Asus ZenFone 5

poruka: 728
|
čitano: 165.489
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

ima li ikakvog napretka što se tiče kvalitete fotografija? :-(

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
mcf kaže...

Baterija cak i nije tako losa kako mi se cinilo, ako ne visim puno na netu, uz neke normalne razgovore, moze izdrzati i do dva dana. Mob je nakrcan, ali nikakvog laga nema. Cak ni na skrolanju reklamama i multimedijom nakrcanim pron sajtovima. Neki tech recenzenti su bili skepticni prema atomu, ali meni se cini kao jako dobar omjer snage/potrosnje. Baterija se od %2 do %99 napuni za ispod 2 sata sa generic punjacem. Otporan na malo grublje postupanje (bacanje u torbu, na stol, po autu, bez futrole). Telefon odlicno prepoznaje flip futrole (cover). Kada se futrola (sa prozorom) zatvori, tel se automatski locka, a na prozoru pokazuje osnovne inofrmacije. Isto tako, moguce je javljanje/zvanje direktno kroz kover prozora futrole (uz nekoliko skinova na izbor).

 

 

Zanimljivost 1: Narucio sam flip cover Nilkin (link u par mojih postova iznad) i ne preporucam ga. Nema nekakav "lock" (magnet ili sta vec) da zadrzi flip cover zatvorenim. I sto je najgore, "prozor" na coveru ne podrzava kapacitativno stiskanje na ekranu, tako da je nemoguce javiti se na poziv ili sms bez otvaranja flip covera.

 

Kako ti uspije bat toliko izdrzati? Meni taman 1 dan izdrzi baterija. Ali dobro kod mene viber, fb i whats app stalno radi u pozadini i konstatno net radi, bilo 3g ili wifi. I da sto se tice procesora, sve je super, dobro recno za omjer snage. I sam sam ga stavljao pod optrecenje, i nekakve igre testirao sa multitaskingom dok su igre upljene. nema trzaja ni nicega, sve super sve 5, svaka cast intelu :D (naravno veliki doprinos svemu su ova 2gb rama)
 (
Znaci stigao ti je cover onda, i sam sam tako neki narucio sa ebaya, mozda isto od tog proozvođaća. Steta za lock...  

A za kameru, netko je pitao. Ja sam se malo igrao i snjom, uspio sam dobiti sasvim solide fotke bar po meni.  

16 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
herkulcro kaže...


A za kameru, netko je pitao. Ja sam se malo igrao i snjom, uspio sam dobiti sasvim solide fotke bar po meni.  

Ajd stavi par testnih da vidimo {#}

 

Dvoumim se između zenfonea i jiayu g4s. potonji ima predobre fotke.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
reefreemind kaže...
 

 

Dvoumim se između zenfonea i jiayu g4s. potonji ima predobre fotke.

Prednost bi dao Zenfoneu zbog kvalitete izrade, e sad treba detaljnije pogeldati specifikacije, možda je Jiayu jači ali ja bi ipak uzeo Asusa. 

 

16 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Jiayu g4s, Asus zenfone 5

 

Kada usporedim specifikacije, jiayu mi se čini kao najbolji izbor. Od zenfonea je skuplji za nekih 200-tinjak kuna. Tu razliku u cijenama ne bi trebalo gledati, ako voliš sebe. {#}

 

Problem je jedino što se tiče garancije. Zenfone ako se pokvari, šaljem u mobicity kojeg svi hvale i koji vjerojatno ima dobru podršku. Ako ništa drugo, bar je unutar europske unije. Jiayu ako se pokvari, šaljem natrag u kinu gdje sam na milost i nemilost vremenu i dodatnim troškovima. Nisam računao koliko su dodatni troškovi, ali stekao sam dojam da ljudi nemaju baš pozitivne feedbackove.

 

Kod nas neki shopovi imaju u ponudi jiayu, ali 300-400 kuna skuplje, odnosno 1600-1700 kn. Mislim da je to previše para za potrošačku elektroniku ovakvog tipa, a kamoli za jednog kineza.

 

Malo se teško odlučiti. {#}

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Markić7 kaže...
reefreemind kaže...
 

 

Dvoumim se između zenfonea i jiayu g4s. potonji ima predobre fotke.

Prednost bi dao Zenfoneu zbog kvalitete izrade, e sad treba detaljnije pogeldati specifikacije, možda je Jiayu jači ali ja bi ipak uzeo Asusa. 

 

Koliko je Zenfone kvalitetnije izrađen od G4S? Imaš/imao si ih obadva pa si mogao direktno usporediti ili pričaš "napamet"?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Eyekool kaže...

 

Koliko je Zenfone kvalitetnije izrađen od G4S? Imaš/imao si ih obadva pa si mogao direktno usporediti ili pričaš "napamet"?

Govorim napamet, nisam imao nijedan kod sebe. Asus nije kineski proizvođač nego tajvanski.   Ali gledano realno, kineski brendovi često imaju lošije materijale, pod time mislim recimo na kopče koje drže staklo od ekrana, onda netko je imao harierra tj nosio na servis tj puklo je toj osobi neka plastika  za sim karticu, tamo su joj rekli da je kod tog kineza ta plastika dosta tanka dok kod poznatih brendova ta plastika je jača, Možda je asus isto jednake kvalitete, jer je dosta jeftin. 

 

Inače Asus zenfone 5 uredno prolazi DropTest 

nemogu nači za Jiayu, no nemora značiti da ni on nije toliko izdržliv, ali realno gledajuči siguran sam da je Asus puno više uložio vremena na testiranje nego Jiayu. 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Je li gps od zenfonea precizan? Kako se ponaša prilikom korištenja google navigationa? Jel daje poziciju 50 metara lijevo? {#}

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5

Čitam malo komentare i po vama je mobitel odličan izbor. Znači preporučate? Mislim ga uzet, sviđa mi se skroz. Jel bolje uzet 8 gb ili 16gb? Svakak mislim uzet memorijsku, ali ne želim da mi aplikacije pojedu internu memoriju pa da šteka ko na sadašnjem mobitelu. Vidim da nema na zalihama preko mobicityia, ima koja druga stranica i da li postoji mogućnost plaćanja paypalom? Hvala na odgovorima

16 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Markić7 kaže...
Eyekool kaže...

 

Koliko je Zenfone kvalitetnije izrađen od G4S? Imaš/imao si ih obadva pa si mogao direktno usporediti ili pričaš "napamet"?

Govorim napamet, nisam imao nijedan kod sebe. Asus nije kineski proizvođač nego tajvanski.   Ali gledano realno, kineski brendovi često imaju lošije materijale, pod time mislim recimo na kopče koje drže staklo od ekrana, onda netko je imao harierra tj nosio na servis tj puklo je toj osobi neka plastika  za sim karticu, tamo su joj rekli da je kod tog kineza ta plastika dosta tanka dok kod poznatih brendova ta plastika je jača, Možda je asus isto jednake kvalitete, jer je dosta jeftin. 

 

Inače Asus zenfone 5 uredno prolazi DropTest 

nemogu nači za Jiayu, no nemora značiti da ni on nije toliko izdržliv, ali realno gledajuči siguran sam da je Asus puno više uložio vremena na testiranje nego Jiayu. 

 

 

 

I mislio sam da govoriš napamet iako sam se nadao da si imao priliku direktno usporediti oba mobitela.

 

Što se tiče ovog drop testa moj "kinez" od $70 ga uspješno "polaže" bar jednom tjedno već 4 mjeseca (doduše, tako i izgleda, a i pitanje je koliko će još dugo), ali nema gorilla staklo tako da je zaslon totalno izgreban, vjerujem da tu Jiayu nimalo ne zaostaje za ASUS-om.

Da moram birati između ova dva mobitela izabrao bi Jiayu zbog baterije, ali ne smatram da je Zenfone lošiji uređaj.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Glogić kaže...

Čitam malo komentare i po vama je mobitel odličan izbor. Znači preporučate? Mislim ga uzet, sviđa mi se skroz. Jel bolje uzet 8 gb ili 16gb? Svakak mislim uzet memorijsku, ali ne želim da mi aplikacije pojedu internu memoriju pa da šteka ko na sadašnjem mobitelu. Vidim da nema na zalihama preko mobicityia, ima koja druga stranica i da li postoji mogućnost plaćanja paypalom? Hvala na odgovorima

uzmi ako ti treba više interne, ja sam na starom bio zadovoljan sa 8gb uz 32gb microsd. 

 

mobicity nema paypal nego plačas čisto kartično, no za mobicity ti ne treba papal jer je to sigurna trgovina. 

 

Ja sam zatražio dispute za svojeg, prvo da vidim kako se bude odvijalo, ako dobim novce nazad onda kupim kod mobicity

 

16 godina
offline
Asus ZenFone 5

Otkud ti to da mobicity nema plaćanje PayPal-om?

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2014 13:56 (Eyekool).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

ajoj, moja greska, davno sam nesto htio naručiti sa njega pa sam gledao proceduru plačanja i nisam nasao paypal. 

13 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Eyekool kaže...

Koliko je Zenfone kvalitetnije izrađen od G4S? Imaš/imao si ih obadva pa si mogao direktno usporediti ili pričaš "napamet"?

Imam Zenfone, i igrao sam se sa dosta kineza nizeg/srednjeg ranga (cubot, vivax, prestigio, zte, jos par nonejmova, ne sjecam se vise ni sam) i ne znam koji bi bolje izdrzao crash test, ali ovako odoaktivno, Zenfone mi izgleda dosta solidniji od svih njih. Kompaktniji, bolje zavrsne obrade, cvrst, bez skripanja i tako to. Nisam probao kineze visokog ranga pa ne mogu usporediti.

 

- netko je pitao za bateriju; imam disejblane sve servise koje ne koristim. Ne vrtim fb, viber ni nista. Koristim originalni battery manager na max life,  i baterija izdrzi do dva dana uz ponesto telefoniranja i surfanja.

 

- gps; nisam primjetio nikakav otklon od 50m?!. Sad sam se vozio par dana po HR otocima i trajektima i isprobavao gps uz Google mapse i navigaciju uz free OSM mape. Singal hvata odma, radi bez greske.

 

- fotke nisu tako lose, jednostavno nisu u flagship rangu kakve imaju g2/3, samsung, iph i sl. Preeksponioranost bi trebla biti rijesena u ZenUI kitkatu. I onda bi skroz pristojno mogao zamjeniti jeftini automatik za casual turisticka fotkanja.

 

Inace, izasao je novi veci updejt, kazu da fixa kvalitetu zvuka, battery life, battery manager app, asus launcher i tako, jos nekih 15 stvari. Za sada ga koristim nekih 6 sati i baterija puno sporije curi (kad se upali pregled u %). Jel' bug ili zbilja popravak performansi baterije i battery appa (ili nesto deseto) ne znam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2014 20:54 (mcf).
12 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Bil neko od vas proda svoj mob?

ja bi ga uzea pa da ga ne cekan i ne *eben se s tim slanjem i svime

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Mali update oko zadnjeg updatea - baterija se puno bolje drzi, ali se i puni duze. U svakom slucaju, jako dobro.

 

Inace, na mobicityu su crni i bijeli rasprodani, ostao je samo crveni, i to za visu cijenu (?!).

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 13:22 (mcf).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
in_rust_we_trust kaže...

Bil neko od vas proda svoj mob?

ja bi ga uzea pa da ga ne cekan i ne *eben se s tim slanjem i svime

Pa ako naručis sa mobicitya došao bi ti za 4 dana. Vidim da onaj sa 16gb interne memorije nije dostupan a onaj drugi sa 8gb interne memorije je dostupan. Pa naruči toga ako ti je to dovoljno. 

 

Ja svojeg sa 1949 deal cekam evo 37 dana, i nema pomaka od singapura. No zatražio sam dispute i clam i cekam reakciju od Paypala. Ovo je katastrofa, iskreno, nemojte naručivati sa 1949deal, radje narucite sa to2c jer koriste singapursku poštu a ne švedsku sporu poštu. 

Ja očito idem na more sa dummy mobitelom, a na more idem početkom 8mjeseca. 

Mogao bih ja odma naručiti sa mobicitya ali moram znati reakciju od paypala tj da mi vrate novce, neželim da ispadne da mi paypal odbije povrat novca. 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Koga zanima, jebačka verzija zenfonea 5... 

 
0 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
reefreemind kaže...

Koga zanima, jebačka verzija zenfonea 5... 

Izbacili su Intel Inside logo sa poledjine, preskacem  :)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

Meni se ne svida kaj su izbacili više verzija Zenfone 5, mislim ono  ja isprva nisam znao da postoje 1 i 2gb rama.  Tek kad sam proučavao medusobno detalje koje imaju onda sam skuzio sto neki nema a sto ima. 

Da su se bar zvali kao 

Asus zenfone 5 A

Asus zenfone 5 B

Asus zenfone 5 C

 

bilo bi ljepse razlikovati.  Ovako mi sve otežavaju.  pogotovo sigurno i trgovcima, lako se može desiti da pošalju krivi, recimo slabiji kupcu. 

 

13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Inace, dosao mi je i bijeli zenfone 5, fensi izgleda :)

 

Zgodan detalj je sta su im cak i theme prilagodjene - crveni je dosao sa crvenim home screenom, crvenom background tintom, lock screenom i slicno, a bijeli sa snjeznim motivima :) slike - nisu moje - slik1 - slik2 - slik3

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Zna li netko koliko brzo stiže nova roba na mobicityu cca? Gledam ZenFone 5 već par dana i stalno je bez ETA.

www.blockz.org - www.stanasoft.co.cc
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Zna li netko kada će stići nova generacija zenfonea?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Ovako sa novom nadogradnjom nocne fotke bi trebale ispasti bolje, ja probao na brzinu okiniti koju, izgleda da je blic sada u pravo vrijeme okine i jaci je nego prije. Jos cu pokusati u sljedecih par dana pa cu vidjet i budem postao kakva je situacija u konacnici. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Ah hvala, nisam ni skuzio da je izasao novi update.. skida se OTA pa probam i ja fotke posle.

 

edit - evo popisa nekih upgrejdova (ne bugfixeva ) sa zadnjeg updejta..

 

1. Improve the stability of System UI.
2. Enhance 3rd party app compatibility
3. Adjust front camera skin tone at beauty mode
4. Increase the brightness of flash LED when capturing photos
5. Add support of photo's location info in Gallery for CN SKU.
6. Provide the Settings UI of screen wakeup selection when receiving messages
7. Beautification mode effects enhancement: Enhancing Beautification mode special effects,
including Skin Softener, Cheek Brush, Face Thinner and Eyes Enhancement. Your skin tone
will be automatically beautified when you use front camera.
8. [Contact] Add Quick edit button: Quick Edit Button being added on contact card, allows you
to edit your contact cards faster, easier and smarter!
9. [Gallery] Geographic information supported photography : Geographic information supported
by Baidu map in China area, instantly provides you the approximately addresses of the
locations where you take photos.  
Beautification effects: The bespoke Beautification effects allow you beautifying your
photos faster and more directly.
10. [PC Link] Hide PC Link: Hide PC Link option in Settings for better user experience. You
can still switch input setting when PC Link is enabled.
11. [Share Link] Multiple files transferring: You can transfer multiple files as a package to
another device at once, no need to transfer each file separately.
12. [Sound Recorder] Add new easy recording security mode: For pad version, you can easily and
directly launch Sound Recorder from Quick mode without unlocking the screen and you will
still keep your recording list unseen at the same time. .

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 22:18 (mcf).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Da, blic sada radi bez greske, izgleda. Jedino obrati paznju, update je resetirao foto opcije na difoltne.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Hocu da kupim ovaj telefon ali se dvoumim izmedju njega i Sony Xperia M2, iskreno Asus mi se vise svidja ali Sony ima jacu bateriju, neki kazu da je i iznad prosecna pa me zanima da li je stvarno razlika toliko velika da zbog toga uzmem Xperia M2 a sve ostalo me vuce da kupim Asus.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
mcf kaže...

Da, blic sada radi bez greske, izgleda. Jedino obrati paznju, update je resetirao foto opcije na difoltne.

Nisam ni prijetio da si komentirao. Ugl da blic super radi, sinoc u gradu sam pravio par fotki razlika od prije update je ogromna puno svijetlije je sve, cistije su fotke. I koliko se meni cini fotke su dosta cistije cim malo namjestas focus rukom. Zanimljiva stvar je da dobijem cistije fotke i urednije na asusu tako u gradu nego jedna cura na galaxy s3. 

Da primjetio sam to za postavke. 

 

 

@dode Ne mogu ti reci za tog sony-a kakave je baterija, ali evo meni dns na asusu u 10h sam ga skinio sa punjaca, nisam nesto puno korsitio dns (odmaram od svega), malo je bilo igara i poruka, uz 2 kratka poziva i evo sada je 16:40 i bat mi je na 80%. A po svim ostalim tehnickim karakteristikama je asus bolji, a i cjenovno je jeftiniji od sony-a. Ja se nebi puno premisljao :D 

12 godina
offline
Asus ZenFone 5

Da se ubacim u ovaj "klub", stigao danas mi Zenfone 5

Antutu Benchmark

 

napisacu detaljan review za ekipu da procita :)

 

p.s. ovaj micro sim me kostao jedne kartice haha ;) 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Dečki, aj' pomagajte.

 

Zenfone 5 ili Lumia 625 ili Lumia 820 4G???? :)

gledam na ovoj mobicity stranici!

 

Pomagajte. Najbitnije mi je koji od njih ima najbolju kameru, da je onako pouzdan, GPS da radi...

Ne planiram ga koristit za igrice i to. Samo internet, pozivi, fotkanje, viber..

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice