Huawei Y300

poruka: 1.538
|
čitano: 494.560
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Huawei Y300

Pozdrav, imam problem sa svojim Y300, zadnji par dana imao sam problema sa punjenjem mobitela. Kada ukopčam kabel moram namještati jedno vrijeme kako bi počeo puniti, dns se više uopće ne želi puniti, namještao sam kabel i kad konmačno i pokaže da puni baterija samo stoji na postotku kojem je i bila ili čak opada. Probao sam i drugi punjač tako da nije problem u punjaču nego mobitelu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Y300

jesi na originalnom ROM-u? ili si custom stavia

Only God Can Judge Me
11 godina
online
Re: Huawei Y300
jukiii kaže...

jesi na originalnom ROM-u? ili si custom stavia

 Orginal, nisam nikad čačkao po tome...

11 godina
online
Huawei Y300

Pronašao sam na nekom stranom forumu ovo:

"About a month ago my Ascend stopped charging. When the charger was plugged in the percent charge would go up to about 35% then slowly drop until the phone was no longer charged. It showed as charging but no power was making it to the battery. Here's what I tried...

Three years ago I read about a trick to fix a Blackberry problem so I tried it here. Turned the phone on and made sure it was done booting. Then, with the phone ON, removed the battery. I let the phone sit in that state overnight and then put the battery back in. The phone charged normally after that.

Had the same problem happen yesterday. Again, removed the battery while the phone was ON and let it sit for about 2 hours. Then, put it all back together and it charges fine.

Word of caution...your mileage may vary and I make no guarantees this will work for you. But, for me it's worked twice."

Izvadio sam bateriju dok je radio i probat ću oko 10, pola 11 včr ponovno upaliti i staviti na punjenje, ali svkako bi volio čuti još koji savijet. 


Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Y300

Po meni, je vrlo moguće da ti je baterija ošla u qurac :D

Only God Can Judge Me
16 godina
offline
Huawei Y300

Ja bih prije rekao da je USB konektor na mobitelu otišao. Treba pregledati jel stoji kako spada i da nije zaprljan. MicroUSB konektori su vrlo osjetljivi, lako se oštete.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei Y300

NA mobitelu je stavljen AOSP mod 4.1.1 28.02.2015
Sve je radilo super do prije par dana kad je počelo resetiranje svakih 10 sec nakon paljenja i tako ukrug.

TWRP želi flashati samo taj rom i nijedan drugi, a ni wipe ne radi kao ni hard reset, jer su sve aplikacije od prije i dalje gore (whatsapp... itd)

 


Probao sam tvornički hard reset i flashanje stock roma ali mi odmah na početku prilikom pritiska kombinacija tipki (vol up+down+ power) za tvornički reset i flashanje javi poruku : "emmc is readonly you can update your system"

Našao sam na netu da to u vecini slučajeva znači da je čip krepao.

U agram servisu kažu da ne priznaju garanciju jer je kvar posljedica neovlaštenog softvera....

Kako im dokazati da nije, nego da je vražji čip otišao i da je svejedno koji rom je gore jer mobitel nevalja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Y300

Ne možeš nikako dokazat.... jer si stavia neslužbeni ROM za mobitel. i tu je priči kraj :D, koliko god misliš da si upravu, oni će se vadit na to...

 

 

Only God Can Judge Me
11 godina
online
Huawei Y300

Dali postoji način da se isključe one "Usluge za Google Play" koje konstantno rade u pozadini i znaju trositi po 80+ mb rama, ja ih stalno zaustavljam ali se same pokrenu nakon nekoliko sekundi...

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2015 17:58 (ibme74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Y300

Ako isključiš Usluge za Google Play.. gubiš push up notifikacije... tako da nebih ti preporučia da prčkaš po tome, nije to za zezanciju.., da, mogu se izgasiti neki servisi ali treba znati koje... ali uvik moze doć do nestabilnosti sustava ako ne znaš šta radiš....

 

Uglavnom moja preporuka je Greenify DONATE VERSION... kupiti na google playu,  i s njom grinificirat te usluge i nemaš frke onda ;)... a može se i drugačije nabavit bez kupnje hehe, samo proguglaj..

Only God Can Judge Me
11 godina
online
Huawei Y300

zna neko odakle se mogu skinuti teme za ovaj mob a da su provjereno sigurne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Y300
jukiii kaže...

Ako isključiš Usluge za Google Play.. gubiš push up notifikacije... tako da nebih ti preporučia da prčkaš po tome, nije to za zezanciju.., da, mogu se izgasiti neki servisi ali treba znati koje... ali uvik moze doć do nestabilnosti sustava ako ne znaš šta radiš....

 

Uglavnom moja preporuka je Greenify DONATE VERSION... kupiti na google playu,  i s njom grinificirat te usluge i nemaš frke onda ;)... a može se i drugačije nabavit bez kupnje hehe, samo proguglaj..

  Jest al za to mu treba rutovan mob ako se ne varam.. 

11 godina
offline
Re: Huawei Y300
jukiii kaže...

http://www.modaco.com/topic/372741-rom411b209-aosp-mod-28022015/ ..         Najbolji i točka. Po pitanju brzine... i svega, nenadjebiv... 

 

 

 

 

 Promjenjen rom u gore preporuceni ali poslije instalacije nepokrece mi nista samo vrti logo huawei ima li tko ideju sto je poslo krivo

Uspijesno instalirano

 

zna li netko gdje i kako ukljuciti home "tipkicu" i druge dvije da svijetle!??

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2015 22:07 (medoplavi).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Y300
medoplavi kaže...
jukiii kaže...

http://www.modaco.com/topic/372741-rom411b209-aosp-mod-28022015/ ..         Najbolji i točka. Po pitanju brzine... i svega, nenadjebiv... 

 

 

 

 

 Promjenjen rom u gore preporuceni ali poslije instalacije nepokrece mi nista samo vrti logo huawei ima li tko ideju sto je poslo krivo

Uspijesno instalirano

 

zna li netko gdje i kako ukljuciti home "tipkicu" i druge dvije da svijetle!??

 negdje u Gravity Box

14 godina
offline
Huawei Y300

jel zna netko tocan naziv ovih slusalica sta dodu uz ovaj mob? dosta sam ih isprobo al ove su mi nekako najbolje sjele

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei Y300

svi hvale taj AOSP.. 3 puta sam ga ove godine probao instalirati.. prvo nije radio wifi.. drugi put mi je sve štekalo..

 

sad ga skinem ovaj zadnji 28.02. instaliram, boota se.. otvorim browser, restarta se i baca Unfortunately phone has stopped..

i ne mogu ništa...

 

po meni najgori rom koji sam stavio na svoj mob a isprobao sam sve...

11 godina
offline
Re: Huawei Y300

posto si ti isprobao skoro sve ili sve romove koja je tvoja preporuka.....ja trenutno imam Slim isto hvaljen ali mi steka radio,pozivi preko whatsappa  jedino moram priznat bateriju drzi ok

14 godina
offline
Re: Huawei Y300

Wifi radi na AOSPU- trenutno ga imam. Radi sve uredno..

 

Koji Browser? Stock mi također radi normalno, niti jedanput mi se nije restarta..., Koju verziju TWRPA imaš... ilI CWM.

 

Najgori ROM? misliš najbolji ROM.. Najbolja Bateriaj, najbolja fluidnost, ako znaš se koristit naravno.

 

Također, uzmi u obzir da mobitel ima 393 mb RAM-a.. ostalo pada na GPU. Ako ti očekivaš da ti neće "štekat", a imaš hrpu aplikacija, mission impossible.

 

Pratim ROMove dosta dugo, i sam mobitel i njegov razvoj na MODACU, svakom prijatelju kojem sam stavia ROM je oduševljen..

 

Ne znam ja šta ti radiš sa svojim mobitelom i tako, ali nemoj molim te širit dezinformacije da je najgori rom kad je suprotno, bez obzira bilo to tvoje mišljenje ili drugo, jer je krivo.

 

Nećeš naći trenutno stabilnijeg ROM od ovoga. - Također isprobao sve.

 

 

ZZ

 

 

@Medoplavi -   http://www.modaco.com/forums/topic/372741-rom411b209-aosp-mod-28022015/?page=140  ili http://www.modaco.com/forums/topic/373280-jb-422-cyanogenmod-101-rom-15032015/  ( malo novija inačica androida naspram aospa )

 

-Oba ROM-a su full HWA. Baterija ok i na jednom i na drugom

Only God Can Judge Me
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2015 17:46 (jukiii).
16 godina
offline
Re: Huawei Y300

ne širim dezinformacije nego svoje mišljenje..

znači, kada ga instaliram uvijek ne radi nešto.. nekad wifi, sad zadnje stock browser koji odmah restarta mob...

znači niti ga ne krenem koristiti već problem.. isprobano sa AOSP 11.11.2014. i 28.02.2015.

zadnje koristim SlimKat (Legacy, CAF nisam još isprobao) i radi mi sve ok (osim VoIP-a i onih kockica u browseru)

imam CWM 6.0.4.5 i preko njega stavljam sve romove i s nijednim nema problema kod korištenja (osim ako rom još nije stabilan, npr. SlimLP)

14 godina
offline
Re: Huawei Y300

Eh prijo, problem ti je u CWM-u. Zato ti se to dešava sa AOSP-om... :/.. Jer se znalo i meni tako dešavat zato sam te i pita koji recovery koristiš.....

 

Moja je preporuka je da staviš TWRP... jer je kompatibilan sa svim romovima.... i najstabilniji, ako ti treba link ili nešto slobodno mi se možeš obratit..

 

Jer šteta je da imaš pogrešno mišljenje  u vezi ROM-a, koji je stvarno odličan, nemam razloga da te lažem.

Only God Can Judge Me
16 godina
offline
Re: Huawei Y300

stavio sam TWRP pa ću isprobati..

14 godina
offline
Re: Huawei Y300

U twrp-u, ne zaboravi wipeat sve osim SD KARTICE..( sve checkiraš osim SD kartice)  to je "must" za fresh install...   ( 2.7.1.0 ) verziju ili noviju stariju nemoj jer.. 2.6.3.3 ima problem kada ideš sve wipeat.. zbugira se.

Only God Can Judge Me
11 godina
offline
Re: Huawei Y300

Jukiii sto bi bio razlog da na preporucenom romu od tebe nemogu gledati maxtogo....[ROM][4.1.1][B209] AOSP MOD [28/02/2015] imas li kakvu ideju

14 godina
offline
Re: Huawei Y300

A prijo, maxtogo nisam nikad koristia na tom romu... međutim, znam da mi je frend nešto priča ka da aplikacija nevalja... da štekaje , da zvuk, slika ovo ono...., jel i u tebe isti problem?... pošto je rom full HWA, ne vidim razlog zašto ne bi mogao gledati.. jedino možda radi RAM memorije.

Only God Can Judge Me
11 godina
offline
Re: Huawei Y300
jukiii kaže...

A prijo, maxtogo nisam nikad koristia na tom romu... međutim, znam da mi je frend nešto priča ka da aplikacija nevalja... da štekaje , da zvuk, slika ovo ono...., jel i u tebe isti problem?... pošto je rom full HWA, ne vidim razlog zašto ne bi mogao gledati.. jedino možda radi RAM memorije.

 imam ton sliku nemam....rom skroz frisko instaliran jer sam probala onaj 4.2.2. pa poceo da sasavi da se restarta i svasta nesto a ja onda opet na ovaj,tako da nema opterecenja na mobu sve frisko...

14 godina
offline
Re: Huawei Y300

A evo baš sam pročita podosta komentara u vezi aplikacije, navodno i većina ih ima problema npr, netko nema ton a ima sliku i obrnuto..., tako da je neka moja procjena da nije do samoga ROM-a, nego do APP-a...

 

A takodjer je loša ocjena  na Playu ipak nešto znači.

 

Postoji mogućnost da jednostavno GPU ne može povuć sliku... ( nije dovoljno jak ) da je reproducira.

Only God Can Judge Me
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2015 23:13 (jukiii).
11 godina
offline
Re: Huawei Y300
jukiii kaže...

A evo baš sam pročita podosta komentara u vezi aplikacije, navodno i većina ih ima problema npr, netko nema ton a ima sliku i obrnuto..., tako da je neka moja procjena da nije do samoga ROM-a, nego do APP-a...

 

A takodjer je loša ocjena  na Playu ipak nešto znači.

 

Postoji mogućnost da jednostavno GPU ne može povuć sliku... ( nije dovoljno jak ) da je reproducira.

 cmrccc nije mi jasno zasto sad neradi zato sto je radio prije i bez problema mogla gledati

14 godina
offline
Re: Huawei Y300

Ah znači prije ti je radia app na istom ROM-u?..  onda je do APP-a :D.. biće novi update zajeba stvar...

Only God Can Judge Me
11 godina
offline
Re: Huawei Y300
jukiii kaže...

Ah znači prije ti je radia app na istom ROM-u?..  onda je do APP-a :D.. biće novi update zajeba stvar...

 uprav pokusavam od ovih iz tcoma saznati sto je na stvari...

14 godina
offline
Re: Huawei Y300

Aham, pa mi javi šta su ti rekli... ;)

Only God Can Judge Me
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice