Sony Xperia P

poruka: 900
|
čitano: 323.536
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Xperia P
Ponovno napominjem da xperia p NEMA zamijenjivu bateriju.
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Xperia P

moze se ona zamjenit al trebas bit dipl.dr.mr.ing strojarstva za to...meni se nebi dalo raskopat cijeli mobitel za to

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Xperia P
IRebic kaže...
domac5 kaže...

pravo pitanje ti je kolko krace bi trajala ova? to je samo naljepnica na kojoj pise 2430 mAh  i neka kineska kopija zamjenske baterije ispod toga...drz'te se originala i rijesena stvar

Ludi po netu komentiraju da dobivaju 2-3 sata duže trajanje baterije od originala sa ovom :/

 

Čuj, možda ta kineska kopija stvarno ima veći kapacitet od tvorničke (što je, iskreno rečeno, zaista teško za povjerovati), ali pravo je pitanje kako je netko primjetio razliku od 2-3 sata dužeg trajanja na bateriji koja traje od 5 sati (konstatno upaljen uređaj i surfanje/igranje/gledanje videa), 16-24 sata normalnog korištenja, pa sve do 40 sati umjerenog korištenja (par razgovora, i par SMS-ova uz nekoliko kratkotrajnih korištenja interneta)?

 

Puno veći dobitak od tih 2-3 sata dobije se korištenjem odgovarajućih postavki i instalacijom par programa, a pri tome ne riskiraš gubitak garancije i moguće oštećenje ne baš tako jeftinog uređaja.

15 godina
online
Xperia P
Evo malo reklame za odličan etui za Xperiu P. Danas sam dobio Melkco Premium Leather Case - jacka type, sličan sam imao i na iPhone 3 GS ali od Prestigio-a. Za razliku od većine drugih, ima preklopni poklopac za ekran, što jako dobro dođe u slučaju pada. Cijena nije prevelika (28 USD + 6 USD za tracking inače je besplatan air-mail, ali zbog naše pošte sigurnija je preporuka).

Telefon je samo malo veći, ali izgleda lijepo i pruža zavidno dobru zaštitu.
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Distribucija na ISC za Xperia P pocinje najkasnije na 25.08. Navodno, power managment je bio drasticno bolji.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xperia P
jovan_taleski kaže...

Distribucija na ISC za Xperia P pocinje najkasnije na 25.08. Navodno, power managment je bio drasticno bolji.

ne razumijem te ni rijeci

15 godina
online
Re: Xperia P
Ne budi tako strog, čovjek je makedonac i prilično razumljivo piše. Ako nisi " razumio ni riječi" (iako sve napisane riječi postoje i u hrvatskom), kaže da bi update na ICS za Xperiu P trebao početi 25.08, i da navodno ima drastično bolji power management ( dulje trajanje baterije). Mada se, po meni, eventualne greške u power management mogu ispraviti updateom firmwera (iako su izgleda i tu nešto spetljali.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P

Sorry.Hrvatski mnogo bolje razumem nego sto pricam/pisem.

Zeleo sam reci da nadogradnja na ISC za Xperia P pocinje najkasnije na  25 august/kolovoz. Te, prica se da je power managment znacajno unapredjen kod ISC. 

13 godina
offline
Xperia P

a sry...ja gledam sta je to ISC...valjda mislis na ICS...i po cemu sam ja strog? jednostavno nisam vidio nikakvu povezanost u toj recenici jer nisam racunao na to da je covjek makedonac

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Xperia P

Kako nisi strog,post jest malo nepovezan i zbunjuje krivo napisana skraćenica za IceCream Sandwitch, ali sve riječi razumiješ, a kažeš da nisi razumio ni riječi...

 

:-)

13 godina
offline
Xperia P

sad si ti strog...to se tak kaze ne razumijem te ni rijeci

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xperia P

Bi li netko mogao, kad dođe ICS na Xperiu P javiti trajanje baterije, jer još uvjek se mislin bi li uzeo taj uređaj jedino me ta baterija muči jer nije zamjenjiva, po svemu ostalom uređaj mi se čini odličan!

(inače trenutno imam Xperiu X10...)

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xperia P

kako sam ljubitelj xperia serije, ova baterija kod xperie p mi je trn u oku

mobitel je meni po specifikacijama savršen, veličina ekrana taman, ali me je strah baterije da to nije normalno

kao da je bio neznam kakav problem ubacit normalnu bateriju unutra i nikome ništa

po meni, oni su stavili tako bateriju da p ne bude prodavaniji od s, jer da po ima bolju bateriju, odnosno jaču, vjerujem da bi puno više ljudi kupilo p nego s

to je moje mišljenje

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ja ne!!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2012 11:34 (matija656).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xperia P

Mislim da se bespotrebno brinete za bateriju. To je samo 200mAh manje od xperie x10. A procesor i ekran u xperiji p su navodno štedljiviji nego na x10 pa bi trebalo doći na isto.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
online
Xperia P

Ovo je stvarno prviše buke oko ničega, stavili su bateriju koju su stavili, promjeniti je ne možete, pa ako vam odgovara, odgovara, a ako ne, imate dovoljno drugih modela sa većim kapacitetom baterija, pa odaberite. Vaše pritužbe na kapacitet baterija (koja traje otprilike jednako kao i u ostalim sličnim uređajima), sigurno neće dovesti do toga da Sony, vama za ljubav, povuče sve prodane uređaje, ugradi im bateriju od 2500 mAh i vrati ih vlasnicima, ili izda noviju verziju sa baterijom većeg kapaciteta.

 

matija656,

 

Baterije te ne treba biti strah, do sada nije zabilježen nijedan slučaj da je baterija eksplodirala. Unutra se nalazi normalna baterija, nenormalne baterije niti ne dolaze na tržište jer ih već u proizvodnji detektiraju i uklone.

 

Razlika između Xperie P i Xperie S nije samo u kapacitetu baterije, nego i u CPU, GPU, količini memorije, grafičkoj rezoluciji i cijeni, svaka roba ima svoga kupca, i možeš biti prilično siguran da potencijalni kupac Xperie S sigurno ne bi odustao od kupnje i uzeo Xperiu P samo zato što bi joj baterija trajala 15% duže nego sada.

 

Inače za primjer, u iPhone 3GS-u se nalazi baterija manjeg kapaciteta (cca 1200 mAh), hardverski je dosta skromniji od Xperie P (sporiji jednojezgreni CPU, sporiji GPU, ekran manje rezolucije) i baterija opet ne traje ništa duže (uz slične uvjete korištenja) nego kod Xperie P. A ne sjećam se baš da su se ljudi žalili na trajanje baterije na iPhone-u.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xperia P

neznam, ja sam skeptičan sa tom baterijom, vidit ću što će ics napraviti na njoj i kako će biti situacija sa podrškom na xda forumima dok joj padne cijena

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ja ne!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xperia P

baterija na androidu je 1-2 dana normalnog koristenja i to je to...nemozes to promjenit...cak ni kerneli nemogu toliko to promjenit....onaj ko kaze da mu baterija traje 3-5 dana taj ni ne koristi mobitel...tako da neznam zasto si skeptican tolko oko te baterije...neznam jel se bojis da ti baterija ne eksplodira u njemu? imas garanciju

 

al na ovom mobitelu dobit ces 1 dan koristenja sigurno...neznam kolko trosi manje ovaj procesor od mog scorpiona 1 ghz i grafa, i led lcd ekran...kod mene je obican tft...imam bateriju od 1200 mAh i 1 dan mi traje uz normalno koristenje(2-3 sata wifi, 1 sat fejs, 2 sata surfanje, pola sata muzike, par poruka i poziva)...

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2012 18:36 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P

Pojenta je da od tvog koristenja na Xperia P dobices samo tih 2-3 sata wi-fi a na ostale aktivnoste (1 sat fejs, 2 sata surfanje, pola sata muzike, par poruka i poziva) treba da zaboravis bar dok ne uradis jos jedna tura na punjacu. U forumu za podrsku na Sony Mobile videces mnogo tread-ova gde ljudi nakon 1-2 sati aktivno koristenje dobivaju jos 7-8 sati na stand-by, znaci ukupno oko 10 sati.

Na mnogi review kad testiraju bateriju dobivali su slicne rezultate. Mozes da pogledas sledece testove gde baterija je trajala oko 3sati intenzivno koristenje.

http://mobile.benchmark.rs/mobilni_telefoni/test_sony_xperia_p/strana_5/

http://mobiltelefon.ru/post_1339693813.html

ICS mogao bih da donese znacajna ubrzanja jer on je prva verzija koja je ima nativnu podrsku za simetricne multiprocesorske sisteme (ustvari 3.0 je bila prva vezija ali ona je bila za isklucivo za tablete).

Osim toga ICS je doneo mnogo bolja stand-by vremena za 2011 modele, tako da isto se ocekuje i za 2012 modele.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2012 21:18 (jovan_taleski).
13 godina
offline
Xperia P

s tim se slazem..prije sam preko noci gubio do 10% baterije a sad 2-3%...live with walkan

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xperia P

Meni se također Xperia P sviđa po svemu osim po toj sumnjivoj bateriji. Ali pazite ovo, na T-Com stranici, sviježoj ponudi, kažu da ima bateriju od 1450 mAh LINK

dok na GsmAreni kažu da ima 1305 mAh, i svi koji su negativno komentirali bateriju su imali u vidu tih 1305 mAh....da nije slučajno izašla nova izdržljivija baterija, ta od 1450 mAh ?  Ili će prije biti da T-Com dijeli dezinformacije ? Treba ići u T Centar i pogledati bateriju očito, na njoj piše.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Xperia P
ALVIN kaže...

Meni se također Xperia P sviđa po svemu osim po toj sumnjivoj bateriji. Ali pazite ovo, na T-Com stranici, sviježoj ponudi, kažu da ima bateriju od 1450 mAh LINK

dok na GsmAreni kažu da ima 1305 mAh, i svi koji su negativno komentirali bateriju su imali u vidu tih 1305 mAh....da nije slučajno izašla nova izdržljivija baterija, ta od 1450 mAh ?  Ili će prije biti da T-Com dijeli dezinformacije ? Treba ići u T Centar i pogledati bateriju očito, na njoj piše.

 

Ni prvi ni zadnji put da su prepisivači na T-Mobile.hr pogriješili.

 

Kapacitet baterije je prema Sony-u 1305 mAh (max) -1265 mAh (min).

 

P.S. Čisto sumnjam da bi ti u T Cenru dozvolili da rastaviš uređaj (i poništiš garanciju) samo da bi pogledao kapacitet na bateriji.

11 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Ocigledno informacije na HT strani su gresne. Xperia P nema ni Super AMOLED ekran iako ta informacija stoji na HT sajt. A za da proveris informacije o bateriju mozes jednostavno da uradis preko neki program. Druga opcija ti je da izvuces plasticni deo ispod prozirnu traku. Tu si ispisani informacije o S/N, ali ne znam dali stoji informacija o bateriju.

 

A sto se tice bateriju sada jedini nacin je da se produlji trajanje je preko ICS upgrade. Ja sam odustao od kupovini bar dok ne izadje taj upgrade pa ako ima pozitivan review kupi cu ga. Ako ne, sacekacu 29 august, videcu nove modele pa mozda cu da uzmem neki model od njih.  

 

 

 
1 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Xperia P

Na dijelu uređaja ispod plastičnog poklopca, gdje se nalazi serijski broj i ostale slične informacije nema podatka o kapacitetu baterije. Dakle ipak bi trebalo fizički rastaviti uređaj.

14 godina
offline
Xperia P

O.K. da pitam korisnike Xperie P, jel predstavlja u nekim slučajevima problem to što se ne vadi baterija ? btw.Kako to da se ne vadi, valjda se nekako može zamijeniti...jel uopće predviđeno da se ikad mijenja baterija.

 

I ono što me isto zanima. Pročitao sam ovdje LINK

da je gledanje youtube videa u 720p HD rezoluciji lagano trzalo i nije bilo fluidno. I to nakon što su update-ali Flash Player na verziju 11, a meni je ta verzija 11 baš radila slične probleme na starijem compu (bolja mi je verzija 10), moguće baš radi tog updatea da je bilo trzanja, i autorima tog teksta je to čudno ?

 

 

I treća stvar, mob bi najviše koristio za surfanje, jel zbilja glatko bez lagginga i trzanja i kod otvaranja zahtjevnijih internet stranica ? Jel brz odaziv.

Kamera mi je isto bitna, vidio sam primjere i jako mi se sviđa kvaliteta snimljenog materijala

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2012 18:37 (ALVIN).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Xperia P
Fiksna baterija u svakodnevnom radu nije nikakav problem, jedino može biti kod zamjene baterije u slučaju istošenosti, ali isti je slučaj i sa svim drugim mobitelima sa ugrađenom baterijom, a takvih je sve više.

Video barem kod mene ne zapinje.

A surfanje je skroz O.K. iako je nešto lošiji osjećaj nego kod surfanja na iPhonu.
14 godina
offline
Xperia P

Dakle baterije čini se više ni ne planiraju za mijenjanje, a koliko bi mogla trajati, 2-3 godine ? Jel ima za kupiti rezervnih i dal ipak postoji način za zamjenu ?

 

 

btw.Jel svijetli onaj prozirni dio dole ponekad ?  Na koliko si postavio osvijetljenje postotaka, 40% kažu da je dovoljno ? 

Jel imaš puno procesa koji ti stano rade u pozdini (gps, widgetsi, sitni programi i slično) ?  Koju verziju Flash Playera imaš ako nije problem da provjeriš ? Hvala ti

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Xperia P
Rok trajanja baterije mjeri se punim ciklusima punjenja. U praksi je to cca 2-3 godine. Baterija se vjerojatno može nabaviti nekim kanalima i zamjeniti u vlastitom aranžmanu, ali je sigurnija (i skuplja) opcija slanje na servis.

Onaj dio svjetli dok je aktivna tipkovnica, i neki vrijeme nakon pritiska na senzore tipki, ali u mraku ih moraš "gađati".

Osvjetljenje ekrana ručno mijenjam (preko widgeta) od 0, 25, 50, 75 i 100% ovisno o uvjetima, najčešće 25%.

Imam 10-15 procesa u pozadini, GPS, WiFi i Datu palim po potrebi isto preko widgeta. A verzija Flasha je 11.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
mateo kaže...
Pa dobro ljudi o cemu vi pricate?!?!
Je li itko od vas imao ikakav drugi mobitel s kojim bi usporedio ovo SONY smece?
Ja sam kupio mobitel na osnovu komentara i dojmova koje sam procita na ovom i slicnim forumima i sad se ne mogu nacudit smecu od mobitela koje imam zbog toga sto sam cita vase gluposti. ...................

orginalni tekst





odlična recenzija{#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2012 19:19 (seneka).
11 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Pozdrav,

kupio sam exeria p ima dva dana i imam nekoliko pitanja ako mi možete pomoć.

1. Kako sinkronizirat vrijeme na internetu jer mi nije isto kao i na mobitelu??? 

2. Kako uploudat sliku s mobitela na facebook dođe mi do 100% i onda dobijem obavijest da fotografija nemože biti učitana?

3.Nakon dana pala mi je brizina interneta na 100kb/s nakon 1 dana nemoguće će da sam potrošio paket od 1G jer sam samo surfao i skinio nekoliko aplikacija od 10ak Mb

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
STiPE147 kaže...

Pozdrav,

kupio sam exeria p ima dva dana i imam nekoliko pitanja ako mi možete pomoć.

1. Kako sinkronizirat vrijeme na internetu jer mi nije isto kao i na mobitelu??? 

2. Kako uploudat sliku s mobitela na facebook dođe mi do 100% i onda dobijem obavijest da fotografija nemože biti učitana?

3.Nakon dana pala mi je brizina interneta na 100kb/s nakon 1 dana nemoguće će da sam potrošio paket od 1G jer sam samo surfao i skinio nekoliko aplikacija od 10ak Mb

jesi restartao mobitel?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice