Meizu MX5

poruka: 141
|
čitano: 45.267
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Meizu MX5

Evo tema o novoj perjanici iz meizua, model mx5. Imao sam meizu m2 note, oduševio me, i odlucio se na flagship istog proizvođaća i nisam požalio.

 

Specifikacije:

 

Zaslon - 5,5 inčni AMOLED, 1920 x 1080 piksela, 401 ppi + gorilla glass 3

Procesor - Mediatek MT6795 (Helio X10 Turbo) Octa-core 2.2 GHz Cortex-A53 + PowerVR G6200 MP4

RAM - 3GB

Memorija - 16/32/64 GB (ne podržava microSD)

Kamere: Zadnja - Sony MMX 220 - 20.7 MP, F2.2, Dualtone dual led, laserski auto fokus (HDR, panorama, macro, beauty, manual, 4K, slow motion)

        Prednja - 5MP, F2.2 (manual, beauty, focus)

 

Ostalo: dual sim (oba slota su nano, oba slota podržavaju 4G)

       otisak prsta na fizičkom home dugmetu.

 

 

Moja mala recenzija:

 

DIZAJN

 

Mobitel ima vrhunsku izradu, prednjicom dominira veliki 5,5 inčni zaslon, a bridovi i zadnja strana su napravljeni od jednog komada aluminija.

Izvanredno leži u ruci, tipke su smještene s desne strane uređaja i to onako kako treba, volumen iznad powera i fino pozicionirani, a ne onako traljavo

kao na recimo M9. Uređaj na prednjici ima samo home tipku (koja je inace i back i otisak prsta, a može bit i power dugme), a kraj gornjeg zvučnika je smještena i ledica

za obavjesti.

 

Nećemo se lagat, 95% ljudi bi mobitel po izgledu i dizajnu zamjenilo za iphone 6, al to je ok, kad kopiraš kopiraj najbolje.

 

 

ZASLON

 

Radi se o 5,5 inčnom AMOLED zaslonu, a s time dolaze sve mane i prednosti: Odličan kontrast, odličan na suncu, odlični crni tonovi, žive boje, štedljiv sa tamnim pozadinama, plavkaste bijele nijanse, ne realne boje.

Neko preferira amoled, neko ne. Osobno nit ga volim niti ga ne volim, pogotovo na samsungovim uređajima, ali ovdje mi je baš legao nekako. Uspoređivao sam ga sa s6 i nisu daleko, s6 malo bolje bijelu boju prikazuje, ostalo je isto.

 

 

 

PERFORMANSE

 

Uređaj dolazi s novim MT6795 procesorom i 3GB rama. Ne volim te brojke i benchmarke, al evo koga zanima Antutu 50k. Dakle stroj je tako dobro optimiziran da jednostavno nema štucanja u radu, nema laga, nema smrzavanja. NEMA!

Sve radi fluidno, šalta aplikacije bez problema, igre odlično vrti. Rekao bih da nikad nisam vidio bolju usklađenost hardvera sa softverom. Ako date nekome u ruke MX4 i S6 (nekome ko je majmun i živi na stablu na kojem ne zna ništa o mobitelima) oi

kažete mu: De mali jedan od ova dva mobitela košta 5K kn, a drugi 3K kn, aj se malo poigraj vako pa mi reci koji bolje radi... E pa mali retard sa stabla bi reko: eee barba ovi meizu je mama. Ok malo pretjerujem, al kužite poantu.

 

 

FLYME

 

Kad bi IOS i Android izišli van, napili se i proveli nezaštićenu noć skupa, produkt njihove ljubavi bi se zvao flyme. Dakle OS baziran na androidu, ali toliko duboko integriran da se ne može nazvati samo launcherom ili dodatkom. 

Po meni donosi najbolje od oba svijeta: Androidovu prilagodljivost i iOS izgled i fluidnost. Moglo bi se rec da je mali sposoban na tatu i lijep na mamu. Sve mi se sviđa kod flymea osim ove pocetne raspodjele aplikacija kao na iphoneu, zato sam stavio alternativni laucher i sve 5.

Flyme je dosta fino ukomponiran s home tipkom. Dakle nema on screen tipki (ali ako ih aplikacija treba, magično se pojave) već za sve funkcije se koristi home tipka. Naime radi se o kapacitivno-fizičkoj tipki. Kada je samo taknete kao kapacitivnu služi kao back, kada je pritisnete kratko služi kao home, kada je pritisnete i držite služi kao lock. Također preko nje otključavate uređaj jer ima integriran otisak prsta i to onaj dobri kao na S6 iph6, a ne ono govno kao na s5. Rekao bih da je preciznost otiska dobrih 95%, evo u par dana nisam morao upisati šifru, sve je pogodio, jedino kad izađem iz mora onako smežuran malo se misli.

 

 

KAMERE

 

Uz performanse i bateriju, kamera mi je najvažnija stvar na mobitelu. A MX5 ima vrhunsku. Dakle radi se o sonyevom senzoru več viđenom u npr. xperiza Z3. Jedina je razlika što meizu zna napraviti i dobar algoritam obrade slike pa slike ispadaju puno bolje nego na Z3 (mada su i tamo ok.) Neću puno pametovat o kameri: Odlična je, ali ne bez mana.

 

Prednosti kamere:

- dobra kontrola dinamičnog raspona

- realne boje

- jako brza u paljenju

- jako brza u fokusu (laserski fokus šema)

- odličan 4k i 1080p video

- odličan 720p @ 100fps video

- HDR - jedan od boljih na tržištu

- manualni mod dozvoljava iso 100 - 1600, ručni fokus, shutter speed do 20 sec

- blic je jak i ne izbljeljuje objekt 

 

Mane kamere

- nema opticku stabilizaciju

- video se snima u H265 formatu kojeg jubito još ne podržava

- iako burst mode snimi 30 slika u sec, snima ih u samo 5MP

 

 

 

 

BATERIJA

 

Uređaj dolazi sa baterijom od 3150 mAh,  da skratim - dual sim od kojeg je jedna kartica na 4G spojena, kad nema 4G tu je wifi (oboje stalno upaljeno) brightness na 100% auto, 1h glazbe, 30min razgovora, stano whatsapp, fejs, 3 maila... 4,5 -5h zaslona. Dakle baterija 5/5

 

 

Ako vas još nešto zanima javite... ako ima puno pravopisnih grešaka, a šta sad...

 

 

 

Edite:

 

Evo primjerci fotografija na flickru

 

https://www.flickr.com/photos/99741841@N07/sets/72157656566563696

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2015 6:56 (thebatman).
Moj PC  
7 0 hvala 7
10 godina
neaktivan
offline
Meizu MX5

Cestitam na telefonu :) I ja sam svoj MX5 porucio i cekam da mi stigne. Ono sto me interesuje jeste kakveslike pravi nocu? I da li Flyme ima mnogo bugova?

kiki
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Meizu MX5

Kupio isti telefon u jednom China shopu, pa dok čekam, čitam ovakve tekstove i vidim da nisam pogriješio. Vidim da je mnogo pozitivnih komentara.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Meizu MX5

Ma ja sam s mobitelom prezadovoljan. Stavim kasnije album sa fotografijama koga zanima. 

 

Nije niti jednom blokao, zapeo, crashao. Sve radi kako treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Meizu MX5
thebatman kaže...

 

 Uređaj dolazi s novim MT6795 procesorom i 3GB rama. Ne volim te brojke i benchmarke, al evo koga zanima Antutu 50k. Dakle stroj je tako dobro optimiziran da jednostavno nema štucanja u radu, nema laga, nema smrzavanja. NEMA!

Sve radi fluidno, šalta aplikacije bez problema, igre odlično vrti. Rekao bih da nikad nisam vidio bolju usklađenost hardvera sa softverom. Ako date nekome u ruke MX4 i S6 (nekome ko je majmun i živi na stablu na kojem ne zna ništa o mobitelima) oi

kažete mu: De mali jedan od ova dva mobitela košta 5K kn, a drugi 3K kn, aj se malo poigraj vako pa mi reci koji bolje radi... E pa mali retard sa stabla bi reko: eee barba ovi meizu je mama. Ok malo pretjerujem, al kužite poantu.

 

 a bogme nema trzanja, laga nit smrzavanja niti kod cubota za 500 kuna koji sam uzeo ćerci, pa mislim da bi taj tvoj majmunčić bio sasvim zadovoljan i s njim

pogotovo jer može uzet 6 ili 8 komada takvih cubota za te pare

 

al dobro, svakome njegovo veselje

14 godina
offline
Meizu MX5

Pozdrav, 

Zanima me čisto informativno gdje ste kupili MX5 i kolika mu cijena.

Hvala

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Meizu MX5
picajzla0707 kaže...
thebatman kaže...

 

 Uređaj dolazi s novim MT6795 procesorom i 3GB rama. Ne volim te brojke i benchmarke, al evo koga zanima Antutu 50k. Dakle stroj je tako dobro optimiziran da jednostavno nema štucanja u radu, nema laga, nema smrzavanja. NEMA!

Sve radi fluidno, šalta aplikacije bez problema, igre odlično vrti. Rekao bih da nikad nisam vidio bolju usklađenost hardvera sa softverom. Ako date nekome u ruke MX4 i S6 (nekome ko je majmun i živi na stablu na kojem ne zna ništa o mobitelima) oi

kažete mu: De mali jedan od ova dva mobitela košta 5K kn, a drugi 3K kn, aj se malo poigraj vako pa mi reci koji bolje radi... E pa mali retard sa stabla bi reko: eee barba ovi meizu je mama. Ok malo pretjerujem, al kužite poantu.

 

 a bogme nema trzanja, laga nit smrzavanja niti kod cubota za 500 kuna koji sam uzeo ćerci, pa mislim da bi taj tvoj majmunčić bio sasvim zadovoljan i s njim

pogotovo jer može uzet 6 ili 8 komada takvih cubota za te pare

 

al dobro, svakome njegovo veselje

 Možda sam glup, al ne kužim poantu. Dakle cubot radi fluidno ko meizu, taj dio si odlučio iz cijelog teksta izdvojiti i ignorirati sve ostalo napisano (koje mozda implicira zasto je ovaj mob vrijedan svoje cijene).

 

Al dobro, svakome njegovo veselje. 

14 godina
offline
Re: Meizu MX5
pixi kaže...

Pozdrav, 

Zanima me čisto informativno gdje ste kupili MX5 i kolika mu cijena.

Hvala

 Mene isto zanima.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
14 godina
neaktivan
offline
Re: Meizu MX5
picajzla0707 kaže...

 a bogme nema trzanja, laga nit smrzavanja niti kod cubota za 500 kuna koji sam uzeo ćerci, pa mislim da bi taj tvoj majmunčić bio sasvim zadovoljan i s njim

pogotovo jer može uzet 6 ili 8 komada takvih cubota za te pare

 

al dobro, svakome njegovo veselje

Pa usporedba ti baš ne stoji. Ne želim veličati niti potcjenjivati bilo koju marku , no upoređivati Cubot i trenutni Meizu flagship je totalno off.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2015 21:00 (Ram).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Meizu MX5
EZY-E kaže...
pixi kaže...

Pozdrav, 

Zanima me čisto informativno gdje ste kupili MX5 i kolika mu cijena.

Hvala

 Mene isto zanima.

 Može se kupiti na bilo kojem kineskom web shopu po cijeni od nekih 300+ dolara za 16GB. Mislim da su i neki naši shopovi već stavili u prodaju po nekih 3500 kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2015 21:02 (Ram).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Meizu MX5
thebatman kaže...

Ma ja sam s mobitelom prezadovoljan. Stavim kasnije album sa fotografijama koga zanima. 

 

Nije niti jednom blokao, zapeo, crashao. Sve radi kako treba.

 Iako sam vidio dosta fotografija i samplova od glave višak ne boli. :) Pls. postavi kojekave slike ako imaš.

11 godina
offline
Re: Meizu MX5
thebatman kaže...
picajzla0707 kaže...
thebatman kaže...

 

 Uređaj dolazi s novim MT6795 procesorom i 3GB rama. Ne volim te brojke i benchmarke, al evo koga zanima Antutu 50k. Dakle stroj je tako dobro optimiziran da jednostavno nema štucanja u radu, nema laga, nema smrzavanja. NEMA!

Sve radi fluidno, šalta aplikacije bez problema, igre odlično vrti. Rekao bih da nikad nisam vidio bolju usklađenost hardvera sa softverom. Ako date nekome u ruke MX4 i S6 (nekome ko je majmun i živi na stablu na kojem ne zna ništa o mobitelima) oi

kažete mu: De mali jedan od ova dva mobitela košta 5K kn, a drugi 3K kn, aj se malo poigraj vako pa mi reci koji bolje radi... E pa mali retard sa stabla bi reko: eee barba ovi meizu je mama. Ok malo pretjerujem, al kužite poantu.

 

 a bogme nema trzanja, laga nit smrzavanja niti kod cubota za 500 kuna koji sam uzeo ćerci, pa mislim da bi taj tvoj majmunčić bio sasvim zadovoljan i s njim

pogotovo jer može uzet 6 ili 8 komada takvih cubota za te pare

 

al dobro, svakome njegovo veselje

 Možda sam glup, al ne kužim poantu. Dakle cubot radi fluidno ko meizu, taj dio si odlučio iz cijelog teksta izdvojiti i ignorirati sve ostalo napisano (koje mozda implicira zasto je ovaj mob vrijedan svoje cijene).

 

Al dobro, svakome njegovo veselje. 

 poanta je u tome da si ti upravo taj dio u cijelom tekstu izdvojiti kao argument zašto uzeti mob od 3 umjesto onog od 5 soma kuna - jer je fluidan i nema laga niti smrzavanja i razliku ne bi primijetio ni majmun sa stabla - e pa majmun ne bi primijetio razliku niti na cubotu od 500 kuna, a to je ipak daleko veća razlika u kešu

Ram kaže...

Pa usporedba ti baš ne stoji. Ne želim veličati niti potcjenjivati bilo koju marku , no upoređivati Cubot i trenutni Meizu flagship je totalno off.

 naravno da nema smisla, kao što nema smisla uporediti ferarri sa golfom

no kad kažeš da je ferarri super jer baš dobro ide po gradu, dobro skreće i ipak je udobniji nego što bi se očekivalo, a jeftiniji je od veyrona, onda možeš reći da je golf bar jednako dobar po gradu, a košta daleko manje i od jednog i od drugog

 

ono što hoću reći - kod smartphonea je u 99 posto vremena i kod 99 posto ljudi bitno da ne laga i ne trza kod običnih operacija - otvaranja imenika, surfanja, skypea i slično - sve ostalo nećeš koristiti ni 1 posto vremena i skupi mob za 99 posto ljudi služi tek nekom statusu kad ga izvadiš na šank u birtiji ili da se pohvališ prijateljima - isto je tako i sa autom i super perfomansi spomenutog ferarrija koje većina vlasnika neće koristiti niti tih 1 posto vremena

 

dakle za što ti treba mob od 3 ili 5 soma kuna, a nije dovoljan onaj od 500:

super ekran - kolika je razlika, velika naravno - na mom s5 mini (uzeo sam ga samo jer me na pretplatu dođe 100 kuna) me iznenadilo kako se dobro vidi po suncu u odnosu na prijašnji, no po suncu ga koristim jednom tjedno i to ako, a i tada za odgovorit na neki poziv - koji ću nekako napipat i s najgorim ekranom

dobra slika, je, ok, ali navikao sam se na nju nakon dva dana, kao i na onu lošiju prije - nije da profi uređujem fotografije na njemu pa da mi treba savršena slika, a film ću radije pogledat na tv-u nego gubit oči na tome

 

3gb rama, octa core - super, ali za što - za pozive, poruke, internet, skype? sve to jednako dobro radi i cubot sa gigom rama i 4core procom

za igre mi ionako nema smisla jer igre radije igram na kompu, ove mobilne ionako više ovise o igrivosti nego o grafici, da ne spominjem da je upravljanje je mobu daleko nepreciznije na ekrančiću koji još dopola pokriješ s ćevapima od prstiju

uglavnom gaming na mobu je no no

 

kamera? - sasvim je dobra i ona na cubotu za zahebanciju, a bogme kad mi treba dobra fotka - a to mi je i dio posla, ništa ne može zamijeniti profi aparat - uostalom, najobičniji idiot od 500 kuna dat će bolju sliku od bilo kojeg moba 

 

dakle, čemu uzimati mob koji košta osam puta više za neke prednosti koje ustvari nećeš koristiti baš tako često da bi opravdalo razliku u cijeni

uzet 8core i7 za posao - opravdano, jer skraćuje vrijeme rendanja ili čega već i sam sebe otplaćuje

uzeti skupi eizo ekran za profi obradu fotki - opravdano, jer ti treba

uzeti mob od 5 soma kuna da bi se njime radio što???

 

s druge strane, ljudi bacaju lovu i na veće gluposti, tako da opet ponavljam - svakom njegovo veselje

14 godina
offline
Re: Meizu MX5
Ram kaže...

Pa usporedba ti baš ne stoji. Ne želim veličati niti potcjenjivati bilo koju marku , no upoređivati Cubot i trenutni Meizu flagship je totalno off.

 naravno da nema smisla, kao što nema smisla uporediti ferarri sa golfom

no kad kažeš da je ferarri super jer baš dobro ide po gradu, dobro skreće i ipak je udobniji nego što bi se očekivalo, a jeftiniji je od veyrona, onda možeš reći da je golf bar jednako dobar po gradu, a košta daleko manje i od jednog i od drugog

 

ono što hoću reći - kod smartphonea je u 99 posto vremena i kod 99 posto ljudi bitno da ne laga i ne trza kod običnih operacija - otvaranja imenika, surfanja, skypea i slično - sve ostalo nećeš koristiti ni 1 posto vremena i skupi mob za 99 posto ljudi služi tek nekom statusu kad ga izvadiš na šank u birtiji ili da se pohvališ prijateljima - isto je tako i sa autom i super perfomansi spomenutog ferarrija koje većina vlasnika neće koristiti niti tih 1 posto vremena

 

dakle za što ti treba mob od 3 ili 5 soma kuna, a nije dovoljan onaj od 500:

super ekran - kolika je razlika, velika naravno - na mom s5 mini (uzeo sam ga samo jer me na pretplatu dođe 100 kuna) me iznenadilo kako se dobro vidi po suncu u odnosu na prijašnji, no po suncu ga koristim jednom tjedno i to ako, a i tada za odgovorit na neki poziv - koji ću nekako napipat i s najgorim ekranom

dobra slika, je, ok, ali navikao sam se na nju nakon dva dana, kao i na onu lošiju prije - nije da profi uređujem fotografije na njemu pa da mi treba savršena slika, a film ću radije pogledat na tv-u nego gubit oči na tome

 

3gb rama, octa core - super, ali za što - za pozive, poruke, internet, skype? sve to jednako dobro radi i cubot sa gigom rama i 4core procom

za igre mi ionako nema smisla jer igre radije igram na kompu, ove mobilne ionako više ovise o igrivosti nego o grafici, da ne spominjem da je upravljanje je mobu daleko nepreciznije na ekrančiću koji još dopola pokriješ s ćevapima od prstiju

uglavnom gaming na mobu je no no

 

kamera? - sasvim je dobra i ona na cubotu za zahebanciju, a bogme kad mi treba dobra fotka - a to mi je i dio posla, ništa ne može zamijeniti profi aparat - uostalom, najobičniji idiot od 500 kuna dat će bolju sliku od bilo kojeg moba 

 

dakle, čemu uzimati mob koji košta osam puta više za neke prednosti koje ustvari nećeš koristiti baš tako često da bi opravdalo razliku u cijeni

uzet 8core i7 za posao - opravdano, jer skraćuje vrijeme rendanja ili čega već i sam sebe otplaćuje

uzeti skupi eizo ekran za profi obradu fotki - opravdano, jer ti treba

uzeti mob od 5 soma kuna da bi se njime radio što???

 

s druge strane, ljudi bacaju lovu i na veće gluposti, tako da opet ponavljam - svakom njegovo veselje

 Aj da i ja nešto kažem, kolko sam malo googlao ti Cuboti mi se čine shity as f*ck što se tiče kvalitete izrade, dok meizu apsolutno svi hvale kao jako dobro bilo plastično bilo metalno kućište.

Drugo, što se izgleda tiče, malo sam zahtjevan kad se radi o dizajnu nekog komada tehnike i picajzla što se tiče detalja, ali ti Cuboti meni izgledaju kao sklepani od hrpe elemenata drugih mobitela zajedno (vidio sam dijelove htc one x-a, htc one m7, nexus s, iphone 6, galaxy s3..) i to mi sve izgleda strašno, kao su namjenjeni za 1-2 tjedna upotrebe nakon čega će se početi raspadati.

Primjer fotke dolje, kopirani htc 8s koji izgleda kao neki frankeštajn koji je mutirao, užas.

Šta god drugi govore, ali kad nešto tako ružno izgleda ne može biti kvalitetno, nikako.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
14 godina
neaktivan
offline
Re: Meizu MX5
picajzla0707 kaže...

 naravno da nema smisla, kao što nema smisla uporediti ferarri sa golfom

no kad kažeš da je ferarri super jer baš dobro ide po gradu, dobro skreće i ipak je udobniji nego što bi se očekivalo, a jeftiniji je od veyrona, onda možeš reći da je golf bar jednako dobar po gradu, a košta daleko manje i od jednog i od drugog

 

ono što hoću reći - kod smartphonea je u 99 posto vremena i kod 99 posto ljudi bitno da ne laga i ne trza kod običnih operacija - otvaranja imenika, surfanja, skypea i slično - sve ostalo nećeš koristiti ni 1 posto vremena i skupi mob za 99 posto ljudi služi tek nekom statusu kad ga izvadiš na šank u birtiji ili da se pohvališ prijateljima - isto je tako i sa autom i super perfomansi spomenutog ferarrija koje većina vlasnika neće koristiti niti tih 1 posto vremena

 

dakle za što ti treba mob od 3 ili 5 soma kuna, a nije dovoljan onaj od 500:

super ekran - kolika je razlika, velika naravno - na mom s5 mini (uzeo sam ga samo jer me na pretplatu dođe 100 kuna) me iznenadilo kako se dobro vidi po suncu u odnosu na prijašnji, no po suncu ga koristim jednom tjedno i to ako, a i tada za odgovorit na neki poziv - koji ću nekako napipat i s najgorim ekranom

dobra slika, je, ok, ali navikao sam se na nju nakon dva dana, kao i na onu lošiju prije - nije da profi uređujem fotografije na njemu pa da mi treba savršena slika, a film ću radije pogledat na tv-u nego gubit oči na tome

 

3gb rama, octa core - super, ali za što - za pozive, poruke, internet, skype? sve to jednako dobro radi i cubot sa gigom rama i 4core procom

za igre mi ionako nema smisla jer igre radije igram na kompu, ove mobilne ionako više ovise o igrivosti nego o grafici, da ne spominjem da je upravljanje je mobu daleko nepreciznije na ekrančiću koji još dopola pokriješ s ćevapima od prstiju

uglavnom gaming na mobu je no no

 

kamera? - sasvim je dobra i ona na cubotu za zahebanciju, a bogme kad mi treba dobra fotka - a to mi je i dio posla, ništa ne može zamijeniti profi aparat - uostalom, najobičniji idiot od 500 kuna dat će bolju sliku od bilo kojeg moba 

 

dakle, čemu uzimati mob koji košta osam puta više za neke prednosti koje ustvari nećeš koristiti baš tako često da bi opravdalo razliku u cijeni

uzet 8core i7 za posao - opravdano, jer skraćuje vrijeme rendanja ili čega već i sam sebe otplaćuje

uzeti skupi eizo ekran za profi obradu fotki - opravdano, jer ti treba

uzeti mob od 5 soma kuna da bi se njime radio što???

 

s druge strane, ljudi bacaju lovu i na veće gluposti, tako da opet ponavljam - svakom njegovo veselje

Nitko ne dvoji da tvoj Cubot tebe ne zadovoljava, dapače ako te zadovoljava i ja sam sretan zbog toga.

Pusti ljude nek se vesele svojim novim kantama bile one od 500 kn ili 5000 kn. Nekome Ferrari i Meizu, nekome Golf i Cubot, jbg. svakom svoje veselje. :)

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2015 1:19 (Ram).
10 godina
offline
Meizu MX5

Dodane fotografije u prvi post. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Meizu MX5
EZY-E kaže...

 Aj da i ja nešto kažem, kolko sam malo googlao ti Cuboti mi se čine shity as f*ck što se tiče kvalitete izrade, dok meizu apsolutno svi hvale kao jako dobro bilo plastično bilo metalno kućište.

Drugo, što se izgleda tiče, malo sam zahtjevan kad se radi o dizajnu nekog komada tehnike i picajzla što se tiče detalja, ali ti Cuboti meni izgledaju kao sklepani od hrpe elemenata drugih mobitela zajedno (vidio sam dijelove htc one x-a, htc one m7, nexus s, iphone 6, galaxy s3..) i to mi sve izgleda strašno, kao su namjenjeni za 1-2 tjedna upotrebe nakon čega će se početi raspadati.

Primjer fotke dolje, kopirani htc 8s koji izgleda kao neki frankeštajn koji je mutirao, užas.

Šta god drugi govore, ali kad nešto tako ružno izgleda ne može biti kvalitetno, nikako.

 zaboravljaš da sam rekao kako sam taj mobač već uzeo kćerkici i to u 11 mjesecu prošle godine - još uvijek radi, nema škriputanja kad ga stisneš čvršće, i dalje nema laga niti trzanja, baterija je kao i prvog dana i ništa se ne raspada...

hoću reći - kvalitetan je i začudio bi se da ga vidiš uživo

 

e sad, kako izgleda, jel kopija nečega, jel izgleda sklepano ili ne - meni ne izgleda loše, dapače izgleda sasvim solidno i ne vidim razlike u izradi u odnosu na moj s5 mini (osim što mini ima vidljivo bolji ekran),

u konačnici i taj meizu za kojeg kupim 6 cubota izgleda kao kopija, što si i sam rekao, a kao što ti kažeš za cubota "shity as f*ck" - tako će i neki vlasnik ajfona reći za tvoj meizu

 

ponavljam, tvoje pare - tvoj izbor, ali da sve to što si nabrojao vrijedi tolike razlike, ne znam baš, jer bi 95 posto zahtjeva koje tražiš od mobitela lako ostvario i sa cubotom ili nekim sličnim kinezom od 500-600 kuna

 

 

10 godina
offline
Re: Meizu MX5
picajzla0707 kaže...
EZY-E kaže...

 Aj da i ja nešto kažem, kolko sam malo googlao ti Cuboti mi se čine shity as f*ck što se tiče kvalitete izrade, dok meizu apsolutno svi hvale kao jako dobro bilo plastično bilo metalno kućište.

Drugo, što se izgleda tiče, malo sam zahtjevan kad se radi o dizajnu nekog komada tehnike i picajzla što se tiče detalja, ali ti Cuboti meni izgledaju kao sklepani od hrpe elemenata drugih mobitela zajedno (vidio sam dijelove htc one x-a, htc one m7, nexus s, iphone 6, galaxy s3..) i to mi sve izgleda strašno, kao su namjenjeni za 1-2 tjedna upotrebe nakon čega će se početi raspadati.

Primjer fotke dolje, kopirani htc 8s koji izgleda kao neki frankeštajn koji je mutirao, užas.

Šta god drugi govore, ali kad nešto tako ružno izgleda ne može biti kvalitetno, nikako.

 zaboravljaš da sam rekao kako sam taj mobač već uzeo kćerkici i to u 11 mjesecu prošle godine - još uvijek radi, nema škriputanja kad ga stisneš čvršće, i dalje nema laga niti trzanja, baterija je kao i prvog dana i ništa se ne raspada...

hoću reći - kvalitetan je i začudio bi se da ga vidiš uživo

 

e sad, kako izgleda, jel kopija nečega, jel izgleda sklepano ili ne - meni ne izgleda loše, dapače izgleda sasvim solidno i ne vidim razlike u izradi u odnosu na moj s5 mini (osim što mini ima vidljivo bolji ekran),

u konačnici i taj meizu za kojeg kupim 6 cubota izgleda kao kopija, što si i sam rekao, a kao što ti kažeš za cubota "shity as f*ck" - tako će i neki vlasnik ajfona reći za tvoj meizu

 

ponavljam, tvoje pare - tvoj izbor, ali da sve to što si nabrojao vrijedi tolike razlike, ne znam baš, jer bi 95 posto zahtjeva koje tražiš od mobitela lako ostvario i sa cubotom ili nekim sličnim kinezom od 500-600 kuna

 

 

 Ako cemo tako gledat mobiteli su se trebali prestat proizvodit sa galaxy s3 ili iphone 5, ovisno o platformi. Btw koji je to cubot? Treba mi maloj nešto samo za igrice i da je koliko toliko kvalitetno izrađen. 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Meizu MX5
thebatman kaže...

Dodane fotografije u prvi post. 

Hvala!

Fokus se može naknadno štimati?

 

Jel ova fotka u HDR-u?

https://farm1.staticflickr.com/454/20195024562_7b0a65f48b_h.jpg

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2015 10:23 (Ram).
10 godina
offline
Re: Meizu MX5
Ram kaže...
thebatman kaže...

Dodane fotografije u prvi post. 

Hvala!

Fokus se može naknadno štimati?

 

Jel ova fotka u HDR-u?

https://farm1.staticflickr.com/454/20195024562_7b0a65f48b_h.jpg

Imš touch, manual, auto, after fokus pa biraj.

 

Mislim da je HDR, treba exif vidit.

 

 

11 godina
offline
Re: Meizu MX5
thebatman kaže...

 Ako cemo tako gledat mobiteli su se trebali prestat proizvodit sa galaxy s3 ili iphone 5, ovisno o platformi. Btw koji je to cubot? Treba mi maloj nešto samo za igrice i da je koliko toliko kvalitetno izrađen. 

 

 

 ma ne kažem da ne treba napretka, no zanimljivo je kako ljudi kod nas nemaju love, plaće triput manje nego u eu ili ih uopće nema, a prosjek mobitela u hrvatskoj vjerojatno nije ništa lošiji nego u engleskoj ili njemačkoj - umjesto da se ljudi prilagode i iskoriste kad se već može dosta dobre i jeftinije mobače

 

pogledaj samo ovdje na forumu u preporukama - svi traže uređaje od soma i pol do dva soma kuna, pa na više - a mogao bi se kladiti da 90 posto njih te naprednije i bolje značajke skupih mobača neće nikada ni koristiti

al eto, uz auto je valjda i to sad postao statusni simbol koji se mora imat, pa makar starcima uzeli zadnju kunu iz džepa ili tri mjeseca jeli paštetu

 

usput, onaj cubot je model s168 - ali strpi se koji dan jer mi stiže neki novi mobitel - doogee y100x, kojeg sam za ženu naručio za 615 kuna, a čini se kao dosta dobar

znam da je doogee imao neke šrot mobače, no to se kod njih mijenja iz dana u dan, a i ovaj dosta dobro izgleda

ima čak i gorilla glass 3, pa se nadam da bi trebao biti bolje kvalitete

znači za koji dan kad dođe mogu ti javiti kakav je, barem onako na prvu

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2015 15:45 (picajzla0707).
12 godina
offline
Meizu MX5

Evo i ja naručio svoj primjerak sa AliExpressa, dostava DHLom, znaci sljedeći tjedan je kod mene

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Meizu MX5

Daj budi iskren i reci jesi li probao meizu? Ovo što pricas je totalno promaseno i prije svega neistinito. Cubot ne šteka? Tako sam i ja mislio do dok nisam probao xiaomi mi3. Ti ai tom logikom trebao kupiti kcerci alcatela za 200 kn sa kamerom. Moze sve sto i cubot. Jednostavno mi nije jasno zasto ai dao 500 a mogao si 200..

Edit

Doogee i dan danas ima šrot telefone. Iz vlastitog iskustva ti govorim.  

(G)jokaCRO ingame
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2015 21:22 (red_bull).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Meizu MX5

ne brini nekim ljudima je neke stvari jednostavno nemoguce objasniti.. Nemoj trosit zivce uzalud

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Meizu MX5

Malo automatike vs manual mode

 

automatikom je mobitel odabrao koristiti 1/33 sec i iso 1600

manualno sam stavio 1 sec i  iso 800

 

Morat cu nabavit onaj mali stolni stativic za ovakve stvari :)

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Meizu MX5

Di ste uzeli MX5? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Meizu MX5

@thebatman daj malo opiši o razlici m2 note i mx5 (znam teh. stvari) al ono kaj si prvo primjetil na bolje/loše? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Meizu MX5

AliExpress, sa EU skladista, DHL shipping

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr
10 godina
offline
Re: Meizu MX5
kc-kb kaže...

@thebatman daj malo opiši o razlici m2 note i mx5 (znam teh. stvari) al ono kaj si prvo primjetil na bolje/loše? 

 

A čuj, meni su oba vrhunski uređaji. Ipak mx5 je nešto veća klasa. 

 

MX5 > M2

 

* kvalitetnija izrada - metal unibudy, bolje leži u ruci i daje onaj premium feel

* bolje performanse - pogotovo se osjeti kad je pokrenuto dosta toga u pozadini, rekao bih da najviše 1GB rama čini razliku tu

* amoled - ovo je nekakva osobna prednost, nekima neće bit, meni je.

* otisak prsta - jedna od onih stvari koje ti nisu bitne, a sada kad ih imaš ne znaš kako si bez njih

* kamera - 21mp, laserski fokus, 4k snimanje, bolji senzor, bolja panorama, bolji manualni modž

* zvučnik - dobar je na m2, ali je dosta glasniji na mx5

 

 

M2 > MX5

* microSD

14 godina
neaktivan
offline
Re: Meizu MX5
thebatman kaže...

Malo automatike vs manual mode

 

automatikom je mobitel odabrao koristiti 1/33 sec i iso 1600

manualno sam stavio 1 sec i  iso 800

 

Morat cu nabavit onaj mali stolni stativic za ovakve stvari :)

 

 

Kaže mi jedan poznanik, a koji već neko vrijeme ima isti tel. da Open Camera u nekim situacijama daje bolje rezultate od stock.

Sad kad si već spomenuo tripod, morao i ja uzeti za čak 2 dolara. :)

 

Neo dD. kaže...

Di ste uzeli MX5? 

 Gearbest (Kina).

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2015 20:19 (Ram).
10 godina
offline
Re: Meizu MX5
Ram kaže...
thebatman kaže...

Malo automatike vs manual mode

 

automatikom je mobitel odabrao koristiti 1/33 sec i iso 1600

manualno sam stavio 1 sec i  iso 800

 

Morat cu nabavit onaj mali stolni stativic za ovakve stvari :)

 

 

Kaže mi jedan poznanik, a koji već neko vrijeme ima isti tel. da Open Camera u nekim situacijama daje bolje rezultate od stock.

Sad kad si već spomenuo tripod, morao i ja uzeti za čak 2 dolara. :)

 

Neo dD. kaže...

Di ste uzeli MX5? 

 Gearbest (Kina).

 Probao sam, ali nema hdr i nema kontrolu shuttera pa mi nije nešto.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice