Opcije spajanja sa internet modemom

poruka: 12
|
čitano: 1.657
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Opcije spajanja sa internet modemom

E ovako cijeli život sam koristio LAN kabel za spajanje na internet, danas to više nije moguće preselio sam se u novi stan i router je u boravku ja gejmam u drugoj sobi i kabel bi išao kroz cijeli stan, žena bi me zadavila i to nije nikako opcija ni riješenje, kupio sam TP LINK bežični adapter i sve je to uredu dok ne kreneš igrati online, ping skače, character mi se teleporta i jednostavno WIFI mi nikako ne paše za brze multiplayer igre koje igram. Što da radim, kupiti bolju WIFI antenu? Powerline? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 14:21 (BeLLicus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Opcije spajanja sa internet modemom
Kabel
9 godina
offline
Re: Opcije spajanja sa internet modemom

Dobro jel ti znaš čitati? JBT KABEL NIJE OPCIJA!

15 godina
offline
Re: Opcije spajanja sa internet modemom

žica ili bežično.. žica ima prednost npr ping-latencija (+uređaj manje), nema radio smetnji.. no bežično je zgodno jer npr nema žice i problema s ukućanima ali zato imaš nove probleme kao lag.

-bežino nema pravila, tj ovisi koliko drugih uređaja, smetnje.. sve i može se situacija mijenjati no zato imamo mobitele, tablete.. i možeš surfati jer nije problem lag-ping tj keširanje, dok u gamingu trebaš ping, tj keširanje nema veze (kao za gledanje filma) jer naprosto se sadržaj mijenja tj sinkornizira sa serverom i time ne da samo imaš kašnjenje do wlana nego istim putem nazad jer to je mreža, oba kraja, tj koliko ti kasnije dobiješ status-stanje igrača na serveru toliko kasnije i tvoj pc da taj status serveru (pa tad svima u igri štuca-lega..) jer tek tad svi imaju status sinkroniziran u igri.

-zato je žica daleko bolja, tj može biti 10-100-1000 mbps pa će opte biti bolje-brže (ping-lag) nego wlan na npr ac-150-više mbps ili lte.. tj ping i transfer-bandhwitht su dvije odvojene stvari, kao cesta-autucesta, više traka je veća propustnost ali vozilo je i dalje isto, nija auto postao brži, samo manje gužve.. i motor prođe brže od šlepera ali prenese manje tereta. Slikovito.. :)

 

možeš tražiti bolju opremu, bolje antene, manje smetnji, drugi kanal.. možda pomogne ali svaki slučaj je za sebe, tj teorija i praksa koju dobiješ, max-optimum je samo teorija a praksa je ono što ostvariš i to možeš znati tek kad probaš, npr imaš li susjede koji jednako imaju wlan, pa se signali-kanali miješaju, imaš li bojler koji radi smetnje itd i tad se s idenitčnom opremom dobiju drugačiji rezultati + usb-stikić je u pravilu najlošije rješenje, najmanja-najslabija antena i pozicija, time i najgora situacija za prijem signala-smetnji pa se stvar promjeni kad ubodeš u usb port naprijed-iza kućišta ili na neki produžni kabel ili imaš odvojivu antenu itd.

 

-žica se postavi, kao što se postavi strujna, antenska.. pa kad se rade radovi to je zgodno (potrebno) planirati, ali naravno to se radi posljednjih 10-20 god.. (dok se prije postavljalo npr za telefon ili antenu-tv..).

-kad radiš naknadno, može kanalice, može powerline, može i wlan ili mesh.. no žica je žica, nema problema koje wlan može imati, ostalo je teoretski isto kad jednom signal stigne do adaptera pa i tu ima razlike jeftikaner + sam usb koji se npr pregrijava ili nema dovoljno struje ograničen na 5v.. itd itd.. usb je praktičan, ali ne najbolji za sve, kao i wlan pa biraš-kompromis, usb-wlan ili nešto drugo. Tad se može desiti da inače isti chip u nekoj pci-wlna adapter kartici radi bolje nego na usb stikiću + ima bolju antenu, mada je teoretski isti, isti driver itd.. no mreža je bolja i kako god okreneš cilj osim za obično surfanje gdje brzina nije kritična ili kad dođe do npr pormjene kanala par sekundi prekida itd itd.

 

-powerline je kompromis, tj cijena i recimo zadovoljavajuće performanse koje nemaju antenskih problema-smetnji i samo zato jer se ljudima ne da povući lan kabel iz bilo kojeg razloga.. ali tad trebaš imati struju na odgovarajućem mjestu i ovisiš o razvodnoj kutiji-fazama.. pa opet, kad spojiš vidiš jel radi tj to je tad kao dodatni router-switch u mreži, možda dodatni lag 10ms.. pa je bolje od wlana no lošije od lana zbog samih dodatnih adaptera i cca cijene 200-300kn (za par, jer trebaš barem dva adaptera, jedan za ulaz drugi za izlaz, tj strujne žice se koriste kao zamjena za mrežne tj na kraju opet trebaš sprojiti na modem-lan.. tj ako koristiš wlan tad nisi ništa bitnog promijenio samo izmjestio mjesto priključka ali možda već time i bolji signal-smetnje + možda kvalitetnije od stikića-usb.. pa možda dovoljno dobro kao kompromis.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Opcije spajanja sa internet modemom
Kabel ti je jedina opcija da eliminiraš sve smetnje. Ihush ti je dobro objasnio.
Možeš pokušavati sa ne znam čime i sve ti možda može pomoći i opet se može pojaviti problem.

Vjeruj mi, kabel ti je najbrže i najjeftinije rješenje. Staviš ga u kanalicu da ga zamaskiraš i da je zaštićen.
9 godina
offline
Re: Opcije spajanja sa internet modemom

Ne mogu. Predaleko je od routera sobu dijeli hodnik i 100 cuda...

15 godina
offline
Re: Opcije spajanja sa internet modemom

gle, sve se može.. no ok, imaš svoje razloge i tad probaš powerline, radit će, bolje.. tj isto ako ćeš ga koristiti kao wlan (jer podržavaju lan-wlan tj ovisi o modelu..). Čak i kad radi kao wlan, može biti bolje ovisno o smetnjama koje sad imaš + mane samog stikića i to je možda dovoljno za ono što želiš, ali problem je što to ne možeš znati prije nego tek kad probaš, dok sa žicom radi.

-žica, pa power-lan pa power-wlan pa wlan.. to je recimo redosljed s prosječnim brzinama-ping-lag.

 

-žica može kroz zid, kroz pod, plafon i jedino je pitanje neke bušilice + nered dok napraviš. Postoje npr lajsne za parket koje imaju kanalicu pa ne mora neka dodatna za kabel ...

 

-a možda je samo problem taj stikić, možda neki drugi radi bolje, jer to je sve masovna roba koja se može pregrijavati, kontakti, kvarovi, možda loš napon na usb-u, možda koristiš previše punjača-mobača jer pc nije trafostanica itd. pa to možda uzrokuje probleme, jer ljudi gejmaju i na wlanu, možda je loš server-udaljenost, možda tvoj operater-radovi (ili prekid prije tjedan.. svima) itd itd. pa do tog da imaš npr malware. Tj možda problem nije stikić ili wlan, može biti bilo što, jedino što s lanom imaš par briga manje nego s wlanom tj mogućih uzroka problema za koji samo zato jer tako pišeš za sad krivimo stikić-adapter.. pa vidi to sve i napraviš što misliš da je tebi ok.

 

npr eliminiranje malware-driver-soft uzroka, bootaš live i pingaš-vidiš.. npr bug. vidiš razliku i zaključiš što može biti ili što nije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Opcije spajanja sa internet modemom

Ma morao bi bušiti zid debljine 27cm niti imam opremu za to niti zelim to raditi, jako nezgodna pozicija routera koji stoji kod Tva u dnevnom boravku ja gejmam u sobi. Sobu gdje igram i Boravak dijeli i hodnik kroz koji se prolazi morao bi skroz okolo vuci lan i onda probusiti rupu od gotovo 30CM da udje u kabal u sobu kroz zid, jednostavno situacija je dosta komplicirana i previše prepreka ima. Stan je novi prije 4 godine izgrađen nova gradnja i powerline bi mogao dobro raditi jer eto instalacije su nove sve je prakticni novo. Sad koristim ovaj stikic TP linkov nije on loš ali želim savršenu konekciju a ne da mi ponekad ping skoči na 80 protivnici krenu plesati i teleportati se po mapi. Ma stick je problem to je sigurno nekad se toliko pregrije da krene štucat i browser pa ga moraš ištekat i vratit nazad. Probat cu sa powerlineom.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Opcije spajanja sa internet modemom

Kakve su ti rubne letve na podu? U većini novogradnji bi mogao sakriti kabel ispod rubne letve, te ispod štoka od vrata, što može eliminirati potrebu za bušenjem.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
offline
Re: Opcije spajanja sa internet modemom

Da vidiš u pravu si, to bi se dalo napraviti. 

15 godina
offline
Re: Opcije spajanja sa internet modemom
ihush kaže...

..

 

-žica može kroz zid, kroz pod, plafon i jedino je pitanje neke bušilice + nered dok napraviš. Postoje npr lajsne za parket koje imaju kanalicu pa ne mora neka dodatna za kabel ...

..

 -..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
online
Opcije spajanja sa internet modemom

Ako je novogradnja, vrlo vjerojatno su kablovi u cijevima tj bulžiru. Netko vješt sa sajlom bi možda mogao tuda progurati...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice