Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.006
|
čitano: 10.935.741
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

@Fhawk

U svijetu Androida staro je pravilo  :bolje prošlogodišnji flagship nego ovogodišnja srednja klasa iliti mid range. Ovisno o zahtjevnosti korisnika i kad u obzir uzmemo deprecijaciju, to se pravilo u nekim slučajevima može proširiti i na flagshipe stare i dvije ili tri godine. Osobno se ubrajam u tu kategoriju jer cijenu smatram featurom uredjaja bas kao i takt procesora ili rezoluciju, odnosno uvijek gledam omjer uloženog i dobivenog, koji je redovito bolji kod starijih flagshipa.

 

@nerox

 

Naravno, J5 je smijurija u odnosu na Redmi 3.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2016 21:08 (Yo Momma).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

prosetaj po Xiaomi temama tu na forumu i vidi kakvih ljudi imaju problema "out of the box" i smatraju to normalnima. "malo procackas po romu, vamo-tamo, ne radi notification LED al bude u iducem international romu pa obo, pa ono.."..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pomoć pri odabiru Samsung galaxy s6 edge ili Oneplus 3
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
OP3
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
nixass kaže...

prosetaj po Xiaomi temama tu na forumu i vidi kakvih ljudi imaju problema "out of the box" i smatraju to normalnima. "malo procackas po romu, vamo-tamo, ne radi notification LED al bude u iducem international romu pa obo, pa ono.."..

 Setao sam i dovoljno pa mi je sve ne jasnije.. Neki se zale nekima je dobar, neki rom-ove stavljaju da im uopce radi.. Da li mogu imati Redmi dobrih 2 godine na miru i tisini bez čupanja dlaka sa kose?

Nema labavo...xDD
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mozes sigurno. Ja imam rn3 7 mjeseci i nema hw problema,jedino na pocetku budes mozda mora flashat rom i naravno napravit par postavki za viber,mail whapp i sl.

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Foz-matija kaže...
Mozes sigurno. Ja imam rn3 7 mjeseci i nema hw problema,jedino na pocetku budes mozda mora flashat rom i naravno napravit par postavki za viber,mail whapp i sl.

 Covjek te pita moze li sve raditi out-of-the-box a ti velis "moze sigurno, samo ce mozda morati flashati rom"? Jel vi sebe ljudi uopce cujete?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da se uključim u raspravu bar djelomice, makar s pitanjem. Ak uzmem ovaj https://www.se-mark.hr/detalji_proizvoda.3bc9dc26958149b7a04689928e8af49c.mobitel-cubot-rainbow-dual-sim-crni.aspx mobitel da li bi ja unatoč tome što je kupljen u Hrvatskoj i što ima najnoviji stock android morao nešto prčkat po romu ili good to go ovakav kakav stigne?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
nixass kaže...
Foz-matija kaže...
Mozes sigurno. Ja imam rn3 7 mjeseci i nema hw problema,jedino na pocetku budes mozda mora flashat rom i naravno napravit par postavki za viber,mail whapp i sl.

 Covjek te pita moze li sve raditi out-of-the-box a ti velis "moze sigurno, samo ce mozda morati flashati rom"? Jel vi sebe ljudi uopce cujete?

 

Ajd mi reci gdje covjek to pita? Ili imam problema s vidom iki se to pitaš jedino ti, pa onda automatski svi trebaju imati tvoja pitanja i misljenja.

 

"Flashanje" romova na Xiaomi ju uglavnom je OTA, znaci obican automatski update koji mozes napraviti i ne moras, bas kao i sa svakim drugim mobitelom koji kupiš.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
nixass kaže...
Foz-matija kaže...
Mozes sigurno. Ja imam rn3 7 mjeseci i nema hw problema,jedino na pocetku budes mozda mora flashat rom i naravno napravit par postavki za viber,mail whapp i sl.

 Covjek te pita moze li sve raditi out-of-the-box a ti velis "moze sigurno, samo ce mozda morati flashati rom"? Jel vi sebe ljudi uopce cujete?

 Nismo svi informaticki potkovani kao ti, objasni sta je to "out of the box" maybe?

Nema labavo...xDD
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Yo Momma kaže...
nixass kaže...
Foz-matija kaže...
Mozes sigurno. Ja imam rn3 7 mjeseci i nema hw problema,jedino na pocetku budes mozda mora flashat rom i naravno napravit par postavki za viber,mail whapp i sl.

 Covjek te pita moze li sve raditi out-of-the-box a ti velis "moze sigurno, samo ce mozda morati flashati rom"? Jel vi sebe ljudi uopce cujete?

 

Ajd mi reci gdje covjek to pita? Ili imam problema s vidom iki se to pitaš jedino ti, pa onda automatski svi trebaju imati tvoja pitanja i misljenja.

 

"Flashanje" romova na Xiaomi ju uglavnom je OTA, znaci obican automatski update koji mozes napraviti i ne moras, bas kao i sa svakim drugim mobitelom koji kupiš.

 Pa da, jedino sto sam pitao je da li mogu koristiti mobitel jednostavno ili pak promucit cijelu noc da bi ga doveo u korisno stanje... Znaci malo ce biti zezancije ali moze se podnjeti.. Hvala na odgovorima obojici

Nema labavo...xDD
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Stigao M8, placen 2000kn u centru tehnike. Gore je 6.0, bacim slike i kratki review za koji dan koristenja 

http://www.youtube.com/user/Megatr0nHR
 
1 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
NeroX kaže...
nixass kaže...
Foz-matija kaže...
Mozes sigurno. Ja imam rn3 7 mjeseci i nema hw problema,jedino na pocetku budes mozda mora flashat rom i naravno napravit par postavki za viber,mail whapp i sl.

 Covjek te pita moze li sve raditi out-of-the-box a ti velis "moze sigurno, samo ce mozda morati flashati rom"? Jel vi sebe ljudi uopce cujete?

 Nismo svi informaticki potkovani kao ti, objasni sta je to "out of the box" maybe?

 To ti znači da izvadiš mob iz kutije, ubaciš karticu i koristiš ga bez ikakvih fleshanaj romova i sličnih zahebancija sa uređajem.

8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pa to ja imam sa svojim šrotom HomTom- om sa manje od 600 kn.

 

Imam jedno pitanje da prekinemo raspravu; je li itko koristio Alcatel Idol 4? Unatoč novom mobu jako me taj mob privlači i ako bi imao priliku, pogledao bih ga.

 

VR, rezerzibilan ekran, sjajna izrada, sve na njemu je super, pa bih volio čuti tuđa mišljenja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav.

 

Krepava mi polako (ali sigurno) Lumia 520, pa tražim zamjenu većeg ekrana i boljih specifikacija.

Prelazim na Android, malo sam gledao okolo i zapeo mi za oko Lenovo Vibe S1 -

na papiru izgleda sjajno, cijena okej. Ima li nekih nedostataka

zbog kojih bih trebao razmotriti druge modele?

 

Ako ipak ne bi bio taj, može li preporuka za nekakvu alternativu?

Sličnih dimenzija/mase (ne bih phablet, hvala, a ni nešto teško)

i što boljih specifikacija (uz Android 5+)

za cca 2000 ili ispod.

 

 

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jeftiniji: Huawei P8 lite (cca 1000 kn preko njuškala novi), LG Zero (cijena isto kao Huawei, uživo jako elegantan)

 

Uloženo/dobiveno: Xiaomi redmi 3s (1500 kn- dućan), Samsung galaxy J5 (1300 kn- dućan).

 

 

Zapitaj se što ti u biti treba, za već oko 1000 kn možeš dobiti uređaj s 2 GB  RAM- a koji će te služiti.

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nixass jesi imao koji xiaomi ili pricas napamet? ja nisam imao nikakvih problema sa koristenjem sa default china romom, jedino sta sam instalirao je playstore ali to ne smatram nekim problemom, jer sam ga mogao koristiti i bez playstora cak mi na kineskom storu prije dodje update za aplikacije nego na playstoru. Top one ti sam stavi eu rom i sve radi out of box.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nigdje ne pita za ootb i ak vidis napisal sam 'mozda' flashat,ovisi di naruci.. procitaj post x2 prije nego odgovoris
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Narucio bi sa Top one.. Nude flashanje global rom-a.. Ubi me ako bih vise znao sta je bolje, sealed ili taj rom..

Nema labavo...xDD
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2016 1:29 (NeroX).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mislim da ti je bolji sealed ak ti netreba hrv jezik.
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav želim uzeti neki mobitel na pretplatu u TELE2 da me pretplata zajedno s mobitelom ne izađe više od 200 kuna mjesečno na 12 mjeseci. Znači to je negdje otprilike od ove stranice pa na dalje http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/uz-pretplatu/?page=6&sort=1

 

Vidim da dosta ljudi hvali ovaj mobitel koji bi me izašao 260 kuna mjesečno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2016 10:21 (McLovin).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da li uzimas preplatu vise radi mobitela ili tarife?

Nema labavo...xDD
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako uzmes ovaj huawei, neces se pokajat. Ima odlican ekran, jak po specifikacijama, kamera isto tako odlicna. Mislim da ne bi imao problema cak i ako si medju zahtjevnim korisnicima. Preporucujem ti da ga uzmes. Pozz
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok, ljudi.

Tražim smartphone koji će bez većih problema trajati bar 2 godine i:

- ispod 800-900kn- što manje dimenzije (između cca 10x5cm - 15x7cm)- dovoljno unutarnje memorije

- android

- ima funkcijske tipke/nije samo ekran

 

Nije me briga za:

- rezoluciju ekrana

- marku

- 4G

- prednju kameru

- bilokakve 3D, nougat, VR, multitouch itd. stvari

 

Dakle običan smartphone, većinom za glazbu, malo surfanja i par aplikacija poput Adobe Readera, Whatsapp, riječnici i sl. (ako podržava PokemonGO je plus, no nije nužno ). Vidim dosta opcija na nabava.net, ali želim čuti preporuku nekoga tko ima iskustva i zna što bi moglo trajati.

LP

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Evo ti HomTom HT3, ja ga imam. Marka je trla frla, ali je dobar.

5" incha HD ekran, Android 5.1 lollipop, baterija 3000 mAh, 1GB RAM- a, quad-core procesor.

Kamera kao 5 i 2MP (ali softwerski su napravili kao da bude 8 i 5MP).

2 god. garancije, 579 kn u neutrinomobileu u zg-u.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Više radi mobitela jer imam sony xperiu E koji se počinje raspadat i ne radi kako treba pa mi treba neki novi ali bitne su mi i minute i internet. U biti nije sad da patim od mobitela ali ono želim da ima dobru kameru da radi normalno da je baterija dobra.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2016 16:41 (McLovin).
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Ne razumijem što si htio pitati?

Za minute i internet moraš operatore gledati, ne mobitel.

Za mobitel ako ti je E bila barem napola ok uzmi neki kinesko sr... za 600 kn i biti ćeš jednako zadovoljan.

Ako trebaš preporuke reci.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ako nisi vezan za tele2 uzmi si posebno mobitel a posebno minute i internet.. Primjer: Kupis Huawei preko neta ili neceg drugog i uzmes simpa zmajsku tarifu za 60 kuna mjesecno, 3000 interneta minuta sms-ova ( od tih 3000 ti se oduzimaju minute internet i sms.. mozes sve potrositi na internet ili pak sms, imas slobodu)... Nikako nisi vezan ugovorom.. Moja obitelj vec 7 godina fura razne tarife tcoma zbog mobitela a ustvari taj mobitel i preplatis nakraju..

Nema labavo...xDD
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
AnđeoGabrijel21 kaže...
Ne razumijem što si htio pitati?

Za minute i internet moraš operatore gledati, ne mobitel.

Za mobitel ako ti je E bila barem napola ok uzmi neki kinesko sr... za 600 kn i biti ćeš jednako zadovoljan.

Ako trebaš preporuke reci.

 Odgovarao sam na neroxov komentar ali nisam citirao.. Mislio sam uzeti taj Huawei P9 Lite na 12 mjeseci po 260 kuna s 300 minuta i poruka i 3 GB neta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2016 16:44 (McLovin).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
NeroX kaže...

Ako nisi vezan za tele2 uzmi si posebno mobitel a posebno minute i internet.. Primjer: Kupis Huawei preko neta ili neceg drugog i uzmes simpa zmajsku tarifu za 60 kuna mjesecno, 3000 interneta minuta sms-ova ( od tih 3000 ti se oduzimaju minute internet i sms.. mozes sve potrositi na internet ili pak sms, imas slobodu)... Nikako nisi vezan ugovorom.. Moja obitelj vec 7 godina fura razne tarife tcoma zbog mobitela a ustvari taj mobitel i preplatis nakraju..

 Znam da ali nekako mi je lakše davat pare mjsečno nego iskeširat odjednom haha

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice