Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.413
|
čitano: 1.576.939
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
domac5 kaže...
ocean77 kaže...
Mr.Inferno kaže...

Rekao si za šta koristimo tu x10, pa sam ti poslao. Nitko nije rekao da neće S24U odraditi isto - onaj tko ga ima.

Ja sam naveo samo od S23U svih kamera x10 mi je bila jedina vrijedna spomena, posebno pri slikanju wild life-a, iz primjera gore.

 

Edit; da ne bude zabune, ne posjedujem više S23U, kratko smo se družili pa pričam iz tog iskustva.

 

 

Imao sam i ja proslo ljeto S23U ali nisam ga ostavio jer mi se nije svidio IQ pa sam ga koristio sa Gcam  i bio zadovoljan fotkama.

Pokusavam se sjetiti jesam li imao na njemu instaliran Camera Assistant jer ta app je sada kljucna za svakoga tko percipira Galaxy S24 Ultra kao foto mobitel.

Tamo ima par opcija koje znacajno kameru dovedu u red, u tolikoj mjeri da se cesto pitam treba li mi uopce Gcam.

Stvarno su odradili odlican posao sa tom app.

 Pretpostavljam da si ublazavanje slike stavio na high u toj app?

Kaj si jos mijenjao da bude top? Mozes i ss zaljepit da kopiramo postavke 

 

 

Stavio sam inteligentnu optimizaciju na medium, ugasio sam optimizaciju scene, optimizaciju kvalitete na medium, ublazavanje slike mi je na off i u postavkama visoke razlucivosti prilagodljivi Pixel na off.

 

14 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Par noćnih (prvih 7 fotki) fotki sa OP12, čak sam ugodno iznenađen fotkama, ovo je bilo na brzinu da se vidi koje su mogućnosti 12ice u noćnim uvjetima.

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Par noćnih (prvih 7 fotki) fotki sa OP12, čak sam ugodno iznenađen fotkama, ovo je bilo na brzinu da se vidi koje su mogućnosti 12ice u noćnim uvjetima.

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/

 

 

 

Dobro izgledaju, pogotovo ako se uzme u obzir koliko visok ISO automatika postavi.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pa cak sam i zadovoljan, stavio sam na 50mp, ali, 13Pro je ipak bolji

Ima dost opcija, a master mode mi se cini jako dobar. 

 

Ovo je sve automatika i vecina fotki je ispala jako dobro, mislim da je 13Pro po tom pitanju bio losiji. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Napokon sam digao na Flickr fotke od Galaxy S24 Ultra kojeg koristim od 3 mjeseca.

 

 

https://www.flickr.com/gp/62335771@N03/EU5s34vJ5m

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2024 12:51 (ocean77).
 
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ekipa,

 

Da pitam i tu...

 

U nadi da će Vivo ili Oneplus izbaciti neki flagship s ravnim ekranom, a možda i nekim kamera poboljšanjima, neću se zalijetati s Vivo X100 Ultra pa bih za sad dok čekam uzeo OnePlus 12...

 

Znate li za neke kupon kodove na tradingshenzenu?

 

https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-12/oneplus-12-16gb512gb

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Chriss kaže...

Ekipa,

 

Da pitam i tu...

 

U nadi da će Vivo ili Oneplus izbaciti neki flagship s ravnim ekranom, a možda i nekim kamera poboljšanjima, neću se zalijetati s Vivo X100 Ultra pa bih za sad dok čekam uzeo OnePlus 12...

 

Znate li za neke kupon kodove na tradingshenzenu?

 

https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-12/oneplus-12-16gb512gb

 Prpdaje ga kolwga na forumu ode za 599e s par maskica

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

A ipak bi išao na novi.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Imam nekaj fotki sa OP12, tek sad vidim da je slikano sa UHDR opcijom

Prvih 28 fotki, dost ih ima sa ISO 8000+, negdje su uvjeti bili jako teški, pa začudo, fotke su ispale ok.

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Evo par fotki sa Motorole Edge 50 Pro:

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Gledam recenzije kamera iphone 15 pro, video i foto su poslovično odlični..

Onda gledam pixel 9 pro xl

Jedan veliki meh, čim se više AI gura, to dolazi do izražaja, očito je i dalje epl tu na vrhu.

 

Nedavno se razgovarao s čovjekom koji svako malo mijenja smartfone, imao je dost smartfona sa 1" senzorom, pohvalio je opako Oppo FX7U, al je ipak rekao da mu je ajfon najjači po pitanju kamera, e sad; možda ću mu povjerovat pošto epl to sve fino ispolira onako kako treba.

 

Baš me zanima kakav će bit ovaj ip16pro po pitanju kamera, pretpostavljam da je to samo poliranje softvera.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2024 14:10 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kolega Batman je nabavio ultra povoljno Xiaomi 14 Ultru pa sam zamjenio s njim svoju S24 Ultru.

Imao sam vec ranije ove godine 14 Ultru sa TradingShenzen ali to je bio polufunkcionalan mobitel kao i ovaj Oppo Find 7 koji Zvonac gore spominje.

Uglavnom Ultra 14 koju sada imam je globalna verzija, potpuno funkcionalan mobitel za nas zapadnjake, mogu potvrditi da sve perfektno radi od Android auto, preko Wallet (Gpay) kao i sve bankovne app.

Obzirom da je ovo tema o kamerama, stavit cu dolje link, skupilo se nesto fotki pa sam digao na Flickr.

 

 

 https://www.flickr.com/gp/62335771@N03/v4Qu4k1u59

 

Sto se mene tice, ovo je kamera totalno po mojem ukusu.

Probao sam iPhone, Samsung i svi su oni odlicni, pogotovo za automatiku i point & shot sto vecina korisnika preferira.

Ovaj mobitel ima puno vise opcija i zamisljen je vise za tradicionalne korisnike koji su nekada tijekom zivota koristili prave fotice.

Ima jako sirok raspon upotrebljivosti od 12mm do 280 mm.

Namjerno sam ostavio na fotkama zig sa exif-om pa mozete tocno vidjeti raspon.

Uopce nisam do sada koristio na njemu Gcam jer ne vidim neki smisao, Xiaomi je napokon dotjerao sve kamere da nemam nikakvih posebnih zamjerki 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2024 21:34 (ocean77).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ajfon 16 PM vs S24U

Bome, ajfon poslovično odličan bar što se tiče kamera, a video posebno briljira.

 

Inače, ajfone nisam nikad uzimao u razmatranje što se tiče kamera, ali, rezultati su neumoljivi, ajfon ima odličan softver koji si ne dopušta kikseve kao recimo android tabor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2024 16:19 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Armor kaže...
Evo par fotki sa Motorole Edge 50 Pro:

 Wow ovo nije baš dobro. Na muzeju umjetnosti i obrta se profilirana fasada vidi kao 2d ploha, a o cvijetu da ne govorim. Auto mode?

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Je, poslije svake fotke mob mi napravi neki "fotošop" na njoj i tek onda ju spremi.
Cvijet je bez toga dosta ljepši.
16 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Dosta loše slike rekao bih ili imam problem sa vidom, što je isto slučaj

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Armor kaže...
Je, poslije svake fotke mob mi napravi neki "fotošop" na njoj i tek onda ju spremi.
Cvijet je bez toga dosta ljepši.

 Ma da, agresivan je postprocessing pa se izgube detalji. Dosta ide na eye candy processing, izgleda sve kontrastno, pršte boje a gube se detalji. Nisam imao motorolu od daleke 2014e pa ne znam postavke, sigurno se može negdje podesiti 

5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
maks0806 kaže...
Armor kaže...
Je, poslije svake fotke mob mi napravi neki "fotošop" na njoj i tek onda ju spremi.
Cvijet je bez toga dosta ljepši.

 Ma da, agresivan je postprocessing pa se izgube detalji. Dosta ide na eye candy processing, izgleda sve kontrastno, pršte boje a gube se detalji. Nisam imao motorolu od daleke 2014e pa ne znam postavke, sigurno se može negdje podesiti 

 Ne može. Jedino ne znam, ako se isključi postprocessing plugin app, iako na 30 Fusion nije ništa pomagalo. Opcija je google camera port sa nekom konfiguracijom, vidim da ih ima. Iako opet, ne znam dal su što poboljšali ali na 30 Fusion niti to nije pomoglo, slike iako bez agresivne obrade, i dalje su bile bez detalja i često kao i na stock kameri, djelovi van fokusa.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Evo pogledal sam sad i ima izgleda opcija da se isključi AI optimizacija.
Probam dok stignem po nečem zanimljivom opaliti fotku.
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Imamo li mi to kvalitetnu forumsku raspravu? 😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Bome, Šaomi 14T Pro rastura s fotićem.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Još kada staviš u kontekst cijene, jako dobar Šom

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice