"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.746.083
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav svima. Imam "problem" s ovdje vrlo često hvaljenim Chigonom s AliExpressa. Naime, u petak navečer naručio sam Meizu M2 mini. Naknadno sam upitao može li se ikako doći do "international" verzije. Chigon potvrdno odgovara uz napomenu kako bi trebalo uplatiti još 10 $, te da mobitel imaju u UK skladištu. Ja sam postupio po njegovoj sugestiji i rečeno mi je kako će mobitel poslati u ponedjeljak. No, ni jučer a ni danas ( barem do sada) ništa, izuzev što sam dobio broj za praćenje na kojemu već dva dana stoji dobra stara "shipment information received". Zanimljivo, zar ne?

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2015 20:21 (mkovnet).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ma poslati će ti mob. Možda ga nemaju u UK pa ga salje iz Kine u UK. Probaj provjeriti tracking broj koji si prvi dobio. Pošalji mu i poruku i zaprijeti da ćeš odustati od kupovine i vjerojatno će brzo odgovoriti
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
M3d0 kaže...
Ma poslati će ti mob. Možda ga nemaju u UK pa ga salje iz Kine u UK. Probaj provjeriti tracking broj koji si prvi dobio. Pošalji mu i poruku i zaprijeti da ćeš odustati od kupovine i vjerojatno će brzo odgovoriti

Već je i odgovorio i tako da tvrdi kako je upozorio UK ekipu i da će danas definitivno biti poslano.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mkovnet kaže...
M3d0 kaže...
Ma poslati će ti mob. Možda ga nemaju u UK pa ga salje iz Kine u UK. Probaj provjeriti tracking broj koji si prvi dobio. Pošalji mu i poruku i zaprijeti da ćeš odustati od kupovine i vjerojatno će brzo odgovoriti

Već je i odgovorio i tako da tvrdi kako je upozorio UK ekipu i da će danas definitivno biti poslano. I nisam dobio dva, nego samo jedan broj, onaj iz UK za HR.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ma sigurno će poslati. Kupio sam od njega dosta mob. i nikada nisam imao problema. Jedan mob mi je došao sa sitnom tvornickom greškom i pristao je vratiti dio novca i još je ponudio popust na drugi mob.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
M3d0 kaže...
Ma sigurno će poslati. Kupio sam od njega dosta mob. i nikada nisam imao problema. Jedan mob mi je došao sa sitnom tvornickom greškom i pristao je vratiti dio novca i još je ponudio popust na drugi mob.

 Ma ne sumnjam u njega, posebice obzirom na brojne pozitivne recenzije. Jednostavno ne volim kada se stvari odvijaju suprotno onome što čovjek obzirom na tolika dobra iskustva očekuje. Ali, nekome mora i zaštekati.

12 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

jos jedna primjedba za xiaomi mi4c,baterija se jako brzo trosi,mobitel punim 2 puta dnevno s obzirom da padne na nekih 10%.

 

EDIT: evo gledam malo po drugim forumima i ljudi su zadovoljni baterijom,ne znam zasto je onda ovakvo stanje kod mene :O

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2015 8:14 (kexzoR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kexzoR kaže...

jos jedna primjedba za xiaomi mi4c,baterija se jako brzo trosi,mobitel punim 2 puta dnevno s obzirom da padne na nekih 10%.

 

EDIT: evo gledam malo po drugim forumima i ljudi su zadovoljni baterijom,ne znam zasto je onda ovakvo stanje kod mene :O

 odi u battery stats , mozda ti nesto jede bateriju a nebi trebalo?
Koji rom si stavio?

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Molim jednu informaciju od onih koji su kupovali telefon iz Kine preko Engleske (DHL-a) za Hrvatsku.

Dobio sam broj za praćenje pošiljke od prodavača da pratim pošiljku iz Kine za Englesku.

U ponedjeljak je stigao mobitel u Englesku ali dalje nemam informaciju kada stiže u Hrvatsku i kada stiže kod mene doma.

Od koga trebam dobiti broj za praćenje pošiljke iz Engleske za Hrvatsku?

Zahvaljujem na odgovoru.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kexzoR kaže...

jos jedna primjedba za xiaomi mi4c,baterija se jako brzo trosi,mobitel punim 2 puta dnevno s obzirom da padne na nekih 10%.

 

EDIT: evo gledam malo po drugim forumima i ljudi su zadovoljni baterijom,ne znam zasto je onda ovakvo stanje kod mene :O

 

Mnogi su rekli da se baterija značajno poboljšala nakon što su instalirali novi ROM, čime je pobrisan bloatware. Probaj to ako još nisi ;)

 

 

knez_b kaže...

Molim jednu informaciju od onih koji su kupovali telefon iz Kine preko Engleske (DHL-a) za Hrvatsku.

Dobio sam broj za praćenje pošiljke od prodavača da pratim pošiljku iz Kine za Englesku.

U ponedjeljak je stigao mobitel u Englesku ali dalje nemam informaciju kada stiže u Hrvatsku i kada stiže kod mene doma.

Od koga trebam dobiti broj za praćenje pošiljke iz Engleske za Hrvatsku?

Zahvaljujem na odgovoru.

 

Ja sam dobio prvo broj iz Engleske, a tek onda iz Kine. Ako si kupio s Aliexpressa, pogledaj pod Order details, mogao bi tamo biti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2015 11:24 (marlowe).
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozdrav...pitanje jedno:narucio sam dosta mobitela od Chigon-a i Top One sa DHL dostavom,međutim zadnji (LETV x600) me izasao 175+30$ DHL te mi je danas zavrsio na carini...nazalost 25% od iznosa mi ne gine.Da li je samo Chigon i Top One pouzdan izvor sto se tice nedodatnih troskova ili ima jos koja trgovina na Alliju? Hvala.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mightyboss kaže...
Pozdrav...pitanje jedno:narucio sam dosta mobitela od Chigon-a i Top One sa DHL dostavom,međutim zadnji (LETV x600) me izasao 175+30$ DHL te mi je danas zavrsio na carini...nazalost 25% od iznosa mi ne gine.Da li je samo Chigon i Top One pouzdan izvor sto se tice nedodatnih troskova ili ima jos koja trgovina na Alliju? Hvala.

 treba čitati kaj piše, jer ako je poslano DHL-om ne znači automatski da ti mob ne bude završil na carini.

ovo kaj oni šalju prvo u Englesku pa se tam riješi carina i onda tebi šalje je jedno,a ovo je možda poslano iz Kine sa DHL-om direkt na tvoju adresu bez posredovanja ovih iz Engleske koji su riješavali carinu je drugo.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Hvala Jura na odgovoru,smatrao sam da svaka trgovina ima takav postupak carinjenja u UK pa da smo razriješeni toga ali sad znam da nije tako...Znaci suma sumarum-samo Chigon i Top One to rijese na uštrb kupca?
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
trebam kupit redmi note 2 sogorici pa me zanima gdje je najjeftiniji da ide preko uk ili nekog eu skladista da bude bez carine naravno.... hvala unaprijed
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pogledaj ovdje http://www.giztop.com/xiaomi-redmi-note2.html

 

Ja svoj dobio jucer. Steta sta su toliko zeznuli mob. Prvo quick charge koji ne radi pa ekran koji je trebao biti sharp ali vecina ih je od Tianma ako ne i svi. Link

Prije narudzbe pitati prodavaca koji je screen. 

Evo malo i domaci review Link

 

Šteta sta su krenuli u tom pravcu. 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ta Telekineza je pouzdan portal ono malo sutra.
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nije samo telekineza, pogledaj malo i xda forum.  Jer imas taj mob kod sebe pa da izneses suprotne tvrdnje? 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

http://www.pandawill.com/xiaomi-note-4g-lte-snapdragon-801-25ghz-3gb-16gb-57-inch-130mp-white-p97869.html

 

Vrijedi li ovaj Xiaomi Note sa linka ovog novca? Uz kupon izadje 320$

 

(napominjem da sam iz BiH tako da mi izbjegavanje PDV-a nista ne znaci)

 

Hvala!

 

 

6 Vrijedi tih novaca
0 Ne vrijedi
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kexzoR kaže...

jos jedna primjedba za xiaomi mi4c,baterija se jako brzo trosi,mobitel punim 2 puta dnevno s obzirom da padne na nekih 10%.

 

EDIT: evo gledam malo po drugim forumima i ljudi su zadovoljni baterijom,ne znam zasto je onda ovakvo stanje kod mene :O

 

probaj iskljuciti ako mozes da ti galerija ne synca slike u cloud ili tako nes. Bilo ti je ovdje ili u Redmi Note 2 temi, znaci galerija ti kada n amobu nis ne radis uploada slike na cloud ili sta vec, neki vrag synca,a to je jede bateriju dobrano, pa ljudi koji su to iskljucili negdje u postavkama dobili su puno puno bolje trajanje baterije. Probaj malo pronjuskat u postavkama. Sretno

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
BugFanNo1 kaže...

http://www.pandawill.com/xiaomi-note-4g-lte-snapdragon-801-25ghz-3gb-16gb-57-inch-130mp-white-p97869.html

 

Vrijedi li ovaj Xiaomi Note sa linka ovog novca? Uz kupon izadje 320$

 

(napominjem da sam iz BiH tako da mi izbjegavanje PDV-a nista ne znaci)

 

Hvala!

 

 

 Bilo je do prije par dana platis 10% na cijenu i vrate pare ako platis pdv i carinu, a platices je 100% jer sam ja narucio vise mboitela i ni jedan nije prosao bez carine ( isto BiH) nekad su na pocetku samo prolazili nekome bez carine.

www.phonespal.com/xiaomi-mi-4c-to-feature-infrared-port/ http://www.phonespal.com/xiaomi-redmi-note-4g-review/ http://www.phonespal.com/cubot-x9-review/ http://www.phonespal.com/doogee-dg580-review/
12 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MarioVk kaže...
kexzoR kaže...

jos jedna primjedba za xiaomi mi4c,baterija se jako brzo trosi,mobitel punim 2 puta dnevno s obzirom da padne na nekih 10%.

 

EDIT: evo gledam malo po drugim forumima i ljudi su zadovoljni baterijom,ne znam zasto je onda ovakvo stanje kod mene :O

 odi u battery stats , mozda ti nesto jede bateriju a nebi trebalo?
Koji rom si stavio?

 pa nisam sam nikakav rom stavio,imam njihov MIUI 7

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jocommb kaže...
trebam kupit redmi note 2 sogorici pa me zanima gdje je najjeftiniji da ide preko uk ili nekog eu skladista da bude bez carine naravno.... hvala unaprijed

 ufff... onda bolje da joj kazem da uzme lenovo k3....bar znas sta je unutra

VenAtoR#2231
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
anelko kaže...
BugFanNo1 kaže...

http://www.pandawill.com/xiaomi-note-4g-lte-snapdragon-801-25ghz-3gb-16gb-57-inch-130mp-white-p97869.html

 

Vrijedi li ovaj Xiaomi Note sa linka ovog novca? Uz kupon izadje 320$

 

(napominjem da sam iz BiH tako da mi izbjegavanje PDV-a nista ne znaci)

 

Hvala!

 

 

 Bilo je do prije par dana platis 10% na cijenu i vrate pare ako platis pdv i carinu, a platices je 100% jer sam ja narucio vise mboitela i ni jedan nije prosao bez carine ( isto BiH) nekad su na pocetku samo prolazili nekome bez carine.

 Citao sam i o tome ali koliko vidim BiH vise nije na spisku za vracanje novca tako da mi preostaje jedino naruciti na srecu :D

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
BugFanNo1 kaže...
anelko kaže...
BugFanNo1 kaže...

http://www.pandawill.com/xiaomi-note-4g-lte-snapdragon-801-25ghz-3gb-16gb-57-inch-130mp-white-p97869.html

 

Vrijedi li ovaj Xiaomi Note sa linka ovog novca? Uz kupon izadje 320$

 

(napominjem da sam iz BiH tako da mi izbjegavanje PDV-a nista ne znaci)

 

Hvala!

 

 

 Bilo je do prije par dana platis 10% na cijenu i vrate pare ako platis pdv i carinu, a platices je 100% jer sam ja narucio vise mboitela i ni jedan nije prosao bez carine ( isto BiH) nekad su na pocetku samo prolazili nekome bez carine.

 Citao sam i o tome ali koliko vidim BiH vise nije na spisku za vracanje novca tako da mi preostaje jedino naruciti na srecu :D

 Zaboravi na tu srecu :D sacekaj par dana, pa vidi hoce li biti kakva akcija sad u novembru. Nece ti nista biti za 3-4 dana.

www.phonespal.com/xiaomi-mi-4c-to-feature-infrared-port/ http://www.phonespal.com/xiaomi-redmi-note-4g-review/ http://www.phonespal.com/cubot-x9-review/ http://www.phonespal.com/doogee-dg580-review/
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav. Imam problema sa Chigonom. Od ponedjeljka samo dobivam nove isprike a mobitel nikako krenuti iz UK. Je li još netko bio takve sreće?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ma strpi se par dana. Poslat će sigurno.vjerojatno nemaju na stanju pa čekaju narudžbu. Možda i odustati od kupovine ali po meni bolje se strpitibpar dana. Jer ako odustanes nećeš dobiti novce natrag odmah. Budi dosadan,pisi mu stalno i traži neki poklon pošto dugo čekaš mob.
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
M3d0 kaže...
Ma strpi se par dana. Poslat će sigurno.vjerojatno nemaju na stanju pa čekaju narudžbu. Možda i odustati od kupovine ali po meni bolje se strpitibpar dana. r ako odustanes nećeš dobiti novce natrag odmah. Budi dosadan,pisi mu stalno i traži neki poklon pošto dugo čekaš mob.

 Stvar je u tome što i nisam imao nikakva očekivanja. Sam prodavač mi je još u subotu napisao da šalju u ponedjeljak, nisam ga ni pitao, sam je to napisao... I onda sra...eh da, svaki dan kaže danas šaljem. Ma smiješno, može voditi bilo koju od naših velikih stranaka po količini izmišljotina i laži. P.S. Do koliko sati vam je bio Pick-up u Engleskoj, odnosno može li biti ovako kasno ili to ide ranije?

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2015 20:56 (mkovnet).
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
A može doći u bilo koje vrijeme. Reći prodavaču da ćeš otvoriti dispute i tražiti povrat novca i da ćeš mu dati negatvni feedback ako ne pošalje uskoro mob.
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja sam preko Aliexpressa naručio Internacionalnu verziju Meizu M2 mini 09.10.

Tek 20.10 su ga poslali iz Hong Konga. 26.10 je stigao u Englesku i do dana današnjeg stoji tamo.

Još malo pa će biti mjesec dana od narudžbe telefona.

Ne znam da li ja nemam sreće ili je nešto drugo u pitanju jer većina vas koji su naručili telefone su vam stigli u roku 7-10 dana.

Tako da ne budete nestrpljivi ako Vam telefon ne stigne u roku 5-6 dana kako svi mislite da je dostava iz Kine.

LP

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imao sam i ja sličnu situaciju sa Chigonom. Obećao mi je poslati mobitel odmah drugi dan nakon moje narudžbe, ali poslao je nakon 7-8 dana. Ostalo je sve teklo kako i treba. Kad je poslao za 7 dana je bio kod mene u rukama.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice