Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.140
|
čitano: 1.284.943
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

49MU7000, ponudili 50TU7092. Koliko sam skužio sad je 8000 serija ekvivalent tom MU7000 modelu...Sad ne znam koliko igra ulogu da je tv već bio na popravku, pokvario se bio lan priključak (stalno izbacivalo lan priključen isključen,  inače ne bi to ni vodio na servis) i morali su mijenjati matičnu ploču... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2021 16:28 (blueskyhr).
11 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Ako je u pitanju partum osiguranje onda novce vjerojatno nećeš dobiti, treba pročitati uvjete jamstva koje si dobio. Moraju ti dati sličan model tome, ako ti ovaj ne odgovara, nađi neki koji bi bio ekvivalent pa im pošalji da ti ponude takav model.

 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Nisam ni očekivao povrat novaca. Poslao sam im prijedlog za 8000 seriju.
11 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Za 7k sada mozes dobitdobrog samsunga...gdje si kupio tv?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

- ne miješati 'pravo' jamstvo (proizvođača, uvoznika-distributera za tržište, zakon) i smijuriju kao osiguranje.. nema veze jedno s drugim, ima kao i sve ostalo npr prst u more i imamo vezu s cijelim svijetom :)

 

-pod jamstvom, uređaj se popravlja (veće stvari, ne većina pc-komponenti i sl.) ili se odobrava zamjena-novo (i novi račun, novo jamstvo, jednako kao da je vraćen novac i kupljen novi..) ili porvrat novca po računu tj ako nema idntentične serije, isti brand-model.. tad nema zamjene, stvar knjigovodstva-poreza-carine i čitavog lanca do povrata takve robe u npr kinu.. isklučivo isti-identičan, mada se može sve kemijati..

-materijalni nedostatak je nešto drugo, ne jamstvo nego zakon, eu +2god za sve robe, neovisno o postojanju jamstva, na teret trgovine (maloprodaje, ne uvoznik-ostali u lancu).. i to je stvar dogovora, kupac-trgovac, može zamjena, može svašta, tek ako dogovora nema ide povrat jednako kao po jamstvu.

-osiguranje.. nije ni jedno od nabrojanih, nije stvar zakona nego stvar odnosa kupca i treće strane, ne proizvođač, ne trgovac.. nego recimo neko osiguranje, i pošto to s jamstvom nema veze, tad isključivo ono što piše u ugovoru vrijedi, npr iznos police, štetni slučaj, popravak itd.. piše-čitajte, tome služi 'papir'.

-osiguranje nije stvar ove teme, je samo u slučaju kad osiguravatelj ne želi ispuniti ugovoreno pa ga se recimo prijavi na mingo.hr .. kao i sve ostale, ali s jamstvom, pravima potrošača i sl. nema veze, zaseban ugovorni odnos dvaju strana oko bilo čega, pri čemu je sporedno da je to neka roba.. nešto s ili bez jamstva itd. .. jamstvo na proizvod daje proizvođač, osiguranje daje bilo tko tko želi, dok je trgovac odgovoran po osnovi materijalnog nedostatka za prodanu robu neovisno o postojanju jamstva tj kupac može birati po kojoj osnovi će nešto reklamirati ako ima više opcija.. i to je to. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Sancta Domenica..

 

Tada nije bilo qledova i sličnih novotoarija, sada je tom rangu televizora cijena dosta pala....

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
blueskyhr kaže...

Nakon četiri godine mi se pokvario Samsung TV uz partum osiguranje dodatnih 3 godine koji je koštao nekih 7k kuna. Otišao ekran. Sad sam dobio obavijest da nude zamjenski tv koji je duplo jeftiniji po trenutnoj cijeni, a i specifikacije su lošije: ima manje HDMI ulaza, manje USB priključaka, nema smart connect boxa, nema smart daljinskog... Nisam pristao. Da li su oni dužni sad dati zamjenski u istom rangu cijene od 7k kuna? Kako to ide? Ima li netko slično iskustvo?

 Kako su vec napisali, procitaj uvjete koje si dobio s tim jamstvom, jer to je ono po cemu se treba dalje ravnati. Po iskustvu s osiguranjima u dosadasnjem zivotu, dobit ces prvo lowball ponudu koja je katastrofalna. Sto se vise natezes ponuda postaje bolja. Dokle to ide? Neznam, javi kad vidis. Svakako neke od karakteristika koje si naveo su jako bitne tako da ponudjena zamjena svakako nije nikakav ekvivalent i ako je navedeno u jamstvu da dobijes "ekvivalent" onda se mozes zalit.

Samo dobro procitaj uvjete jer postoji sansa da su stavili negdje nekakvu klauzulu da tv-u pada vrijednost ili tako nesto i onda u biti dobijas "ekvivalent" u odnosu na sadasnju vrijednost.

15 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

.. ponude osigurana po premiji kreću od cca 30kn.. smiješno, + kupac prvo mora obaviti servis, platiti jer to sa servisom-jamstvom nema veze, a osiguranje će tad vratiti određeni iznos ovisno o klauzulama.. + stroga pravila da 'čim se primjeti kvar, mora se prijaviti..' što je smiješno, tj što ako osoba idući dan ide reklamirati, tad pravno oni mogu osporavati i taj detalj.. tj pravnici su složili ugovor-osiguranje (ne jamstvo, mada se često tako postavi naslov ili 'naziv proizvoda'.. kao da mrkvu imenujemo 'zeko'.. nije time postala zec..).

-da, prvo daju 'ništa' tj nešto-sitno, time je pravna forma zadovoljena a osoba se može žaliti i tad možda dobije više.. taktika ako prođe, u većini prolazi, jer oni su pravnici a kupac mora raditi i živjeti ne samo obilaziti urede i žaliti se.. tj prije nego se neki ugovor potpiše, čak i u obiku kupljenog-plaćenog osiguranja (''jamstvo'') treba čitati, pogotovo sitna slova.. no i tad postoje trikovi, tj na letku-formularu ne vidite sve uvjete, nego tek sklapanjem ugovora dobijete ostatak (do tad je kao naznaka-fusnota**..) i čisto birokratskom tehnikom rade što žele, jer je kupac zapravo prihvatio takav ugovor, koji naravno može osporavati.. a što će na kraju biti? u najgorem slučaju kupac može dobiti-tražiti recimo iznos premije ili uplaćeno, pa da čak i nekim čudom obavi reklamaciju kao pod jamstvom.. ali ne lako, ne kako je zamišljeno nego samo ako je dovoljno 'jak' da to sve izgura + ako nadležni pokažu volju reagirati protiv klasične prevare, no pošto u zaleđu obično stoji i neka 'veća' osiguravajuća kuća-društvo tad ih se ne dira, tj takve 'proizvode' formalno outsourceaju 'trećoj' firmi koja je ekšli njihov odjel.. vlasništvo itd.. igra velikih, .. pravno su čisti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ihush kaže...

.. ponude osigurana po premiji kreću od cca 30kn.. smiješno, + kupac prvo mora obaviti servis, platiti jer to sa servisom-jamstvom nema veze, a osiguranje će tad vratiti određeni iznos ovisno o klauzulama.. + stroga pravila da 'čim se primjeti kvar, mora se prijaviti..' što je smiješno, tj što ako osoba idući dan ide reklamirati, tad pravno oni mogu osporavati i taj detalj.. tj pravnici su složili ugovor-osiguranje (ne jamstvo, mada se često tako postavi naslov ili 'naziv proizvoda'.. kao da mrkvu imenujemo 'zeko'.. nije time postala zec..).

-da, prvo daju 'ništa' tj nešto-sitno, time je pravna forma zadovoljena a osoba se može žaliti i tad možda dobije više.. taktika ako prođe, u većini prolazi, jer oni su pravnici a kupac mora raditi i živjeti ne samo obilaziti urede i žaliti se.. tj prije nego se neki ugovor potpiše, čak i u obiku kupljenog-plaćenog osiguranja (''jamstvo'') treba čitati, pogotovo sitna slova.. no i tad postoje trikovi, tj na letku-formularu ne vidite sve uvjete, nego tek sklapanjem ugovora dobijete ostatak (do tad je kao naznaka-fusnota**..) i čisto birokratskom tehnikom rade što žele, jer je kupac zapravo prihvatio takav ugovor, koji naravno može osporavati.. a što će na kraju biti? u najgorem slučaju kupac može dobiti-tražiti recimo iznos premije ili uplaćeno, pa da čak i nekim čudom obavi reklamaciju kao pod jamstvom.. ali ne lako, ne kako je zamišljeno nego samo ako je dovoljno 'jak' da to sve izgura + ako nadležni pokažu volju reagirati protiv klasične prevare, no pošto u zaleđu obično stoji i neka 'veća' osiguravajuća kuća-društvo tad ih se ne dira, tj takve 'proizvode' formalno outsourceaju 'trećoj' firmi koja je ekšli njihov odjel.. vlasništvo itd.. igra velikih, .. pravno su čisti.

Stvar je kako se što reklamira, jer ako netko reklamira 2+3 godine garancije onda nema poslije izvlačenja da je to zapravo osiguranje.

6 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Ovo stoji u ugovoru: "Vrijednost elektroničkog uređaja obuhvaćenog Protecto jamstvom je cijena novog uređaja ili uređaja jednake tehničke vrijednosti na dan nastupanja štete ("Protecto vrijednost"). Vrijednost elektroničkog uređaja obuhvaćenog Protecto jamstvom uvijek se odnosi na kupoprodajnu cijenu uređaja bez poreza na dodanu vrijednost i bez subvencija ili prigodnih popusta (potpore primjerice proizvođača ili dobavljača, popusti i/ili akcije prodavatelja). "

 

Sad da li ja dobivam novi uređaj vrijendosti od 7000 kuna ili uređaj koji je tehnički isti, a to je 8000 serija koja je sad duplo jeftinija...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2021 19:47 (blueskyhr).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
blueskyhr kaže...

Ovo stoji u ugovoru: "Vrijednost elektroničkog uređaja obuhvaćenog Protecto jamstvom je cijena novog uređaja ili uređaja jednake tehničke vrijednosti na dan nastupanja štete ("Protecto vrijednost"). Vrijednost elektroničkog uređaja obuhvaćenog Protecto jamstvom uvijek se odnosi na kupoprodajnu cijenu uređaja bez poreza na dodanu vrijednost i bez subvencija ili prigodnih popusta (potpore primjerice proizvođača ili dobavljača, popusti i/ili akcije prodavatelja). "

 

 

 ''na dan nastupanja štete'' ajme majko.

6 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Pta hoćeš reći?  :D

6 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
blueskyhr kaže...

Pta hoćeš reći?  :D

Da su se maksimalno zaštitili da moraju platiti što manje, a na ono bez poreza na dodatnu vrijednost neću niti komentirati. (osim ovim komentarom) :D

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
love2ml86 kaže...
..

Stvar je kako se što reklamira, jer ako netko reklamira 2+3 godine garancije onda nema poslije izvlačenja da je to zapravo osiguranje.

- to je osiguranje, ugovor, nema baš nikakve veze s klasičnim jamstvom, robom itd.. provjeri. .. tj prikrivena prevara, zavaravanje itd.. no prolazi, tj pravna država dozvoljava jer ne brani, ne sankcionira (dok se ne pojavi nešto kao švicarac.. za što u ovom slučaju nema šanse..).

-to što oni nekako nazovu 'proizvod' koji prodaju, je jednako kao maxtv ili bilo koja usluga, naziv robe ili usluge, + uvjek se koriste nazivi koji sugestivno sugeriraju npr 'protecto-jamstvo'.. tj klasična navlakuša, zavaravajuće itd. ali prolazi (jer nema sankcija i za sad nije zabranjena takva ugovorna praksa.. što će reći time ima legitimitet-legalnost..).

 

edit: ili pokušaj pročitati sve njihove uvjete, fusnotu* i oznake p1-nadalje što znače.. npr ne vrijedi dok je uređaj pod jamstvenim rokom, tad se kupac reklamira klasičnom reklamacijom ili do dvije godine materijalni nedostatak na teret trgovca.. isključivo su nakon tog roka, od 3-5 god.. itd.

+ čitaj što pišu, što uvjetuju i što će ili koliko će troška priznati pod popravak ili totalnu štetu.. već sam naišao na primjere gdje tako osobi nude 30kn.. + sve prvo snoniš sam, ovlašteni servi i jamstvo s tim nemaju ništa tj to je tvoj odnos s osiguranjem i plaćaš, a hoćeš ti dobiti naknadu i koliko ovisi.. na kraju 90% odustanu, jer pravno ne možeš ništa, sve je ok tj ljudi bi prije ugovaranja morali znati čitati s razumijevanjem, pa čak i imati neke temeljne pravne termine ili pomoć ako je to važno. .. u većini slučajeva se jednostavno prodaje kao sitnica od 50-150kn, koju većina ljudi kupi s nekom vrijednijom stvari kao tv.. a nakon par godina kad se možda pojavi kvar tek tad dođu do problema tj odbijanja. Provjereno, više puta, rutina i država šuti 'ne vidi'.. tj u moru kriminala to je stvarno sitnica i nitko se neće za šaku kuna navlačiti mjesecima + pravno su čisti tj sve kreće od prvog koraka tj da kupac misli jedno dok mu pravno uvaljuju ništa.. ali to je problem kupca, ne zakona ili prodavača.. tj osoba-odrasla-odgovorna i radno sposobna preuzima na sebe i tu odgovornost sklapanja bezveznog ugovora ili bacanja novca kao poklon .. tužno ali tako je.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2021 20:06 (ihush).
6 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
love2ml86 kaže...
blueskyhr kaže...

Pta hoćeš reći?  :D

Da su se maksimalno zaštitili da moraju platiti što manje, a na ono bez poreza na dodatnu vrijednost neću niti komentirati. (osim ovim komentarom) :D

 Jesu ali piše i bez popusta, a koliko se sjećam bio je i veliki popust  tako da dođem na isto...

 

I kakav je zaključak, što su mi dužni? :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2021 20:05 (blueskyhr).
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
blueskyhr kaže...
I kakav je zaključak, što su mi dužni? :D

 Zakljucak je da ti nitko nece znat tocno reci. Znaci najtocnije informacije bi dobio da ima sad neki odvjetnicki ured koji se bavi bas protecto jamstvima i onda iza sebe imaju, bubam, 100-200 slucajeva i znaju ti otprilike reci koje su ti mogucnosti, i detaljno su upuceni u sve klauzule tog jamstva.

Ovako tu na forumu svi bubamo jer sumnjam da netko ima previse informacija. Stoji mi u glavi da je tu bilo par slucajeva na forumu, i naravno, s jako razlicitim iskustvima. Od toga da su dobili neku crkavicu 2-3k kuna na proizvod od 10+, do toga a je (ako me sjecanje ne vara) jedan korisnik dobio bolji uredjaj nego je imao pocetno. Dal je sve bilo protecto jamstvo vrag ce se sjetit sad, ali svakako, zalis se dok te ne odbiju je moj savjet, ili dok ne budes zadovoljan s dobijenim. Ako si bas ono jako nezadovoljan dobijenim razmisli i o nekoj odvjetnickoj akciji, ako nista, barem da ti netko pravno tocno napise prigovor, mozda bude ta zadnja ponuda najbolja. Svakako, ne odustati "jer ti se ne da" ili "nema smisla" ili tako nesto, jer ako se sam neces za svoje borit, nitko nece.

5 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Da se nadovežem: "odvjetnici" se čini kao tako dalek pojam, na što i računaju Velike Firme kad sklapaju takve ugovore s malim potrošačima. 

 

Ali ako staviš na papir: imaš (odnosno nemaš više :) TV od 7 tisuća kn. Potencijalno ćeš dobit zamjenski od 3k, a potencijalno duplo skuplji. Što ti u toj priči znači 500kn za jedne konzultacije s odvjetnikom koji ti može pomoći dobiti par tisuća kn više vrijednosti? Već na kraju prvih konzultacija ćeš vidjeti kakve su ti šanse, pa ako vidiš da ništa od toga nisi izgubio puno. A možeš puno dobiti..

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Da ne čitam svih 90 stranica ima tu vas pametnih koji mi možete dati savjet. 

Matična ploča kupljena u Linksu, original zapakirana i nakon 6 dana nađem vremena i idem složiti novu konfu. Napajanje sesonic focus gold 850, uz njega se dobije i onaj tester za provjeru napajanja . Uglavnom, sve složim i probam upaliti, ali ništa, struje uopće nema. Uzmem taj tester za testiranje napajanja i spojim na 24pinski kabel koji sam izvadio iz matične i palim napajanje ono vrti ko šampion. Uštekam opet kabel u matični i počinjem polako ištekavati svaki kablić, vadim memu i na kraju izvadim u proc sa hladnjakom. Uglavnom sve izvadim i na kraju samo matična uštekana , a napajanje se ne pali. Ištekam matičnu stavim tester i napajanje vrti tako da sam siguran da je do matične. Sada jednostavno pitanje, kakva su moja prava jer sutra vraćam matičnu u Links. Jel će oni to testirati (vjerojatno), pa mi nakon dan-2 ili više ponuditi drugu matični ili povrat love ? Ako će trebati čekati nekoliko dana i ako postoji mogućnost povrata love, a ne zamjena matične tada bi ja uzeo drugu matičnu pa lova kad sjedne od povrate dobro došla. 

Uglavnom, kako se postaviti i na što paziti ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ajeto007 kaže...

Da ne čitam svih 90 stranica ima tu vas pametnih koji mi možete dati savjet. 

Matična ploča kupljena u Linksu, original zapakirana i nakon 6 dana nađem vremena i idem složiti novu konfu. Napajanje sesonic focus gold 850, uz njega se dobije i onaj tester za provjeru napajanja . Uglavnom, sve složim i probam upaliti, ali ništa, struje uopće nema. Uzmem taj tester za testiranje napajanja i spojim na 24pinski kabel koji sam izvadio iz matične i palim napajanje ono vrti ko šampion. Uštekam opet kabel u matični i počinjem polako ištekavati svaki kablić, vadim memu i na kraju izvadim u proc sa hladnjakom. Uglavnom sve izvadim i na kraju samo matična uštekana , a napajanje se ne pali. Ištekam matičnu stavim tester i napajanje vrti tako da sam siguran da je do matične. Sada jednostavno pitanje, kakva su moja prava jer sutra vraćam matičnu u Links. Jel će oni to testirati (vjerojatno), pa mi nakon dan-2 ili više ponuditi drugu matični ili povrat love ? Ako će trebati čekati nekoliko dana i ako postoji mogućnost povrata love, a ne zamjena matične tada bi ja uzeo drugu matičnu pa lova kad sjedne od povrate dobro došla. 

Uglavnom, kako se postaviti i na što paziti ?

 Znaci vracas maticnu, navedi "Bez servisiranja" (iako se ove stvari ne servisiraju ali nikad neznas). Pozivas se na materijalni nedostatak. Clanak 400 zakona o obveznim odnosima (i 401 itd). NE NA JAMSTVO. Trazi ili novu istu ili povrat love, sto ti vise pase. To je to. Cekaj da te obavijeste. Sto trebas pazit je

a) Poslikaj je kuci sa svim strana

b) Kad dodjes tamo i predajes je na reklamaciju trazi da je oni poslikaju (kad sam zadnji put kod njih reklamirao radili su to iovako ionako)

c) Trazi da bude na primci navedeno "bez vidljivih fizickih ostecenja", da kasnije ne bude bilo, te "bez servisiranja". Da se ne prave grbavi kao da si je poslao na servis.

d) Navedi sto hoces (novu istu ili povrat novca). Sam procjeni. Ako mislis da ce im taj proces trajat tjedan dana + praznici pa jos 10+ dana nemas kompa, fino navedi da trazis povrat novca i kupi si drugu. Ako ti odmah isti dan mogu to testirat i dat novu istu, ne vidim problema u tome i cini mi se bolja opcija. Uglavnom, sam odredi. Nekad nude "zamjenske slicne" maticne. Ovo ne moras prihvatit, ali ako ti odgovara mozes. Samo moras znat da ako ne zelis ne moras.

 

To bi bilo to, ako sto fali nek neko doda.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 17:56 (sandokan111).
12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Otišlo sve u 3 pm.

 

 

 

Poštovani,

 

zahvaljujemo na javljanju.

 

Trenutno je zbog većeg broja bolovanja djelatnika izazvanog Covidom 19 i povećanog broja upita moguće duže čekanje na odgovor pa Vas ljubazno molimo za strpljenje.

 

Lijep pozdrav,

 

, Podrška

LINKS d.o.o.

Ljubljanska cesta 2A, 10431 Sveta Nedelja

Hrvatska (Croatia)

http://www.links.hr

http://www.facebook.com/LinksHR

http://www.links.hr/home

 

On 20.12.2021. 16:34:21 info@links.hr wrote:

From:

Poštovani, Dana 10.12.2021 kupio sam matičnu ploču MSI B550 TOMAHAWK u vašoj poslovnici Ulica Velimira Škorpika 11
10000 Zagreb.
Jučer 19.12.2021 prilikom sastavljanja konfiguracije utvrdio sam da je ista neispravna te se pozivam na materijalni nedostatak po članku 400 i 401 Zakona o obveznim odnosima.
Znači, ne pozivam se na JAMSTVO,  ne tražim servis iste ,nego tražim istu takvu ili povrat novca kako ćemo se dogovoriti.
Br.računa : 20442/16/16 od 10.12.2021

Moji podaci:
Opis problema.

Matična preko 24 pinskog kabla ne dobija struju. Napajanje je testirano testerom za napajanja te je ispravno. Kad sam primijetio da ne pali krenuo sam „jednog po jednog potrošača“ ištekati, od ventova, memorije, ssd.
Ni to nije pomoglo. Molio bi vas da pokušate što prije to provjeriti pa se dogovorimo jel ću uzeti istu takvu ili povrat novca. Znam da je gužva, ali nadam se da će se to riješiti do badnjaka kad sam obećao nećaku novo računalo.

Hvala lijepa na trudu.

Matičnu sada vraćam u poslovnicu u Jankomiru

 

Jućer u sevisu pod statusom stoji dijagnostika izvršena, a dana šalju na servis

Uid:

95-182

Poslovnica:

Zagreb Family Mall

Broj:

763

Datum:

20.12.2021

Kontakt:

 

Opis kvara:

Ploča nema "struje" na 24 pinskom konektoru. Napajanje testirano sa testerom napajanja i napajanje radi. NAPOMENA SERVISA: Zaprimljeno predprijemnom primkom br. 300296-182 Zaprimljeno u originalnoj ambalaži + M2 šarafi + dokumentacija + CD

Opis servisa:

Testirano servisnim komponentama.

Šifra artikla:

050.300.544

Naziv artikla:

Matična ploča MSI Mag B550 Tomahawk, AMD B550, ATX, s.AM4

Serijski broj:

601-7C91-040B2102022449

Status:

POSLANO u vanjski servis

 

Mislim da sam im ljepo napisao za materijalni nedostatak, da neću servis i sve ostalo i oni me ovako odjebu. Razgovorom sa njihovom podrškom veli mi žena da je ploča DOA i da šalju na vanjski servis. Tko je tu lud?

 

Primam ponude za dobrog odvjetnika u inbox, javno se odričem bilo kakve naknade od sudskog postupka, znači odvjerniku ide sve.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Napomeni jos jednom da vracas proizvod na temelju materijalnog nedostatka. S odgovorom toga (ako ignoriraju) kontaktiraj Mingo

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Epilog reklamacije s Futurom je na kraju bio povrat novca...korektno, novac su brzo uplatili na račun, bez zavlačenja, u roku od 1h otkad sam poslao podatke.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ajeto007 kaže...
Mislim da sam im ljepo napisao za materijalni nedostatak, da neću servis i sve ostalo i oni me ovako odjebu. Razgovorom sa njihovom podrškom veli mi žena da je ploča DOA i da šalju na vanjski servis. Tko je tu lud?

Primam ponude za dobrog odvjetnika u inbox, javno se odričem bilo kakve naknade od sudskog postupka, znači odvjerniku ide sve.

 Nikakav odvjetnik ne treba.

 

Sad odi na http://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp i napisi prijavu i prilozi taj odgovor. Prilozi da si napisao da se uredjaj ne servisira i da si trazio (umetni sto si trazio) te da smatras da trgovac prenosi rizik na tebe umjesto da tebi isporuci novi proizvod koji si uredno platio te si i dalje bez proizvoda i novaca, a da on sam s dobavljacem rjesava DOA uredjaja. Ja bih s ovim sto imas to vec poslao nikakve dodatne odgovore ne bih cekao.

Ukratko, opisi sto se dogodilo i da ti proizvod treba a ne da novi proizvod cekas jos XX dana

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2021 20:40 (sandokan111).
12 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...
ajeto007 kaže...
Mislim da sam im ljepo napisao za materijalni nedostatak, da neću servis i sve ostalo i oni me ovako odjebu. Razgovorom sa njihovom podrškom veli mi žena da je ploča DOA i da šalju na vanjski servis. Tko je tu lud?

Primam ponude za dobrog odvjetnika u inbox, javno se odričem bilo kakve naknade od sudskog postupka, znači odvjerniku ide sve.

 Nikakav odvjetnik ne treba.

 

Sad odi na http://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp i napisi prijavu i prilozi taj odgovor. Prilozi da si napisao da se uredjaj ne servisira i da si trazio (umetni sto si trazio) te da smatras da trgovac prenosi rizik na tebe umjesto da tebi isporuci novi proizvod koji si uredno platio te si i dalje bez proizvoda i novaca, a da on sam s dobavljacem rjesava DOA uredjaja. Ja bih s ovim sto imas to vec poslao nikakve dodatne odgovore ne bih cekao.

Ukratko, opisi sto se dogodilo i da ti proizvod treba a ne da novi proizvod cekas jos XX dana

 Da, trebao sam odmah tako, napisao sam im što tražim i onog časa kad su poslali na vanjski servis trebao sam odmah prijaviti inspekciji. Pošto sam im jučer ponovo napisao mail te još nisu odgovorili mislim da ću sutra ili prekosutra pisati prijavu.

6 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Zar nikome nije jasno da DOA podrazumjeva novi uređaj? Slanje na vanjski servis nema veze s popravkom iste.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
love2ml86 kaže...

Zar nikome nije jasno da DOA podrazumjeva novi uređaj? Slanje na vanjski servis nema veze s popravkom iste.

 Zar vama (trgovcima) i dalje nije jasno da rizik trgovanja snosite vi, ne kupac. To znaci, ako sam dobio proizvod koji ne radi, ne, ja ne cekam dok se ti dogovoris s kim god se vec dogovaras kako ce on tebe kompenzirati, pa ti onda to prenijeti na mene, i ako ti salje novi uredjaj kad ce ti ga poslati, te da sam ti efektivno, nesto platio a proizvod dobio za xx dana, te tebe beskamatno kreditirao xx dana. To je tvoj trosak, tvoj rizik poslovanja da ces se srest s takvima stvarima i kako ubires profit tako imas i extra posao i raznorazne troskove koje ja kao kupac nemam. Samim time, ti ako i dalje prodajes proizvod koji sam ja kupio al mi je dosao DOA ces mi ispostavit novi proizvod, pa ces imat trosak radi tog rizika koji ti se dogodio da je proizvod dosao DOA, ili ces fino obaviti povrat novca pa cu ja za svoje novce taj proizvod kupiti negdje drugdje. Prosto ko pura. I radi toga se salje prijava.

Jel ti jos sto nejasno?

6 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
DOA se prema kupcu rješava isti dan. (barem bi tako svi trebali raditi) Poanta je da će proizvod neće biti servisiran.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.12.2021 4:30 (love2ml86).
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
love2ml86 kaže...
DOA se prema kupcu rješava isti dan. (barem bi tako svi trebali raditi) Poanta je da će proizvod neće biti servisiran.

 -osim kad otežu.. kao u konkretnom postu-primjeru, slanjem.. u 'vanjski servis'.

 

-problem, ove godine je trgovački lobi dobio taj 'dodatak' zakonu o zaštiti potrošača (eu), nazovimo skraćeno pod dodatkom 'servis' .. stupa na snagu 1.1. .. naravno, dodatak je u stilu popravka-reciklaže-ekologije.. manje bacanja + radna mjesta servisa, kao pokriće, dok se ekšli iskorištava za ovakva odugovlačenja 'slanjem u vanjski servis'.. za pc-komponente, koje nemaju servis kao autoservis, tv i slična kućanska elektronika.. dok zakon sve robe vidi 'jednakima' što naravno nisu. Vanjski (ovlašteni) servis, koji popravlja ili nešto radi s komponentom ne postoji.. tj to je servis te trgovine, u ovom primjeru links, dok se sam servis nalazi uz jednu od tgovina ali ne na lokaciji svih trgovina tj tad dolazi to famozno slanje.. ili logistika tj vrijeme koje kupac gubi dok trgovac oteže, mada bi mogao isti tren obaviti zamijenu i izdati novo-ispravno. To je moguće, čak i logično u većim trgovinama (firmama) gdje trgovac nije serviser, nema ovlasti servisera pa ni to da nešto proglasi ispravno-neispravno.. 'samo je trgovac' i čeka da mu to kaže servis, što je teoretski ok, no samo teoretski dok je svrha otezanje.

 

-druga firma-trgovina, istyle-apple.. radno vrijeme servisa pon-pet do 17h... nakon toga ili vikendom ne možeš reklamirati, mada trgovina radi a sam servis se nalazi u prostoriji unutar trgovine unutar trgovačkog centra koji radi i vikendom.. naravno, dok osoba kroz tjedan radi jednostavno ne može u radno vrijeme servisa reklamirati.. tj mora se nekako snaći dok trgovina odbija zaprimiti reklamaciju (ignorirajući postojeći zakon, tj trgovac koji proda robu mora zaprimiti reklamaciju neovisno gdje se nalazi servis tj dalje svojom logistikom šalje servisu tj to služi eliminaciji recimo troška dostave kupcu kao i mreži trgovina-servisa.. no opet, u ovom slučaju to služi samo otezanju + problem da kupac ne može u radnom vremenu reklamirati jer i sam kupac je zaposlen, radi.. i problem je što trgovac ne želi zaprimiti reklamaciju, tj zna za ovu odluku-eu .. i koristi je ili zloupotrebljava.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
love2ml86 kaže...
DOA se prema kupcu rješava isti dan. (barem bi tako svi trebali raditi) Poanta je da će proizvod neće biti servisiran.

 Dobro, i sad se vrati natrag i procitaj sto su mu napisali. Utvrdili su kvar i sad salju proizvod "u vanjski servis". Nisu rekli "saljemo u vanjski servis, uredjaj je DOA, dodjite po vas novi uredjaj". Ne, naveli su samo da oni to dalje salju, a ti cekaj. Ergo, prenose rizik trgovine na kupca, umjesto da oni sami snasaju taj rizik. Ergo, prijava. Ergo, cemu tvoje cudenje?

6 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
istyle neće u svojoj trgovini zaprimiti reformaciju?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice