Sony Xperia Z

poruka: 3.343
|
čitano: 919.234
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
bubimir13 kaže...

Sasvim moguće. ali ovo mi nije baš normalno... Više mi liči na neispravnu bateriju

 ne bih baš opet mjenjao ,kad je stavljena nova prije 2 tjedna ,probat cu prvo vratiti na kitkat

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
14 godina
offline
Sony Xperia Z
sad mi je izgleda zapeo u flash modeu jer kad ga prikljucim na komp flashtool javlja da je odmah spojen i flash modeu stavio sam na njega kitkat ali ne mogu ga ukljuciti ,upali se sony logo i odmah se ugasi i tako stalno
McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
loky4i4 kaže...
sad mi je izgleda zapeo u flash modeu jer kad ga prikljucim na komp flashtool javlja da je odmah spojen i flash modeu stavio sam na njega kitkat ali ne mogu ga ukljuciti ,upali se sony logo i odmah se ugasi i tako stalno

 Uđi u recovery i opet isponova,to je meni bilo mali milijun puta,putem recoverya factori reset i swap i idemo ispočetka.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
14 godina
offline
Sony Xperia Z
kako da udem u recovery ,probao sam ovako ali ne mogu http://androidflagship.com/8031-enter-recovery-mode-xperia-z
McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
loky4i4 kaže...
kako da udem u recovery ,probao sam ovako ali ne mogu http://androidflagship.com/8031-enter-recovery-mode-xperia-z

 Si radio root? Napiši što si sve točno odradio s mobitelom? Si mjenjao recovery?....

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
14 godina
offline
Sony Xperia Z

nisam radio root ...znaci mobitel se gasio kao sto sam bio napisao u prethodnim postovima problem ... instalirao sam flashtool skinio sam C6603_10.5.1.A.0.292_RU .ftf file isao sam flashati mob ali nisam ga nikako mogao spojiti normalno dok je upaljen nego bi se odmah ugasio pa sam isao stisniti volume down i prikljucio ga na usb kabel ,uspio sam flashati taj rom ali sad je mob zapeo ,znaci ako ga idem upaliti pokazat ce sony logo i ugasiti se odmah ako ga prikljucim na punjac isto bude samo se stalno pali gasi....sad sam bio opet flashao mob ali sa drugim ftf fileom i eto opet kao sto pise na kraju spoji ga na komp kao da je u flash modeu ,sto mi je nekakav zakljucak da je zapeo u njemu

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2015 13:11 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony Xperia Z
McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia Z

Pošto je u flash modu,probaj ponovno odraditi flash.

Staviti rom.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2015 14:12 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
kruskar kaže...

Pošto je u flash modu,probaj ponovno odraditi flash.

Staviti rom.

 jesam ,opet  isto ,probao sam i preko pc companiona koji je vratio na lollipop ali opet ne ide dalje od pocetnog zaslona odnosno sony logo-a

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
loky4i4 kaže...
kruskar kaže...

Pošto je u flash modu,probaj ponovno odraditi flash.

Staviti rom.

 jesam ,opet  isto ,probao sam i preko pc companiona koji je vratio na lollipop ali opet ne ide dalje od pocetnog zaslona odnosno sony logo-a

 Onda kad ga upališ ostavi 10-15minuta na sonyevom logu ;)

Ništa čudno da ćeš prvi put morat više sačekat.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
14 godina
offline
Sony Xperia Z

ma znam da se duze ceka ali nije to to , on se konstantno pali dode do loga i ugasi se i opet isto ,ostavio sam ga sat vremena i citavo vrijeme pali gasi

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2015 15:40 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony Xperia Z
ne kužim šta raditi ne mogu ka rootati ne mogu staviti recovery na njega jer bi se za takve stvari trebao moci upaliti , ako ga stavim novi rom ne postizem nista ,jel ima netko ideju što bi još mogao ?
McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
loky4i4 kaže...
ne kužim šta raditi ne mogu ka rootati ne mogu staviti recovery na njega jer bi se za takve stvari trebao moci upaliti , ako ga stavim novi rom ne postizem nista ,jel ima netko ideju što bi još mogao ?

 pa ako je uletio u loop mislim da ne možeš normalno flashat, već preko fastboota.

12 godina
offline
Sony Xperia Z

Sletio je 5.1.1

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/general/ftf-xperia-z-c6603-10-7-0-22-customized-t3195675

 

Skinuo sam .ftf, čekam recovery, a onda slijedi flashanje i nekoliko dojmova 

 
2 0 hvala 3
8 godina
offline
Sony Xperia Z

poz

 

ima li kakovih vijesti oko 5.1? ja sam dobio neki mail da je stigao novi update ali na mail i da koristim komp?! još neko dobio obavijest?

 

Software update available for your Xperia Z

There is a software update (v. 10.7.A.0.222) available for your device. Perform a software update and enjoy new features, better performance, speed and bug fixes. You can update the software today using your computer or wait until it’s available directly in your device (often within a couple of days). It's easy and no backup is needed.

Included in this software version:

  • Improvements to volume and silent mode control and more control of your alerts
  • All new LinkedIn integration - be more productive with intuitive Calendar sync
  • General stability and performance improvements

Update your device using a computer

Download and install the software update using a computer application and connect the device to your computer using a USB cable.

 

 

lp

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia Z

meni već par dana nudi isti update,ali nikako da kliknem za upgrade :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony Xperia Z

jel neko napravio upgrade na 5.1? ima li kakvih info, jel se isplati ili ne? izgubio sam 2 dana dok sam uštimao ovaj 5.0.2 pa nebih htio ponovno gubiti vrijeme s istim stoga ako je neko već napravio upgrade bilo bi lijepo da to podijeli ovdje s nama

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2015 11:17 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
Taraba kaže...

jel neko napravio upgrade na 5.1? ima li kakvih info, jel se isplati ili ne? izgubio sam 2 dana dok sam uštimao ovaj 5.0.2 pa nebih htio ponovno gubiti vrijeme s istim stoga ako je neko već napravio upgrade bilo bi lijepo da to podijeli ovdje s nama

 

lp

 Ja sam ga baš jučer stavio, i da, još uvijek si sređujem appove, postavke, xposed modove.... Kad se sve složi i vidim kako baterija drži javim neke dojmove.

Ovako na prvu, a i čitao sam komentare po xda koji su to potvrdili, mi se čini nešto fluidniji od 5.0.2

9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Meni se pojavio update, ja sam pritisnuo i krenulo se skidat, pocela je instalacija, mobitel se samo reboota i kaze da nije uspjelo. Preko PC companiona javlja error 13, kao da ne moze komunicirat s update engineom. Pojavi se onaj androidov robot kad se restarta i onda pocne punit onu plavu crtu, napuni jedno 10% i upali se i kaze da nije uspjelo. Moze pomoc?

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2015 17:12 (CroRex).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
CroRex kaže...

Meni se pojavio update, ja sam pritisnuo i krenulo se skidat, pocela je instalacija, mobitel se samo reboota i kaze da nije uspjelo. Preko PC companiona javlja error 13, kao da ne moze komunicirat s update engineom. Pojavi se onaj androidov robot kad se restarta i onda pocne punit onu plavu crtu, napuni jedno 10% i upali se i kaze da nije uspjelo. Moze pomoc?

 Daj malo detaljnije...

Dakle PC companion ti javlja pogrešku kad kreneš preko njega upgradeati uređaj?

Probaj flashati zadnji ftf preko Flashtoola. Po meni je to najjednostavniji način, nikada nisam imao problema s njim. Ostati ćeš bez podataka (aplikacije...), ali prilikom upgradea svježa instalacija je must.

Ja sam flashao ovaj ftf iz linkane tema na xda.

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347810210

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/general/ftf-xperia-z-c6603-10-7-0-22-customized-t3195675

 

btw- skinuo sam ga s punjača oko 13h (bio je na cca 95%), sad mi je 55% s 1h 33min SOT (korištenje - Viber, whatsapp, twitter, tapatalk, surfanje s dolphinom, traženje kola na mobile.de... većinu vremena bio sam na Wifi-u, ali bilo je tu i 3g-a) i to bez Stamine, bez Amplifya, bez Greenifya, Servicely [nisam ih još podesio ]. Jedina stvar koja nije stock je Zombie Kernel (http://forum.xda-developers.com/xperia-z/orig-development/kernel-zombie-t3126417)

15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Glede Sony PC companiona, kada javlja error za komunikaciju s update engine vecinom je do java verzije.

Uobicajeno proradi kada uklonis javu koju imas instaliranu i prepustis instalaciji pc companiona da instalira javu tj. jre.

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
speedy56 kaže...
CroRex kaže...

Meni se pojavio update, ja sam pritisnuo i krenulo se skidat, pocela je instalacija, mobitel se samo reboota i kaze da nije uspjelo. Preko PC companiona javlja error 13, kao da ne moze komunicirat s update engineom. Pojavi se onaj androidov robot kad se restarta i onda pocne punit onu plavu crtu, napuni jedno 10% i upali se i kaze da nije uspjelo. Moze pomoc?

 Daj malo detaljnije...

Dakle PC companion ti javlja pogrešku kad kreneš preko njega upgradeati uređaj?

Probaj flashati zadnji ftf preko Flashtoola. Po meni je to najjednostavniji način, nikada nisam imao problema s njim. Ostati ćeš bez podataka (aplikacije...), ali prilikom upgradea svježa instalacija je must.

Ja sam flashao ovaj ftf iz linkane tema na xda.

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347810210

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/general/ftf-xperia-z-c6603-10-7-0-22-customized-t3195675

 

btw- skinuo sam ga s punjača oko 13h (bio je na cca 95%), sad mi je 55% s 1h 33min SOT (korištenje - Viber, whatsapp, twitter, tapatalk, surfanje s dolphinom, traženje kola na mobile.de... većinu vremena bio sam na Wifi-u, ali bilo je tu i 3g-a) i to bez Stamine, bez Amplifya, bez Greenifya, Servicely [nisam ih još podesio ]. Jedina stvar koja nije stock je Zombie Kernel (http://forum.xda-developers.com/xperia-z/orig-development/kernel-zombie-t3126417)

 Ne znam kako vise da ti pojasnim evo stvarno. Znaci skinem, krenem instalirat, reboota se mob i dode do onog ekrana kad se mali robot pojavi i krene se punit ona plava crta, malo se napuni i onda se mobitel opet reboota i kaze da nije uspjelo. Cak sam i root maknuo. Nece. Kad sam probao s pc companionom, on isto skini i prije instalacije kaze error 13, ne moze komunicirat s update engineom, cak sam i ovo s javom probao, nece. A to flashanje i te stvari nista ne kuzim. To bi mi trebalo ono full step by step.

Error u PC Companionu Error u PC Companionu
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2015 23:21 (CroRex).
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
CroRex kaže...

 Ne znam kako vise da ti pojasnim evo stvarno. Znaci skinem, krenem instalirat, reboota se mob i dode do onog ekrana kad se mali robot pojavi i krene se punit ona plava crta, malo se napuni i onda se mobitel opet reboota i kaze da nije uspjelo. Cak sam i root maknuo. Nece. Kad sam probao s pc companionom, on isto skini i prije instalacije kaze error 13, ne moze komunicirat s update engineom, cak sam i ovo s javom probao, nece. A to flashanje i te stvari nista ne kuzim. To bi mi trebalo ono full step by step.

 To nešto s PC kompanjonom ne valja, ne bi smjelo imati veze s mobitelom. Ne znam što da ti kažem, probaj ga reinstalirati, možda pomogne

 

Za Flashtoll ti evo link s step-by-step vodičem. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2054486

S napomenom da na zadnjoj slici u prvom postu nećeš kliknuti na "exclude kernel" (jer ti u tom slučaju neće flashati kernel s ftf-a [firmwarea]) i na 11. koraku, kad treba spojiti mobitel s usb-om, ti ćeš na Xperiji Z držati volume down (za smanjivanje zvuka) tipku

 

Skini verziju 9.18.6 odavde - http://www.flashtool.net/downloads.php, instaliraj ga, instaliraj drivere i prati onaj vodić za flashanje (link za ftf koji ćeš flashati sam ti dao u onom prošlom posotu)

 

Btw - ovaj upgrade, ili repair koji se radi preko PC companiona ti je također najobičnije flashanje, samo ga Sony tako ne naziva

9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Uspio sam sam flashat dns i radi kako treba. Hvala svima

 :)

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

Baš naletio da je neko napisao na PCE forumu da će čak i starac Xperia Z dobiti nadogradnju na Android M, ako je to tako, Sony-u skidam kapu DO PODA, najbolji posao su napravili što se nadogradnje tiče na android platformi

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Izgleda da ce prije baterija krepat od starosti ili koristenja nego li ce bit odbacen ^^

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
kunof00 kaže...

Izgleda da ce prije baterija krepat od starosti ili koristenja nego li ce bit odbacen ^^

 Upravo to! Moja već ima kilometraže i vidi se da batka nije ista kao prvoga dana.

Da su mu stavili neki pošteni ekran gdje bi joj bio kraj. Ovako mislim da ću uskoro piknut nešto friško, vjerojatno početkom godine (ili ranije ako nađem neku dobru ponudu), ali Z se neće prodavati 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Da, samo očekujte tu nadogradnju sa oko 8 mjeseci zakašnjenja za izlaskom Marshmallowa.

11 godina
offline
Sony Xperia Z

Dečki, zamijenio sam ekran na svojoj Z, sve sam uredno spojio i pazio, ali nakon spajanja i dok ga upalim, ne zeli mi raditi vibracija, napravio sam hard reset moba, ali i dalje vibracija ne radi...Da li ima mozda tko da zna u cemu je problem, bio bih vrlo zahvalan?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony Xperia Z

jel još nekom stigla nova verzija 10.7.A.0.228 android 5.1.1?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice