Legalni monopol u hrvatskoj

poruka: 160
|
čitano: 80.437
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
microman kaže...

Nema MSan nikakav webshop, no tko kaže da neki tamo direktor nema neku tamo strinu na koju je registriran webshop kojime u konačnici on rukovodi?

Nažalost sam sustav nam je toliko ozbiljan da nije ni ćudo šta sve propada i u tom "ozbiljnom" sustavu nebi bilo ništa novo da tamo neki striko direktor šverca robu u svoju korist i preprodaje putem Webshopa koji je registriran na nekog desetog iz njegove bliže familije.Znaš kak se kaže: Ko će koga, ako neće svoj svoga

 

Opet: MSanu takve sitnice ne trebaju, financijski ne isplate, da li neki tamo direktor prodaje ima nekog svog pa mu rihta - to sve ide u domenu naučne fantastike, razgovaramo o potpuno različitim sferama. Prodaja robe preko webshopova, općenito fizičkim osobama je jako mali dio IT kolača i poprilično traljav - neisplativ i s puno tlake. U odnosu na ukupan MSanov promet takav webshop ne može generirati ni 1% zarade, a da li može preuzeti posao svima drugima - isto tako ne može.

Isto tako, to nema nikakve veze sa sustavom. Ako ima već trgovinu, neka nađe druge distributere, neka sam uvozi, bilo što, ako misli da će tako više zaraditi. MSan mu ne mora dati ništa bolje od onog što mu sad daje dok se ne izbori za to. Tu ne igra opcija "mora", već opcija promet i dogovor. Zarada nije u HW-u, već u uslugama.

14 godina
protjeran
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
sOld Iggy kaže...
Horned Reaer kaže...

Bez obzira imao ja ili links ili bilo tko drugi web shop !! Mi ne možemo dobiti robu po istim uvijetima kao neki koji su povlašteni (čitaj Protis)  i to je bit cijele ove teme. Ruka ruku mije i lopovska posla su u pitanju

Opet: zašto misliš da su oni u povlaštenom položaju?

Kakva vražja lopovska posla? Misliš da se MSan ili netko sličan pati s time da tebe istjera s tržišta?

Prodaj koliko ovi drugi prodaju i 99% sam siguran da ćeš dobiti iste cijene. Samo je pitanje da li ćeš biti s time konkurentan. Danas u HW-u (tj, već godinama) nema nikakve love. Prodaj usluge.

Tocno to, nije nikakva urota na djeluje vec jednostavno zakon trzista - naravno da ti nemozes dobit isti rabat kao i onaj koji prodaje (bubam) barem 10x vise, AMEN.

Ako se vec ne mozes borit cijenom probaj se borit kvalitetom usluge, ako ne ide presaltaj se na nesto drugo.

 

Kukat da nije fer stvarno nema smisla, mene kao kupca cisto zaboli za tebe i tvoje probleme, uzimat cu robu tamo gdje mi je najjeftinije i najugodnije kupovat... da je u pitanju domaca proizvodnja pritisnuta nelojalnom konkurencijom izvana imao bi razumijevanja, al ovako kukat oko toga tko po kakvim cjenama nabavlja i prodaje srot iz Kine je apsolutni nosense.

 

Ionako nas svi odreda, od uvoznika pa do onog malog za pultom u supcici 2x2m, dovoljno pljackate, cast izuzecima (najcesce malim kvartovskim dilerima).

 

Da budem iskren jedva cekam konkurenciju iz EU koja ce vas pregazit gore nego sto je tsunami one jadne i nemocne Japance.

 

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
15 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj

Da budem iskren  jedva cekam konkurenciju iz EU  koja ce vas  pregazit gore nego sto je tsunami one jadne i nemocne  Japance.

 

  Ne znam. Ako ima istine u ovome što on veli - da je marža 10%, onda nas ne kradu opako. Struja, radnici, prostor.

 

Zaista misliš da će cijene biti na nivou SAD-a? Kolika je uopće razlika u cijeni hardvera u EU i SAD-u?

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Super Enterprise Edition, AutoCAD 2011, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
13 godina
offline
Legalni monopol u hrvatskoj

1$=1€  Ja mislim da je takva politika.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
Random. kaže...

Da budem iskren  jedva cekam konkurenciju iz EU  koja ce vas  pregazit gore nego sto je tsunami one jadne i nemocne  Japance.

 

  Ne znam. Ako ima istine u ovome što on veli - da je marža 10%, onda nas ne kradu opako. Struja, radnici, prostor.

 

Zaista misliš da će cijene biti na nivou SAD-a? Kolika je uopće razlika u cijeni hardvera u EU i SAD-u?

Jest kradu te i kad ti svjesno i to jos sa smjeskom na usnama uvale po prenapuhanoj cijeni hardwer koji je na zapadu odavno EOL, kradu te isto kad ti uvele disk iz kakve serije za koju pouzdano znaju (ako iz niceg drugog onda iz rabata na njega) da je "balkan edition", kradu te i kad ti uvale totalnu nebalansiranu konfu slozenu iz tko zna kakvih djelova, kradu te i kad te neosnovano pocnu j3bat u zdrav mozak kad samo zelis vratit robu untar za to zakonski odredjenog roka, kradu te i muljaju oko gare, servisa, dostave,... a kradu te i na samoj cijeni proizvoda koja je u startu (cak kad uzmes i PDV u obzir) u odnosu na drzave u nasem okruzenju debelo prenapuhana.

 

KRADU ALI NECE JOS DUGO, barem se nadam. 

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
14 godina
offline
Legalni monopol u hrvatskoj

Nisam pretjerano za ulazak u EU , ali da i moje je mišljenje da nakon ulaska u EU čemo moć birati što kupujemo . Npr, naručiš od proizvođača ploču, napajanje , bilo što i dođeš lijepo u poštu po njega. I onda te neoderu kao danas. Ionako većina mojih kolega ionako već dans naručuje sve izvana i samo to pokupi u Sloveniji. Ovako EU garancija, i biraš što hočeš, od koga hočeš. Samo čemo pratiti forume tko je gdje najeftiniji za naručiti preko neta i tko najmanju poštarinu dere ali ne iz HR. Oni će nas derat još dok granica ne padne nakon toga bye bye.

 

Moje mišljenje, možda sam u krivu ali nadam se tome. Tako da mislim da je vrijeme za preorjentaciju posla ako ti i već sada nejde maloprodaja HWera rađe pređi na nešto što je hrvatski brend, čajeve, kulen , pršut to je nekaj kaj bu ziher išlo . Ironija, ali i opet mislim da nisam u krivu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Legalni monopol u hrvatskoj

Trgovine informatičke opreme nemaju računa da drže skupe komponente koje gube na cijeni. Držiš uglavnom periferiju, cd-e dvde, tonere, servis i to je to.

 

Danas je nekome i 50 kn razlike za nešto važna, a kamoli 200+. Ako sumnjaš na neki dumping cjena itd. treba se žaliti proširiti na medije nek i mediji ispitaju zašto se to dešava. A onda ovi ako to rade neče moći radit to tako skrivečki kao sada.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2011 20:25 (Hummer).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Legalni monopol u hrvatskoj

Vidim da neki ne kuže u čemu je stvar zato ovaj topic treba ici na lock

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2011 23:58 (Horned Reaer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
Horned Reaer kaže...

Vidim da neki ne kuže u čemu je stvar zato ovaj topic treba ici na lock

Evo prijatelju, ovo ti je microline-ov maloprodajni ducan: http://www.zagria.hr/

 

Usporedi cijene.

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
15 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
Horned Reaer kaže...

Vidim da neki ne kuže u čemu je stvar zato ovaj topic treba ici na lock

 

Oprosti ali mislim da ti ne kuzis sto ti drugi govore.

 

U vrlo slicnoj situaciji sam bio kao i ti, s tim da sam bio i vrlo blizinu zatvaranju firme Posve je jasno da cijenovno nisam mogao konkurirati vecim igracima, sto znaci da imati trgovinu sa hardverom gdje bih ja sjedio a kupci sami dolazili je postala stvar proslosti.

Ono u cemu veliki igraci ne mogu konkurirati je u kvaliteti usluge i individualnom pristupu korisniku. Nakon sto sam se preorijentirao na gotovo samo iskljucivo servis i usluge, posao mi prilicno dobro ide cak i za ova krizna vremena.

 

Ako si vec druga ili treca ruka, prodavaj hw bez marze ili sa minimalnom da pokrijes svoje troskove, ali zato naplacuj svoje usluge. Nevjerovatno je koliko ljudi ce za HDD koji kosta ~300kn bez problema izdvojiti i dodatnih 200kn +PDV kada im dodjes doma i monitras taj isti HDD, instaliras par zgodnih freewarea, pinelom obrises prasinu sa ventilatora i popricas malo o vremenu.

Sve skupa, posao od 30 min, ti sretan, kupac prezadovoljan i svima lijepo.

Vjeruj mi, poslujem bez ijedne reklame igdje i doslovno sam zatrpan.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
15 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
syncmaster245b kaže...
Horned Reaer kaže...

Vidim da neki ne kuže u čemu je stvar zato ovaj topic treba ici na lock

 

Oprosti ali mislim da ti ne kuzis sto ti drugi govore.

 

U vrlo slicnoj situaciji sam bio kao i ti, s tim da sam bio i vrlo blizinu zatvaranju firme Posve je jasno da cijenovno nisam mogao konkurirati vecim igracima, sto znaci da imati trgovinu sa hardverom gdje bih ja sjedio a kupci sami dolazili je postala stvar proslosti.

Ono u cemu veliki igraci ne mogu konkurirati je u kvaliteti usluge i individualnom pristupu korisniku. Nakon sto sam se preorijentirao na gotovo samo iskljucivo servis i usluge, posao mi prilicno dobro ide cak i za ova krizna vremena.

 

Ako si vec druga ili treca ruka, prodavaj hw bez marze ili sa minimalnom da pokrijes svoje troskove, ali zato naplacuj svoje usluge. Nevjerovatno je koliko ljudi ce za HDD koji kosta ~300kn bez problema izdvojiti i dodatnih 200kn +PDV kada im dodjes doma i monitras taj isti HDD, instaliras par zgodnih freewarea, pinelom obrises prasinu sa ventilatora i popricas malo o vremenu.

Sve skupa, posao od 30 min, ti sretan, kupac prezadovoljan i svima lijepo.

Vjeruj mi, poslujem bez ijedne reklame igdje i doslovno sam zatrpan.

Stari moj servis me i drži na životu radim za sada sa minimalnom maržom i živim od servisa, nije ja da ovdje kukam samo kažem da jači kvači , samo što je to sad izraženije nego prije par godina uzelo je maha !!

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
15 godina
offline
Legalni monopol u hrvatskoj

A sad dolaskom paypal-a postat će ti još i gore!

Vjeruj mi, webshop-ovi su budučnost, iako i ja više volim fizički doći nešto kupiti, cijena te uglavnom "nagovori" na drugačije.

Meni je Protis super, naručim telefonom, odem tamo kod njih (jako su mi blizu) pokupim i sve 5.

Sve što sam do sad naručivao došlo je isti dan kod njih, tako da sam i brzinom zadovoljan. Mislim, ako znam što želim kupiti, isto bi vremena potrošio da odem do par dučana provjeriti kako stvari stoje ili da naručim ujutro, a popodne dođem po ono što sam naručio.

"old fashion" dučani su prošlost, oni su prije zarađivali na svojim "preporukama", jer ljudi nisu bili toliko informirani sa svim i svačim, tako da si im mogao uvaliti ono što si imao  trenutno na lageru.

Danas može i najobičniji seljak (tu mislim na intelektualnog seljaka, ne diskriminiram nikoga ako je sa sela, s obzirom da su se i sela počela informatizirati) prijaviti se na neki informatički forum, pitati za par prijedloga, i dobiti sve što ga zanima.

Jedina stvar koja i dns trebaju u parvim dučanima je periferija, jer do sad nikad nisam kupio (niti hoću) neku tipkovinicu ili miša ako ga prethodno nisam isprobao.

Žao mi je što tim "webshop-ovima" propadaju radna mjesta, ali to ti je ona računica, manje ljudi, manje troškova, više zarade.

Takvo je vrijeme došlo, da ako se ne prilagodiš, propast ćeš!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
Horned Reaer kaže...
s
Stari moj servis me i drži na životu radim za sada sa minimalnom maržom i živim od servisa, nije ja da ovdje kukam samo kažem da jači kvači , samo što je to sad izraženije nego prije par godina uzelo je maha !!

 

Pa i HG Spot i Vemil su bili jaki igraci pa su svejedno propali, dakle ne propadaju iskljucivo mali. Propadaju oni koji se ne mogu prilagoditi, ili oni koji su htjeli skociti daleko preko svojih trenutnih mogucnosti.

 

Najjaci je bio na ovom forumu neki majstor iz HG Spota, koji pokusao opravdati visoke cijene rekavsi da oni ne mogu imati cijene poput ADM-a zato jer imaju vece troskove.

Kada to izvali netko sa strane, to je smijesno, no kada to izvali netko tko  kraj svog imena vrlo rado naglasava da je on "sales manager" u malo vecoj firmi (inace tipovi koji svoje radno mjesto u RH pisu na engleskom jeziku posebno smijesni, pogotovo kada je rijec o trgovcu vulgaris), to gura ovu lakrdiju od naseg gospodarstva na jos jedan veci nivo sprdacine.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2011 10:44 (syncmaster245b).
16 godina
online
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
Horned Reaer kaže...
Stari moj servis me i drži na životu radim za sada sa minimalnom maržom i živim od servisa, nije ja da ovdje kukam samo kažem da jači kvači , samo što je to sad izraženije nego prije par godina uzelo je maha !!

Pa onda ti je barem jasno što i kako trebaš. Živjeti od trgovine s hardverom zaboravi. I naravno da je svake godine sve gore.

13 godina
offline
Legalni monopol u hrvatskoj

Ovaj post pišem isključivo kao kupac, vrlo zahtjevan kupac, ali koji ne bere koliko košta gadget koji kupujem, jer znam što želim, da se zna za početak.

Kada dođem kod trgovca, nikada ali nikada ne kupujem od prve, razlog, provjeravam doživljava li on mene ili mu služim kao ovca za šišanje, kao što neko ranije je kazao, i dobro je kazao. Drugi puta dolazim s namjerom informiranja, prvo o općenitim mogućnostima, tipa; prodajete li kompjutere, odlično; koliko brandova zastupate ( osim ako se radi o dućanima Istyle ili Apcom, koji zastupalu isključivo Apple ili Kodeks - DELL-a, i slično), nakon toga popričam s trgovcem da vidim jesmo li na istom nivou znanja, ako me šiša, nitko sretniji od mene, ako ga ja iznenadim nekim pitanjima koje ja kao više laik nego geek, na moju žalost, znam i pokrivam temu koja mene interesira, by by amigo, moj novac nije za ovu predstavu, ima i boljih u gradu, danas.

Kada me je trgovac već ošišao svojim znanjem, pokazujem i ja želju za kupnjom, pokazujem point of my interes, konkretno: "to želim". Ako se može nabaviti, u nekom razumnom roku, OK, ali ako mi opet počne prodavati razne isprike i postavljati pitanja u stilu; a što će to vama, pa i ova konfiguracija koju imam ovdje je više nego dovoljna za sve ono što će te pomisliti i poželjeti raditi na njemu, to nije njegova briga. To što ću ja raditi s onim Alienware-om od 17 incha, MacBookPro-om ove ili one dijagonale, ma bilo čime, to je isključivo moj problem,moja briga, nikako trgovca. Ako i pokaže razumjevanje, i kaže ne mogu nabaviti za 10 dana, treba pričekati realno 28 dana, opet u redu, svjestan sam da tražim možda kruha iznad pogače, ali, zar sam zbog toga kriv po optužnici?!

Još nešto, kada trgovac kaže, mogu ga nabaviti za 28 dana, a onda on nazove 25 dana i kaže gospodine, vaš komp je došao, hoćete li sami doći po njega ili će mo dogovoriti dostavu na kućnu adresu uz neke moguće sitne troškove iste, nema problema, i lijepa riječ i kvalitetan odnos prema meni kao kupcu, koji je trgovcu osigurao dobar prosjek prodane robe ( vezano za ono o marži), spreman sam platiti extra, vrijedi osjećaja dostave na kućna vrata, 100%

 

Kada trgovac pokaže odnos prema kupcu, znanje o temi koju zastupa i prodaje, može očekivati i uspjeh. Dok ja dolazim u dućan u kojem prođem skoro cijeli a da mi mitko ne pristupi, ima i takvih i te kako, na osnovu čega oni očekuju uspijeh. Primjerice, odite u Technomarket dućane, pitaj te ih za Canon boje 6, ima ih 8 u ponudi, nakom otprilike 2 mjeseca, oni se nisu udostojili niti me staviti na listu mušterija koji imaju potraživanja, pa kada riješe, riješe, nije o glavu. Bitno je da prodaju 42 vrste televizora i 39 vrsti hladnjaka + ostale bijele i smeđe tehnike. Gdje je tu kupac, u banani i to debelo truloj. Technomarket dućani po meni mogu easy peasy propasti, suzu neću pustiti za njima. 

Imam i primjer malog trgovca koji mi je nabavio TV koji sam ja želio, pitao sam ga, želim ovo, kada i za koju cijenu ga imam, odgovor je biomeni odgovarajuć, s time što je on otišao u Zagreb, TehnoMax dućan, Jankomir, preuzeo TV, dostavio ga na moja kućna vrata u dogovoreno vrijeme, i pomogao s instalacijom, jer do tada nisam imao iskustva s Philips-ima, cijena Ok, odnos na nivou, i drugi puta ću kupovati preko njega, jer je on to zaslužio poštivanjem mene, naravno, i ja poštujem njega.

 

Imam još hrpu s ove ili one strane primjera, ali nadam se da sam dovoljno plastično izrekao misao koju sam želio. Moja preporuka malim trgovcima je, kupac je gazda, pogotovu kada plaća solarno, kesh lovu na sunce. Što mislite zašto Luxemburg ima najveći GDP, svaka druga su im vrata banka, a "mali trgovci", recimo urama, imaju ako 10 ura u dućanu, ali njihova mušterija je ispred svega, i mora se osjećati takvom, kupnja bez stresa i forsiranja, i naravno, dostava na kućna vrata.

Sada bi neko s pravom rekao, to je Luxemburg a ovo je Hrvatska, čitaj Balkan. To vi mislite, dečki, trgovci, djelujte, od žalopojki i praznog pričanja san će vas zaboljeti glava, ukočiti se jezik, utrnuti prsti, djelujte lokalno, mislite globalno. Ha zašto su Steve Jobs, Billy Gates, Todorić, Luka Rajić, D.Drk i ostali uspijeli, u početku su bili ljudi i tako su se ponašali, cijenili su tada kupca, za danas ne garantiram.

 

Uh što sam odužio, sam sam sebi lagano dosadio, onaj tko pročita ovaj post do kraja, hvala, ostale ću razumijeti, ali, život je takav, čupav i dlakav, a kada go obriješ, onda je nikakav, gotovo, to je to i. 

ATJ Lučko
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
ATJLučko kaže...

Ovaj post pišem isključivo kao kupac, vrlo zahtjevan kupac, ali koji ne bere koliko košta gadget koji kupujem, jer znam što želim, da se zna za početak.

Poprilično kompliciran kupac. Pitanje je samo koliko si % spreman dati za takvu uslugu više nego da kupuješ u nekom web shopu - 5%? 10? 20?

15 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
Old Iggy kaže...
ATJLučko kaže...

Ovaj post pišem isključivo kao kupac, vrlo zahtjevan kupac, ali koji ne bere koliko košta gadget koji kupujem, jer znam što želim, da se zna za početak.

Poprilično kompliciran kupac. Pitanje je samo koliko si % spreman dati za takvu uslugu više nego da kupuješ u nekom web shopu - 5%? 10? 20?

E baš sam tako nešto htjeo napisati...

I da, ja više volim kad me u dučanu ne napadju čim uđem, više volim da malo razgledam po dučanu, pa da onda pitam ako mi nešto treba.

Onaj mehanizam čim ja uđem on me zaskoči sa pitanjem, osječam se kao kriminalac kojeg se želi što prije riješiti{#}

"male firme" će opstati samo pod uvjetom da se u početku oslone na velike ali da ih kvalitetom usluge debelo pokopaju.

13 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
Old Iggy kaže...
ATJLučko kaže...

Ovaj post pišem isključivo kao kupac, vrlo zahtjevan kupac, ali koji ne bere koliko košta gadget koji kupujem, jer znam što želim, da se zna za početak.

Poprilično kompliciran kupac. Pitanje je samo koliko si % spreman dati za takvu uslugu više nego da kupuješ u nekom web shopu - 5%? 10? 20?

Onoliko koliko mi kvaliteta (proizvoda, usluge, odnosa prema kupcu,...), usluge općenito pogoduje, tko mi garantira da će se netko u web shopu mučiti sa tako poprilično kompliciranim kupcem.

Jedan savjet; kada kupujete Alfa Romea, u Europi je naj kvalitetnije kupiti u Njemačkoj, kako znam, može u PP-u, nikako u Italiji ili kod nas, no way. BTW, i usluga servisa, blizina, brzina, kvaliteta rada, kratkoća, u razumnoj mjeri, puno znači, jer vrijeme je novac, kako tebi tako i meni.

Ako meni nije problem potrošiti, zašto bi tebi trebalo biti problem uložiti malo extra truda za mušteriju koja će te i pohvaliti i privući još potencijalnih budućih kupaca, a nadasve biti zadovoljna mušterija po izlasu iz dućana, pa da sikire padaju, ja to neću skužiti, jer ste vi meni uljepšali dan samo tako, i hvala vam za to, to je bila najbitnija misao vodilja. Jer ste vi, trgovac kojeg sam ja odabrao, meni omogućili ono što sam ja tražio, ožda čak i bolje i.  

ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
ATJLučko kaže...

Ovaj post pišem isključivo kao kupac, vrlo zahtjevan kupac, ali koji ne bere koliko košta gadget koji kupujem, jer znam što želim, da se zna za početak.

 

Ne cini li ovaj naglaseni dio nepotrebnim cijelu daljnu pricu?

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
16 godina
online
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
ATJLučko kaže...
Onoliko koliko mi kvaliteta (proizvoda, usluge, odnosa prema kupcu,...), usluge općenito pogoduje, tko mi garantira da će se netko u web shopu mučiti sa tako poprilično kompliciranim kupcem.

I opet pitam: koliko %?

13 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
Old Iggy kaže...
ATJLučko kaže...
Onoliko koliko mi kvaliteta (proizvoda, usluge, odnosa prema kupcu,...), usluge općenito pogoduje, tko mi garantira da će se netko u web shopu mučiti sa tako poprilično kompliciranim kupcem.

I opet pitam: koliko %?

Pitam ja tebe, ako ne možeš nabaviti ono što te ja tražim, kako možemo uopće razgovarati o nekakvom overprice-ingu, pa bilo to i za 50%?????

Oprosti, ali mi ti ne vrijediš koliko i lanjski snijeg, uz dužno poštovanje i nisku cijenu svog proizvoda i asortimana uopće, nisam that kind of buyer, smatram da bi ti na oko 15.000 hrvatskih novaca cash, u jednom danu i 5% bilo dosta, ako ti je mjesečni promet kao malom trgovcu 150.000 hrvatskih novaca, jer je 15.000 tvoj trodnevni promet, prosjek, 5% je 5% over tvojih potraživanja koja su inače zaračunata u PDV-u, marži cijene koju smo dogovorili - 15.000 kunića, dakle čista zarada bez oporezivanja, a ako si i u 30 dana 3 dana brži, slijede još pa 3%, dakle u jednom danu, čista zarada koju ne moraš prijavljivati je sada samo oko 1000 hrvatskih novaca, koliko to vrijedi tebi, pitam te ja, da nebi i 25%, a ne, nebu išlo.

 

P.S. jednom sam išao kupiti Hill‘s-ovu hranu u Sloveniju, znate zašto; cijena 50 kg vreće, trošak goriva i izleta uz mali lagani ručak je još uvijek bilo  bitno, 20% jeftinije nego u Hrvatskoj, toliko o marži, o postocima, kada bi malo pa i mali i veliki trgovci izregulirali svoje usluge i cijene, i 10% bi bilo sasvim OK.

ATJ Lučko
16 godina
online
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
ATJLučko kaže...
Old Iggy kaže...
ATJLučko kaže...
Onoliko koliko mi kvaliteta (proizvoda, usluge, odnosa prema kupcu,...), usluge općenito pogoduje, tko mi garantira da će se netko u web shopu mučiti sa tako poprilično kompliciranim kupcem.

I opet pitam: koliko %?

Pitam ja tebe, ako ne možeš nabaviti ono što te ja tražim, kako možemo uopće razgovarati o nekakvom overprice-ingu, pa bilo to i za 50%?????

Oprosti, ali mi ti ne vrijediš koliko i lanjski snijeg, uz dužno poštovanje i nisku cijenu svog proizvoda i asortimana uopće, nisam that kind of buyer, smatram da bi ti na oko 15.000 hrvatskih novaca cash, u jednom danu i 5% bilo dosta, ako ti je mjesečni promet kao malom trgovcu 150.000 hrvatskih novaca, jer je 15.000 tvoj trodnevni promet, prosjek, 5% je 5% over tvojih potraživanja koja su inače zaračunata u PDV-u, marži cijene koju smo dogovorili - 15.000 kunića, dakle čista zarada bez oporezivanja, a ako si i u 30 dana 3 dana brži, slijede još pa 3%, dakle u jednom danu, čista zarada koju ne moraš prijavljivati je sada samo oko 1000 hrvatskih novaca, koliko to vrijedi tebi, pitam te ja, da nebi i 25%, a ne, nebu išlo.

 

P.S. jednom sam išao kupiti Hill‘s-ovu hranu u Sloveniju, znate zašto; cijena 50 kg vreće, trošak goriva i izleta uz mali lagani ručak je još uvijek bilo  bitno, 20% jeftinije nego u Hrvatskoj, toliko o marži, o postocima, kada bi malo pa i mali i veliki trgovci izregulirali svoje usluge i cijene, i 10% bi bilo sasvim OK.

Prvo je pitanje "nabaviti ono što ti tražiš". Mali trgovac nikako ne može nabaviti "ono što ti tražiš" za realnu svotu, ako tražiš egzotiku.

Kalkulacija ti je katastrofa, nema veze s vezom. {#}

Još ako želiš da trgovac ima jako dobro znanje, treba ga školovati ili kupiti dobrog čovjeka - oboje košta. S prometom od 150 kkn mjesečno na to zaboravi.

Za držanje lagera i slično moraš na kraju mjeseca imati nešto desetaka tisuća kuna čistog, nakon svih troškova - to male trgovine ne mogu zaraditi, velike donekle, ali s jako ograničenim asortimanom.

Sloveniju ne možeš uspoređivati s nama ni po kojem segmentu, oni su ipak u EU.

16 godina
offline
Legalni monopol u hrvatskoj

http://www.nabava.net/

 

Jedini kriterij po kojem kupujem određeni artikal.

Neovisno o tome bio to webshop ili klasičan dućan, bitno mi je gdje je to što tražim najjeftinije.

 

Žalopojke ovih ili onih me ni najmanje ne diraju, niti planiram svoj novčanik žrtvovati kako bih pokazao razumijevanje zbog manjeg rabata.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 9:33 (Danny_HR).
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
Danny_HR kaže...

http://www.nabava.net/

 

Jedini kriterij po kojem kupujem određeni artikal.

Neovisno o tome bio to webshop ili klasičan dućan, bitno mi je gdje je to što tražim najjeftinije.

 

Žalopojke ovih ili onih me ni najmanje ne diraju, niti planiram svoj novčanik žrtvovati kako bih pokazao razumijevanje zbog manjeg rabata.

Da mi se neki frend bavi prodajom kompova onda me vjerovatno nebi bilo briga za +10% i uzeo bih u njega, ali posto su mi ljudi u Linksa i ADM-a svejedno nepoznati, kupujem gdje mi je jeftinije.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
ATJLučko kaže...
.......
nakon toga popričam s trgovcem da vidim jesmo li na istom nivou znanja, ako me šiša, nitko sretniji od mene, ako ga ja iznenadim nekim pitanjima koje ja kao više laik nego geek, na moju žalost, znam i pokrivam temu koja mene interesira, by by amigo, moj novac nije za ovu predstavu, ima i boljih u gradu, danas.
....

Ti si jaaako zahtjevan kupac i većina tvojih zahtjeva je nerealna.

 

Zašto bi neki prodavač u trgovini sa svojih 4-5k kn plaće  trebao znati sve karakteristike artikla kojeg ti želiš kupiti.

Ti si naveo da ćeš jedino kupiti neki proizvod ako te prodavač nadmaši u znanju, što je meni smješno, nisi se ti tu došao takmičit "čiji je veći".

 

Ukoliko si tako tehnički potkovan kao što si naveo, onda se ti nećeš informirati o proizvodu putem prodavača, već ćeš pogledati review na forumim-a, youtube-u ili stranicama koje su specijalizirane za to. Naravno nećeš kupovati Laptop, TV, tipkovnicu ili nešto takvo prije nego to vidiš uživo, ali ćeš se prije kupnje informirati na gore nabrojanim izvorima.

 

Jedini kriterij po kojem ja kupujem je cijena, a ukoliko kupujem nešto što ne zahtijeva isprobavanje, tipa. procesor, grafička i sl. jednostavno vidim gdje je najjeftinije, odem na stranicu isprintam opis artikla i ljepo ga dam na pult, i tako olakšam i sebi i prodavaču.

13 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
Joco55 kaže...
ATJLučko kaže...
.......
nakon toga popričam s trgovcem da vidim jesmo li na istom nivou znanja, ako me šiša, nitko sretniji od mene, ako ga ja iznenadim nekim pitanjima koje ja kao više laik nego geek, na moju žalost, znam i pokrivam temu koja mene interesira, by by amigo, moj novac nije za ovu predstavu, ima i boljih u gradu, danas.
....

Ti si jaaako zahtjevan kupac i većina tvojih zahtjeva je nerealna.

 

Zašto bi neki prodavač u trgovini sa svojih 4-5k kn plaće  trebao znati sve karakteristike artikla kojeg ti želiš kupiti.

Ti si naveo da ćeš jedino kupiti neki proizvod ako te prodavač nadmaši u znanju, što je meni smješno, nisi se ti tu došao takmičit "čiji je veći".

 

Ukoliko si tako tehnički potkovan kao što si naveo, onda se ti nećeš informirati o proizvodu putem prodavača, već ćeš pogledati review na forumim-a, youtube-u ili stranicama koje su specijalizirane za to. Naravno nećeš kupovati Laptop, TV, tipkovnicu ili nešto takvo prije nego to vidiš uživo, ali ćeš se prije kupnje informirati na gore nabrojanim izvorima.

 

Jedini kriterij po kojem ja kupujem je cijena, a ukoliko kupujem nešto što ne zahtijeva isprobavanje, tipa. procesor, grafička i sl. jednostavno vidim gdje je najjeftinije, odem na stranicu isprintam opis artikla i ljepo ga dam na pult, i tako olakšam i sebi i prodavaču.

Mladiću, ovako stvari stoje, salžem se i ne slažem se s tvojim razmišljanjem, a kako se to ja slažem/ne slažem; upravo slijedi.

Nadam se da si primjetio kako sam prvo naveo da se slažem, isključivo iz razloga što je uvjerljivo manje i manji razlog zašto, zašto se ne slažem, elaborat je i biti će puno dulji, daklen;

1 Slažem se;

Prodavači su vjerojatno potplaćeni, ma to nije moja briga, to je briga premijerke Kosor, ministra Popijača, njegovog poslodavca, i još ponekog.

Slažem se da je kriterij cijena, ali avaj, ali kvaliteta prati cijenu, kada ćeš karikiram moći kupiti glanc novi BMW M3 za 10.000 €, nikada, naravno ako si platežno moguć, ako nisi, ili kupuješ nešto jeftinije dostupno tvom platnom razredu, i žališ za M3-icom ili pričekaš neko vrijeme i kada skupiš nofce, kupiš svoj san, požudu, želju života.

Kada kupujem, najčešće kupujem laptop tip računala, rijetko skoro nikada tipa PC u komponentama, razlozi tehničke prirode, ali uvijek prije ikakve kupnje savjetujem se kroz razne IT novine, internetske strranice, forume, mojim zapažanjima i osobnim ukusom, i na kraju opet prihvaćam samo i jedino; kvaliteta kako samog hardware-a/software_ tako i uslužnosti prodavača

 

2 Ne slažem se;

Kao prvo, otkuda ja znam/uopće trebam znati da je prodavač potkovan sa znanjem bitno većim i boljim od mog, istina ako tu radi i trebo bi, ali njie uvjet još manje praksa, a da ne spominjem kako to nikome ne piše na čelu, kojiko je njegovo znanje o robi što prodaje ili kupac kupuje, svako znanje je lijepo demonstrirat na licu mjesta. Na kraju krajeva, zašto mi trgovac uopće pokušava prodati ono što "on" želi, pardon, ja znam što želim, došao sam vidjeti može li on to kao moju želju ispuniti, ako meni nije skupo, zašto bi  jemu trebalo i moralo biti teško??!!

Kažeš napraviš specifikaciju i odeš trgovcu da vam olakšaš posao, a što ako on nema i/ili ne može nabaviti tvoju konfiguraciju/komponentu koju tražiš, ha ništa hajde druom, ali taj drugi vjerojatno nije tebi bliže, nije tako jeftiniji, sada već nije lakše sada je to već malo tlaka za tebe, trgovca, što reći.

Kažeš problem je plaća, ne želim nikoga vrijeđati, danas su teška vremena, ako je na vrijeme, to je odlična plaća, ne kopa kanale po kiši i hladnoći, pretpostavljam kako radi onaj posao koji voli, ako mu je mala neka krene dalje možda će je naći kao i Diogeneš čovjeka!

Prodavač ne mora imperativno nadmašiti mene sa znanjem, on s demonstracijom znanja diže rejting sebi i dućanu u kojem radi, a i dućan u kojem radi takav kadar može biti ponosan, jer mogu reći da su brend, postižu poslovne i prodajne rezultate, imaju dobre recenzije kupaca, ma još 100 razloga koji popravljaju radnu klimu i moral u tvrtci uopće, dok kada dođem u "neki dućan" dotični makar ne zadovolji s uslužnošću i znanjem, pa kome ću ga dalje preporučiti, s kojim motivom, pa kada dođeš u BMW Tomić & Co, kada kažeš da ćeš kupti M3, plaćaš cash, ti si Gost kao što vidiš s velikim G, sasvim sigurno, tako treba biti u svim trgovinama, dućanima, ma i kioscima.

Ne sjećam se imena onog dućana u Passage-u kod Ciboninog tornja, što misliš zbog čega su riknuli, zbog skupoće i kvalitete usluge i znanja ili ...??

Osobno sam nekoliko puta bio unutra, svaki puta su me gledali kao da sam potencijalni lopov, žalosno ali istinito, bez obzira kakav su jadan dućan/store ili kaj dod bili. I sada ti kupuj na web-u, nema šanse, niti u ludilu.

Znaš koliko Horatio Paggani cijeni svog kupca (ko neznaš, to je privatnik koji radi po meni skoro najjljepše aute na svijetu, nemam za kupiti ga, ali odnos prema onima koji ga kupe, jednostavno otkida usprkos vrlo visokoj cijeni njegovog unikatnog proizvoda), toliko da s njim razgovara kao s bratom, ugošćuje ga u privatnom hotelu, jer kupnja Zonde ili Huyare nije mezzo ora, već tri četri dana, opušteno, u detalje, a servisi su badave bilo gdje u svijetu, eto to je MODUS kako trebaju raditi trgovci spram kupaca, jer ruka ruku mije a obraz obadvije, kada ti mene usrećiš uslugom, znanjem, je ću tebe nagraditi tringleltom, visina tringelta ovisi znaš već o čemu!

 

Na kraju ove tirade, nisi ti loš dečko, ali kada me citiraš i vadiš citat iz konteksta priče, a završavaš priču na način kako jesi ti, moj zaključak je kako si jako mlad i nisi sa lošom namjerom, daj makar to napravi sa stilom, nemoj samo nabacati par općenitih linija teksta, malo dublje i konciznije sastavi svoj post ubuduće.

 

Nadam se da će kroz ova naša pisana u dobitku biti samo populacija koja od toga živi, bez obzira prodaje li ili kupuje, kvaliteta i kvalitetan međuljudski odnos, i nema nam kraja. 

ATJ Lučko
15 godina
neaktivan
offline
Re: Smrt maloprodajnih dućana
Horned Reaer kaže...

1. Primjer cijena nabavna za maloprodajni dučan : artikl košta 1000 kn + pdv = 1230 kn +  marža (cca 10%) = 1353

 

-- isti taj artikl web shop prodaje za 1199 kn (sa svojom maržom)

 

 

 

malo ti matematika ne stoji, ide nabavna cijena+marza+pdv a neide marza na pdv

16 godina
online
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
ATJLučko kaže...

Mladiću, ovako stvari stoje, salžem se i ne slažem se s tvojim razmišljanjem, a kako se to ja slažem/ne slažem; upravo slijedi.

Nadam se da si primjetio kako sam prvo naveo da se slažem, isključivo iz razloga što je uvjerljivo manje i manji razlog zašto, zašto se ne slažem, elaborat je i biti će puno dulji, daklen;

1 Slažem se;

...

Nadam se da će kroz ova naša pisana u dobitku biti samo populacija koja od toga živi, bez obzira prodaje li ili kupuje, kvaliteta i kvalitetan međuljudski odnos, i nema nam kraja. 

Ali si ga nadrobio... Nego, koliko %?

13 godina
neaktivan
offline
Legalni monopol u hrvatskoj

Legalni? {#}

 

Samo ilegalni, POGLEDAJ ZUBAKA?{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
ATJLučko kaže...

Mladiću, ovako stvari stoje, salžem se i ne slažem se s tvojim razmišljanjem, a kako se to ja slažem/ne slažem; upravo slijedi.

Nadam se da si primjetio kako sam prvo naveo da se slažem, isključivo iz razloga što je uvjerljivo manje i manji razlog zašto, zašto se ne slažem, elaborat je i biti će puno dulji, daklen;

1 Slažem se;

Prodavači su vjerojatno potplaćeni, ma to nije moja briga, to je briga premijerke Kosor, ministra Popijača, njegovog poslodavca, i još ponekog.

Slažem se da je kriterij cijena, ali avaj, ali kvaliteta prati cijenu, kada ćeš karikiram moći kupiti glanc novi BMW M3 za 10.000 €, nikada, naravno ako si platežno moguć, ako nisi, ili kupuješ nešto jeftinije dostupno tvom platnom razredu, i žališ za M3-icom ili pričekaš neko vrijeme i kada skupiš nofce, kupiš svoj san, požudu, želju života.

Kada kupujem, najčešće kupujem laptop tip računala, rijetko skoro nikada tipa PC u komponentama, razlozi tehničke prirode, ali uvijek prije ikakve kupnje savjetujem se kroz razne IT novine, internetske strranice, forume, mojim zapažanjima i osobnim ukusom, i na kraju opet prihvaćam samo i jedino; kvaliteta kako samog hardware-a/software_ tako i uslužnosti prodavača

 

2 Ne slažem se;

Kao prvo, otkuda ja znam/uopće trebam znati da je prodavač potkovan sa znanjem bitno većim i boljim od mog, istina ako tu radi i trebo bi, ali njie uvjet još manje praksa, a da ne spominjem kako to nikome ne piše na čelu, kojiko je njegovo znanje o robi što prodaje ili kupac kupuje, svako znanje je lijepo demonstrirat na licu mjesta. Na kraju krajeva, zašto mi trgovac uopće pokušava prodati ono što "on" želi, pardon, ja znam što želim, došao sam vidjeti može li on to kao moju želju ispuniti, ako meni nije skupo, zašto bi  jemu trebalo i moralo biti teško??!!

Kažeš napraviš specifikaciju i odeš trgovcu da vam olakšaš posao, a što ako on nema i/ili ne može nabaviti tvoju konfiguraciju/komponentu koju tražiš, ha ništa hajde druom, ali taj drugi vjerojatno nije tebi bliže, nije tako jeftiniji, sada već nije lakše sada je to već malo tlaka za tebe, trgovca, što reći.

Kažeš problem je plaća, ne želim nikoga vrijeđati, danas su teška vremena, ako je na vrijeme, to je odlična plaća, ne kopa kanale po kiši i hladnoći, pretpostavljam kako radi onaj posao koji voli, ako mu je mala neka krene dalje možda će je naći kao i Diogeneš čovjeka!

Prodavač ne mora imperativno nadmašiti mene sa znanjem, on s demonstracijom znanja diže rejting sebi i dućanu u kojem radi, a i dućan u kojem radi takav kadar može biti ponosan, jer mogu reći da su brend, postižu poslovne i prodajne rezultate, imaju dobre recenzije kupaca, ma još 100 razloga koji popravljaju radnu klimu i moral u tvrtci uopće, dok kada dođem u "neki dućan" dotični makar ne zadovolji s uslužnošću i znanjem, pa kome ću ga dalje preporučiti, s kojim motivom, pa kada dođeš u BMW Tomić & Co, kada kažeš da ćeš kupti M3, plaćaš cash, ti si Gost kao što vidiš s velikim G, sasvim sigurno, tako treba biti u svim trgovinama, dućanima, ma i kioscima.

Ne sjećam se imena onog dućana u Passage-u kod Ciboninog tornja, što misliš zbog čega su riknuli, zbog skupoće i kvalitete usluge i znanja ili ...??

Osobno sam nekoliko puta bio unutra, svaki puta su me gledali kao da sam potencijalni lopov, žalosno ali istinito, bez obzira kakav su jadan dućan/store ili kaj dod bili. I sada ti kupuj na web-u, nema šanse, niti u ludilu.

Znaš koliko Horatio Paggani cijeni svog kupca (ko neznaš, to je privatnik koji radi po meni skoro najjljepše aute na svijetu, nemam za kupiti ga, ali odnos prema onima koji ga kupe, jednostavno otkida usprkos vrlo visokoj cijeni njegovog unikatnog proizvoda), toliko da s njim razgovara kao s bratom, ugošćuje ga u privatnom hotelu, jer kupnja Zonde ili Huyare nije mezzo ora, već tri četri dana, opušteno, u detalje, a servisi su badave bilo gdje u svijetu, eto to je MODUS kako trebaju raditi trgovci spram kupaca, jer ruka ruku mije a obraz obadvije, kada ti mene usrećiš uslugom, znanjem, je ću tebe nagraditi tringleltom, visina tringelta ovisi znaš već o čemu!

 

Na kraju ove tirade, nisi ti loš dečko, ali kada me citiraš i vadiš citat iz konteksta priče, a završavaš priču na način kako jesi ti, moj zaključak je kako si jako mlad i nisi sa lošom namjerom, daj makar to napravi sa stilom, nemoj samo nabacati par općenitih linija teksta, malo dublje i konciznije sastavi svoj post ubuduće.

 

Nadam se da će kroz ova naša pisana u dobitku biti samo populacija koja od toga živi, bez obzira prodaje li ili kupuje, kvaliteta i kvalitetan međuljudski odnos, i nema nam kraja. 

Hmm, odakle početi...

 

Kao prvo citirao sam cijeli post da me poslije ne bi optužio da neke riječi izvlačim iz konteksta, što nije istina jer sam ga skratio kako bi post izgledao preglednije, ali nećemo sad o tome.

 

Vidim da si naveo da si zaključio da sam mlad, a sumnjam da si to zaključio na osnovu mog posta, već klikom na moj profil gdje je naveden moj datum rođenja, ali i to je manje bitno.

 

Ono što je bitno(po mom nahođenju) je da si ti napisao podosta dug post u kojem nema jasnog zaključka, ti si se uhvatio usporedbe auta s računalnima što nema nikakve veze, jer s autima je uglavnom drukčija stvar nego s računalima, jer u krajnjem slučaju auta puno više vrijede a i manji je promet u salonu nego nekom inf. dućanu, a i da ne napominjem da broj komponenti u nekom inf. dućanu nije proporcionalan, broju auta u nekom salonu, već je daleko veći pa su prodavači naravno više informiraniji i uslužniji(jer ima manje mušterija) nego u inf. dućanu.

 

P.S.

Pošto si zaključio da sam mlad nemoj me sad optuživati da sam te se uhvatio kako bih lječio svoje mladenačke frustracije!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice