Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.838
|
čitano: 4.466.509
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji monitor kupiti
U procesu sam kupovine 27" monitora, 2560x1440 rezolucije i bar 144 Hz refresh rate.
Može li mi netko objasniti koja je razlika između ova 2 monitora:
i
Koliko se ja kužim, skoro su identični, da li Gigabyte baš opravdava toliko višu cijenu i ima li neki drugi best buy za cca. 2000 kn.
Koristio bi se uglavnom za filmove, surfanje i lagani game-ing.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Asterix040 kaže...
U procesu sam kupovine 27" monitora, 2560x1440 rezolucije i bar 144 Hz refresh rate.
Može li mi netko objasniti koja je razlika između ova 2 monitora:
i
Koliko se ja kužim, skoro su identični, da li Gigabyte baš opravdava toliko višu cijenu i ima li neki drugi best buy za cca. 2000 kn.
Koristio bi se uglavnom za filmove, surfanje i lagani game-ing.

 totalno identicni, uzmi koji hoces Naravno da je Giga bolji sad dali opravdava toliko vecu cijenu nebi rekao no bože moj, biras oces losiji ili bolji

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2022 23:34 (Boris grozni).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav ljudi. Pošto mi je gaming komp crknuo nedavno mislio sam si prvi put uzet konzolu pa sam odlucio uzeti ps5.
Htio bih pitati imate li ideje koji monitor uzeti za cca 1500kn (+-500kn)? Bitno mi je da nije prevelik i da za ove novce izvucem max potencijal iz konzole. Hvala.
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kad si vec uzeo PS5 zar ti nije bolje uzet neki jeftiniji 4K TV imas ih između 1.500 do 2.000kn nego neki 1080p/1440p monitor za iste pare?

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

4K TV za 20000kn??? Di to molim te?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Asterix040 kaže...
U procesu sam kupovine 27" monitora, 2560x1440 rezolucije i bar 144 Hz refresh rate.
Može li mi netko objasniti koja je razlika između ova 2 monitora:
i
Koliko se ja kužim, skoro su identični, da li Gigabyte baš opravdava toliko višu cijenu i ima li neki drugi best buy za cca. 2000 kn.
Koristio bi se uglavnom za filmove, surfanje i lagani game-ing.

 Imam isti Gigabyte samo od 24 incha sve pohvale za monitor.

 

Philips je VA panel a Gigabyte IPS.

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boris grozni kaže...
Hajder kaže...
Hajder kaže...

U šopingu sam za novi monitor naša sam ovaj za cca 1800 kuna

Monitor HUAWEI MateView GT, 27", VA, QHD 2560x1440px, 165Hz, HDR, HDMI, DP, zakrivljeni

E sad, ja ne igram brze kompetitivne igre već sp (ac valhala, Rdr2,Witcher 3 itd.) jeli ovaj monitor dobar za mene?

 

Bump!

 

Popodne idem kupiti monitor, nisam nikad prije imao zakrivljeni 2k monitor sa puno herca i sa VA panelom.

Nemam pojma u šta se upuštam jel može mala pomoć?

 Kao prvo koje uopce racunalo imas, cpu i graficku? Za 2.5k rezoluciju treba nesto jaca graficka i procesor za ovakav monitor! S obzirom da uglavnom igras SP igre cemu onda 165hz? Bolje uzmi neki veci, bolji i kvalitetniji 60/75hz.

 

Ne slažem se, nikada ne bih preporučio monitor ispod 120HZ. Pa samo zbog većeg smoothnesa prilikom browsanja i mrdanja miša po windowsima se isplati, a kamol šta drugo..

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Asterix040 kaže...
U procesu sam kupovine 27" monitora, 2560x1440 rezolucije i bar 144 Hz refresh rate.
Može li mi netko objasniti koja je razlika između ova 2 monitora:
i
Koliko se ja kužim, skoro su identični, da li Gigabyte baš opravdava toliko višu cijenu i ima li neki drugi best buy za cca. 2000 kn.
Koristio bi se uglavnom za filmove, surfanje i lagani game-ing.

 

Za Gigabyte M27Q mogu potvrditi near perfect pixel response time, što znači garantirano bez ghostinga/antighostinga. Input lag takođe odličan, ali mana te serije je bleed na donjoj strani monitora, koji meni lično ne smeta jer ga samo primjetim kada je cijeli ekran crn (znači skoro nikad). Sve ostalo je odlično, osim kontrasta koji standardno loš kod svih IPS monitora..

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
AFARON kaže...
Asterix040 kaže...
U procesu sam kupovine 27" monitora, 2560x1440 rezolucije i bar 144 Hz refresh rate.
Može li mi netko objasniti koja je razlika između ova 2 monitora:
i
Koliko se ja kužim, skoro su identični, da li Gigabyte baš opravdava toliko višu cijenu i ima li neki drugi best buy za cca. 2000 kn.
Koristio bi se uglavnom za filmove, surfanje i lagani game-ing.

 

Za Gigabyte M27Q mogu potvrditi near perfect pixel response time, što znači garantirano bez ghostinga/antighostinga. Input lag takođe odličan, ali mana te serije je bleed na donjoj strani monitora, koji meni lično ne smeta jer ga samo primjetim kada je cijeli ekran crn (znači skoro nikad). Sve ostalo je odlično, osim kontrasta koji standardno loš kod svih IPS monitora..

 Koji overdrive mod si ostavio?

 

Ja sam u nestasici ostalih mislio taj pod mus mozda, ali mislim da cu ipak pricekati LG 27GP850 (single overdrive experience, sRGB, bolji motion performance na svim Hz...)...

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Božoo kaže...

4K TV za 20000kn??? Di to molim te?

 

Za 2.000kn Gdje hoćeš .

A za 20.000kn koliko si naveo tek imaš odličan izbor 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 8:46 (ibme74).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Isplati ga se pričekati.

Ja sam prije cca 2 tjedna kupio u HG Spotu, ispunio sam na njihovoj stranici da me obavijeste dok monitor bude raspoloživ i stigao mi je mail par dana nakon toga.

 

Uglavnom, svaka preporuka za LG 27GP850, monitor je predobar.

Kao što si naveo sRGB, s bojama se može dobro poigrati i podesiti ih, usuđujem se reći da je za kućnu upotrebu savršen. Visok refresh rate, softver odličan.

Glavna mana mu je stalak koji je stvarno bezveze, meni zauzima puno mjesta na stolu, nekima to možda nije problem, stvar sam riješio sa novim stalkom:

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/vonhaus-stolni-nosac-za-monitor-33-68-6-cm-13-27-

 

Puno bolje iskustvo u odnosu na Dell S2721DGFA s kojim nisam bio zadovoljan (boje prezasićene i što god napravio stalno bježi u plavo-zeleni spektar), ostalo sve super, ali mene je to previše smetalo.

 

EDIT: išlo je Mad Antu :-)

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 8:43 (1samek).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
1samek kaže...

Isplati ga se pričekati.

Ja sam prije cca 2 tjedna kupio u HG Spotu, ispunio sam na njihovoj stranici da me obavijeste dok monitor bude raspoloživ i stigao mi je mail par dana nakon toga.

 

Uglavnom, svaka preporuka za LG 27GP850, monitor je predobar.

Kao što si naveo sRGB, s bojama se može dobro poigrati i podesiti ih, usuđujem se reći da je za kućnu upotrebu savršen. Visok refresh rate, softver odličan.

Glavna mana mu je stalak koji je stvarno bezveze, meni zauzima puno mjesta na stolu, nekima to možda nije problem, stvar sam riješio sa novim stalkom:

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/vonhaus-stolni-nosac-za-monitor-33-68-6-cm-13-27-

 

Puno bolje iskustvo u odnosu na Dell S2721DGFA s kojim nisam bio zadovoljan (boje prezasićene i što god napravio stalno bježi u plavo-zeleni spektar), ostalo sve super, ali mene je to previše smetalo.

 

EDIT: išlo je Mad Antu :-)

 Ma znaš šta, razočaran sam potpuno domaćim tržištem (da ne kažem državom), nema ničega (a kamoli poštenog) i to za Novu kad je najveća prodaja, uopće se nisu pripremili (čitaj nisu naručili ništa), da cijene ni ne spominjem... i privatno i B2B.

 

"U prvom mj. slijedeće godine..." i monitor i grafa... boli me Q za slijedeću godinu, nek se napuše...

 

Sve više si mislim kompletno zaobići domaće pajace i oboje uzeti izvana, a oni nek probaju prodavati nakon praznika kada više niko nema love, genijalci.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 13:38 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mad Ant kaže...
1samek kaže...

Isplati ga se pričekati.

Ja sam prije cca 2 tjedna kupio u HG Spotu, ispunio sam na njihovoj stranici da me obavijeste dok monitor bude raspoloživ i stigao mi je mail par dana nakon toga.

 

Uglavnom, svaka preporuka za LG 27GP850, monitor je predobar.

Kao što si naveo sRGB, s bojama se može dobro poigrati i podesiti ih, usuđujem se reći da je za kućnu upotrebu savršen. Visok refresh rate, softver odličan.

Glavna mana mu je stalak koji je stvarno bezveze, meni zauzima puno mjesta na stolu, nekima to možda nije problem, stvar sam riješio sa novim stalkom:

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/vonhaus-stolni-nosac-za-monitor-33-68-6-cm-13-27-

 

Puno bolje iskustvo u odnosu na Dell S2721DGFA s kojim nisam bio zadovoljan (boje prezasićene i što god napravio stalno bježi u plavo-zeleni spektar), ostalo sve super, ali mene je to previše smetalo.

 

EDIT: išlo je Mad Antu :-)

 Ma znaš šta, razočaran sam potpuno domaćim tržištem (da ne kažem državom), nema ničega (a kamoli poštenog) i to za Novu kad je najveća prodaja, uopće se nisu pripremili (čitaj nisu naručili ništa), da cijene ni ne spominjem... i privatno i B2B.

 

"U prvom mj. slijedeće godine..." i monitor i grafa... boli me Q za slijedeću godinu, nek se napuše...

 

Sve više si mislim kompletno zaobići domaće pajace i oboje uzeti izvana, a oni nek probaju prodavati nakon praznika kada više niko nema love, genijalci.

 

U potpunosti te razumijem, slično sam razmišljao.

Htio sam kupiti monitor u Njemačkoj jer su taman kumovi dolazili u HR za blagdane, ali nije mi se dalo opterećivati nikoga sa paketima pošto je kutija dosta velika. I onda mi se potrefilo ovo iz HG spota, ne znam odakle su ga povukli, ali eto 

 

Lager u Njemačkoj je dosta veliki koliko vidim po njihovim dućanima tako da vjerujem da je baš ovo što si napisao, nepripremljenost našeg tržišta.

Moguće je i da uskoro izlazi novi model pa naši trgovci nisu uzimali veću količinu.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
1samek kaže...
Mad Ant kaže...
1samek kaže...

Isplati ga se pričekati.

Ja sam prije cca 2 tjedna kupio u HG Spotu, ispunio sam na njihovoj stranici da me obavijeste dok monitor bude raspoloživ i stigao mi je mail par dana nakon toga.

 

Uglavnom, svaka preporuka za LG 27GP850, monitor je predobar.

Kao što si naveo sRGB, s bojama se može dobro poigrati i podesiti ih, usuđujem se reći da je za kućnu upotrebu savršen. Visok refresh rate, softver odličan.

Glavna mana mu je stalak koji je stvarno bezveze, meni zauzima puno mjesta na stolu, nekima to možda nije problem, stvar sam riješio sa novim stalkom:

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/vonhaus-stolni-nosac-za-monitor-33-68-6-cm-13-27-

 

Puno bolje iskustvo u odnosu na Dell S2721DGFA s kojim nisam bio zadovoljan (boje prezasićene i što god napravio stalno bježi u plavo-zeleni spektar), ostalo sve super, ali mene je to previše smetalo.

 

EDIT: išlo je Mad Antu :-)

 Ma znaš šta, razočaran sam potpuno domaćim tržištem (da ne kažem državom), nema ničega (a kamoli poštenog) i to za Novu kad je najveća prodaja, uopće se nisu pripremili (čitaj nisu naručili ništa), da cijene ni ne spominjem... i privatno i B2B.

 

"U prvom mj. slijedeće godine..." i monitor i grafa... boli me Q za slijedeću godinu, nek se napuše...

 

Sve više si mislim kompletno zaobići domaće pajace i oboje uzeti izvana, a oni nek probaju prodavati nakon praznika kada više niko nema love, genijalci.

 

U potpunosti te razumijem, slično sam razmišljao.

Htio sam kupiti monitor u Njemačkoj jer su taman kumovi dolazili u HR za blagdane, ali nije mi se dalo opterećivati nikoga sa paketima pošto je kutija dosta velika. I onda mi se potrefilo ovo iz HG spota, ne znam odakle su ga povukli, ali eto 

 

Lager u Njemačkoj je dosta veliki koliko vidim po njihovim dućanima tako da vjerujem da je baš ovo što si napisao, nepripremljenost našeg tržišta.

Moguće je i da uskoro izlazi novi model pa naši trgovci nisu uzimali veću količinu.

 Jok, za sada LG nema nasljednika za 27" 1440p, sve novo je veće i veća reza ili čak samo FHD...

 

A i sve cijene idu gore, vidim da već i domaći lagano mijenjaju cifre, čak i za nedobavljive stvari...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 14:10 (Mad Ant).
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav decki,

Ovako surfajuci po internetu izgubio sam se u svemu međutoa pronašao sam jedan monitor koji mi je zapeo za oko pa me zanima vase misljenje, obzirom da ekran ima velik refresh rate a moja kofa je i7 9700k i rtx2060 vecina igara mi je na 100fps pa me zanima dali se takav overkill ekran uopce meni i isplati uzimati cekam mudre odgovore. Živili!

Monitor Dell 25" S2522HG, IPS, gaming, NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Pre (instar-informatika.hr)

Slovo sto ga Ante kovo
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 14:17 (lndestructible).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
lndestructible kaže...

Pozdrav decko,

Ovako surfajuci po internetu izgubio sam se u svemu međutoa pronašao sam jedan monitor koji mi je zapeo za oko pa me zanima vase misljenje, obzirom da ekran ima velik refresh rate a moja kofa je i7 9700k i rtx2060 vecina igara mi je na 100fps pa me zanima dali se takav overkill ekran uopce meni i isplati uzimati cekam mudre odgovore. Živili!

 Zavisi da li taj monitor ima dobre performanse na toj frekvenciji, tj. da li mu je motion dobar na npr. 165, 144, 120, 100, 85, 60Hz... ako da, onda je OK - na početku ćeš igrati na npr. 60/100Hz, a kasnije (jer monitori inače traju godinama) sa bržom grafom na 144/165Hz itd.

 

Jer nisu svi dobri na cijelom rasponu frekvencija, na nekima treba mijenjati "overdrive" setting (normal, fast, faster...) zavisno od frekvencije dok na nekima jedan je dobar za sve itd. ...

 

EDIT: sad vidim koji si spomenuo, tvoja konfa bi trebala gurati stvari u FHD-u... tih 240Hz je specifično za FHD i kompetitivne FPS-ove tipa CounterStrike, rijetko koja druga igra može toliko visoko u FPS-ove :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 14:25 (Mad Ant).
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

ma znan da necu moci gurati igre na tako velikom fps, zanima me konkretno ako imas saznanja kakav je ovaj ekran sto se tice kvalitete slike i jel cu morat za svaku igru riktat te pizdarije jer mi se to neda ( mislin na taj overdrive setting..) ako je monitor okej uzeo bi ga i cao bao sto se kaze :) 

Slovo sto ga Ante kovo
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Koja je obicno cijena 27GP850 kod nas? Ako ga je ikad bilo u vecoj ponudi. Sad ga vidim ima samo u dvije trgovine pa sumljam da je cijena konkurentna. Na amazon.de je 380 eura, a na popustima ide i do 300. I Dell S2721DGFA je slabo dobavljiv. Mozda treba cekat do prvog mjeseca jer ova ponuda za blagdane je losa.

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ma nećeš, staviš RR na max koliko podrzava, upališ Freesync/G-Sync (ovisno koju grafu imaš), u igri ugasiš vsync i staviš u postavkama igre fps limiter na maksimalni od refresh ratea (ako igra nema tu opciju u postavkama možeš korsiti neki software tipa riva tuner) i igraš se bez beda. 

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
lndestructible kaže...

ma znan da necu moci gurati igre na tako velikom fps, zanima me konkretno ako imas saznanja kakav je ovaj ekran sto se tice kvalitete slike i jel cu morat za svaku igru riktat te pizdarije jer mi se to neda ( mislin na taj overdrive setting..) ako je monitor okej uzeo bi ga i cao bao sto se kaze :) 

 Ne znam za taj specifični na žalost. Šta imaš sada?

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Alpa Chino kaže...

Koja je obicno cijena 27GP850 kod nas? Ako ga je ikad bilo u vecoj ponudi. Sad ga vidim ima samo u dvije trgovine pa sumljam da je cijena konkurentna. Na amazon.de je 380 eura, a na popustima ide i do 300. I Dell S2721DGFA je slabo dobavljiv. Mozda treba cekat do prvog mjeseca jer ova ponuda za blagdane je losa.

 Nema ga zapravo... zadnje što se sjećam je bio oko 3000kn, ali kod nas u cijene ionako 30% veće...

 

Pitanje je što će biti, neki već dižu cijene... vidjet ćemo, rekli su slijepci...

13 godina
offline
Koji monitor kupiti
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

27 i 3000kn 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
RuskeGTT kaže...

27 i 3000kn 

 Malo? Puno? Daj prijedlog konkurentnog proizvoda za manje? Za vise mogu i sam naci.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 17:51 (Alpa Chino).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

ma koji god prijedlog da dam, nece valjati

jer su moji prijedlozi uvijek preosobni, odnosno ne gledam sta netko zeli, nego sta meni pase...

ali cijenovno mi ovo sta si naveo pretjerano

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
RuskeGTT kaže...

ma koji god prijedlog da dam, nece valjati

jer su moji prijedlozi uvijek preosobni, odnosno ne gledam sta netko zeli, nego sta meni pase...

ali cijenovno mi ovo sta si naveo pretjerano

 

Normalno da je pretjerano, meni se nije dalo čekati druge opcije jer mi je trebao monitor.

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Večer! Imam jedno pitanje.

 

Posjedujem monitor AOC Q27G2U 27 koji je freesync. Planiram uzeti RTX 3070ti koja podržava G-sync. Koliko razumijem nebi trebalo dolaziti do rezanja slike jer ima neka caka sa postavkama monitora i grafe?🤔 Sad, da li mi treba monitor sa G-sync ili to nema veze?

 

Hvalana svakoj korisnoj informaciji!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sideswipe kaže...

Večer! Imam jedno pitanje.

 

Posjedujem monitor AOC Q27G2U 27 koji je freesync. Planiram uzeti RTX 3070ti koja podržava G-sync. Koliko razumijem nebi trebalo dolaziti do rezanja slike jer ima neka caka sa postavkama monitora i grafe?🤔 Sad, da li mi treba monitor sa G-sync ili to nema veze?

 

Hvalana svakoj korisnoj informaciji!

 ja ga imam sa 3080 i uredno mi piše u nevidija control panelu da je monitor gsync kompatibilan

zasad radi bez problema

4 godine
offline
Koji monitor kupiti

Molim preporuku za monitor. Na starom poslu sam imala ovaj: VIEWSONIC VX3276-2K-MHD-2 i bio mi je odličan pa nešto tog tipa i veličine zaslona, cjenovni rang max 380-400 eura. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2023 13:19 (buglady).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel ima neko Asus ROG Strix XG32VC. TFT central ga preporuča kao jedan od Best Gaming Displays 2023– 1440p VA.

Nemaju recenziju ni on a nema ni Rtings.

Cijena sitnica jučer 4110kn u protis, a danas 4510

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice