Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.006
|
čitano: 10.933.875
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
suspendiran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Razmišljam o Magic 5 lite, ima li šta slično u tom rangu cijene. 


EDIT: Uzeo Magic 5 lite prek njuške, 110 eura, fenomenalan mob za te pare, 120 hz skroz fluidno. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 20:01 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dvoumim se između Honora 90 i Magic 6 lite, što vi mislite? Glavno mi je da mob ima dobar zaslon i solidnu bateriju, mob koristim većinom za surfanje i youtube. Kamera mi nije toliko bitna. Ili ako vi imate neki bolji prijedlog do €500 u T-Com web shopu. Ova 2 su mi zapela za oko jer dolaze i sa tabletom kojeg bi dao starcima.

 

Sad vidim da su dodali i Magic 6 pro u ponudu, mob izgleda prejebeno ali mislim da nisam dovoljno lud da ga plaćam 40 evra 2 godine... 

I see now that the circumstances of ones birth are irrelevant; it, is what you do with the gift of life that determines who you are. -Mewtwo
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ph3nom_gamer kaže...

Dvoumim se između Honora 90 i Magic 6 lite, što vi mislite? Glavno mi je da mob ima dobar zaslon i solidnu bateriju, mob koristim većinom za surfanje i youtube. Kamera mi nije toliko bitna. Ili ako vi imate neki bolji prijedlog do €500 u T-Com web shopu. Ova 2 su mi zapela za oko jer dolaze i sa tabletom kojeg bi dao starcima.

 

Sad vidim da su dodali i Magic 6 pro u ponudu, mob izgleda prejebeno ali mislim da nisam dovoljno lud da ga plaćam 40 evra 2 godine... 

Ja sam uzeo magic 6 lite i tablet na dar za 15 eura mjesečno na postojeći drugi broj. Mob je extra, 120hz,  extra fluidno, amoled ekran, baterija 5330 mAh, baš se osjeti kako dugo drži baterija,  sve šta pokrenem pali se skoro instant prvi put.  Još nisam naletio na nešto da je ili zaštekalo ili došlo do nekog laga. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2024 16:07 (OnTime).
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav. Vrijeme je da kupim mobitel, ali ne pratim scenu, pa bolje da se posavjetujem tu prvo. Uglavnom, gledam potrosit do nekih 200€. Ne igram, ne gledam previse youtube, filmove.. provrtim instagram klipove tu i tamo, ali ni to nista pretjerano. Ugl, trazim mob da vocap ne šteka i da je kamera koliko toliko pristojna. Xiaomie bih izbjegao ako mogu jer iz nekog razloga imam ptsp od onog njihovog MIUI-a, a rootat ne znam nit mi se da. E da, ako je ikako moguce da su max gabariti do 6,5 inča, ovo sve povise mi je vise tablet nego mobitel.

 

Imam neka dva favorita trenutno, a to su Motorola g54 (zbog cijene od 180-200€ za toliko rama,roma i skroz ok kamere), te Realme 8 (230ak €, ali 6.4 amoled zaslon, sto mi zvuci dosta primamljivo..)

 

Molim neki savjet. A ako ne postoji bolje od ovo dvoje za te novce, bar da mi pomognete odabrati manje zlo!?

 

Unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
birra kaže...

Pozdrav. Vrijeme je da kupim mobitel, ali ne pratim scenu, pa bolje da se posavjetujem tu prvo. Uglavnom, gledam potrosit do nekih 200€. Ne igram, ne gledam previse youtube, filmove.. provrtim instagram klipove tu i tamo, ali ni to nista pretjerano. Ugl, trazim mob da vocap ne šteka i da je kamera koliko toliko pristojna. Xiaomie bih izbjegao ako mogu jer iz nekog razloga imam ptsp od onog njihovog MIUI-a, a rootat ne znam nit mi se da. E da, ako je ikako moguce da su max gabariti do 6,5 inča, ovo sve povise mi je vise tablet nego mobitel.

 

Imam neka dva favorita trenutno, a to su Motorola g54 (zbog cijene od 180-200€ za toliko rama,roma i skroz ok kamere), te Realme 8 (230ak €, ali 6.4 amoled zaslon, sto mi zvuci dosta primamljivo..)

 

Molim neki savjet. A ako ne postoji bolje od ovo dvoje za te novce, bar da mi pomognete odabrati manje zlo!?

 

Unaprijed hvala!

 S21 fe, oneplus nord 2t

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
birra kaže...

Pozdrav. Vrijeme je da kupim mobitel, ali ne pratim scenu, pa bolje da se posavjetujem tu prvo. Uglavnom, gledam potrosit do nekih 200€. Ne igram, ne gledam previse youtube, filmove.. provrtim instagram klipove tu i tamo, ali ni to nista pretjerano. Ugl, trazim mob da vocap ne šteka i da je kamera koliko toliko pristojna. Xiaomie bih izbjegao ako mogu jer iz nekog razloga imam ptsp od onog njihovog MIUI-a, a rootat ne znam nit mi se da. E da, ako je ikako moguce da su max gabariti do 6,5 inča, ovo sve povise mi je vise tablet nego mobitel.

 

Imam neka dva favorita trenutno, a to su Motorola g54 (zbog cijene od 180-200€ za toliko rama,roma i skroz ok kamere), te Realme 8 (230ak €, ali 6.4 amoled zaslon, sto mi zvuci dosta primamljivo..)

 

Molim neki savjet. A ako ne postoji bolje od ovo dvoje za te novce, bar da mi pomognete odabrati manje zlo!?

 

Unaprijed hvala!

 Realme 8 ti je već lagano zastario ... imaš Realme 10 za 200€

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Motorola G72 179€ ili Edge 30 210€ ako se kupuje u trgovini....
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...
birra kaže...

Pozdrav. Vrijeme je da kupim mobitel, ali ne pratim scenu, pa bolje da se posavjetujem tu prvo. Uglavnom, gledam potrosit do nekih 200€. Ne igram, ne gledam previse youtube, filmove.. provrtim instagram klipove tu i tamo, ali ni to nista pretjerano. Ugl, trazim mob da vocap ne šteka i da je kamera koliko toliko pristojna. Xiaomie bih izbjegao ako mogu jer iz nekog razloga imam ptsp od onog njihovog MIUI-a, a rootat ne znam nit mi se da. E da, ako je ikako moguce da su max gabariti do 6,5 inča, ovo sve povise mi je vise tablet nego mobitel.

 

Imam neka dva favorita trenutno, a to su Motorola g54 (zbog cijene od 180-200€ za toliko rama,roma i skroz ok kamere), te Realme 8 (230ak €, ali 6.4 amoled zaslon, sto mi zvuci dosta primamljivo..)

 

Molim neki savjet. A ako ne postoji bolje od ovo dvoje za te novce, bar da mi pomognete odabrati manje zlo!?

 

Unaprijed hvala!

 S21 fe, oneplus nord 2t

 Ako vec zelis nekome pomoci, barem procitaj post do kraja. Na budzet od 200€, ti preporucas mobitele od 350 i 700. Fascinantno! 

 

@memphis - hvala. Realme 10 mi se cini skroz dobra opcija. Vidim da ga na Ali Expressu mogu iz Francuske besplatno naruciti za 50ak € manje nego sto kosta u nas. Doduse, ne znam koliko se isplati, posto na aliexpress garanciju ne zelim racunati. 195€ je u nasem Laptopi.hr shopu. Nadam se da su oni ok s reklamacijama!? Nisam nikad kupovao tamo.

 

@vepar - hvala i tebi. Nekako naginjem na realme cisto radi amoleda.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 11:51 (birra).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Obje Motorole imaju Amoled.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
birra kaže...
domac5 kaže...
birra kaže...

Pozdrav. Vrijeme je da kupim mobitel, ali ne pratim scenu, pa bolje da se posavjetujem tu prvo. Uglavnom, gledam potrosit do nekih 200€. Ne igram, ne gledam previse youtube, filmove.. provrtim instagram klipove tu i tamo, ali ni to nista pretjerano. Ugl, trazim mob da vocap ne šteka i da je kamera koliko toliko pristojna. Xiaomie bih izbjegao ako mogu jer iz nekog razloga imam ptsp od onog njihovog MIUI-a, a rootat ne znam nit mi se da. E da, ako je ikako moguce da su max gabariti do 6,5 inča, ovo sve povise mi je vise tablet nego mobitel.

 

Imam neka dva favorita trenutno, a to su Motorola g54 (zbog cijene od 180-200€ za toliko rama,roma i skroz ok kamere), te Realme 8 (230ak €, ali 6.4 amoled zaslon, sto mi zvuci dosta primamljivo..)

 

Molim neki savjet. A ako ne postoji bolje od ovo dvoje za te novce, bar da mi pomognete odabrati manje zlo!?

 

Unaprijed hvala!

 S21 fe, oneplus nord 2t

 Ako vec zelis nekome pomoci, barem procitaj post do kraja. Na budzet od 200€, ti preporucas mobitele od 350 i 700. Fascinantno! 

 

@memphis - hvala. Realme 10 mi se cini skroz dobra opcija. Vidim da ga na Ali Expressu mogu iz Francuske besplatno naruciti za 50ak € manje nego sto kosta u nas. Doduse, ne znam koliko se isplati, posto na aliexpress garanciju ne zelim racunati. 195€ je u nasem Laptopi.hr shopu. Nadam se da su oni ok s reklamacijama!? Nisam nikad kupovao tamo.

 

@vepar - hvala i tebi. Nekako naginjem na realme cisto radi amoleda.

 Imaš ovdje iz EU nema dodatnih troškova. Model 8/256GB za 185 €

 

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Obje Motorole imaju Amoled.

 G72 ima pOLED, a edge 30 nalazim za 240€, ne 210.

 

Memphis, puno hvala za link.

 

Edit: ok, edge 30 je 210€ na linku koji je memphis poslao. Izvagat ću pa se odlučiti ovih dana. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 14:19 (birra).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
birra kaže...
domac5 kaže...
birra kaže...

Pozdrav. Vrijeme je da kupim mobitel, ali ne pratim scenu, pa bolje da se posavjetujem tu prvo. Uglavnom, gledam potrosit do nekih 200€. Ne igram, ne gledam previse youtube, filmove.. provrtim instagram klipove tu i tamo, ali ni to nista pretjerano. Ugl, trazim mob da vocap ne šteka i da je kamera koliko toliko pristojna. Xiaomie bih izbjegao ako mogu jer iz nekog razloga imam ptsp od onog njihovog MIUI-a, a rootat ne znam nit mi se da. E da, ako je ikako moguce da su max gabariti do 6,5 inča, ovo sve povise mi je vise tablet nego mobitel.

 

Imam neka dva favorita trenutno, a to su Motorola g54 (zbog cijene od 180-200€ za toliko rama,roma i skroz ok kamere), te Realme 8 (230ak €, ali 6.4 amoled zaslon, sto mi zvuci dosta primamljivo..)

 

Molim neki savjet. A ako ne postoji bolje od ovo dvoje za te novce, bar da mi pomognete odabrati manje zlo!?

 

Unaprijed hvala!

 S21 fe, oneplus nord 2t

 Ako vec zelis nekome pomoci, barem procitaj post do kraja. Na budzet od 200€, ti preporucas mobitele od 350 i 700. Fascinantno! 

 

 

 Ako vec zelis pomoc onda napisi lijepo jel oces samo novo iz ducana ili moze i s njuskala.

Ako bas zelis kupit slabiji mobitel za svoje novce slobodno kupi novi iz ducana.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Baš obratno: ja mislim da se kad netko traži savjet podrazumijeva novo, a tek uz dodatnu napomenu ako kaže da može i polovno...
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Darko150 kaže...
Baš obratno: ja mislim da se kad netko traži savjet podrazumijeva novo, a tek uz dodatnu napomenu ako kaže da može i polovno...

 Pojam novo moze bit novi 21 fe iz ducana za 400+ eura a moze bit i zapakirani s21 fe za 250e s njuskala.. Sad sve ovisi jel imas kes ili moras na rate. Ako imas kes onda je kupnja novog iz ducana teski pusing

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 7:22 (domac5).
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
I novo, zapakirano (ali samo zapakirano i sa garancijom) s Njuške je -novo. A S21FE za 200€ novog nema. Dakle, podrazumijeva se da si mislio na polovno...
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2024 0:02 (Darko150).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Darko150 kaže...
I novo, zapakirano (ali samo zapakirano i sa garancijom) s Njuške je -novo. A S21FE za 200€ novog nema. Dakle, podrazumijeva se da si mislio na polovno...

 Kako sam onda ja kupio za 200 zapakirani? Ako pise 250 ne moras platit 250, pitas slobodno jel ide za 200, pisi 200e i dolazim odmah i da vidis kako moze.. Imas ih kolko oces po 250 cjenkaj se

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
OK, sad vidim da je cijena dodatno pala :-) ... ja sam svojega kupio prije malo više od mjesec dana i trebalo se oštro cjenkati za 250 €.
Za te novce (200€) možeš u dućanu kupiti deset puta lošiji mobitel...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nedavno sam bio pito al.opet .
Zeni poceo stekat redmi note 9s.
E sad ja bi ju obradovo necim do maaaxxx 350e .Al maxx. Znaci sto veca baterija tj da sto duze drzi,Sto brze punjenje i sto solidnija kamera...
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Moj glas ide Honor Magic 6 lite i Motoroli edge 30

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Isprobao Magic 6 Lite, radi bez greške nikakvog štekanja, kao da u ruci imam flagship. Šteta što nema stereo zvučnike...

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2024 21:16 (vepar).
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imam i magic 5 lite i sad uzeo preko t-coma na pretplatu za 15 eura mjesečno magic 6 lite, oba mobitela 120 hz, sve radi fluidno i brzo. Baterije top na oba mobitela. 5330 mAh na m6 lite. 100 MP kamera za ljubitelje fotografija. M6 lite se nađe na njusci za cca 230-250 ojra. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2024 21:18 (OnTime).
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja dobio dojam.po nekim recenzijama da je kamera na magic 6 lite losa?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nedavno gledao ocijene za baterije, uglavno honor magic 6 pro pri vrhu , dok magic 6 lite imaju najbolju ocijenu za bateriju. https://www.dxomark.com/category/battery-reviews/
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Opet sam na nultoj točki. Saznao sinoć da amoled/oled ekrani kod dosta ljudi izazivaju mučninu, bolove u očima itd.. Pwm/screen flickering.. Tako da se odlučujem na jeftiniji IPS jer u zadnje vrijeme imam s ocima problema, astigmatizam dijagnosticiran.. Ne da mi se uopce riskirati tako da cu ostati na IPS panelu.. ali sad stvarno ne znam sto uzeti. 

 

Motorola G32 mi se cini jako pristupacna cijenom. Pa cu vjerojatno nju naruciti sa mobileshop.eu stranice.. osim ako netko od vas ne javi neki bolji izbor do 150-200€, a da je ekran manji od 6.5 incha.. volio bih iskreno neki mob u rasponu od 6.0-6.2, ali to se ocito nece tako brzo vratiti u trend. Unaprijed hvala.

 

Edit: mobileshop je sa ovim modelom motorole za 15€ skuplji od svih hrv ducana, da se ne bi netko zaletio*

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2024 17:25 (birra).
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
birra kaže...

Opet sam na nultoj točki. Saznao sinoć da amoled/oled ekrani kod dosta ljudi izazivaju mučninu, bolove u očima itd.. Pwm/screen flickering.. Tako da se odlučujem na jeftiniji IPS jer u zadnje vrijeme imam s ocima problema, astigmatizam dijagnosticiran.. Ne da mi se uopce riskirati tako da cu ostati na IPS panelu.. ali sad stvarno ne znam sto uzeti. 

 

Motorola G32 mi se cini jako pristupacna cijenom. Pa cu vjerojatno nju naruciti sa mobileshop.eu stranice.. osim ako netko od vas ne javi neki bolji izbor do 150-200€, a da je ekran manji od 6.5 incha.. volio bih iskreno neki mob u rasponu od 6.0-6.2, ali to se ocito nece tako brzo vratiti u trend. Unaprijed hvala.

 

Edit: mobileshop je sa ovim modelom motorole za 15€ skuplji od svih hrv ducana, da se ne bi netko zaletio*

 Moto G54 je dosta bolji, 198 eur

 

https://aloalo.hr/motorola-g54-power-12-256pearl-proizvod-22922/?

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...
Ja dobio dojam.po nekim recenzijama da je kamera na magic 6 lite losa?

 Na magic 5 lite je bila razočaravajuća, pa su taj model reklamirali baterijom (Dxomark i svi ostali). Za ovaj 6 lite još nemaju svoj test kamere, mada drugi kažu:

"Video stabilisation is awful"

" Still, low light photography is not a strength of the Magic6 Lite, as we wish the lighting was better and the pics in the dark lack in details. There is no optical image stabilization (OIS)."

 

 

 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 Da gledo sam neki domaci nepoznati lik (mozda je i srb/bih ne znam) testiro... Jbte kad hodas i snimas, muka ti bude gledajuci video..

E sad fotke su druga stvar..

NEgo neki lik  na yt preporuco poco f5 i poco x6 .

R33mba#2892
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...

 Da gledo sam neki domaci nepoznati lik (mozda je i srb/bih ne znam) testiro... Jbte kad hodas i snimas, muka ti bude gledajuci video..

E sad fotke su druga stvar..

NEgo neki lik  na yt preporuco poco f5 i poco x6 .

 SZ.mobile iz Srbije? Malo toga je rekao pozitivnog o tom Honoru. A tako i jest. Gledao sam magic 5 lite i na sreću odustao. I dobro da jesam.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...
R3nchi kaže...

 Da gledo sam neki domaci nepoznati lik (mozda je i srb/bih ne znam) testiro... Jbte kad hodas i snimas, muka ti bude gledajuci video..

E sad fotke su druga stvar..

NEgo neki lik  na yt preporuco poco f5 i poco x6 .

 SZ.mobile iz Srbije? Malo toga je rekao pozitivnog o tom Honoru. A tako i jest. Gledao sam magic 5 lite i na sreću odustao. I dobro da jesam.

 Ja ubo za 110 eura prek njuške magic 5 lite i prezadovoljan, kamera istina nije kao u s24 ultra, ali nije mob 1000 eura nego 110. Osim prosječne kamere sve ostalo vrh.

9 mjeseci
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Cryogenic kaže...
zelenapaprika kaže...
R3nchi kaže...

 Da gledo sam neki domaci nepoznati lik (mozda je i srb/bih ne znam) testiro... Jbte kad hodas i snimas, muka ti bude gledajuci video..

E sad fotke su druga stvar..

NEgo neki lik  na yt preporuco poco f5 i poco x6 .

 SZ.mobile iz Srbije? Malo toga je rekao pozitivnog o tom Honoru. A tako i jest. Gledao sam magic 5 lite i na sreću odustao. I dobro da jesam.

 Ja ubo za 110 eura prek njuške magic 5 lite i prezadovoljan, kamera istina nije kao u s24 ultra, ali nije mob 1000 eura nego 110. Osim prosječne kamere sve ostalo vrh.

 kako si uopće uspio ugurati S24 Ultru u istu rečenicu sa Magic 5 lite 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice