Enkom A1521-I, root access i panel edit

poruka: 30
|
čitano: 37.137
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

http://gyazo.com/dd2b895bf8f77208caa466905e59b4b0.png

 

Dakle, Iskon ima taj famozni account iskon_device_administrator. Njega se vrlo lako moze zaobici, tj. zamijeniti.

SSH (ili Telnet, ovisi sto radi) na default gateway, "userchange set admin Administrator"

Nadalje ako se zelite igrat, mozete editat web GUI (panel), kao sto sam ja stavio gore lijevo na slici svoje ime, tek tolko da se educiram.

 

Edit: Ukoliko nije ocito, admin privilegije (dakle ne default Administrator account) unlockaju dodatne funkcije routera, npr. wireless bridging.

 

 

 

Ne snosim odgovornost za posljedice radnji koje ste Vi počinili služeći se informacijama iz ovoga članka. Sav sadržaj napisan je u edukativne svrhe.

One child dies every five seconds. Dirty water KILLS 6000 children per day. 45.000 people die in the US annually because they don't have health care. US spends $18 BILLION a WEEK on Iraq.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 17:53 (Trubilo4).
Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Molim te ako ti nije teško da objasniš kako si to napravio jer sam ja lajk, neznam šta znaći SSH na default gateway.

Ili možda ako slučajno imaš pass za iskon_device_administrator da ga kažeš ili pošalješ na PM.

Baš mi treba ta opcija wireless bridging pa da mogu povećat domet wifi-a s drugim ruterom.

Stavio sam na Enkom ogromnu antenu od 30 cm ali nije uspjelo povećat signal nešto puno.

Dok sam bio na T-comu je to moglo sa Simensovim SX763 jer je imao WDS funkciju pa je jedan glavni SX763 bio u prizemlju a drugi na 1.katu i svugdje je bilo signala.

Treba mi to jer nemam signala na vrhu kuće (2. kat), a Enkom je u prizmlju i nažalost nemogu ga premjestiti na 1. kat jer mi je sve u prizemlju (iskon tv, 2 desktop PC-a, printer, telefoni). Bilo bi gotovo nemoguće kablove vući sa 1. kata u prizemlje. 

 

Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Za Windowse:

 

1. Download Putty (http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.exe)

2. Upiši pod IP kad ukljucis Putty default gateway, tj. ako ga nisi mijenjao 192.168.5.1

3. Klikni "Open" u Putty-u

4. Pod username upiši "Administrator", pod password isto "Administrator" osim ako si ga mijenjao u postavkama od routera.

5. Upiši "userchange set admin Administrator"

6. Izadji iz Putty-a.

 

 

Za Linux:

 

1. Otvori terminal

2. Upiši "ssh Administrator@192.168.5.1", ili drugi default gateway ako si ga mijenjao

3. Upiši komandu "userchange set admin Administrator"

4. Izađi iz terminala.

 

 

----------------------------------

 

 

Odi na default gateway u browseru (192.168.5.1, osim ako si ga mijenjao)

Ulogiraj se sa:
Username: "Administrator"

Password: "Administrator" ili drugi ako si ga mijenjao

 

---

 

Gotovo, imaš administrator account.

 

One child dies every five seconds. Dirty water KILLS 6000 children per day. 45.000 people die in the US annually because they don't have health care. US spends $18 BILLION a WEEK on Iraq.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Hvala ti na trudu ali nešto ne štima, neće da upiše password. Znači mogu upisat username ''Administrator'' i onda pita password i nemogu ga upisati, tj. ja ga utipkavam ali slova se ne pojavljuju na ekranu i stisnem Enter pa kaže access denied. Password i user name su 100% ''Administrator'', ništa nisam to mjenjao.

Pogledaj sliku.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2014 20:35 (mamkem6).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Enkom A1521-I, root access i panel edit

Password se iz sigurnosnih razloga ne pokazuje - upisuješ slova, samo ne dobivaš vizualnu potvrdu da si ih upisao.

Isto tako, pazi na kapitalizaciju riječi (case sensitive).

One child dies every five seconds. Dirty water KILLS 6000 children per day. 45.000 people die in the US annually because they don't have health care. US spends $18 BILLION a WEEK on Iraq.
11 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Sad kaže ovako:

 

login as: Administrator

Administrator@192.168.5.1's password:

> userchange set admin Administrator

======user passwd is not NULLnew user name set.

>

 

Šta sada?

 

Edit: Kako si bio rekao gore, zatvorio sam Putty tako da sam stisnuo x. Onda sam probao da se ulogiram preko browsera sa user name i pass Administrator i sve je normalno otvorilo ali nije mi promjenilo u novi account. Nemam ništa više opcija {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2014 16:35 (mamkem6).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Enkom A1521-I, root access i panel edit

Pardon, protokol je telnet, ne SSH. (ali nema veze, Putty automatski detektira)

 

Upisi jos:

"chgusrpri admin"

"passwd admin Administrator"

 

Trebalo bi radit.

One child dies every five seconds. Dirty water KILLS 6000 children per day. 45.000 people die in the US annually because they don't have health care. US spends $18 BILLION a WEEK on Iraq.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Enkom A1521-I, root access i panel edit
Trubilo4 kaže...

Pardon, protokol je telnet, ne SSH. (ali nema veze, Putty automatski detektira)

 

Upisi jos:

"chgusrpri admin"

"passwd admin Administrator"

 

Trebalo bi radit.

Izvini što te gnjavim, šta ću kada neznam {#}

znači prvo upišem ovako

login as: Administrator

Administrator@192.168.5.1's password: Administrator

> userchange set admin Administrator

======user passwd is not NULLnew user name set.

>

Pa onda na sljedećoj strelici chgusrpri admin pa stisnem enter

Onda će opet strelica doći i upišem passwd admin Administrator

Onda zatvorim  tako da kliknem na x

12 godina
neaktivan
offline
Re: Enkom A1521-I, root access i panel edit

Da.

(A ja se izvinjavam ako sam postupak krivo napisao, par sati sam istraživao po routeru, pa mi se ponešto pobrkalo)

One child dies every five seconds. Dirty water KILLS 6000 children per day. 45.000 people die in the US annually because they don't have health care. US spends $18 BILLION a WEEK on Iraq.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2014 17:25 (Trubilo4).
11 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Nema beda, idem probat pa javim kako prošlo

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Uspjelo je {#}

 

Išlo je ovako:

Protokol SSH (telnet nije htjeo, govorio mi je login incorrect, try again... tako nešto)

 

login as: Administrator

Administrator@192.168.5.1's password: Administrator

> userchange set admin Administrator

======user passwd is not NULLnew user name set.

> chgusrpri admin

> passwd admin Administrator

======user passwd is not NULLnew passwd set

 

Kliknut mišem na x za izači.

 

Nego reci ti meni ako resetiram ruter ili vratim na tvorničke postavke, hoće li se vratit na original stanje, onako kako je bilo? Uslučaju ako bude dolazio tehničar radi kvara da ne bude kakvih problema.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Enkom A1521-I, root access i panel edit

Nemam pojma vezano za factory reset, a nemam vremena da isprobam.

One child dies every five seconds. Dirty water KILLS 6000 children per day. 45.000 people die in the US annually because they don't have health care. US spends $18 BILLION a WEEK on Iraq.
11 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Nema veze. Puno ti hvala.

Još samo da iskemijam da Siemens Gigaset SX763 od T-Coma nakako spojim da bude wireless repeater ili kako se to već zove i to je to.

No to ću sam probat riješit.

Još jednom hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Jel možeš meni pomoći ni meni ne želi prihvatiti lozinku...Lozinka je Administrator pazim na slova ali ne želi je prihvatiti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Resetiraj ruter  a tvorničke postavke jer se tako vrati sve u original stanje i onda probaj opet polako i pažljivo. Ne odustaj {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Primjetio sam da noviji firmware na A1521-I ima deprecated funkciju logiranja sa istim credentialsima na telnet/SSH server.

 

One child dies every five seconds. Dirty water KILLS 6000 children per day. 45.000 people die in the US annually because they don't have health care. US spends $18 BILLION a WEEK on Iraq.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Zdravstvujte, ima li na kraju Enkom A1521-I QoS ili ne?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 20:51 (mleka).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Nedavno sam presao na Iskon i dobio sam ovaj router, nisam dobio username/pass (na router modu sam) i ostao mi je stari router tg782 (t-com firmware). Napominjem da nisam nista prckao s routerima (sve je na defaultu)

 

Eh sada problemi.....ne radi mi reconnect odnosno "connect" gumb u router postavkama ("disconnect" radi). Problem je sto koristim JDownloader i sl. programe koji skidaju file-ove sa raznih servera koji imaju limite po IP-u pa bi me zanimalo na koji nacin mogu natjerati doticni router (Enkom) na "rekonekciju" kada dodem do limita (dakle, ocito je da trebam mijenjati IP adresu svako malo). Je li ta "connect" opcija inace neispravna (neovisno o firmware-u) ili postoji neki nacin da proradi? Mogu ja rucno ugasiti router i ponovno ga upaliti ali izgubim dosta vremena, a osim toga, to mi nikako nije prakticno.

 

BTW moze li se na ovaj nacin prebacivati s router moda u bridge  (i obrnuto) i moze li se spojiti/umreziti ovaj tg782 s Enkomom (da je npr. tg782 na sluzbenom firmware-u)?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.8.2014 5:53 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Pokušaj sa telnet/ssh nije radio, imam drukciju verziju firmwarea pa pretpostavljam da je to bio problem.

Admin stranicama se može pristupiti tako da direktno pišemo link, npr http://192.168.5.1/backupsettings.html, a user/pass ostavljamo prazno

No, izvukao sam konfiguracijski file, možda netko ima ideju kako decryptati admin password ?

 

 

http://pastebin.com/YP4Wqt9B

 

EDIT : http://192.168.5.1/restoresettings.html, uzmite password od Administratora, paste na admin mjesto, odite na link i pokuašavajte uploadati dok ne prođe, router će se rebootati i to je to :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.9.2014 3:17 (valaya).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

has idenitifier kaze da se radi o jednom od mogucih 4 tipa hasha: SHA-512, SHA-512 <HMAC>, Whirlpool, Whirlpool <HMAC>. to mi niti malo ne zvuči obećavajuće.

edit:radi se o SHA-512 jer iza posljednjeg hasha se skriva lozinka Administrator. Jedini poznati način da se dođe do izvorne lozinke preostala dva hasha je naravno bruteforce

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.9.2014 13:38 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

http://prntscr.com/4k0y91

Interesantno, trebao sam isključiti ACS, očito.

Možda je povukao novi firmware ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

počeli su stavljat novi firmware svima na enkom routere :)

Live to win!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Ajde neka netko javi radi li "Connect/Disconnect" u postavkama routera (ne mogu osobno probati jer mi je usluga prebacena na bridge odnosno Enkom, a PC itd spajam na TG782i).

 

BTW postoje li jos kakvi bugovi na dosadasnjem odnosno uskoro starom firmware-om?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 17:42 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Enkom A1521-I, root access i panel edit
Trubilo4 kaže...

Pardon, protokol je telnet, ne SSH. (ali nema veze, Putty automatski detektira)

 

Upisi jos:

"chgusrpri admin"

"passwd admin Administrator"

 

Trebalo bi radit.

 

 

pisao upravo i ja bez toga jer si zabaravio i sad me to kostalo da se nemoze uc u router preko ssh jer naime sifra nije bila postavljena, i nece se resetirat ako idem tvornicki reset. ideje?

 

btw htio go postaviti kao repeater

13 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Ima kakva novost u vezi dobivanja root accessa? Sve stare metode ne rade.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Enkom A1521-I, root access i panel edit

Ni meni ne radi nijedna od ovih metoda...

 

Ima li netko tko zna kako ući u admin način!?

 

Hvala

12 godina
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

vjerojatno su nadogradili firmware i time zakrpali propust. takvim stavom su me odvratili od uzimanja njihovih usluga iako mi je njihov vdsl dostupan.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Enkom A1521-I, root access i panel edit

Ukoliko si napredniji korisnik ili zelis napraviti bilo kakve postavke interneta onda je bolje zaobici Iskon.

 

Ja muku mucim sa iskonom svaki router je smece...Novi ZTE cak nema support za port forwarding...

 

Pitam se zasto ogranicavaju postavke...

 

Btw pisalo na njihovim stranicama da mi je dostupan vdsl dam zahtjev te dobijem odgovor da ipak nije dostupan...

 

10 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Meni je proradilo tako da sam 2 linije ponovio po 2 puta (ponovljeno):

 

putty xxxx.xxxx.xxxx.xxxx
username: Administrator
password: Administrator

userchange set admin Administrator
======user passwd is not NULLnew user name set.
userchange set admin Administrator (ponovljeno)
new user name set.
chgusrpri admin
passwd admin Administrator
======user passwd is not NULLnew password set.
passwd admin Administrator (ponovljeno)
new password set.

exit

 

Nakon ovoga vratite se u gui (iexplore xxxx.xxxx.xxxx.xxxx, Administrator/Administrator) i uredjujte sto vam je volja.

Meni osobno je najzanimljivija opcija save/restore konfiguracije, koja je iz meni nepoznatih razloga iskljucena kod obicnog usera.

ali_dzi@yahoo.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 17:06 (ali_dzi).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Enkom A1521-I, root access i panel edit

Obrisati post

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2015 15:41 (Karlovsky120).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice