Kako Apple tretira developere

poruka: 12
|
čitano: 3.401
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako Apple tretira developere

Ovako: http://www.inquisitr.com/31098/apple-to-developers-piss-off-and-dont-bother-us/

 

Sudeći po iskustvu ovog developera, Apple je vrlo bahata i bezobrazna firma koja očito ne zaslužuje razvoj.

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako Apple tretira developere

:))) -GMO jabuka? Apple k'o i svaka firma.. zapravo kad si velik moraš biti (bar malo) bahat, reda radi...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako Apple tretira developere

Nek se ugledaju u MS i fantastičnu otvorenost svih platformi.

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
15 godina
offline
RE: Kako Apple tretira developere

-pa uskoro ih čeka 'otvaranje', btw to ima veze s EU, MSom, googleom itd.. izgleda da će morati odvojiti hw-sw, onda im ostaje iStore i muzika po 99centi, jer 'problem' s IDcodom (USB) i konkurencijom također krši neke zakone tako da iPhone polako klizi iz prstiju, samo da se komisija tog sjeti... Nakraju će Apple postati konkurent nabava.net-u Smijeh ... i Plač

(znaš da sam MSfunboy) ali za otvorenost čak nije zaslužan MS (je povijesno, jer su windowsi defacto standard..) nego proizvođači hw-a i odgovarajućih drivera (kao sitnica da npr Canon nema 64 bitne drivere... -WTF!?? -kako?).

U nekoliko navrata (možda malo nejasno) sam već 'tupio' kako EU ima standarde (i dobro da ih ima), samo ih treba početi koristiti za sve, ne samo za (protiv) MS-a... kao što svaki elekrto uređaj, mora imati atest, 220V itd.. tako bi svaki ozbiljan proizvođač hardwarea morao imati npr drivere... običan wc papir ima deklaraciju na 20-tak jezika, k'o da je uputstvo za vožnju raketoplana, dok Canon i sl. giganti nemaju odgovarajući driver. MS je napravio puno za kompatibilnost ali nešto moraju i ostali.. (uskoro i Apple)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako Apple tretira developere

Moj Canon ima 64-bitne drivere i radi bez ikakvih problema.

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
15 godina
offline
Kako Apple tretira developere

-da, ali tnakir-ov nema (i mnogi drugi modeli) što je nedopustivo/nelogično jer su ipak ozbiljna firma, a 64bita je dovoljno dugo u upotrebi...

Ali vratimo se na jabučare...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako Apple tretira developere

Appleov odnos prema developerima je kranje bezobrazan. Dopuštaju milijun fart machinea (doslovno), ali ne dopuštaju ništa što bi smetalno njima ili AT&Tu. Ne dopuštaju da se zahtjevniji internet appovi služe 3Gom, jer bi opteretilo (AT&Tovu) mrežu (a činjenica da jailbreak omogućuje "imitiranja" WiFia, tak da sve radi preko 3Ga, a još svijet nije propao govori svoje). Naši lokalni developeri su čekali po 3 (ili 6, ne znam sad sigurno) mjeseci da dobiju ikakav od Applea, a kad su htjeli submitati app, ne prođe im approval proces iz prve (al iz druge ide, kad im se "objasni").

Žalosno je da netko tko drži App Store i iPhone radi tako što. Apple je krajnje bahata firma u nekim slučajevima, i čini mi se da smatraju nakon što prodaju uređaj, da je i dalje u njihovom vlasništvu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako Apple tretira developere
naxeem kaže...

Ovako: http://www.inquisitr.com/31098/apple-to-developers-piss-off-and-dont-bother-us/

 

Sudeći po iskustvu ovog developera, Apple je vrlo bahata i bezobrazna firma koja očito ne zaslužuje razvoj.

Katastrofa, kakav bezobrazluk. Ovo je cesti problem velikih firmi u kojima onaj koji obavlja telefonski poziv radi kao robot - jedino sto mu je vazno je da ispuni zadacu koju mu je dao njegov manager, a uopce ne razmislja o posljedicama na svoju firmu, a samim time i na svoj buduci posao i svoju placu i bonuse. Ne vidim nikakve razlike da je ovog covjeka nazvala telefonska sekretarica i izdiktirala mu svoje.

 

Imam odlicno misljenje prema Appleu kao korisnik, ali da programiram za njih bogami bi moj odvjetnik imao njihovu adresu ispisanu na koverti.

16 godina
neaktivan
offline
Kako Apple tretira developere

Btw, zna li netko kako radi proces dodavanja novih add-onova kod Firefoxa jer mi se taj dio cini takodjer vrlo uredan (kao i App store), a cini mi se da nema zalbi na njih? Tko tamo odlucuje da se ne dogadjaju ovakve gluposti kao kod App storea?

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Kako Apple tretira developere
DragonSoul kaže...

Appleov odnos prema developerima je kranje bezobrazan.

Ako se Apple tako ponaša prema developerima, što developere sprečava da se orijentiraju na Windows platformu,GNU/Linux (tu bi ih možda GPL licenca odbila), Android...? Još bih mogao razumjeti da je razlog recimo veliki tržišni udio, pa developeri radi toga razvijaju aplikacije za Apple uređaje. Kada se ovako bahato ponašaju, trebali bi developeri bojkotirati Apple, pa se neka snalazi kako može, kao da Apple danas nešto predstavlja u IT svijeu pa se može bahatiti prema onima, bez kojih nebi opstao na tržištu.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...I'm not your friend, buddy! I'm not your buddy, guy! He's not your guy, friend! I'm not your friend, buddy! We're not your buddies guy
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako Apple tretira developere
the_tux kaže...
DragonSoul kaže...

Appleov odnos prema developerima je kranje bezobrazan.

Ako se Apple tako ponaša prema developerima, što developere sprečava da se orijentiraju na Windows platformu,GNU/Linux (tu bi ih možda GPL licenca odbila), Android...? Još bih mogao razumjeti da je razlog recimo veliki tržišni udio, pa developeri radi toga razvijaju aplikacije za Apple uređaje. Kada se ovako bahato ponašaju, trebali bi developeri bojkotirati Apple, pa se neka snalazi kako može, kao da Apple danas nešto predstavlja u IT svijeu pa se može bahatiti prema onima, bez kojih nebi opstao na tržištu.

Ništa nas ne spriješava. Dapače, ja radim za Windows i linux, Android također proučavam. Istina, ja imam iPhone, i jedan veliki razlog zašto sam ga htio kupiti je taj što sam htio praviti vlastite aplikacije za njega. Čak ne za AppStore, nego jednostavno za vlastite potrebe (jailbreak). No Apple ko Apple, ne daje SDK za druge platforme (kao npr. Android ili webOS (Palm Pre)), pa je gotovo nemoguće raditi za iPhone na običnom PCu (i Hackintosh je problem ako hardware nije podržan). No, developere drži to što si rekao - veliki tržišni udio. A i moš mislit kakvih developera ima - nabace jedan gumb, stave reprodukciju zvuka, i eto fart machine za $0.99. Problem je, takvi "developeri" nemaju problema, ali ozbiljni ljudi imaju. A i ne možeš ih više bojkotirati. Imali su preko milijardu downloada nedavno, tako da i kad bi svi developeri preslati s radom, Apple uvijek još ima dovoljno aplikacija (ok, dovoljno fart machinea). A i developeri ciljaju na korisnike Apple uređaja. Sad će ovo zvučati bezobrazno, ali Apple korisnici su ili vrlo pametne osobe, ili krajnji idioti s puno novaca, tj. ljudi s puno novaca i malo razmišljanja. OS X je pomalo "zatupljen" - sve je drag'n'drop. Istina, ima terminal, ali se izbjegava ko kuga (od običnih korisnika). Nije ni Windows nešto previše command line based, al ima svoj CMD s kojim se i običan user može u krajnjem slučaju koristiti. Mislim, sad zadirem previše u OS rasprave, ali linux je po meni to jako dobro riješio - ima lijepo sučelje (još ako se potrudi pa uredi), a ima i moć terminala.

Bilo kako bilo, Apple je diktator - što im se ne sviđa biva eliminirano (barem za njihovu platformu).

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako Apple tretira developere

A joj sto ti imas fobije od te fartmašine SmijehSmijeh

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice