OnePlus 12

poruka: 135
|
čitano: 29.988
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
OnePlus 12

OnePlus nije nešto kod nas poznat, a ovaj smartfon je privukao brojne znatiželjnike-korisnike diljem planete, jedino u HR je nepoznanica

Zakaj je tak veliki hype oko OP12, ne znam, al ostavio je dobrano odlične utiske, jedan od flagšipa koji zaslužuje rečenicu "bang for buck" i to apsolutno opravdava, za razumne novce se dobije jako puno, što za današnje flagšipe ostale smartfone to ne mogu reći.

 

Uglavnom nakon kratkog korištenja (nije mi dobro sjeo) HyperOSa, vratio se "kući" na OxygenOS.. 

 

Nabavio OP12, "za silu" sam naručio ovu https://gizzmo.hr/hibridna-maska-frame-shield-za-oneplus-12-prozirna-artikel-86100#00

Dok mi ne dojde još jedna s amazona, ultra tanka (po mom ukusu). A to je ova, 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0CSPF4ZXT/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

Uglavnom imam OP Nord 2 koji veselo radi, baterija traje praktički kao i prvi dan, a N2 je star tri godine

Jedini logičan nastavak bi bio zadržat se opet na OP smartfonima, te sam se odlučio na aktualni flagšip..

 

Ono što mi baš ne odgovara taj zakrivljeni ekran, nisam baš fan istog, al pošto je OP u pitanju, lako sam zaklopio jedno oko..

 

Tema je otvorena pa iznesite svoje dojmove u vezi navedenog smartfona

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 mjeseca
offline
OnePlus 12

Nadam se da će se OnePlus vratiti na stare staze kakav je bio prije nego što je postao dio Oppo-a 2021.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
OnePlus 12

Nisam u ono vrijeme imao OP, al čitam da nostalgija prevladava kod pojedinaca..

Mada mogu sad potvrdit da OP12 radi buttery smooth, prije njega sam imao Xiaomi (doduše bilo je nekih problema sa aplikacijama) 13Pro je radio jako dobro, al OP12 su stvarno podigli na višu razinu..

Od izlaska na tržište pa do sad, OP je izbacio već dost updejtova i očito su si dali truda u rješavanju nekih soft.problema.

Čitam izolirane žalopojke oko zadnjeg update 810, update je težak bio oko 6gb, u mom slučaju. Napravio reset i nisam primjetio neke probleme.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2024 20:17 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
OnePlus 12

Ajde da si ga uzeo napokon koliko dugo si se odlučivao.

 

Odmah mogu nabaciti nekoliko zapažanja sa svoje strane:

1. Poboljšali su zvuk, kvalitetu, preko kabela/bluetootha na .802 ali su totalno zeznuli tuning/balans vanjskih zvučnika. Srednje tonove su kompletno ugasili pa vokali i za primjer električna gitara, zvuči lošije (tko je čuo zvuk prije ažuriranja). 

2. Kamere su redovno dobivale "tiha" ažuriranja i poboljšanja od dana izlaska. Na .810 kamere ne hvataju isti balans boja. U određenim scenarijima glavna kamera završi sa naranđastom ili crvenkastom/ružičastom nijansom. Također najlošije ažuriranje za ujednačenost boja na sve tri kamere zbog toga. Nije izolirani problem i da se reproducirati.

3. Opcionalno, uklonili su "SOT Since last charge" i stavili "SOT Last 24h". Ekipa koja nateže kožicu na SOT je prilično razočarana, još uvijek plaću po forumima.

4. Haptički odaziv na opciji "Crisp" je prilično slabašan na .810 čak i na najjačem nivou.

 

To je generalno to od recimo nekih problemčića. Sve sam ih sa primjerima i detaljno prijavio Oneplus supportu što su proslijedili kako kažu prema "višem departmentu".

 

Sad, što se tiće ažuriranja ono je redovno i donosi podosta novina/ispravaka svaki mjesec, iako nisu sve navedene u changelogu pa tako da se istraživati ili ugodno/neugodno iznenaditi dan za dan korištenja.

Isto su fazno podjeljeni tu kako puštaju. Najprije dobije India, EU, NA(North America) i zadnji GLO/ROW(Global, Rest of World). Svi oni, OK 99% problema što India prijavi dok dojde do EU/GLO bude sređena i/ili imamo više sreće.

 

Također, dosta rade na optimizacijama i baterija postaje vrhunska, manje se grije općenito i pronalaze se u animacijama koje su sve više kul, OK, fluidnost OxygenOS-a je strašna kako god. Isto dobili smo u galeriji AI Eraser koji radi iznenađujuće dobro, bravo Oneplus.

 

Ova mala sitnica sa kamerama što je stigla u .810 nije pokvarila iskustvo, stvarno mogu reći da su dali truda za softversku obradu i procesuiranje. Ostaje nam vidjeti kada lupe u plafon tu, hoće li stići kakvih novi mogućnosti da uhvate korak sa ostalim brendovima.

 

Kome god treba pouzdan mobitel, mislim da Oneplus 12 i Oneplus 12R slabiji u seriji su odličan izbor za novac koji se traži za njih.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2024 21:31 (Mr.Inferno).
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: OnePlus 12
Odličan je mob. Meni isto samo smeta zakrivljeni ekran. Ostalo je odlično. Oxygen OS je ok,ja sam navikao na oneui sa samsunga jer sam samsung koristio 100 godina ali sve ok. Kamere su odlične,meni puno bolje nego na s23ultri. Baterija odlična kao i punjenje.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: OnePlus 12
Mr.Inferno kaže...

Ajde da si ga uzeo napokon koliko dugo si se odlučivao.

 

Odmah mogu nabaciti nekoliko zapažanja sa svoje strane:

1. Poboljšali su zvuk, kvalitetu, preko kabela/bluetootha na .802 ali su totalno zeznuli tuning/balans vanjskih zvučnika. Srednje tonove su kompletno ugasili pa vokali i za primjer električna gitara, zvuči lošije (tko je čuo zvuk prije ažuriranja). 

2. Kamere su redovno dobivale "tiha" ažuriranja i poboljšanja od dana izlaska. Na .810 kamere ne hvataju isti balans boja. U određenim scenarijima glavna kamera završi sa naranđastom ili crvenkastom/ružičastom nijansom. Također najlošije ažuriranje za ujednačenost boja na sve tri kamere zbog toga. Nije izolirani problem i da se reproducirati.

3. Opcionalno, uklonili su "SOT Since last charge" i stavili "SOT Last 24h". Ekipa koja nateže kožicu na SOT je prilično razočarana, još uvijek plaću po forumima.

4. Haptički odaziv na opciji "Crisp" je prilično slabašan na .810 čak i na najjačem nivou.

 

To je generalno to od recimo nekih problemčića. Sve sam ih sa primjerima i detaljno prijavio Oneplus supportu što su proslijedili kako kažu prema "višem departmentu".

 

Sad, što se tiće ažuriranja ono je redovno i donosi podosta novina/ispravaka svaki mjesec, iako nisu sve navedene u changelogu pa tako da se istraživati ili ugodno/neugodno iznenaditi dan za dan korištenja.

Isto su fazno podjeljeni tu kako puštaju. Najprije dobije India, EU, NA(North America) i zadnji GLO/ROW(Global, Rest of World). Svi oni, OK 99% problema što India prijavi dok dojde do EU/GLO bude sređena i/ili imamo više sreće.

 

Također, dosta rade na optimizacijama i baterija postaje vrhunska, manje se grije općenito i pronalaze se u animacijama koje su sve više kul, OK, fluidnost OxygenOS-a je strašna kako god. Isto dobili smo u galeriji AI Eraser koji radi iznenađujuće dobro, bravo Oneplus.

 

Ova mala sitnica sa kamerama što je stigla u .810 nije pokvarila iskustvo, stvarno mogu reći da su dali truda za softversku obradu i procesuiranje. Ostaje nam vidjeti kada lupe u plafon tu, hoće li stići kakvih novi mogućnosti da uhvate korak sa ostalim brendovima.

 

Kome god treba pouzdan mobitel, mislim da Oneplus 12 i Oneplus 12R slabiji u seriji su odličan izbor za novac koji se traži za njih.

 Imao sam 404 par minuta i odmah updejtal na 810. Sto se tice SOTa, ima na redditu negdje tema o tome, neko je okacil fajl pa se SOT moze vratit na staro preko tog inst.fajla. Onak na brzinu kolko sam vidio, kamera je jako dobra, ne ocekujem cuda od nje, al vjerujem da moze stosta pokazat jacim igracima. Onak na prvu, baterija mi se cini odlicna, vec 45min.stoji na 100% dok surfam prek wifija i cackam po mobu.

gorantallica kaže..p
Odličan je mob. Meni isto samo smeta zakrivljeni ekran. Ostalo je odlično. Oxygen OS je ok,ja sam navikao na oneui sa samsunga jer sam samsung koristio 100 godina ali sve ok. Kamere su odlične,meni puno bolje nego na s23ultri. Baterija odlična kao i punjenje.

 To sam dost puta procitao, cak i neki su presli sa S24U radi kamera na OP12.

15 godina
offline
OnePlus 12

5G i VoLTE rade uredno kod nas ?

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
OnePlus 12

Ja sam još na OnePlus 7 Pro, isto tako još na Androidu 9 s kojim je taj model i došao, ali mislim da je vrijeme da ga zamjenim sa 12, neznam ni koja mu je cijena niti gdje se kod nas može on uzeti... Nadam se da ste vi koji imate zadovoljni s 12 modelom.

Taraba WoW
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
OnePlus 12

Vjerojatno ste preskočili, ovdje na linku imate Phone Manager s kojim se možete igrati, vidjeti više informacija o telefonu, očistiti cache/junk i optimizirati aplikacije.

 

Link

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: OnePlus 12
Taraba kaže...

Ja sam još na OnePlus 7 Pro, isto tako još na Androidu 9 s kojim je taj model i došao, ali mislim da je vrijeme da ga zamjenim sa 12, neznam ni koja mu je cijena niti gdje se kod nas može on uzeti... Nadam se da ste vi koji imate zadovoljni s 12 modelom.

 Za sad je ok, o njemu se vec sve zna. Kod OPa nema nekih neugodnih iznenadjenja, tokom tri godine koristenja N2, kojeg jos koristim, odlucio sam probat 12, osim cijene, bez obzira gdje se kupuje i dalje je najpovoljnija kupnja flagsipa za tekucu godinu. 

 

A citajuci i gledajuci recenzije, OP12 je dobio najvise pohvala i preporuka, cijena je jos samo dodatno motivirajuci faktor za kupnju tog smartfona.

13 godina
offline
OnePlus 12

Zvonac, kakav je op12 u ruci, jel nezgrapan za rukovanje? Ja sam na Xiaomi mi9, i taj mob mi je kompaktan, to je jedino što me muči kod prelaska na neki od novijih flagshipova.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 12

imam 11 i bez maskice je dosta sklizak, meni osobno korištenje mob ok,

ne vidim neku razliku kod prelaska kad su dimenzijama svi tu negdje

prije toga imao 6t pa 8,

jedino fali flat screen ovi curved nisu mi nešto

mislim da nisam niti jedan mob koristio bez zaštitne al ne stavljam više zaštitne folije ili glass

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
online
Re: OnePlus 12
ibirkic kaže...

Zvonac, kakav je op12 u ruci, jel nezgrapan za rukovanje? Ja sam na Xiaomi mi9, i taj mob mi je kompaktan, to je jedino što me muči kod prelaska na neki od novijih flagshipova.

 U odnosu na Nord 2, ne vidim neke velike razlike, zakrivljeni ekran donosi boljoj ergonomiji, samo kaj je dost skliski (a koji nije danas smartfon).

Ako se misli jednom rukom baratat, onda bolje kupit manji smartfon 6.1" ekran. 

5 godina
offline
OnePlus 12

Nisu ni veći telefoni danas problem. Uzmeš ring grip maskicu i me ide to nikuda. Danas je bar veliki izbor tu.

 

Evo ja imam za OP12 Nillkin Cam Shield, sa kliznim poklopcem, i uz izbočinu iza ugodno ga je korisiti ali kad sam vani zatvorim i 99,99% leće kamera su sigurne.

 
0 0 hvala 0
3 mjeseca
offline
OnePlus 12

Ima li netko iskustva sa OnePlus 12R

 

https://www.oneplus.com/hr/oneplus-12r

 
0 0 hvala 0
3 mjeseca
offline
Re: OnePlus 12
Mr.Inferno kaže...

Ajde da si ga uzeo napokon koliko dugo si se odlučivao.

 

Odmah mogu nabaciti nekoliko zapažanja sa svoje strane:

1. Poboljšali su zvuk, kvalitetu, preko kabela/bluetootha na .802 ali su totalno zeznuli tuning/balans vanjskih zvučnika. Srednje tonove su kompletno ugasili pa vokali i za primjer električna gitara, zvuči lošije (tko je čuo zvuk prije ažuriranja). 

2. Kamere su redovno dobivale "tiha" ažuriranja i poboljšanja od dana izlaska. Na .810 kamere ne hvataju isti balans boja. U određenim scenarijima glavna kamera završi sa naranđastom ili crvenkastom/ružičastom nijansom. Također najlošije ažuriranje za ujednačenost boja na sve tri kamere zbog toga. Nije izolirani problem i da se reproducirati.

3. Opcionalno, uklonili su "SOT Since last charge" i stavili "SOT Last 24h". Ekipa koja nateže kožicu na SOT je prilično razočarana, još uvijek plaću po forumima.

4. Haptički odaziv na opciji "Crisp" je prilično slabašan na .810 čak i na najjačem nivou.

 

To je generalno to od recimo nekih problemčića. Sve sam ih sa primjerima i detaljno prijavio Oneplus supportu što su proslijedili kako kažu prema "višem departmentu".

 

Sad, što se tiće ažuriranja ono je redovno i donosi podosta novina/ispravaka svaki mjesec, iako nisu sve navedene u changelogu pa tako da se istraživati ili ugodno/neugodno iznenaditi dan za dan korištenja.

Isto su fazno podjeljeni tu kako puštaju. Najprije dobije India, EU, NA(North America) i zadnji GLO/ROW(Global, Rest of World). Svi oni, OK 99% problema što India prijavi dok dojde do EU/GLO bude sređena i/ili imamo više sreće.

 

Također, dosta rade na optimizacijama i baterija postaje vrhunska, manje se grije općenito i pronalaze se u animacijama koje su sve više kul, OK, fluidnost OxygenOS-a je strašna kako god. Isto dobili smo u galeriji AI Eraser koji radi iznenađujuće dobro, bravo Oneplus.

 

Ova mala sitnica sa kamerama što je stigla u .810 nije pokvarila iskustvo, stvarno mogu reći da su dali truda za softversku obradu i procesuiranje. Ostaje nam vidjeti kada lupe u plafon tu, hoće li stići kakvih novi mogućnosti da uhvate korak sa ostalim brendovima.

 

Kome god treba pouzdan mobitel, mislim da Oneplus 12 i Oneplus 12R slabiji u seriji su odličan izbor za novac koji se traži za njih.

 Kakav je sada OxygenOS u odnosu na "stari" OxygenOS

16 godina
online
Re: OnePlus 12
Witcher1 kaže...

Ima li netko iskustva sa OnePlus 12R

 

https://www.oneplus.com/hr/oneplus-12r

 

Kolko sam čitao, dobar je mob, cijena je odlična.

 

 

Nego, za SOT, da prikazuje od punjenja do punjenja, ak ko treba za OP12..

https://easyupload.io/links?id=https://easyupload.io/f4jsbq

5 godina
offline
Re: OnePlus 12
Witcher1 kaže...
Mr.Inferno kaže...

Ajde da si ga uzeo napokon koliko dugo si se odlučivao.

 

Odmah mogu nabaciti nekoliko zapažanja sa svoje strane:

1. Poboljšali su zvuk, kvalitetu, preko kabela/bluetootha na .802 ali su totalno zeznuli tuning/balans vanjskih zvučnika. Srednje tonove su kompletno ugasili pa vokali i za primjer električna gitara, zvuči lošije (tko je čuo zvuk prije ažuriranja). 

2. Kamere su redovno dobivale "tiha" ažuriranja i poboljšanja od dana izlaska. Na .810 kamere ne hvataju isti balans boja. U određenim scenarijima glavna kamera završi sa naranđastom ili crvenkastom/ružičastom nijansom. Također najlošije ažuriranje za ujednačenost boja na sve tri kamere zbog toga. Nije izolirani problem i da se reproducirati.

3. Opcionalno, uklonili su "SOT Since last charge" i stavili "SOT Last 24h". Ekipa koja nateže kožicu na SOT je prilično razočarana, još uvijek plaću po forumima.

4. Haptički odaziv na opciji "Crisp" je prilično slabašan na .810 čak i na najjačem nivou.

 

To je generalno to od recimo nekih problemčića. Sve sam ih sa primjerima i detaljno prijavio Oneplus supportu što su proslijedili kako kažu prema "višem departmentu".

 

Sad, što se tiće ažuriranja ono je redovno i donosi podosta novina/ispravaka svaki mjesec, iako nisu sve navedene u changelogu pa tako da se istraživati ili ugodno/neugodno iznenaditi dan za dan korištenja.

Isto su fazno podjeljeni tu kako puštaju. Najprije dobije India, EU, NA(North America) i zadnji GLO/ROW(Global, Rest of World). Svi oni, OK 99% problema što India prijavi dok dojde do EU/GLO bude sređena i/ili imamo više sreće.

 

Također, dosta rade na optimizacijama i baterija postaje vrhunska, manje se grije općenito i pronalaze se u animacijama koje su sve više kul, OK, fluidnost OxygenOS-a je strašna kako god. Isto dobili smo u galeriji AI Eraser koji radi iznenađujuće dobro, bravo Oneplus.

 

Ova mala sitnica sa kamerama što je stigla u .810 nije pokvarila iskustvo, stvarno mogu reći da su dali truda za softversku obradu i procesuiranje. Ostaje nam vidjeti kada lupe u plafon tu, hoće li stići kakvih novi mogućnosti da uhvate korak sa ostalim brendovima.

 

Kome god treba pouzdan mobitel, mislim da Oneplus 12 i Oneplus 12R slabiji u seriji su odličan izbor za novac koji se traži za njih.

 Kakav je sada OxygenOS u odnosu na "stari" OxygenOS

 Nemam pojma. Koristim ga tek 3mj. Samo pišem povijest ažuriranja što se dešavalo iako kažu stari korisnici tog sustava nije više OxygenOS nego skoro kuhani ColorOS. No koristio sam ColorOS na Oppu, isto, samo ide na bolje tu. Neke odluke su im manje logične oko nekih opcija a neke su super što se tiče rasta kao skina/UI-a.

15 godina
offline
Re: OnePlus 12
zabranjeniples kaže...

5G i VoLTE rade uredno kod nas ?

 Itko ?

5 godina
offline
Re: OnePlus 12
zabranjeniples kaže...
zabranjeniples kaže...

5G i VoLTE rade uredno kod nas ?

 Itko ?

 Ne koristim 5g aktivno jer nije pokrivenost kod mene najbolja. VoLTE nisam imao problem. Ali jako dobro telefon agregira i do sada najjači po pitanju signala gdje god sam bio.

12 godina
offline
Re: OnePlus 12
https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-12/oneplus-12-12gb256gb klikni na "Compatibility check“ pa vidi što kaže za tvoju mrežu
15 godina
offline
Re: OnePlus 12
struja1911 kaže...
https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-12/oneplus-12-12gb256gb klikni na "Compatibility check“ pa vidi što kaže za tvoju mrežu

Po tome ispada da na A1 ne radi 5G, iako mi nema logike.

Zadnji OP kojeg sam imao, bio je 8T i 5G nije radio, zato pitam.

5 godina
offline
Re: OnePlus 12
zabranjeniples kaže...
struja1911 kaže...
https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-12/oneplus-12-12gb256gb klikni na "Compatibility check“ pa vidi što kaže za tvoju mrežu

Po tome ispada da na A1 ne radi 5G, iako mi nema logike.

Zadnji OP kojeg sam imao, bio je 8T i 5G nije radio, zato pitam.

 Radi, idi dole do network; https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-oneplus-12

15 godina
offline
OnePlus 12

Bilo bi dobro kad bi netko provjerio iz prve ruke, netko od vas koji imate uređaj.

Inače razmišljam o kupovini kod nas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 mjeseca
offline
Re: OnePlus 12
struja1911 kaže...
https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-12/oneplus-12-12gb256gb klikni na "Compatibility check“ pa vidi što kaže za tvoju mrežu

 Najvažnije da je mobitel regionalno otključan jer su kineski modeli OnePlusa regionalno zaključani

16 godina
online
Re: OnePlus 12
zabranjeniples kaže...

Bilo bi dobro kad bi netko provjerio iz prve ruke, netko od vas koji imate uređaj.

Inače razmišljam o kupovini kod nas.

Ak kupuješ kod nas, onda ne bi trebalo biti problema, al opet ovisi o davatelju usluga.

 

 

3 mjeseca
offline
Re: OnePlus 12
zabranjeniples kaže...

Bilo bi dobro kad bi netko provjerio iz prve ruke, netko od vas koji imate uređaj.

Inače razmišljam o kupovini kod nas.

Uzmi sa službene stranice OnePlusa

 

https://www.oneplus.com/hr/oneplus-12

15 godina
offline
Re: OnePlus 12
zvonac kaže...

Ak kupuješ kod nas, onda ne bi trebalo biti problema, al opet ovisi o davatelju usluga.

 

 

 Jesi ti probao, na kojoj si mreži ?

16 godina
online
Re: OnePlus 12
zabranjeniples kaže...
zvonac kaže...

Ak kupuješ kod nas, onda ne bi trebalo biti problema, al opet ovisi o davatelju usluga.

 

 

 Jesi ti probao, na kojoj si mreži ?

 Nisam. Tomato-bonovi.

5 godina
offline
OnePlus 12

Da ne kompliciramo:

 

Oneplus 12 podrška po regijama za 5g:

 

1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 20, 25, 28, 30, 38, 40, 41, 66, 71, 77, 78 SA/NSA - International

1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78 SA/NSA - India, China (Sa Tradingshenzhena)

 

Podrška frekvencija kod nas na A1:

1,3,7,8,20,28,33,78

 

Linkovi sa informacijama:

A1 Croatia 5G - NR, 4G - LTE frequency spectrum bands, 3G - WCDMA, 2G - GSM, FDD, TDD, FR1, FR2 mmWave (spectrum-tracker.com)

OnePlus 12: Price, specs and best deals (kimovil.com)

Buy OnePlus 12 - 12GB/256GB - Best Price (tradingshenzhen.com)

 

Eto, koliko ja vidim neće tu biti problema sa 5G mrežom - bendovi i frekvencije. Možda netko pametniji u ovom području vidi nešto što ja nisam.

 

Uglavnom, strašno dati 400+ eura zbog nećeg što neće biti živo kod nas dok je i telefon živ.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice