Huawei Y300

poruka: 1.538
|
čitano: 495.295
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Huawei Y300

kako otkljucati bootloader?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Y300

Ne nego ono na vrhu "root tools"

15 godina
offline
Re: Huawei Y300
kajgod75 kaže...

Pozdrav svima, sorry kaj citiram post od prije 2 godine ali tražeći po netu upute za root mog y-300 naišao sam na ove upute no link sa početka posta na "root tools" više ne radi pa ako bi mogao tko zalijepiti neki koji radi

 http://bit.ly/1rmXww5

 

maxy0 kaže...

kako otkljucati bootloader?

ovdje zatraziti kod za otkljucavanje

http://en.club.vmall.com/emotiondownload.php?mod=unlock&action=pre

 

skinut zip sa linka gore, upute su u ovom postu

Atomska bubamara | edomovina.blog.hr
9 godina
neaktivan
offline
Huawei Y300

Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Huawei Y300

Pozz dečki, jedno pitanje. Koji je po vama najbolji ROM za Huawei Y300, znači bitno mi je da nema nikakvih bug-ova tipa ne radi mic kada pričaš na mobitel, ne radi wi-fi, baterija se isprazni za 5h i slično kao što sam čitao za neke od ROM-ova i naravno da je bolji od ovog default. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Huawei Y300

Ja sam si stavi Android 5.0 (jedini bug je lagganje videa al ništa bitno) i mob je posto odličan

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Huawei Y300
nijo123 kaže...

Ja sam si stavi Android 5.0 (jedini bug je lagganje videa al ništa bitno) i mob je posto odličan

 Kako misliš lagga video? Misliš video koji se snima lagga? Ili video koje gledaš laggaju (typa na YT i slično) ?

14 godina
offline
Re: Huawei Y300

http://www.modaco.com/topic/372741-rom411b209-aosp-mod-28022015/ ..         Najbolji i točka. Po pitanju brzine... i svega, nenadjebiv... 

 

 

 

5.0 ne još koristiti... nije još stabilan.

Only God Can Judge Me
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Y300

kad gledaš lagga....

11 godina
suspendiran
offline
Re: Huawei Y300
nijo123 kaže...

kad gledaš lagga....

 Hmmm, pa to onda i nije baš "zanemariv" problem pošto znam često gledati videe nma YT i slično preko moba... ali svakako hvala za preporuku 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Huawei Y300
jukiii kaže...

http://www.modaco.com/topic/372741-rom411b209-aosp-mod-28022015/ ..         Najbolji i točka. Po pitanju brzine... i svega, nenadjebiv... 

 

 

 

5.0 ne još koristiti... nije još stabilan.

 Hvala, znači nema nikakvih bugova? Barem ne nikakvih većih? Reci mi po pitanju performansi, dali mobitel bolje radi, manje štopa? 

14 godina
offline
Re: Huawei Y300

Kolega, momak koji radi ROM, je ispravia stock rom probleme.. u biti, ovaj ROM aosp JE stock, ali punoooooo bolje, nema buggova, ništa... začudia bi se koliko je bilo buggova dok on nije sve ispravia lol.

 

PO meni smo i takav rom trebali imati od samoga proizvođača.. no dobro :).. a uvjerit ćeš se sam, Radi perfektno sve. ama baš sve...

 

No.. uzmi u obzir da ovom mobu je naveći problem ram.. što u biti on ni nema 512 mb rama, jer 119 odlazi na grafiku i  ostane nam 393... Ako ne budeš instalirava teške aplikacije tipa facebook, skype, messenger tu će uvijek biti lagga zbog nedostatka rama....

 

Ja koristim Facebook Lite, jako odlična alternativa facebook aplikaciji. :)

Only God Can Judge Me
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 0:28 (jukiii).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Huawei Y300
jukiii kaže...

Kolega, momak koji radi ROM, je ispravia stock rom probleme.. u biti, ovaj ROM aosp JE stock, ali punoooooo bolje, nema buggova, ništa... začudia bi se koliko je bilo buggova dok on nije sve ispravia lol.

 

PO meni smo i takav rom trebali imati od samoga proizvođača.. no dobro :).. a uvjerit ćeš se sam, Radi perfektno sve. ama baš sve...

 

No.. uzmi u obzir da ovom mobu je naveći problem ram.. što u biti on ni nema 512 mb rama, jer 119 odlazi na grafiku i  ostane nam 393... Ako ne budeš instalirava teške aplikacije tipa facebook, skype, messenger tu će uvijek biti lagga zbog nedostatka rama....

 

Ja koristim Facebook Lite, jako odlična alternativa facebook aplikaciji. :)

 Hvala na odg, ne koristim teške app, samo od ovih nabrojanih FB app i to onu staru verziju koja ne zahtjeva messenger. Od ostalih app Instagram, Retrica, Rezultati, Viber i to je ugl to, s tim da ofc ne koristm sve od jednom.

14 godina
offline
Re: Huawei Y300

Ma nema na čemu, ako imaš koja pitanja slobodno pitaj. Ok je taj fb app.... ma naravno. ali ne bi bilo i loše koristit i Greenify... za aplikacije, dat i ne rade u pozadini nego da se izgase... tako da sačuvaš bateriju i da se oslobodi ram :)

Only God Can Judge Me
12 godina
neaktivan
offline
Huawei Y300

Hvala svima na uputama, nikad lakše nisam otključao bootloader, rootao mobitel i instalirao custom rom :)

 

Imam jedan problem koji se pojavio na stock romu, a to je "cannot connect to camera" greška. Mislio sam da bi novi kernel riješio problem, zbog čega sam i flashao custom rom, no ništa se nije promijenilo. 

Postoji li neko rješenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Huawei Y300

Jel vam radi exchange mail u gmailu na AOSP MODu?

Instalirao sam ovo ali mi zapne kod instaliranja security certifikata

http://www.modaco.com/topic/372741-rom411b209-aosp-mod-28022015/?p=2254595

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 13:59 (kishobran).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Huawei Y300

Ekipa, hvala vam na temi i uputama, sinoć sam instalirao AOSP na suprugin telefon (koji je toliko zastranio da je bilo baciti ga ili pokušati sa custom ROMom). Sve je prošlo u najboljem redu, a imam i još jednog kandidata za instalaciju ovaj vikend.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Huawei Y300

Pozdrav ljudi.
Imam problem s Huawei y300 rotovao sam ga na Android KitKat 4.4.4. i instal sam cwm. Sve je radilo normalno preko mjesec dana nekad bi se restartovao zbog prevelikog opreterećenja al upalim ga radi sve ok. 
Juće sam htio updejtovat cwm na 6.0.4.5 verziju preko terminal emulatora i sve sam fino radio, gledao i na youtubu i to je bilo ok prihvatio je updejt i radilo je dok ga nisam ugasio i od tada neeće ni da se upali, niti da se puni, da se upali kontrolna lampica od punjenja... ništa.
Ako neko zna u čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Y300

Problem je U CWM-u... clockwork se koristia davnih dana... možeš i dan danas za neke "simple romove" , ali za kitkat, lolipop se koristi TWRP..., CWM se ne instalirava preko terminal emulatora nikada..., nego  flashas TWRP, istim putem kada flashah ROM ....

 

 

Za*eba si se čim se to radia priko terminala.. znam jednom prijatelju se isti vrag desia.

 

 

Jednostavno si tria instalirat priko CWM-a TWRP i ne bi bilo problema...

Only God Can Judge Me
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 14:50 (jukiii).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Y300

Al koristio sam i cwm, prvo što sam instal kada sam rootovao mobitel je bio cwm, pa sam instal twrp, pa vratio na cwm i htio ga update i tako da sam et kako kažeš zezno. 
A da li se to može sad popravit kako? Nisam nosio nigdje u servis.

14 godina
offline
Re: Huawei Y300

Probaj izvadit bateriju na minutu.. pa vrati, probaj bootat u recovery nekako... to je zadnja opcija, ako to ne može , e hebeš ga onda.

Only God Can Judge Me
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Y300

Vadio sam bateriju i na 5 minuta, i vratim neće se upaliti, pa sam probao držati tipku za paljenje +volume+  , pa tipku za paljenje + volume - , pa s obe tipke za zvuk, međutim ništa ne pomaže...
Otprilike šta bi moglo biti??

14 godina
offline
Re: Huawei Y300

Moguće da si spalia matičnu u mobitelu.... , može bit svašta iskreno... ja mislim da je prvenstveno zajeb bia to priko terminala šta si radia...pa je nastala teška "zbrka" u mobitelu i neće se više upalit... ..

 

Ajde probaj ovo...

Napravi na memorijskoj folder  : dload    , skini  firmware sa huaweijeve stranice ,  stavi update.app u  dload folder onnda upri  volume - and +Power tipku i eto ga, jedino mi ovo pada na pamet
Only God Can Judge Me
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 11:26 (jukiii).
14 godina
neaktivan
offline
Huawei Y300

Imam AOSP mod instaliran, super je ali nisam zadovoljan trajanjem baterije pa bi htio vratiti na originalni ROM

Imam TWRP recovery

 

Instalirao bi službeni build B189 od t-coma ili B197 sa huawei stranice. Preporuka?

 

Koja je procedura? Vidim da su update fajli u .app formatu, kak to pokrenem?

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Y300

Također imam AOSP mod,  nećeš dobit ništa vraćanjem na originalni ROM... baterija nije bolja.     Aosp = stock ,  ista stvar je.. isti je vijek trajanja baterije.... Nemoj taj od T-coma, onaj bootanimation me ubije.. onaj zvuk..., taj B197 je ipak noviji od huaweija.

.

Procedura je ista kako sam napisao momku post poviše...      Ali moj savjet ti je da bolje da ostaneš na AOSPu... jer ćeš na originalnom ROM-u imati buggove... ali kako hoćeš

Only God Can Judge Me
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Y300

Ne pomaže ni to prijatelju..Postoji li program preko kojeg se može obrisat sve s njeg a da ga ne palim,da provjerim je li radi? U svakom slučaju hvala ti. :)

14 godina
offline
Re: Huawei Y300

http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/    - probaj ovo, ne znam nisam koristia nikako.. ali nadam se da će ti pomoć...,

 

 

Znan kad san ima staru X8-icu, da je bia SEUS za sony.. pa san s tin kad bi zajeba nešto , izbrisa sve, i ponovno flasha.. kad san slučajno bricka uređaj...

 

Only God Can Judge Me
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 21:38 (jukiii).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Y300

Ne može ovo prijatelju, ja uključim u komp al ne može jer ovaj program zahtjeva da se potvrdi na mobu razmjena podataka...

14 godina
offline
Re: Huawei Y300

E jbg.... :/

Only God Can Judge Me
16 godina
offline
Huawei Y300

Stavio sam nedavno B209, najnoviji službeni rom štosam uspio pronaći.

Noviji je nego B197 s Huawei međunarodne stranice, a našao sam ga na njemačkim stranicama Huaweia.

Naravno, update ide, bez ikakvih problema, preko ugrađene metode nadogradnje sa kartice.

Nemam više T-Šrot animacija i zvukova (za paljenje i gašenje), a i sam mob je osjetno brži (čak ima i preko 150 MB ram slobodno!).

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice