Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak?

poruka: 16
|
čitano: 10.481
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak?
Pozdrav svima,

Zanima me koji bi mi rabljeni moped za početnika preporučili do 1700kn,a da je marke Tomos?
Razmišljam između Tomos Automatika i Tomos APN 6,pa mi vi recite koji bi bio bolji za početak za vožnju po gradu?
Također me zanima na što sve trebam paziti kada kupujem rabljeni moped,da ne kupim neki šrot koji će crknuti nakon nekoliko vožnji?
Mislio sam nešto poput ovoga:
http://www.njuskalo.hr/mopedi/tomos-automatik-49-cm3-oglas-21676922
PS
znam da su Tomosi stari,ali na koju godinu trebam obratiti pažnju,s obzirom da se kreću od 1970-1991?

Svaki komentar i pomoć je dobrodošla.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak?

Za po gradu Tomos Automatic. Zašto? Ide do svojih 50, lijepo starta i lagan je za vožnju. Jednostavniji za održavanje od APN6. 

 

Što gledati prilikom kupnje? Obavezno da je rama motora u dobrom stanju, da su prednje vilice dobre, znaju biti cesto savinute ili pokidane od padova i udaranja. Mašina? Da kućište nije probijano i krpano  sve ostalo je potrošno i lako zamjenjivo bez velikog troška. 

 

Pitaj ako te još što zanima. 

SkorvY
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 23:53 (skorvy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak?

Ovaj sa oglasa nema papire. Tako da je registracija goto nemoguća

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak
skorvy kaže...

Za po gradu Tomos Automatic. Zašto? Ide do svojih 50, lijepo starta i lagan je za vožnju. Jednostavniji za održavanje od APN6. 

 

Što gledati prilikom kupnje? Obavezno da je rama motora u dobrom stanju, da su prednje vilice dobre, znaju biti cesto savinute ili pokidane od padova i udaranja. Mašina? Da kućište nije probijano i krpano  sve ostalo je potrošno i lako zamjenjivo bez velikog troška. 

 

Pitaj ako te još što zanima. 

 Puno hvala kolega,na brzom i informativnom odgovoru.

Ako nije problem da još pitam,od koje godine trebam gledati modele,jer je ovaj u linku od mog prvog posta proizveden 1991.?

Ima ih puno iz 80-ih pa čak i 70-ih,pa me to plaši,jer ja gledam da su barem od 87. pa na dalje.

Još jednom hvala :)

 

EDIT:plavi08,to sam okvirno uzeo kao primjer,jer namjeravam kupiti s papirimaa ,ako nađem neki super povoljni a u odličnom stanju,onda ću vidjeti što se može učiniti po pitanju toga,a ako ga se ne može registrirati onda gledam sljedeći oglas.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 0:35 (Jurassic Park).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak

Ako se ne razumiješ u njih, i nemaš nikoga tko bi mogao baratati s njima, osim mehaničara, idi na novije.

Nisu loši ti i iz 80-ih, sve je to tu, male razlike u dizajnu, mašinama. 

Ono bitno su papiri od mopeda, da su uredni

SkorvY
11 godina
offline
Re: Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak
skorvy kaže...

Ako se ne razumiješ u njih, i nemaš nikoga tko bi mogao baratati s njima, osim mehaničara, idi na novije.

Nisu loši ti i iz 80-ih, sve je to tu, male razlike u dizajnu, mašinama. 

Ono bitno su papiri od mopeda, da su uredni

 Ok,puno hvala.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak

Np. 

I računaj, ako je stariji moped, i nije se nekoliko godina(cca10), napravio servis, a prijeđeno je odr kilometara, dobro ti je onda to odmah u startu odraditi kad ga kupiš(karike, klip, svjećica, dizna, pregledati karburator, magnet za paljenje, filter za zrak itd). Mslm da je prosječan servis 50€, i onda si miran i siguran godinama. 

SkorvY
8 godina
odjavljen
offline
Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak?

Takvih se mopeda odriču čak i poštari.

 

#samokažem

vocap, bičz?
Moj PC  
1 4 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak

Bt 50 je  zakon.

Ili CTX (ali je on 80 kubika).

Automatica izbjegavaj (prevelik si i pretežak za  njega).

Kruha i igala...
11 godina
protjeran
offline
Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak?

bolje si zemi skuter, imam ti ja apn6 u savrsenom stanju, regam ga svake god a ne vozim ga uopce jer mi je skuter bolji i brzi. ak te zanima javi se.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak
fer-de-lance kaže...

Bt 50 je  zakon.

Ili CTX (ali je on 80 kubika).

Automatica izbjegavaj (prevelik si i pretežak za  njega).

 Za ta dva treba imati A1 kategoriju. Iako koliko sam skužio dotični nema uopće vozačku :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak
Jakovp kaže...
fer-de-lance kaže...

Bt 50 je  zakon.

Ili CTX (ali je on 80 kubika).

Automatica izbjegavaj (prevelik si i pretežak za  njega).

 Za ta dva treba imati A1 kategoriju. Iako koliko sam skužio dotični nema uopće vozačku :)

 Još ne,ali ću uskoro imati.

BTW moped neću uzeti bar još par mjeseci,ovo što sam pitao je samo priprema jer se baš i ne kužim u mopede.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 17:10 (Jurassic Park).
14 godina
odjavljen
offline
Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak?

Ok, onda samo budi svjestan da neki modeli tomosa iako su do 50ccm, trebaju A1 kategoriju jer mogu ići brže od 50 kmh. Npr moj BT50 je registriran kao moped iako je prije bio motocikl, jer sam ga atestirao kao vozilo koje ide max 50 kmh.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak
Jakovp kaže...

Ok, onda samo budi svjestan da neki modeli tomosa iako su do 50ccm, trebaju A1 kategoriju jer mogu ići brže od 50 kmh. Npr moj BT50 je registriran kao moped iako je prije bio motocikl, jer sam ga atestirao kao vozilo koje ide max 50 kmh.

 E to pak nisam znao.Hvala na savjetu :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak
Arendelle kaže...

Takvih se mopeda odriču čak i poštari.

 

#samokažem

 

Nemoj tako. Tomos budi nostalgiju. 

6 godina
neaktivan
offline
Koji Tomos bi preporučili do 1700kn za početak?

Molim Vas savjet,

koji motor-skuter ili moped kupiti do 50 cm3. a da nije Kinez i da budemo zadovoljni ?Do 10000,00kn ?

Suprug želi Tomos ali nigdje ga nemožemo naći ,sve su samo reklame . Unapred hvala.

Elizabetta
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice