Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.204
|
čitano: 1.413.069
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
tintin kaže...

Mislim da nema smisla previše pričati o pravima potrošača.
Imam jedan slučaj koji nije riješen godinu dana od kad je predana prijava inspekciji.

Bilo kakvu odluku da donesu više nema baš previše smisla jer sam odavno bio prisiljen kupiti novi uređaj.

 

Da li znaš tko je zadužen za tvoj slučaj?

U svakom slučaju mislim da je nekada potreban dodatan angažman za određene službe pa tako i inspektorat.

 

Zašto ne provjeriti da li imaš pravo na informaciju onoga što si prijavio i nije bilo anonimno? Pa sljede pitanja do kuda se stiglo, kada ću dobiti riješenje po kojem ću dalje postupati itd...

 

 

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
UncleJimbo kaže...

Da li znaš tko je zadužen za tvoj slučaj?

U svakom slučaju mislim da je nekada potreban dodatan angažman za određene službe pa tako i inspektorat.

 

Zašto ne provjeriti da li imaš pravo na informaciju onoga što si prijavio i nije bilo anonimno? Pa sljede pitanja do kuda se stiglo, kada ću dobiti riješenje po kojem ću dalje postupati itd...

 Evo ja cu ti odgovorit par puta kad sam ja zvao, a zvao sam :).

 

1 slucaj - Zovem mingo, par puta me preusmjerava dok dodjem tocno do sluzbenice koja vodi moj slucaj, jer imas broj od centrale, centrala te preusmjeri na odjel za to, na tom odjelu dobijes valjda nekog i onda te on preusmjeri bas tko vodi tvoj slucaj. Znaci 3 broja. Kad sam je dobio, rekla mi je da to nije kod nje, da je to otislo na totalno neko drugo mjesto, uopce oni ne rjesavaju, ministarstvo financija il tako nesto ne sjecam se (bilo je neko pravno pitanje o pravima i tumacenju zakona na primjeru mog slucaja). Tamo kad sam dosao opet do odjela s 3 poziva mi je receno "rjesava se, evo pogledat cu o cemu se radi pa se javite". Nakon jos 2 poziva u sljedecih 2 tjedna sam na kraju dobio odgovor koji je bio obican "canned response". Znaci 6 poziva dok sam dosao do osobe koja je to rjesavala, i onda 2 poziva dok sam dobio odgovor.

2 slucaj - Zovem mingo, doznajem da oni to vise ne vode, da ciszp vise ne sluzi nicem, da zovem inspektorat. Zovem inspektorat, javlja se lik, super usluzan i uljudan, sve me pita sto i kako, kad mu kazem da cekam vec mjesec dana na odgovor, lagano se nasmijao, valjda sam mu uljepsao dan, uljudno mi objasnio da se u ZG ceka odgovor po godinu dana, da budem sretan ako mi prije uopce odgovore na predstavku.

 

 

15 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

kao nastavak na post iznad, nekad i sad..

-nekad, do pandemije.. inspektorat nije trebalo nazivati, par puta su oni nazvali, informativno, anketno, za provjeru jel riješeno, zadovoljstvo korisnika .. tad su radili svoj posao, no sad su razbucani, sad ih se ne može dobiti ili pingponganje gdje-što-tko (ne)radi..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ihush kaže...

kao nastavak na post iznad, nekad i sad..

-nekad, do pandemije.. inspektorat nije trebalo nazivati, par puta su oni nazvali, informativno, anketno, za provjeru jel riješeno, zadovoljstvo korisnika

 Trajalo dobrih 15ak godina isto.

 

Poslao prigovor, u roku desetak dana me zove inspektor, "Dobar dan, taj i taj, ja sam bio/bila tamo, da li ste dobili odgovor trgovine na vasu predstavku". Naravno do tada vec rjesen slucaj jer cim je inspektor dosao ovi su mi javili i sve rjeseno bilo instant.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice