Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.347
|
čitano: 1.508.419
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mrbean kaže...

Ma Pixel mi je super, osim baterije, vec je stariji, pa dobim nekih 2:30-3h SOT-a najvise. 

A kamera mi je dosta bitno prilikom upgradea, uz veci ekran (18:9) i bateriju. Cini se da je Pixel 2XL logicni izbor :D

 

 

Ako ne zelis potrositi previse novaca uzmi Pixel 2XL, sada je barem povoljan...ili uzmi Note 8 koji se isto moze naci za nekih 3500 Kn sa jos godinu dana HR jamstva.

Ima vrlo dobru kameru i opcenito je dobar mob...po meni best buy u ovom momentu kada se uzme sve u obzir.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Gdje si ga nasao da je povoljan? Na njuskalu su svi 5k+, ima eventualno 1 trenutno i to bez garancije...iskreno me zanima jer sam ga i ja razmisljao nabaviti, kamera od mate 10 pro me nije zadovoljila...

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
klinik kaže...

Gdje si ga nasao da je povoljan? Na njuskalu su svi 5k+, ima eventualno 1 trenutno i to bez garancije...iskreno me zanima jer sam ga i ja razmisljao nabaviti, kamera od mate 10 pro me nije zadovoljila...

 

 

Imas u ZG jedan 2 XL za 3300 prakticki nov...nije mi jasno kako ne nalazis.

Ima ih nekoliko u rasponu od 3300 do 4000.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Aha, vjerojatno jer trazim nekoristeno pa mi ovi rabljeni produ ispod radara...

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jedan mali test detalja u CROP-u i jedan bokeh test.

Lumix LX100 ima bolji bokeh jer ima bolji objektiv i veci senzor sto je i ocekivano, ali nije ni L1020 bitno losija sto je samo po sebi fascinantno da uopce usporedjujem kameru u mobitelu sa ozbiljnim aparatom sa velikim senzorom i Leica objektivom.

Lumix LX100 ima i nesto manje šuma na ISO 400, ali ni tu nije nista dramaticno bolji.

Ono gdje je L1020 bolja je WB, svaki puta bolje odradi White Balance.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/8t6T6X

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.9.2018 23:17 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
klinik kaže...

Gdje si ga nasao da je povoljan? Na njuskalu su svi 5k+, ima eventualno 1 trenutno i to bez garancije...iskreno me zanima jer sam ga i ja razmisljao nabaviti, kamera od mate 10 pro me nije zadovoljila...

 Pričekaj da još padnu cijene, bar dok ne iziđe Pixel 3..

 

Kolko gledam, teško se prodaju Pixeli, pa ubodi dok naletiš na odličnu ponudu, osim ak ne misliš imat Pixel na duži vremenski (2 god) rok, onda ga kupi sad, u suprotnom, cijena mu sporo pada, a teško se prodaje, a i ak ga se misliš riješit prije vremena, onda bi morao značajno cijenu spuštat da ga uspiješ prodat..

Odustao sam od nabavke Pixela 2, jer ne donosi neki napredak u odnosu na U11, eventualno da ga nabavim po diskontnoj cijeni, tak da ću pričekat radije sljedeću godinu, ionak novi SoC dolazi 7nm, pa ćemo vidit kolko će kamere napredovat..

Kolko vidim, prošlogodišnji i ovogodišnji flagšipovi po pitanju kamera su tu negdje, nema vidljivijeg pomaka, a da čovjeka natjera na zamjenu, možda će 2019ta bit bolja po tom pitanju..

 

@ocean77, daj neke noćne fotke lx100 vs 1020..

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 16:15 (zvonac).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
klinik kaže...

Gdje si ga nasao da je povoljan? Na njuskalu su svi 5k+, ima eventualno 1 trenutno i to bez garancije...iskreno me zanima jer sam ga i ja razmisljao nabaviti, kamera od mate 10 pro me nije zadovoljila...

 Pričekaj da još padnu cijene, bar dok ne iziđe Pixel 3..

 

Kolko gledam, teško se prodaju Pixeli, pa ubodi dok naletiš na odličnu ponudu, osim ak ne misliš imat Pixel na duži vremenski (2 god) rok, onda ga kupi sad, u suprotnom, cijena mu sporo pada, a teško se prodaje, a i ak ga se misliš riješit prije vremena, onda bi morao značajno cijenu spuštat da ga uspiješ prodat..

Odustao sam od nabavke Pixela 2, jer ne donosi neki napredak u odnosu na U11, eventualno da ga nabavim po diskontnoj cijeni, tak da ću pričekat radije sljedeću godinu, ionak novi SoC dolazi 7nm, pa ćemo vidit kolko će kamere napredovat..

Kolko vidim, prošlogodišnji i ovogodišnji flagšipovi po pitanju kamera su tu negdje, nema vidljivijeg pomaka, a da čovjeka natjera na zamjenu, možda će 2019ta bit bolja po tom pitanju..

 

@ocean77, daj neke noćne fotke lx100 vs 1020..

 

 

Sto se kamere tice ne, ali ja bih ga eventualno uzeo zbog veceg ekrana.

U11 mi nije bio interesantan ni prosle godine, a pogotovo ne sada sa takvim ekranom i tim gabaritima.

Pixel 2 XL je itekako interesantan ove godine, a bit ce i nagodinu...ima sve sto se ocekuje od modernog moba...moderan omjer ekrana, dobar ekran (neki pisu da nije sto je glupost), odlicnu kameru, odlican hardware, najnovije nadogradnje i super cijenu sada.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pixel2 Xl nema dobar ekran. Tek sad na Note8 vidim koliko su zapravo dobre slike s Pixela. :) Plus ima previše agresivan autobrightness. U par minuta deset puta promijeni razinu osvjetljenja. Iritirajuće. Kvaliteta ekrana mi je i bio jedan od razloga da ga se riješim. Fotografije i video odlični. Vrh.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ocito nisu sve serije bile iste i znam da se pisalo da prve serije nisu imale dobar ekran pa su to kasnije rijesili.

Moj ekran na Pixelu nije nista zaostajao za Samsungovim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Znači, tebi je kvaliteta ekrana na Pixelu blizu kvaliteti Note8? Imao si oba.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...
Znači, tebi je kvaliteta ekrana na Pixelu blizu kvaliteti Note8? Imao si oba.

 

 

Nisam direktno usporedio, ali nakon Pixela mi Note 8 nije ostavio nimalo bolji dojam sto se ekrana tice.

Po nekim drugim stvarima mi je bolji dok je po bateriji bio znatno losiji...ekran kao sto rekoh nikakva dramaticno velika razlika.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Sto se kamere tice ne, ali ja bih ga eventualno uzeo zbog veceg ekrana.

 Ma i U11 mi je na knap za baratanje, a XL2 je još malo veći, eventaulno pixel 3, koji ima čini mi se 5.5" ekran, manjih gabarita a ergonomija bi trebala bit i više neg dobra.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Ocito nisu sve serije bile iste i znam da se pisalo da prve serije nisu imale dobar ekran pa su to kasnije rijesili.

Moj ekran na Pixelu nije nista zaostajao za Samsungovim.

Onda mora da si ga sam kalibrirao. Ja sam imao dva Pixela 2 XL, jednog uzeo u 11mj, drugog u 4mj. Kad sam uzimao ovog u 4mj uzeo sam sa 2 frenda kod istog lika. Ekrani na svima su bili isti i svi su VIDLJIVO losiji od onih na Samsungovim modelima. Ja kada sam presao na S9 sa Pixela, ekran mi je bio preporod. WB na Pixelovom ekranu je ocajan, kao da ima preko sebe neki filter upaljen, Samsung je u ovom pitanju ipak iznad ostalih. Doduse, nekom je ovo deal breaker, nekom ne. Meni se Pixel u komadu jako svidio, ali N8 i S9+ su mi kompletniji mobiteli i zato sam ih ostavio.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...
ocean77 kaže...

Ocito nisu sve serije bile iste i znam da se pisalo da prve serije nisu imale dobar ekran pa su to kasnije rijesili.

Moj ekran na Pixelu nije nista zaostajao za Samsungovim.

Onda mora da si ga sam kalibrirao. Ja sam imao dva Pixela 2 XL, jednog uzeo u 11mj, drugog u 4mj. Kad sam uzimao ovog u 4mj uzeo sam sa 2 frenda kod istog lika. Ekrani na svima su bili isti i svi su VIDLJIVO losiji od onih na Samsungovim modelima. Ja kada sam presao na S9 sa Pixela, ekran mi je bio preporod. WB na Pixelovom ekranu je ocajan, kao da ima preko sebe neki filter upaljen, Samsung je u ovom pitanju ipak iznad ostalih. Doduse, nekom je ovo deal breaker, nekom ne. Meni se Pixel u komadu jako svidio, ali N8 i S9+ su mi kompletniji mobiteli i zato sam ih ostavio.

 

 

Evo ovdje se vidi da Note 8 nema nista bolji ekran od Pixela, kada se gleda pod odredjenim kutem i Samsung ima plavicast ekran kao i Pixel kojemu se to najvise prigovara.

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Na kameri nemozes ama bas nista vidjeti, takoder Pixel 2 XL ne ide preko 500nitsa, dok N8 zna ici i do 1000nitsa na automatskom modu, razlika je jednostavno vidljiva. Uzivo vidim razliku i nisam jedini, pogledaj DeltaE ocitavanja na testovima, na Pixelu su prosjecna 3.8 a idu do 5.5, na N8 su prosjecna 5.2 i idu do 10.2, a na basic modu ide na 2.5 sto je mozda i najbolje ocitavanje na ekranu sto mozes dobiti sto se tice prikaza boje (u sRGB standardu). Takoder kada sam na N8 namjestio WB, prebacio na basic, usporedio uz Macov kalibriran ekran za sRGB i photoshop, jedan do drugog izgledaju identicno

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja sam imao priliku direktno usporediti i razlika u kvaliteti je vidljiva. Čak koristim basic profil na Note tako da ne pričam o napucanim bojama kod Samsunga. Samo me iznenađuje da jedan pixel peeper ne primjećuje tu razliku. ;) Ali najveća razlika mi je zapravo taj normalan algoritam koji Samsung koristi za auto brightness. Ne sjećam se kad sam morao korigirati svjetlinu zadnji put.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Morati ćemo otvoriti temu 'zasloni u smartphonovima' :)
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...
Morati ćemo otvoriti temu 'zasloni u smartphonovima' :)

 to bi kratko trajalo. jednostavno je Samsung ispred svih ostalih debelo,

/end thread

13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Poco i Mi 8 vs S9. Odlično se jeftini Poco drži sa S9, dok je Mi 8 kvalitetom iznad. Mora se priznati da Xiaomi ima odličan softver za kameru. Lako moguće da je dobar dio kopiran od Google HDR+

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 19:27 (zuper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Poco je super za cijenu koliko kosta, ali kome cijena nije bitna smetat ce kod Poca plasticni feeling, video snimanje, izostanak NFC-a...ne znam, mene ne privlaci uopce.
Jednostavno cijenom je preblizu Mi8...ako hocu jeftini Xiaomi uzet cu fenomenalni Redmi Note 5, ako hocu nesto skuplji uzet cu Mi8, a ako cu davati znatno vise novaca necu ni gledati Xiaomi.
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.youtube.com/watch?time_continue=383&v=-4L6AsKDQDg

 

Cini mi se da je Samsung malo poradio na NR jer Note 9 napokon izgleda dobro.

Pogledajte CROP-ove, uglavnom je najbolji u ovoj usporedbi i bolji od Pixela po prikazanom.

Najvece iznenadjenje mi je OP6 (u ovoj usporedbi) iako sam kod njega skeptican jer sam ga imao nekih 4 mjeseca i nije me kamera bas impresionirala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 20:42 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

https://www.youtube.com/watch?time_continue=383&v=-4L6AsKDQDg

 

Cini mi se da je Samsung malo poradio na NR jer Note 9 napokon izgleda dobro.

Pogledajte CROP-ove, uglavnom je najbolji u ovoj usporedbi i bolji od Pixela po prikazanom.

Najvece iznenadjenje mi je OP6 (u ovoj usporedbi) iako sam kod njega skeptican jer sam ga imao nekih 4 mjeseca i nije me kamera bas impresionirala.

Ako je ista kao na S9+, nisu poradili na nicemu. Osim ako je drugaciji processing na N9, koliko ja znam samo je razlika u AI. Ima hrpa testova na internetu i nicem ne vjerujem dok sam ne probam. Btw narucio sam iP XS, pa javim dojmove kad stigne. Cekao sam da Apple izbaci nesto sa vecim senzorom kamere i docekao sam to napokon.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...
ocean77 kaže...

https://www.youtube.com/watch?time_continue=383&v=-4L6AsKDQDg

 

Cini mi se da je Samsung malo poradio na NR jer Note 9 napokon izgleda dobro.

Pogledajte CROP-ove, uglavnom je najbolji u ovoj usporedbi i bolji od Pixela po prikazanom.

Najvece iznenadjenje mi je OP6 (u ovoj usporedbi) iako sam kod njega skeptican jer sam ga imao nekih 4 mjeseca i nije me kamera bas impresionirala.

Ako je ista kao na S9+, nisu poradili na nicemu. Osim ako je drugaciji processing na N9, koliko ja znam samo je razlika u AI. Ima hrpa testova na internetu i nicem ne vjerujem dok sam ne probam. Btw narucio sam iP XS, pa javim dojmove kad stigne. Cekao sam da Apple izbaci nesto sa vecim senzorom kamere i docekao sam to napokon.

 

 

Hardware kamere je isti, ali rezultati nisu bili isti ni kada je izasao Note 9, a neki dan je dobio jos jednu nadogradnju kamere koju S9+ nije dobio tako da ima razlika.

 

Sto se iPhonea tice, imao sam ljetos neko vrijeme iPX i izdrzao sam par dana s njim i u jednom momentu ga vise nisam mogao gledati...uzas.

Vratio ga na tvornicke postavke, spremio u kutiju i to je bio kraj.

Da stave kameru sa IQ Lumie 1020 razmislio bih dali bi ga uzeo, a sa ovako minornim pomacima...nema sanse...i tebi dajem maksimum 2-3 mjeseca s tim drekom. 

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Imao sam X, prodao ga radi kamere u roku od par dana, zbog toga sam i 8+ prodao :D Vidit cemo koliko ce XS trajati

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Imao sam X, prodao ga radi kamere u roku od par dana, zbog toga sam i 8+ prodao :D Vidit cemo koliko ce XS trajati

 

 

Kamera nije losa na iPhoneu obzirom na male senzore koje stavljaju, a sa ovim novima bi to moglo biti jako dobro jer su poceli stavljati vece...ja sam se vise referirao na iOS i sva ogranicenja koja idu s njim.

To mi je prvenstveno smetalo...jako dugo sam na Androidu vec i ne volim ogranicenja, a upravo njima obiluje iOS.

10 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ima li netko Sony Xperia XZ2, kakva mu je kamera?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ivan72478 kaže...

Ima li netko Sony Xperia XZ2, kakva mu je kamera?

Na XZ3 je odlicna i fotke i po danu i po nocu su bolje nego na S9 recimo. XZ2 misim da nebi trebala biti puno losija.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15

Na XZ3 je odlicna i fotke i po danu i po nocu su bolje nego na S9 recimo. XZ2 misim da nebi trebala biti puno losija.

 

Kaj si imao XZ3?

Kamera jos nije rang Pixela 2, odnosno kolko je losija od potonje?

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ujac koji je baustelac (voli izdrzljive mobitele), presao sa Z5c na XZ3. Fotke su odlicne, da ima Gcam mod bile bi i bolje, ali odlican posao Sonija u svakom slucaju

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 16:55 (MARKOZD15).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ma nemojte Sony osim ako ne mislite ga imati dugo, a ti Marko mjenjas cesto pa kome ces prodati taj Sony.😀
Druga opcija ti je naci ga sto jeftinije na njuskalu i pomiriti se daljnjim padom cijene.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice