Računalo kao download server!

poruka: 9
|
čitano: 5.570
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Računalo kao download server!
pitanje

Imam sljedeću situaciju: Često skidam veće datoteke i to traje i po nekoliko sati, ponekad i cijeli dan. Za to vrijeme računalo mora biti upaljeno i osim što troši električnu energiju stvara i buku u sobi.

Moje je pitanje kakvo računalo mi treba kao server za download? Trebao bi nešto bez grafičke kartice jer bi se na njega spajao preko mreže, download bi spremao na mrežni disk i uz to da ima malu potrošnju, a smješteno bi bilo u prostoriji s adsl modemom i mrežnim routerom ... Što trebam i kako sve to staviti u pogon? Unaprijed hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2009 21:16 (luigi92).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Računalo kao download server!

Pa mozes koristiti bilo sto od laptopa do starog pentiuma 200 sto se toga tice uopce nije vazno samo da ima mreznu karticu.

Od graficke ipak nebi odustao, mislim treba svasta instalirati i odrzavati, namjestati. Kako to mislis raditi dok ne instaliras drajvere

za mreznu karticu ? Pa ne mora biti unutra HD 4890, neka stara kartica ( Riva TNT, Riva 128, S3 neka, ....) moze i integrirana ili cak 2d kartica sto se

toga tice ce biti sasvim dovoljna. Poslije se jednostavno spajas preko RDP-a (Remote Desktop Connection) ako treba nesto napraviti.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2009 21:30 (drnde).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Računalo kao download server!

Za takve potrebe, ja sam preko oglasnika nabavio jedno uredsko računalo - Compaq D51S.

 

Procesor je Celeron, 1.7 GHz, 512 MB ram-a, integrirana grafička i mrežna kartica.

 

U radu je bešumno, a napajanje od 200W troši malo. Kućište ne zauzima puno mjesta.

 

OS je Windows Server 2003.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2009 21:28 (macak).
 
5 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Računalo kao download server!

-ovisno o željama, (Mačak ti je dao dobar primjer) uredski PC, obavezno brand (IBM/HP/Dell) jer su tihi i pouzdani, može i besplatno ili za 'šaku kuna', a radit će još dugo. Jedino problem s novim SATA HDD-ako nema priključak.

Ako se Želi malo elegantnije rješenje, baci pogled na NASove i sl. ovisno o modelu, može podržavati FTP, torrent, PVR-TV, jubitu (Kiro više nije in...) ali onda je cijena 1-2k kn, računajući i HDD-1TB možda isplativo.

Neko među-rješenje (oko 1.000kn) je sklapanje Atom-a, ali onda je samo mala razlika do normalnog PCja. ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Računalo kao download server!

ej kupi najjeftiji netbook plus 1tb externi hard i voila.. atom trosi uvjerljivo najmanje struje..

inache ta tema slica ti bila...

zakleti amdowac! zeli propast svim megalomanskim kompanijama!
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Računalo kao download server!

Ma bilo koja stara kanta sa mreznom karticom, sto starije to bolje (neki mogu zivit i bez ventilatora na CPU ako nisu opterecieni :) testirano na P200MMX :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Računalo kao download server!

Da vam malo proširim obzore sa slijedećim:

Linksys WRT54GL oko 500kn

 

http://aruljohn.com/info/linksys/

 

i citat:

"rokneš neku linux distribuciju za njega, spojiš na usb hdd, kresneš torrente i skidaš bez pca... ma i još brdo opcija ima..."

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Računalo kao download server!

isss zakon to je to..

zakleti amdowac! zeli propast svim megalomanskim kompanijama!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Računalo kao download server!

kakvo je zagrijavanje na atom-u jel može raditi 0-24

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice