LG Nexus 4 [Official Thread]

poruka: 1.532
|
čitano: 272.743
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Dac kaže...

Evo da i ja podijelim iskustvo sa Mobicity.co.uk i LG Nexus 4. Uzeo sam LG Nexus 4 refurbished 27.12.2014 i dobio ga 2.1.2015 - 6 dana sam čekao s time da je bila Nova godina između i da su ga u utorak poslali. Zadovoljan.

U paketu je bio mob ali punjač je američki/britanski, ne znam, pa ga neću korisiti. Ali nije problem, imam ih dosta. Ukupno me mob ispao oko 1250 kn, što mislim da je ok za taj mob, ali realno - ne znam bih li dao više od toga. Prije sam imao Motorolu Moto G (isto naručena sa mobicity.co.uk, u pre-VAT doba) te uspoređujući ta dva moba, mogu reći da se na Nexusu osjeti brzina i činjenica da ima 2 GB RAM-a, što je Motoroli u zadnje vrijeme bilo premalo. Ipak, ekran na Nexusu je osjetno lošiji od Motorole - boje su blijede i isprane, što me bode u oči dok se ne naviknem. Je li to normalno?

Za tu cijenu je ok, ali za više ne bih uzimao, makar uzeo nekog kineza (imam i Xiaomi Redmi 1s). Prevagnulo je to da ću dobiti Android 5, što se još nije dogodilo. E se kome Nexus naručen sa mobicity-a updateao?

Generalno mi je LG bolji, sa napomenom da je ekran dosta lošiji.

 Normalno je da Nexus 4 ima malo lošije boje ali stvar je u softveru, ako staviš custom kernel možeš promjeniti gammu i time "poboljšati" odnosno pojačati boje.

15 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]

Mislim čekati Android 5.0 pa ću vidjeti. Promijene li se boje na bolje na CM11? Je li netko stavio Ubuntu Touch na Nexus? Šteta da nema Flyme OS za Nexus 4.  

15 godina
odjavljen
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Dac kaže...

Mislim čekati Android 5.0 pa ću vidjeti. Promijene li se boje na bolje na CM11? Je li netko stavio Ubuntu Touch na Nexus? Šteta da nema Flyme OS za Nexus 4.  

 Čekati Android 5.0? On je vani već odavno. Ne ovisi ROM o bojama već kernel i njegove postavke. 

Osobno ne stavljam na mobitel OS koji ne radi 100%.

13 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Vani je, ali nije OTA update dosao na sve uredjaje. Mozes ga rucno flash-ati ili cekati na OTA update.
Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
12 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]

ajde da se i ja prikljucim temi

narucio sam ga 23.12 a dosao je 29.12 (24.12 ujutro je bio u zagrebu vec), vjerujem da bi dosao i ranije ali ako se uzmu u obzir bozicni praznici,sasvim ocekivano
u paketu je dosao mobitel, punjac (od blackberrya koliko mi se cini) za neko drugo trziste,neide na nase uticnice, nekakav adapter(da se ipak moze koristiti) i kabal
sama kutija je jadna, mislim da bi ga poslali u kutiji cigareta da je mogao stati unutra,ali ok kolko para tolko muzike
sto se tice mobitela, zasad radi ok, boje jesu mozda malo blijeđe ali meni ne smeta nesto posebno
mislim da je dosao sa 4.2 verzijom androida, updateao sam ga na 4.4.4 i cini mi se da je malo sporiji od 4.2 barem sto se tice onih donjih tipki, a i sam score na antutu benchmarku je manji na 4.4.4 (4.4.4. - 25400, 4.2 - 26136)
jos nisam dobio mogucnost upgrade na 5.0

15 godina
odjavljen
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Ako vam ne smeta factory reset jednostavno skinite factory image i flashajte službeni 5.0.1. https://developers.google.com/android/nexus/images

Lollipop koristi ART tako da uređaj radi glađe (zbog ovoga bolje rade i soft tipke).

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2015 16:42 (Kordy).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Kordy kaže...
Dac kaže...

Mislim čekati Android 5.0 pa ću vidjeti. Promijene li se boje na bolje na CM11? Je li netko stavio Ubuntu Touch na Nexus? Šteta da nema Flyme OS za Nexus 4.  

 Čekati Android 5.0? On je vani već odavno. Ne ovisi ROM o bojama već kernel i njegove postavke. 

Osobno ne stavljam na mobitel OS koji ne radi 100%.

 Mislio sam na čekanje da mi ponudi update, a i koliko čitam, 5.0 nije baš ispeglan. Već je 5.0.2 vani. Je li netko dobio update a da je Nexus sa mobicity-a?

13 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

ja sam dobio na 5.0.1 i to u prvih dan-dva kako su ga izbacili. 5.0.2 još ništa

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Pao napokon N4 u moju cjenovnu mogucnost pa sam si priskrbio jednoga :)  Flashao sam preko fastboota 5.0.1 (LRX22C) , jedino mi je nesto izbacio erore kod onih recovery.sig i bootloader.sig, no nakon minutu je nastavio flashanje i uredaj se pokreno.Za sada sve radi dobro.Dali cu 5.0.2 moci dobiti OTA ili kako to funkcionira.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
g3arv8 kaže...

Pao napokon N4 u moju cjenovnu mogucnost pa sam si priskrbio jednoga :)  Flashao sam preko fastboota 5.0.1 (LRX22C) , jedino mi je nesto izbacio erore kod onih recovery.sig i bootloader.sig, no nakon minutu je nastavio flashanje i uredaj se pokreno.Za sada sve radi dobro.Dali cu 5.0.2 moci dobiti OTA ili kako to funkcionira.

 S obzirom da si flashao službenu verziju Androida na uređaj, dobiti ćeš OTA kada bude dostupan ali 5.0.2 još nije dostupan niti za jedan uređaj.

13 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Dajte mi malo objasnite ovo u vezi garancije. Znaci, ak narucim sa Mobicityja, imam ostvarivu garanciju samo u Agramu? Jel dobijem papir, odnosno kak znam da dobim garanciju?
14 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Može li netko preporučiti neki tempered glass za N4 i gdje kupiti? Hvala
11 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Naručio sam Nexus 4 8.1.2015 i još uvijek ništa. Na stranici im piše da despatchaju u 3 dana, a zadnji info od njih koji sam dobio je "Pending Fullfilment A". Kolko se treba čekat, odnosno kolko se može odužit dostava? Slao sam i live supportu kojeg nikad nema online upite čisto informativno, a odgovora nema. Otvorio sam ticket s istim pitanjima, čisto da mi odgovore na ova pitanja koja tu pišem, pa sad čekam respond ako će ga uopće biti. Da su bar na stranici stavili out of stock ili nešto, a ne ovak, bitno da se uplata i sjedanje novca na njihov račun obavi u roku dan, a ovo ostalo sad može čekat, trš! Eto, ak ima ko slična iskustva, čisto da znam kad mogu očekivat uređaj ;)

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
nije nista cudno, vjerojatno cekaju posiljku od LG-a za Manchester, tako je bilo i s nama koji smo u 11./12. mj. narucili, cekali smo i preko 10-ak dana da posalju, tako da strpi se jos malo...
Respect the Raise...!
13 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Bok. Mozi li netko reci kako ostvariti garanciju za Nexus 4 (refurbished) koji mi je stigao prije par dana i narucen preko Mobicityja? Imam problema s baterijom i htio bih ga reklamirati pa me zanima moze li mi netko odgovoriti gdje ga mogu poslati na servis i gdje dobim garanciju? Jer mi s Mobicityja nisu poslali nikakav papir.
10 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

jel narucivo ko skoro nexus 4? trebao bih za frenda jedan..... jel i dalje sve 5 s refrubished? i kolka mu je sad cijena?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Ja sam nedavno narucivao. Moj ima problema s baterijom i signalom. Cijena mu je prije tri tjedna bila oko 1300 kn.
16 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Zanima me ovaj nexus 4 sa linka. http://www.njuskalo.hr/lg-ostali/lg-nexus-4-lolipop-sve-mreze-oglas-14277658

Nekako mi izgleda čudno ekran, tj. ova kao mreža na ekranu koja se dosta izraženo vidi,

jel to tako inače i na original ekranu ili bi se moglo radit o zamjenskom jeftinom ekranu?

Pitam jer sam imao iphone sa zamjenkim ekranom i čini mi se da se dosta isticala ta mreža.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 18:34 (vlatko).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]

ja imam N4 i moram priznat da i meni malo cudno izgleda ta prva slika...moguce da je neki cudan kut...ili stvarno ovo sto kazes. cudno bi mi bilo da je zamjenski ekran fizički drugaciji...ali tko zna ;)

11 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
vlatko kaže...

Zanima me ovaj nexus 4 sa linka. http://www.njuskalo.hr/lg-ostali/lg-nexus-4-lolipop-sve-mreze-oglas-14277658

Nekako mi izgleda čudno ekran, tj. ova kao mreža na ekranu koja se dosta izraženo vidi,

jel to tako inače i na original ekranu ili bi se moglo radit o zamjenskom jeftinom ekranu?

Pitam jer sam imao iphone sa zamjenkim ekranom i čini mi se da se dosta isticala ta mreža.

 Takav je ekran na svim nexus četvorkama, to je digitajzer, sve u redu.

13 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
@jurica
procitaj par stranica u nazad, imas par forumasa koji su to obavili u Agramu, probaj s njima na PP iz prve ruke, a inace vidis kak kazu da su isprintali racun s mobicity-a te da je to Agram uvazio
Respect the Raise...!
16 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
ViperOne kaže...
vlatko kaže...

Zanima me ovaj nexus 4 sa linka. http://www.njuskalo.hr/lg-ostali/lg-nexus-4-lolipop-sve-mreze-oglas-14277658

Nekako mi izgleda čudno ekran, tj. ova kao mreža na ekranu koja se dosta izraženo vidi,

jel to tako inače i na original ekranu ili bi se moglo radit o zamjenskom jeftinom ekranu?

Pitam jer sam imao iphone sa zamjenkim ekranom i čini mi se da se dosta isticala ta mreža.

 Takav je ekran na svim nexus četvorkama, to je digitajzer, sve u redu.

Imao sam dojam da to nebi trebalo bit tako.hvala na odgovoru.

16 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

EDIT:Riješen problem s kontaktima.

Imam jedan problemčić na Nexusu koji me malo iritira.

Tiče se tipkovnice,kada pritisnem slovo A u većini slučajeva zajedno s njim pritisne se i slovo S te ih upiše oba.

S ostalim slovima mi se ne dešava to,barem neprimjetim.

Isključio sam gotovo sve funkcije tipkovnice, znači automatska ispravljanja i ostalo.

Dali je neka greška u softveru ili je neka funkcija uključena?

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2015 21:07 (vlatko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

jel netko mjenjao bateriju na svom Nexus-u? Ja sam bas jucer zamjenio, kupio zamjensku preko ebay-a od recimo to tako puzdanog prodavaca. Sad problem je da se mobitel nije htio upaliti, pa je pocelo svijetlit crveno(poznato ako red light of dead), nakon toga sam ga upalio s kombinacijom volume up + power i jedino tako se i zeli upaliti, ali i kad ga upalis ne puni bateriju i krepa cim ga odspojim s punjaca... Stara baterija uredno radi. Jel imate neki savjet ili mislite da je baterija kvarna? hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]

Nakon 3 neuspješne kupnje preko ebaya, iako su tvrdili da je OEM original i kostale su cca 20$ - nisu bile; na kraju sam kupio u LG službenom servisu (portugal) za cca 30€...i sad je baterija  i mob kao nov! :) Iako generalno na lolipopu primjecujem da dobijem manje SOTa nego na KitKatu...no sad imam google now, lokaciju i sve te stvari aktivirane, sto prije nije bio slučaj...

 

http://www.spareslg.com/bateria-lg-e960-nexus-4-lg-optimus-g-e975-eac61898601.html

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 15:07 (Dan1234567890).
12 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Vlasnik sam ovog mobitela i imam jedan veliki problem sa njim. touch mi ne radi na gotovo 50% screen-a i taj procenat se i dalje lagano povecava. dobio sam ga tako ostecenog prije neka 3.5 mjeseca i touch nije radio na nekih 30% screen-a. ako se ovako nastavi kvariti mobitel ce biti u potpunosti neupotrebljiv. ima li neko predstavu sta bi moglo da uzrokuje da se polje na kojem touch ne radi siri kao kakav virus? da li je moguce da se mobitel popravi bez da moram kupovati novi display i touch?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Imam isti problem sa ekranom kao i kolega,znači dio ekrana ne reagira na dodir,ekran nije puknut.

Dali netko zna kako saznati u čemu je problem,gledao sam po netu da se može promijeniti samo digitizer

i time riješiti problem, no ima situaija kad treba promijeniti čitav ekran.

Dali se može saznati prije promjene u čemu je kvar ili samo metodom pokušaja.

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Pozdrav, mobitel mi više ne čita sim karticu, kupljen je preko mobicitya prije malo više od tri mjeseca kao warehouse deal  i oni su mi odgovorili kako mi je garancija istekla, a ako se ne varam bila je 6 mjeseci i mislim kako su je u međuvremenu smanjili..  Ako ima netko kakav pametan savjet što i kako dalje s njima i koliko bi uopće bio popravak ako budem sam morao plaćati. Hvala! 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Zna li netko koliko bi koštala zamjena baterije u službenom LG servisu? Ova moja je sa svojih cca 500 ciklusa polako pri kraju. Na njušci ima za 120 kn ali za to nema dokaza da je original.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2015 10:35 (Kordy).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]

osim u servisu, mislimd a niti jedna drugas nije original i ne bih preporučlio kupnju. probao sam nekoliko koje su trvdile da su original i to cak i ne vrlo jeftine (cca 20$ preko ebaya), ali niti jedna nije bila mi dobra.

onda sam kupio online preko LG servisa u portugalu za skoro 30€ zajedno sa posatarinom i IVA-om. sam sa promijenio, i mogu rec da je ova sigurno original. :)

ovo je link:

http://www.spareslg.com/bateria-lg-e960-nexus-4-lg-optimus-g-e975-eac61898601.html

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice