Penetration testeri

poruka: 71
|
čitano: 14.201
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Re: Penetration testeri
mfrankovic kaže...

Predlaganje da se ne ide na edukaciju nije konkretan prijedlog jer ne predstavlja rješenje problema. Čovjek to hoće naučiti. Konkretan prijedlog bi bio: "Nabavi knjige pa uči sam.", "Plati nekome instrukcije.", "Otiđi radi u nekoj IT firmi ko šegrt pa nauči od nule.". (1)Vidim da stvarno nemate pojma o čemu pričate što se tiče seminara. Isto tako vidim da ste van realnosti što se tiče stanja OS-ova i aplikacija na svijetskoj razini. Naime, jako njih je nažalost još uvijek ranjivo na napade i rupe koju su vani već godinama. Poanta seminara nije od nekoga napraviti hackera, ali to vi nikada nećete shvatiti, jer ste apriori protiv toga, bez apsolutno ijednog konkretnog razloga, osim što to po vašoj procijeno košta puno. Za vašu informaciju, cijenu seminara u pojedinoj državi određuje u ovom slučaju CEH a ne Algebra.

 

(2)Od "hoću internet" generacije  ne očekujem da shvate poantu edukacije. Zauvijek ćete ostati na razini wikipedije i googl-a.

 

(3)Ja u nijednom trenutnu nisam nigdje napisao da Algebra nudi jedino riješenje. Čovjek je pitao, ja sam mu odgovorio s konkretnim linkovima. Uostalom, zašto ne bi reklamirao tvrtku u kojoj radim i od koje živim????

(1) Dragi gospodine Franković, ja sam vjerojatno znao i prošao taj seminar prije nego ste vi uopće znali što ta kratica i znači. Ovo što se tiče van realnosti i da ja nešto ne razumijem je samo vaša pretpostavka i neću uopće ni nabrajati projekte na kojma sam radio, na kojima radi i sa kojim tvrtkama surađujem. Bili bi ste iznenađeni. Jako. Nadalje za ubuduće, neću nabrojati tko gdje i zašto, jer ne želim se igrati dječje igre čiji je tata jači.

 

CEH , algebra, offensive security, svejedno je pljačka.

 

(2)Dragi gospodine, daleko sam ja od "hoću internet generacije". Pretpostavljate opet napamet tko sam, što sam i koliko znam. To nije baš znak pametnog razmišljanja, štoviše izgleda vrlo nedoraslo čovjeku vaših godina. Ili ste možda malo ljuti? Ne znam, ja neću pretpostaviti.

 

(3)Jedino rješenje koje ste ponudili jest algebra, kao i u većini slučajeva na ovom forumu. Dakako da vam je cilj reklamirati tvrtku u kojoj radite, nitko vam to ne brani osim možda forumskih pravila (možda), ali zato nemojte meni propovjedati o trolanju jer vaše reklamiranje se isto tako može definirati kao trolanje.

 

Evo da zadovoljim kriterij predlaganja:

 

Pokretaču predlažem da prvo počne od sebe. Dakle, naučiti u dubinu mreže(u to spada cijeli spektar znanja), teoriju informacija, arhitekturu operativnih sustava, barem jedan programski jezik (C/C++ bi bio idealan), skriptne jezike, shell skriptne jezike,  web programiranje itd itd. Uz učenje toga ćeš učiti i neke sigurnosne prakse koje se koriste, a nakon toga se znanje lako nadograđuje sa tisuća web izvora. Korak po korak.

bom bom mi smo HDZ bom bom ne traži dokaze...
13 godina
neaktivan
offline
Penetration testeri

Molim bez svađe,i jedan i drugi ste mi dali korisne savjete,ja osobno mislim da je najboje vaše savjete uzeti kombinirano.Prvo ću završit svoj studij na kojem imam dva-tri predmete koji će me manje ili više naučiti barem osnovama it securitija.U međuvremenu kada budem na studiju ću se ja kao što gospodin bypass govori učiti sam mrežne protokole programske jezike(trenutno učim python jer je najlakiši) i shell komande,pokušati ću učiti to sve ali ču i pokušati se učiti koristiti alatima iz npr. Backtrack Linuxa 5(na kućnoj mreži).A nakon završetka studija bih vjerojatno(ili ne) išao polagati onaj certifikat u algebri za 4000kn ili offensive security,ili kao treća opija ako ću imati dovoljno novaca(ili da mi tvrtka plaća) prvo taj prijespomenuti certifikat u algebri pa nastaviti s offensive securityem(kao što g. Franković veli).

 

Vaši savjeti se nemoraju nužno poništavati.

 

Imam vremena za odluku.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Penetration testeri
Bypass kaže...

(1) Dragi gospodine Franković, ja sam vjerojatno znao i prošao taj seminar prije nego ste vi uopće znali što ta kratica i znači. Ovo što se tiče van realnosti i da ja nešto ne razumijem je samo vaša pretpostavka i neću uopće ni nabrajati projekte na kojma sam radio, na kojima radi i sa kojim tvrtkama surađujem. Bili bi ste iznenađeni. Jako. Nadalje za ubuduće, neću nabrojati tko gdje i zašto, jer ne želim se igrati dječje igre čiji je tata jači.

 

CEH , algebra, offensive security, svejedno je pljačka.

 

(2)Dragi gospodine, daleko sam ja od "hoću internet generacije". Pretpostavljate opet napamet tko sam, što sam i koliko znam. To nije baš znak pametnog razmišljanja, štoviše izgleda vrlo nedoraslo čovjeku vaših godina. Ili ste možda malo ljuti? Ne znam, ja neću pretpostaviti.

 

(3)Jedino rješenje koje ste ponudili jest algebra, kao i u većini slučajeva na ovom forumu. Dakako da vam je cilj reklamirati tvrtku u kojoj radite, nitko vam to ne brani osim možda forumskih pravila (možda), ali zato nemojte meni propovjedati o trolanju jer vaše reklamiranje se isto tako može definirati kao trolanje.

 

Evo da zadovoljim kriterij predlaganja:

 

Pokretaču predlažem da prvo počne od sebe. Dakle, naučiti u dubinu mreže(u to spada cijeli spektar znanja), teoriju informacija, arhitekturu operativnih sustava, barem jedan programski jezik (C/C++ bi bio idealan), skriptne jezike, shell skriptne jezike,  web programiranje itd itd. Uz učenje toga ćeš učiti i neke sigurnosne prakse koje se koriste, a nakon toga se znanje lako nadograđuje sa tisuća web izvora. Korak po korak.

Isto tako je infantilno se sakrivat iza nadimka i sebi pripisivat raznorazne projekte te to isto tako izgleda jako nedoraslo. Možda i jeste radili na dosta toga, ali ovako je to jako tanko i baš izgleda kao rasprava o tome čiji je tata jači. Bojite li staviti svoje ime iza svojih izjava?

 

Ako malo bolje popratite moje rasprave, svaka počinje s riječima "Svako ima pravo na izbor, da li je to tečaj ili bilo koji drugi oblik edukacije, neka čovjek sam izabere". Ako ne znate čitati s razumijevanjem, ponovit ću. Čovjek je pitao koliko to košta, s obzirom da Algebra jedina nudi CEH u Hrvatskoj i široj regiji, ja sam dao link na tu informaciju. I ne vidim u čemu je tu trolanje ili agresivno reklamiranje.

 

Fala Bogu da ste nakon n postova uspijeli dati čovjeku konkretan prijedlog. Koji su mu inače i svi ostali dali prije vas.

 

S obzirom da neargumentirano navodite da je sve to pljačka, dopustite mi da ja na isti način ustvrdim da vi isto tako naplaćujuči svoje usluge pljačkate klijente. Kako je interesantno ovako se prepucavati jel da? :)

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2011 15:18 (mfrankovic).
13 godina
protjeran
offline
Re: Penetration testeri
mfrankovic kaže...

Isto tako je infantilno se sakrivat iza nadimka i sebi pripisivat raznorazne projekte te to isto tako izgleda jako nedoraslo. Možda i jeste radili na dosta toga, ali ovako je to jako tanko i baš izgleda kao rasprava o tome čiji je tata jači. Bojite li staviti svoje ime iza svojih izjava?

 

Ako malo bolje popratite moje rasprave, svaka počinje s riječima "Svako ima pravo na izbor, da li je to tečaj ili bilo koji drugi oblik edukacije, neka čovjek sam izabere". Ako ne znate čitati s razumijevanjem, ponovit ću. Čovjek je pitao koliko to košta, s obzirom da Algebra jedina nudi CEH u Hrvatskoj i široj regiji, ja sam dao link na tu informaciju. I ne vidim u čemu je tu trolanje ili agresivno reklamiranje.

 

Fala Bogu da ste nakon n postova uspijeli dati čovjeku konkretan prijedlog. Koji su mu inače i svi ostali dali prije vas.

 

S obzirom da neargumentirano navodite da je sve to pljačka, dopustite mi da ja na isti način ustvrdim da vi isto tako naplaćujuči svoje usluge pljačkate klijente. Kako je interesantno ovako se prepucavati jel da? :)

Imam debelih razloga da se ne predstavljam po raznim forumima i imam pravo na to. I ne, ne bojim se, jednostavno ne želim imati za vratom ljude koje ne trebam imati za vratom. Uostalom ne poslujem na domaćem tržištu.

 

Ne bi rekao da svaka vaša počinje sa tom rečenicom. Sada i lažete.

 

Isto kao što su i CEH prije vas predložili. Toliko o tome.

 

Sad ni meni nije jasno jel vi razumijete što ja pišem. Ponavljam (možda uspijete iz treće razumijeti), prošao sam CEH, dakle ovakva (opet!) pretpostavka vam ne stoji.

 

Ni najmanje nije interesantno, pogotovo ne sa nekim tko na ovom forumu zvuči kao Top Shop za Algebru.

 

U cilju da ne duljim ovu temu sa bezveznom rapravom koja nema veze s temom, odustajem. Pokretač je odlučio što će.

 

p.s. Za kraj moje pravo reći da je CEH pljačka s obzirom da osobno znam o čemu se radi. Hvala.

 

 

bom bom mi smo HDZ bom bom ne traži dokaze...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Penetration testeri
Bypass kaže...

Imam debelih razloga da se ne predstavljam po raznim forumima i imam pravo na to. I ne, ne bojim se, jednostavno ne želim imati za vratom ljude koje ne trebam imati za vratom. Uostalom ne poslujem na domaćem tržištu.

 

Ne bi rekao da svaka vaša počinje sa tom rečenicom. Sada i lažete.

 

Isto kao što su i CEH prije vas predložili. Toliko o tome.

 

Sad ni meni nije jasno jel vi razumijete što ja pišem. Ponavljam (možda uspijete iz treće razumijeti), prošao sam CEH, dakle ovakva (opet!) pretpostavka vam ne stoji.

 

Ni najmanje nije interesantno, pogotovo ne sa nekim tko na ovom forumu zvuči kao Top Shop za Algebru.

 

U cilju da ne duljim ovu temu sa bezveznom rapravom koja nema veze s temom, odustajem. Pokretač je odlučio što će.

 

p.s. Za kraj moje pravo reći da je CEH pljačka s obzirom da osobno znam o čemu se radi. Hvala.

 

 

S obzirom da iza vaših tvrdnji stoji jedino anonimni nadimak, uzimam si za pravo reći da izmišljate i lažete. Uostalom, da se uopće bavite sigurnosnim problemima bilo bi vam jasno da nadimak na forumu nije metoda zaštite privatnosti, i da je potrebno možda malo više od dva poznanstva da se dođe do informacije tko ste i što ste. Očito je da postoje sigurnosni stručnjaci i "sigurnosni stručnjaci".

 

U svakoj raspravi o edukaciji ja uvijek naglašavam da svatko ima pravo izbora i da je plaćanje seminara isto tako osobni izbor. Bolno je očito da ne znate čitati s razumijevanjem niti znate koristiti tražilicu ovog foruma.

 

Ako je Algebra jedini ponuđač tog seminara, ne vidim kako je to Top Shop za Algebru? Ja se na ovom forumu predstavljam imenom i prezimenom te kao privatna osoba. Imam isto tako pravo svakome ponuditi nešto iz portfelja tvrtke u kojoj radim, specijalno ako ona JEDINA (naglašeno da vam ne promakne) to nudi na tržištu. Svatko, ama baš svatko ko se uspio prijaviti na ovaj forum je sposoban u internetski pretraživač upisati google.com ili bing.com i pronaći alternativu. Vi ste očito iznimka koja potvrđuje pravilo.

 

Rasprava je imala smisla dok vi niste nebulozno i neargumentirano počeli izvaljivati gluposti o pljački. Pa ću opet ovdje još jednom za one koji slabije prate ponoviti, CEH određuje cijenu seminara u pojedinoj zemlji. Ako se ikome imate žaliti, žalite se njima.

 

P.S.

 

Isto kao što je moje pravo reći da vi bezočno pljačkate svoje klijente. Iako za to kao ni vi nemam konkretnih argumenata.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 9:13 (mfrankovic).
16 godina
protjeran
offline
Penetration testeri

Ne možeš protiv PR i Marketing odjela nikako. I njihove metode hakiranja. Poznavanje pravih ljudi na pravim mjestima.

Očito ovi u Algebri ne potpisuju ugovore u kojima piše da ne smiju spominjati u javnosti stvari na kojima rade. A da, oni drže tečajeve (j????o) .

A sigurno ne shvačaju zašto neki ljudi ne žele da ostali znaju gdje rade i njihovo pravo ime, posebno na ovom tipu forma.

Pa ovo nije microsoftova privatna newsgrupa :-O

Programko http://programko.bloger.hr
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Penetration testeri

Mene bi isto zanimalo na temelju kojih tocno cinjenica gospodin "Bypass" zakljucuje da je OSCP smece ? Na temelju toga sto ga on nema ?

 

 

 

Bypass kaže...

Offensive security training košta od 4000$ pa na dalje. Nemojmo se zavaravati.

 

Bullshit. Informiraj se malo stari pa ces vidjeti cifre, od kojih je najskuplja ona od 1500$, a ukljucuje 30 dana pristup laboratoriju + izlazak na ispit. Dakako da postoje i jeftinije varijante koje OS pruza - http://www.offensive-security.com/online-information-security-training/.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2011 15:06 (neumrli).
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Penetration testeri

Da, baš na temelji jer ga nemam zaključujem tako. Baš kao pravi 15 godišnji balavac. Taj certifikat nitko ozbiljan ne uzima da nešto ozbiljno nauči nego da bude vlasnik tog certifikata. Slično kao CISSP. I zato jer su kompanije i njihovi šefovi obično jako zadivljeni kad im pokažeš komad papira.

 

Dobro, vidim pojeftinili su. Pitam se zašto. Nekad su koštali preko 4000$. Mora da je posao lagano pao u zadnje vrijeme. Opet se pitam zašto.

( ˘͡ -˘͡)
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Penetration testeri

Offensive Security Training daleko najbolje kotira kao izdavač certifikata u sigurnosti, kako god da okreneš...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
protjeran
offline
Re: Penetration testeri
Bukva kaže...

Offensive Security Training daleko najbolje kotira kao izdavač certifikata u sigurnosti, kako god da okreneš...

Neosporivo. Jako dugo su u igri, imaju backtrack iza sebe, progurali su se. I naravno imaju i exploit-db. Jedva su dočekali da millw0rm krepa.

( ˘͡ -˘͡)
13 godina
neaktivan
offline
Penetration testeri

Vaše mišljenje o grey hat hackerima?

0 Samodopadna gamad
0 loši,ali bolji od black hata
0 Tako tako
2 Dobri su
0 Carevi
Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice