) i prikopčam u stariji TV slika je koma (??)

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 15:22 (tomislav10).
7 godina
offline
Re: Kako dobiti bolji TV signal...

Onda ti je vjerovatno konektor na tom starom TV-u razlohan.

Uzmi uske kombinirke i stisni mu blago kontakte, i onaj unutarnji i vanjski, tak da kad uštekavaš da ide dosta teže unutra.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 15:58 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Kako dobiti bolji TV signal...

Probaj smanjiti gain na pojačalu

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako dobiti bolji TV signal...
Samo da kažem da sam
probao s drugim kabelom i situacija je nepromijenjena.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako dobiti bolji TV signal...
Nisu kontakti, teško ide... I izgledaju dobro
12 godina
offline
Re: Kako dobiti bolji TV signal...
Vjerojatno ima veze s pojačalom... Moram vidjeti da serviserom
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice