LG Nexus 4 [Official Thread]

poruka: 1.532
|
čitano: 272.432
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
jurica_m kaže...

Taj koji govori da je Nexus 4 smeće od telefona, preporučio bih mu da se ne zaletava jer ga još nije probao.  Najlakše je ovako na slijepo komentirati. Ja sam primjerice baš suprotno čuo, da je vrhunski telefon. Po raznim recenzijama je vrhunski, uostalom niti jedan Nexus do sada nije bio fail pa zašto bi onda ovaj trebao biti. Velim, pričekajte da ga netko tu nabavi pa da napiše vlastite dojmove. Ja, recimo, da imam para, uzeo bih ga odmah. Imao sam Nexus S, sad imam Galaxy Nexus i tvrdim da su to odlični telefoni.

A što se tiče on-screen tipki, to što pričaš maks su bedastoće. Kada gledaš neki video, tipke nestanu, a developeri su razvili opciju Expanded desktop koju imam na svojem Galaxy Nexusu, pa kada odaberem tu opciju, tipke nestanu, što je izvrsno kod gledanja filmova, kod surfanja, a posebno kod igranja igara.

Mogu li pitati odakle bi ga ti nabavljao? Recimo, ja bi mogao iz SAD-a uzet za 300 dolara i PDV(25%) platit... Ali to mi je malo nategnuto za izvesti...

Ubi bene, ibi patria.
12 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
jurica_m kaže...

Taj koji govori da je Nexus 4 smeće od telefona, preporučio bih mu da se ne zaletava jer ga još nije probao.  Najlakše je ovako na slijepo komentirati. Ja sam primjerice baš suprotno čuo, da je vrhunski telefon. Po raznim recenzijama je vrhunski, uostalom niti jedan Nexus do sada nije bio fail pa zašto bi onda ovaj trebao biti. Velim, pričekajte da ga netko tu nabavi pa da napiše vlastite dojmove. Ja, recimo, da imam para, uzeo bih ga odmah. Imao sam Nexus S, sad imam Galaxy Nexus i tvrdim da su to odlični telefoni.

A što se tiče on-screen tipki, to što pričaš maks su bedastoće. Kada gledaš neki video, tipke nestanu, a developeri su razvili opciju Expanded desktop koju imam na svojem Galaxy Nexusu, pa kada odaberem tu opciju, tipke nestanu, što je izvrsno kod gledanja filmova, kod surfanja, a posebno kod igranja igara.

Pazi zaletavam se jer je izaso htc butterfly sa boljim ekranom puno 5 inca vise memorije bolja kamera baterija psn podrska itd

Nex4 nije dostupan za 350 nigdje a gdje je dostupan kosta 600 eura primjerice u austriji u orange...

Za 2100 super da ak ce tolko doc kod nas jer nema sanse da tolko dam na mob bez jamstva a ima toliko prituzbi...

Na gsmareni svako malo neki post bio o problemcicima... a ovo s ekranom nebum komentiral...

Da kod nas bude i 2500 super u sto sumnjam... bio je i galaxy nexys 350 dolara na storu ali kod nas je oduvjek drzo cjenu

I da... pa te onscreen tipke su glupost zestoka... konkurencija nudi 5 incne ekrane a oni daju 4.3

I ne,ne gledam filmove na mobu... nezz ko to radi danas... 

 

Poant je da mob kosta cca 2300 retail kod nas bez raznisljanja uzimam,ali ako bu kosto ko proslogodisnji nexus apsolutno ne...

Proslogodisnji nexus je donio gro novog... prvi international hd screen 4.0 android veci ekran od konkurenata itd..

Ovaj na zalost ne donosi nista bolje od jednog galaxyja koji je vec pol godine na trzistu. Nadajmo se da ce doc cjenom pristupacan kao sto je recimo nex 7 :)

prodajem/mjenjam galaxy note vrlo povoljno!!!
12 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Nexus 4 ti je 4.7" ne 4.3"...

Ubi bene, ibi patria.
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Et_Tu_Brute? kaže...

Nexus 4 ti je 4.7" ne 4.3"...

 

Efektivno je 4.3" posto on screen tipke uzimaju dobar dio ekrana.

Ugl. profulan uredaj, naprosto previse problema oko njega.

A ovo za 299$, u europi je to 299€ a kod nas ce biti toliko ali sa 2godisnjim robovlasnickim ugovorom.

 

Badava ti i HW kad ekipa javlja manje fpse u igrama nego na S3 sa slabijem mali400 gpuom, uzasno cudan uredaj i preporucio bih preskakanje istog.

 

I da stock JB jako brzo dosadi, nove tooglese kaj su napravili ko da nsi tooglesi nego kratice za settingse .

 

Osobno ne vidim razlog za  kupit taj uredaj osim cijene koja ce, kod nas biti ufff za plakat.

 

Steta.

12 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
BMK kaže...

I da stock JB jako brzo dosadi, nove tooglese kaj su napravili ko da nsi tooglesi nego kratice za settingse .

 

Osobno ne vidim razlog za  kupit taj uredaj osim cijene koja ce, kod nas biti ufff za plakat.

 

 

 Ja sam ga bas namjeravao uzeti zbog stock JB i nebi drugi android ni uzimao, osim stock, ali po svemu sudeci da telefon osim extra cijene (gdje dostupan po 350$/Eura), ipak ima dosta bugova (a i nesvidja mi se LG ko proizvodjac telefonam, mislim da su oni zastluzni za dobar dio problema).

12 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Stock jelyy je preboring usporedivsi recimo s novim touchwizom. Koliko stavri ima bogte a stock je fkt bezveze (sudeci po 4.2 na nexus 7)

Lg je svakako kriv za hw probleme to da

prodajem/mjenjam galaxy note vrlo povoljno!!!
Moj PC  
0 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
maks0806 kaže...

Stock jelyy je preboring usporedivsi recimo s novim touchwizom. Koliko stavri ima bogte a stock je fkt bezveze (sudeci po 4.2 na nexus 7)

Lg je svakako kriv za hw probleme to da

 

Zasto bi bio boring? Zato sto sve radi super fluidno i jer uvijek dobivas prvi update? Ili zato sto nema silna S sranja (s beam, s voice, smart stay...)

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 12:21 (gamer34).
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
gamer34 kaže...
maks0806 kaže...

Stock jelyy je preboring usporedivsi recimo s novim touchwizom. Koliko stavri ima bogte a stock je fkt bezveze (sudeci po 4.2 na nexus 7)

Lg je svakako kriv za hw probleme to da

 

Zasto bi bio boring? Zato sto sve radi super fluidno i jer uvijek dobivas prvi update? Ili zato sto nema silna S sranja (s beam, s voice, smart stay...)

 Bas tako gamer34, meni ta S sranja sigurno ne trebaju, zato bi bas uzeo samo stock android, naravno i update je tu, druga stvar nezanm stvarno ako mobilni sluzi svrsi, kako se moze reci da je stock (JB ili nebitno, neki drugi ICS...) dosadan, sta to znaci, da nemas sta cackati po telefonu, meni to netreba, da namajesam neke dodatke koji mi nikad nece ni trebati, ima dosat app, pa skinem sebi nesto da ubijem vrijeme, ako mi vec treba za to.

15 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

@maks i BMK - kolko dugo koristite taj mob da znate da ne valja i preporučate ljudima da ga preskoče? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
To sto ga ne koristimo ti puno govori o tome.
Da valja koristili bi ga.
Imam note2 i svejedno mi je, ne zelim mob koj ce registrirat moj svaki 3. Input poput Nexusa4.
Nit mi se svida nit me zanima, galaxy nexus sa malo boljim hwom i sa 0 funckija vise.
12 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
BMK kaže...
Da valja koristili bi ga.

Da ono, prodaje se na svakom ćošku :D

Ubi bene, ibi patria.
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Et_Tu_Brute? kaže...
BMK kaže...
Da valja koristili bi ga.

Da ono, prodaje se na svakom ćošku :D

 

Izvori uvijek postoje ;).

 

Vec sam zaboravio na Nexus4, cekam najezdu FullHD 5" smartphoneova, a do tad cu se gutit u Noteu2 :D.

15 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Ja opet ne dijelim takvo mišljenje. Mislim, da se razumijemo, Note II je genijalan uređaj, kao i S3, kao i HOX (po mom mišljenju) a tko će što kupiti je stvar vlastitog izbora. Normalno mi je da je tebi Note II bolji od Nexusa 4 (što ukupno gledajući i je) ali za moje pojmove, prevelikih je dimenzija. Takav uređaj strpat u džep? To još nekako, ali sjesti dok je on u džepu? Ne znam jeli to izvedivo, pa ja se sa HOX-om mučim oko toga a sad da zbog mobitela počnem furati "pederušu"? Na takav korak još nisam spreman {#}. A što se tiče tog toucha, koliko sam gledao po youtube-u, nisam baš primjetio da mob ne reagira na dodir. Mislim, nećeš kod normalnog korištenja ići prstom toliko polako da jedva dotakneš ekran, pogotovo ne prilikom scrollanja i sličnih radnji. Ali dok ne probam, to ne bih želio previše komentirati da ne bi kasnije pojeo g*vno {#}.
Uglavnom, čekam kraj mjeseca da mi N4 bude u rukama pa ću napisati nekoliko svojih dojmova. Čak ako je netko iz Osijeka nek' plati cugu pa može i sam isprobati uređaj {#}.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

To s dodirom je ziher tvornicka greska sam je takvih previse...

Zato nebi dal 100 dolara za njega ak nema jamstvo ostvarivo kod nas... 

Ako dode kod nas po prihvatljivoj cjeni zasto ne? Ali opet velite da vam ne trebaju ta s sranja... molim vas... uzmite galaxy s3 na 4.1.2 ili note 2 i poigrajte se s njim... pa stock android se moze u zelju uvuc... dosadan je. 

Multiview je must have na uredjajima danas. Kak je nexus 4 iskoristio svoj hw za razliku od galaxy nexusa?

Vau 2 gb rama... dok s3 sa jednom gigom multitaska like a boss... 

Ocito svaki drugi nexus razocarava 

prodajem/mjenjam galaxy note vrlo povoljno!!!
Moj PC  
1 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]

Ja sam ga uzeo za 395€, pa čak i ako mi se ne svidi, nakon mjesec dana korištenja, vjerujem da ću dobit te iste novce nazad.
Dobro, sad ja mogu isto reć za HOX-a kojeg imam vau 32gb memorije, a iskorišteno mi je samo 8 (a imam sve što mi je potrebno na njemu).
Do sada nisam imao niti jedan nexus u rukama, a "želja" mi je imati jednog još od kad je prvi izašao i zato sam se odlučio uzeti ovaj.
Znači po tvom mišljenju ne valja niti jedan drugi uređaj osim S3 i note 2?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 14:37 (steve90).
15 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

da valja koristili bi ga? a od kud prijatelju? Zalihe su u 12. mjesecu bile rasprodane, kod nas nije bio u prodaji i kažeš da bi ga koristio? 

 

razumijem da ljudi imaju potrebu izražavat svoja mišljenja što je super i što je temelj rasprave, ali dajte molim vas izražavajte mišljenja kada zapravo probate uređaj, iz prve ruke. meni ne pada na pamet pametovat tu svima jer uređaj nisam vidio. sestrična mi dolazi iz USA na ljeto i nadam se da ću do tada skupit neku lovu pa da mi ga ona uzme. nisam neki tehnofrik i ni u ludilo ne bi dao ogromne novce za neki uređaj koji bi za šest mjeseci bio već zastario. ovaj nexus mi se sviđa ponajprije zbog cijene i vrhunskih specifikacija (za sada, već ima boljih i jačih i doći će bolji i jači).

svaki proizvod ima svog kupca i ja se nadam da ću imat taj proizvod. a to što je stock android stvarno meni ne igra neku ulogu. sad to kaj on nema neki widget koji ti govori kakvo je vrijeme vani i kakvo će bit za tri dana (kao da čovjek ne može pogledat kroz prozor i sad odjednom sve zanima kakvo je vrijeme i kakvo će biti lol). neću na njemu programirat, radit web stranice (niti ne znam to) nego ću ga imati da mogu odgovarat na mejlove (privatno i poslovno), prosurfat, skidat fajlove s dropboxa i drugih servisa itd. za sve ostale radnje tu je kompjuter.

 

a ovi problemi vezani za dodir. pa svi mobiteli imaju neke probleme (iphoneovi s kamerama, onda sa signalom itd, samsung umire...) i oni se najčešće nalaze u nekoj lošoj seriji, kasnije se poprave. a to što njih pedestak prijavljuje probleme s touchom, to je mali postotak s obzirom da su sve zalihe raspordane. izdvajate negativne stvari, a pozitivne ne

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Kad ih nema.

Kad nije donjeo prakticki nikakva poboljsanja od GNexa, osim HW i to je to, a i kvaliteta izrade se srozala kao sto je potvrdeno iz vise izvora i vise puta.

 

Naprosto nema nikakvog wow efekta kod tog uredaja, i TouchWIZ ili Sense su 10x bolji za koristenje, oko toga nema pogovora, puno vise opcija + eyecandy, dok je stock JB naprosto nekako, prazan, sve se da sredit dakako, to je Android i u tome je štos, ali eto.

 

Cekam Galaxy S4 u svakom slucaju, a 395E je suluda cifra za Nexus4 bez jamstva.

 

Taman kad kod nas dode, doci ce puno bolji uredaji ,a ni cijenovno nece biti puno bolji od konkurencije u to sam siguran.

 

Sto se nasih predjela tice, fulan uredaj, tko ga je ugrabio za 299$ na Playu, vec prije par mj. taj je napravio posao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
robinjo21 kaže...

da valja koristili bi ga? a od kud prijatelju? Zalihe su u 12. mjesecu bile rasprodane, kod nas nije bio u prodaji i kažeš da bi ga koristio? 

 

razumijem da ljudi imaju potrebu izražavat svoja mišljenja što je super i što je temelj rasprave, ali dajte molim vas izražavajte mišljenja kada zapravo probate uređaj, iz prve ruke. meni ne pada na pamet pametovat tu svima jer uređaj nisam vidio. sestrična mi dolazi iz USA na ljeto i nadam se da ću do tada skupit neku lovu pa da mi ga ona uzme. nisam neki tehnofrik i ni u ludilo ne bi dao ogromne novce za neki uređaj koji bi za šest mjeseci bio već zastario. ovaj nexus mi se sviđa ponajprije zbog cijene i vrhunskih specifikacija (za sada, već ima boljih i jačih i doći će bolji i jači).

svaki proizvod ima svog kupca i ja se nadam da ću imat taj proizvod. a to što je stock android stvarno meni ne igra neku ulogu. sad to kaj on nema neki widget koji ti govori kakvo je vrijeme vani i kakvo će bit za tri dana (kao da čovjek ne može pogledat kroz prozor i sad odjednom sve zanima kakvo je vrijeme i kakvo će biti lol). neću na njemu programirat, radit web stranice (niti ne znam to) nego ću ga imati da mogu odgovarat na mejlove (privatno i poslovno), prosurfat, skidat fajlove s dropboxa i drugih servisa itd. za sve ostale radnje tu je kompjuter.

 

a ovi problemi vezani za dodir. pa svi mobiteli imaju neke probleme (iphoneovi s kamerama, onda sa signalom itd, samsung umire...) i oni se najčešće nalaze u nekoj lošoj seriji, kasnije se poprave. a to što njih pedestak prijavljuje probleme s touchom, to je mali postotak s obzirom da su sve zalihe raspordane. izdvajate negativne stvari, a pozitivne ne

Ima i stock andorid widgete a i mozes ih skidat tako da za to nemas brige. Ljudi kazud da je dosadan jer nemas kaj drkat tolko po njemu, a da je tako los cyanogenmod nebi bio najpopularniji om.

15 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]

ma znam prijatelju da ima tih widgeta na njemu. čim sam kupio mob (huawei u8650) odmah sam maknuo te stvari. samo zauzima pola ekrana da mi kaže koje je vrijeme i to s nekim vremenskim kašnjenjem. čemu to prijatelju? stvarno bezveze. (meni na ekranu trebaju prekidači za wireless, data, gps i zvuk, ostalo je u doljnjoj traci - poruke, dolphin, meni tipka i kamera)

na ovom svom sam radio root i stavljao romove baš zbog toga da maknem sve ono kaj mi je tele2 stavio (ubrzao se dost). da očistim mob od piz****** i da ga sredim onako kako ja želim. zato volim stock android.

 

@ BMK meni je mob dobar, nemam namjeru bacat ga po zraku i nemam namjeru ga nosit na modne izložbe pa mi kvaliteta izrade ne igra ulogu (ljudi u nedostatku kritika okreću se nekim zamjerkama koje su najčešće subjektivne prirode). ovaj mob bi uzeo zbog sebe, ne zbog drugih

 

cijena je 300$ (meni je 8giga sasvim dovoljno, ne mislim na njega stavljat stvari koje nikad ne koristim) i još dostava i neki porez u americi, a ne 395€ (ne u mom slučaju). tako da tu ima razlike. ja ga ne kupujem ovdje nego u SAD-u što sam i objasnio u prošlom postu

 

i dobro je steve90 pitao - ne valja ništa osim sg3 i note2?

13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
robinjo21 kaže...

ma znam prijatelju da ima tih widgeta na njemu. čim sam kupio mob (huawei u8650) odmah sam maknuo te stvari. samo zauzima pola ekrana da mi kaže koje je vrijeme i to s nekim vremenskim kašnjenjem. čemu to prijatelju? stvarno bezveze. (meni na ekranu trebaju prekidači za wireless, data, gps i zvuk, ostalo je u doljnjoj traci - poruke, dolphin, meni tipka i kamera)

na ovom svom sam radio root i stavljao romove baš zbog toga da maknem sve ono kaj mi je tele2 stavio (ubrzao se dost). da očistim mob od piz****** i da ga sredim onako kako ja želim. zato volim stock android.

 

@ BMK meni je mob dobar, nemam namjeru bacat ga po zraku i nemam namjeru ga nosit na modne izložbe pa mi kvaliteta izrade ne igra ulogu (ljudi u nedostatku kritika okreću se nekim zamjerkama koje su najčešće subjektivne prirode). ovaj mob bi uzeo zbog sebe, ne zbog drugih

 

cijena je 300$ (meni je 8giga sasvim dovoljno, ne mislim na njega stavljat stvari koje nikad ne koristim) i još dostava i neki porez u americi, a ne 395€ (ne u mom slučaju). tako da tu ima razlike. ja ga ne kupujem ovdje nego u SAD-u što sam i objasnio u prošlom postu

 

i dobro je steve90 pitao - ne valja ništa osim sg3 i note2?

 

U tom cijenovnom rangu, ne. Ono sto kod nas ima za kupit, OneX+, S3 i Note2, bolje od toga nema.

 

Za 300$ je dobar uredaj o tome nema pogovora, ali, ipak, kompromisi su tu veliki, nemas jamstvo, i 8Gb memorije za koliko, cca 2000kn, nadam se damo da neces imat nikakvih problema s uredajem.

15 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]

istina, nema bolje od ova tri koja si nabrojao (sad bi mogao bit pokvaren i glumit appleboya i reć da je petica bolja od svih njih :DDDD), ali ima i dobre jeftinije alternative (nikad za mob ne bi dao punu cijenu niti ga uzeo na veliku pretplatu koju ne iskoristim do kraja)

 

najbitnija stvar je tu cijena od 300$, nadam se da ću skupit neku lovu do ljeta kad će se već normalizirat prodaja, mislim na zalihe, i kad će se svi dječji problemi srediti pa automatski nedostatak garancije ne igra tako veliku ulogu (google si ipak ne bi smio dopustit da mu uređaji budu falš (tko god da mu proizvodi) nakon duže proizvodnje, zar ne?)

 

za 8gb sam već rekao, meni je to i previše (na ovom mobu imam 4gb iskorišteno) ;)

 

OT - znam da postoji ona međunarodna garancija, znam da sam negdje čitao na forumima di su forumaši raspravljali o mobitelima, neko je povukao to pitanje. zna li netko tko od proizvođača daje tu međunarodnu garanciju, mislim da se raspravljalo o mobovima kupljenim preko ebaya

13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
robinjo21 kaže...

istina, nema bolje od ova tri koja si nabrojao (sad bi mogao bit pokvaren i glumit appleboya i reć da je petica bolja od svih njih :DDDD), ali ima i dobre jeftinije alternative (nikad za mob ne bi dao punu cijenu niti ga uzeo na veliku pretplatu koju ne iskoristim do kraja)

 

najbitnija stvar je tu cijena od 300$, nadam se da ću skupit neku lovu do ljeta kad će se već normalizirat prodaja, mislim na zalihe, i kad će se svi dječji problemi srediti pa automatski nedostatak garancije ne igra tako veliku ulogu (google si ipak ne bi smio dopustit da mu uređaji budu falš (tko god da mu proizvodi) nakon duže proizvodnje, zar ne?)

 

za 8gb sam već rekao, meni je to i previše (na ovom mobu imam 4gb iskorišteno) ;)

 

OT - znam da postoji ona međunarodna garancija, znam da sam negdje čitao na forumima di su forumaši raspravljali o mobitelima, neko je povukao to pitanje. zna li netko tko od proizvođača daje tu međunarodnu garanciju, mislim da se raspravljalo o mobovima kupljenim preko ebaya

 

Iphone5 je daleko od ta tri uredaja, jako daleko.

 

Ma za 300$ i ako uspijes provjerit da nema djecje bolesti, best buy, pogotovo za ovo sto tebi treba.

 

Provjereno znam da jedino HTC ima medunarodnu bazu te da bilo koj mob, bez papira mozes servisirat bilo di preko IMEI broja, imaju bazu ko i Apple.
A ostalo, nista Samsung prima uredaje samo kod nas kupljene i to je to, jedino sto sam pitao je Asus-ov Nexus7 i to primaju izvana al mislim da treba imat racun ili nesto.

 

Tako da provjereno u vise navrata jedino HTC. E sad da li netko zna za koje ostale. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]

thnx za info o ovim garancijama

 

sad sam baš pročitao ovdje da se ne zna što je s ovim nexusom jer se pojavi na kratko i odmah rasproda :) piše i da se vjerojatno za MWC priprema nasljednik. vjerojatno super vjest za mene jer će valjda ovi ameri napokon pustit četvorku na miru :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
robinjo21 kaže...

thnx za info o ovim garancijama

 

sad sam baš pročitao ovdje da se ne zna što je s ovim nexusom jer se pojavi na kratko i odmah rasproda :) piše i da se vjerojatno za MWC priprema nasljednik. vjerojatno super vjest za mene jer će valjda ovi ameri napokon pustit četvorku na miru :)

 

 

Najgori scenarij će se dogoditi u slučaju da se usporena isporuka ovog uređaja nastavi čime se otvara mogućnost da Nexus 4, zbog sve jače konkurencije, zastari prije vremena.

 

Ovo sam izvukao iz linka gore i to je ziva istina.

 

Nit ce ljudi probat mob a vec ce ga pregazit novi.

13 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Pa zar nije bila slična situacija prošle godine za vrijeme izlaska GNexusa?

Isto svi po forumima dal da kupujemo ili da čekamo mjesec dva do dolaska 8MpX modela...(u ovom slučaju su 12MpX {#})

Čini se da u krivo vrijeme izbacuju te Nexus modele iako kad dođu su jako napredni što se tiče tog OS-a, a sad još i Google radi na onom projektu zvan X phone

el presidente http://www.speedtest.net/result/1631331270.png
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
robinjo21 kaže...

thnx za info o ovim garancijama

 

sad sam baš pročitao ovdje da se ne zna što je s ovim nexusom jer se pojavi na kratko i odmah rasproda :) piše i da se vjerojatno za MWC priprema nasljednik. vjerojatno super vjest za mene jer će valjda ovi ameri napokon pustit četvorku na miru :)

Neće predstaviti Nexus 5 sigurno.

 

BMK kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...

Nexus 4 ti je 4.7" ne 4.3"...

 

Efektivno je 4.3" posto on screen tipke uzimaju dobar dio ekrana.

Ugl. profulan uredaj, naprosto previse problema oko njega.

A ovo za 299$, u europi je to 299€ a kod nas ce biti toliko ali sa 2godisnjim robovlasnickim ugovorom.

 

Badava ti i HW kad ekipa javlja manje fpse u igrama nego na S3 sa slabijem mali400 gpuom, uzasno cudan uredaj i preporucio bih preskakanje istog.

 

I da stock JB jako brzo dosadi, nove tooglese kaj su napravili ko da nsi tooglesi nego kratice za settingse .

 

Osobno ne vidim razlog za  kupit taj uredaj osim cijene koja ce, kod nas biti ufff za plakat.

 

Steta.

 

Zakucava 30+ fps na ultra postavkama svih novijih igara. Kao dokaz pogledajte ove

gdje lik igra s fps counterom.

 

BMK kaže...
Naprosto nema nikakvog wow efekta kod tog uredaja, i TouchWIZ ili Sense su 10x bolji za koristenje, oko toga nema pogovora, puno vise opcija + eyecandy,

TW je ružna bloatčina kakve nema, a to govorim kao vlasnik Samsungovog telefona. Sad kad sam se navikao na ASOP Holo look nema šanse da se ikad vratim na TW. Stock AOSP je slab s opcijama, ali mu je to i namjena. Za korisnike tu su CyanogenMod i ostali ROM-ovi koji poboljšavaju funkcionalnosti.

 

 

Pinch to zoom delay i slični problemi s touchscreenom su softverski, ne hardverski:

13 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Ne znam po cemu je TW bloat, ali sam siguran da stavis AOSP na sve Samsung modele da ih pola ljudi ne bih kupilo, zato sto AOSP ne nudi puno toga kao sto nudi TW, dapace, niti je bolji ista u bateriji niti u bilo cemu zapravo. Dok je TW promisljen overlay sa izvrsnim funkcijama i tu nema diskusije, objektivno.

Sense je isto odlican ali mu fali jos par funckija da bude bas, wow.

Ali ima gro vise opcija u svakom slucaju.

A ovo sa Cyanogen modom i glupostima, ne zamram se time posto hocu 100% stabilan uredaj, da apsolutno uvijek sve radi, dok na custom romovima uvijek ima neka glupost koja ne zeza, ali bas uvijek.

 

Hvala ali ne hvala.

Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
BMK kaže...

Ne znam po cemu je TW bloat, ali sam siguran da stavis AOSP na sve Samsung modele da ih pola ljudi ne bih kupilo, zato sto AOSP ne nudi puno toga kao sto nudi TW, dapace, niti je bolji ista u bateriji niti u bilo cemu zapravo. Dok je TW promisljen overlay sa izvrsnim funkcijama i tu nema diskusije, objektivno.

Sense je isto odlican ali mu fali jos par funckija da bude bas, wow.

Ali ima gro vise opcija u svakom slucaju.

A ovo sa Cyanogen modom i glupostima, ne zamram se time posto hocu 100% stabilan uredaj, da apsolutno uvijek sve radi, dok na custom romovima uvijek ima neka glupost koja ne zeza, ali bas uvijek.

 

Hvala ali ne hvala.

A zbog čega većina ljudi kupuje Samsung? Zbog S-voicea (lol)? Kupuju jer je Samsung.

Po čemu je bloat? Po tom što koristi puno više RAM memorije od AOSPa. Nadalje, vjerojatno ne znaš kako to funkcionira ali ukratko TouchWiz je OS unutar AOSP Androida. Tako da on kakav god bio i dalje će biti sporiji i opterećivati će više mobitel od AOSPa. Rezultat toga svega se vidi, tako što imamo dodatnih 20 servisa koji rade, čudne wakelockove, nefunkcionalan CPU governer i slično...

CyanogenMod je više nego stabilan od prvog nightyla (pre-alpha) pa nadalje, a neka glupost koja zeza je obilježje stock ROM-ova. U kranjem slučaju ima i Custom ROM-ova koji su bazirani na Stock ROM-ovima...

A koliko je Touchwiz estetski ružan i nefunkcionalan o tom ne treba trošiti riječi ...

 

15 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
BMK kaže...

Kad ih nema.

Kad nije donjeo prakticki nikakva poboljsanja od GNexa, osim HW i to je to, a i kvaliteta izrade se srozala kao sto je potvrdeno iz vise izvora i vise puta.

 

Naprosto nema nikakvog wow efekta kod tog uredaja, i TouchWIZ ili Sense su 10x bolji za koristenje, oko toga nema pogovora, puno vise opcija + eyecandy, dok je stock JB naprosto nekako, prazan, sve se da sredit dakako, to je Android i u tome je štos, ali eto.

 

Cekam Galaxy S4 u svakom slucaju, a 395E je suluda cifra za Nexus4 bez jamstva.

 

Taman kad kod nas dode, doci ce puno bolji uredaji ,a ni cijenovno nece biti puno bolji od konkurencije u to sam siguran.

 

Sto se nasih predjela tice, fulan uredaj, tko ga je ugrabio za 299$ na Playu, vec prije par mj. taj je napravio posao.

Nexus 4 16Gb na playstore-u je 349 eura, a ja sam dao 395 što je 350kn više. Meni iskreno 300kn ne predstavlja nešto previše novaca kod kupovine takvog uređaja. A što se garancije tiče, kolega mi je uzeo mob tamo pa ako nešto bude (nadam se da neće) mogu mu poslat tamo da ga odnese na reklamaciju. Ionako i kada sam nosio u vip telefon na garanciju nisam ga vidio 2-3 tjedna.

14 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Ekipa, meni stiže navečer u Hrv iz Njem, dobim ga sutra tokom dana. Jedva čekam {#}

 

napatio sam se dok sam ga nabavio jer je svaki put bio rasprodan u roku 2-3 sata.

Sada imam Galaxy Nexus tako da ću usporediti napredak {#}

Očekujte recenziju i koji pikčr. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice