Vodič za izbor RAM memorije izdvojena tema

poruka: 2.901
|
čitano: 952.754
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

 

proc: i3 540 3.06ghz
mb: asus P7H55M PRO 
http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1156/P7H55M_PRO/

 

procesor kontam OC na 4ghz za 24/7 zanima me koju memoriju uzeti za to da se lako OC i da bude sve ok i stabilno...

 

kako vidim preporuke su 1600 mhz ili vise, na ponudi od kvalitetniji u bih imam ove modele:

 

PATRIOT 2x2GB DDR3-1600, PGV34G1600ELK, dual channel 85km

PATRIOT 2x2GB DDR3-1600, PGD34G1600ELK, dual channel 86km

 
G.SKILL 2x2GB DDR3-1866, F3-14900CL9D-4GBXL, dual channel 104km
G.SKILL 2x2GB DDR3-1600, F3-12800CL9D-4GBXL, dual channel 53km

ili da odem u hr po:

Corsair 2x2GB DDR3, 1600 MHz Vengeance dual channel 74km

 

ili bi vi neku trecu preporucili?

 

Matična: Asus P4-P800, Procesor: Intel P4 3.00GHz @ 3.60GHz, Graficka: Asus Ati Radeon HD 3650 512MB SILENT AGP @ 890/1400, HDD: 500GB+120GB WD, RAM: 2x1GB Dual-Channel DDR400 Kingston, Cooler: Zalman
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2011 11:55 (SIKO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
SIKO kaže...

 
G.SKILL 2x2GB DDR3-1600, F3-12800CL9D-4GBXL, dual channel 53km

 

  Ovu uzmi, RipjawsX - vrhunska memorija, a nije ni skupa. Najviše se isplati.

Tiago Busques, con mucho gusto! ;-)
16 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

evo da ne otvaram novu temu , ako mi netko moze pomoci da se ne zajj... dakle..

 

imam trenutno: DDR3 4GB (2x2GB) Kingston, 1600MHz, CL9, Hyper X

 

i sad bi ja ubaci jos 4GB (2x2GB)

 

e sad...pretpostavljam da ne mora memorija biti iste marke   al kuzim da treba biti 1600Mhz, e ono sto neznam...jel treba biti i ono CL9 i sto vec ide iza toga one neke latencije identicne... da bi to sve skupa fino radilo?

 

kako mislim uzeti u linksu evo neki primjerci.. i pitanje dal bi to radilo okej sa postojecim Kingston memorijama:

 

CORSAIR CMX4GX3M2A1600C9, DDR3 1600 MHz, kit 2x2 GB

 

MUSHKIN BlackLine FrostByte, 996659B, DDR3 1600MHz, kit 2x2GB 

 

eto...ako netko moze me prosvjetliti...neka puca ;)

 

tnx

 

 

p.s. e da...konfa koja to treba je pod "MOJ PC"

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.11.2011 21:03 (Dandy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Dandy kaže...

 

  Ne mora biti uopće od istog proizvođača, isto kao što ne mora biti ni iste frekvencije, isto kao što ne mora biti ni istih latencija.

 

  Svejedno bi sve fino radilo.

 

  Po meni se te nimalo ne isplate, uzmi ovu memu ako se možeš protegnuti jer se puno više isplati ili ovu ako nemaš toliko para.

samsung sgh-i997 infuse 4g @ at&t
16 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Caesar et Brutus kaže...
   

  Po meni se te nimalo ne isplate, uzmi ovu memu ako se možeš protegnuti jer se puno više isplati ili ovu ako nemaš toliko para.

 

ove gore navedene primjerke sam naveo jer mi je poslovnica Linksa blizu da ne moram placat jos i postanske troskove... a i zbog toga sto imaju male hladnjake jer mi je ne stanu "rogati" zbog hladnjaka od CPU-a. Da u linksu imaju ovu Kingston sto si naveo uze bi odmah jer takvu neku imam i sada...e sad me zanima zasto se ove gore koje sam ja naveo ne isplate? mislim meni ne treba nis bolje od Kingstona sto sad imam samo da mi to radi u skladu, a ne da se nesto kolje..

13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Dandy kaže...

  Preskupe su naprosto, eto zašto.

  Uzmi samo najjeftiniju memoriju, bit će ti super. Razliku u brzini između 1.333 i 1.600MHz u svakodnevnom radu (osim u nekim profesionalnim programima) te gamingu nećeš ni osjetiti, tako je zanemarivo mala.

samsung sgh-i997 infuse 4g @ at&t
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Imam uštekane tri pločice DDR, ali svaka mi je drugačije frekfencije, dali mogu sve na isto namjestit, recimo 333mhz? Hvala

Life is only a dream and we are the imagination of ourselfes
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Šta mislite o ovoj konfi? Jel dobra za gaming? Samo mislim zamjeniti ova 4GB za http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_160_246&products_id=9802

 

 

EDIT: Nemogu nać ovaj Samsungov HDD na ADM stranici :S, tj pola toga se nemože naći .....

Evo konfe Evo konfe
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2011 0:15 (hardrock).
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

imam DDR2 RAM i 4 solta.zanima me na što moram pazit kod kupinje RAM-a?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
YuriNater kaže...

Imam uštekane tri pločice DDR, ali svaka mi je drugačije frekfencije, dali mogu sve na isto namjestit, recimo 333mhz? Hvala

  Sve ti i rade na istoj frekvenciji, na onoj najsporijeg RAM-a

Vrhunska odlučnost nije u dobivanju svake bitke, nego u poražavanju neprijatelja bez ulaska u boj - Sun Tzu - The Art of War (6th century BC)
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Može preporuka za ram pošto kupujem  asrock 880gmh/u3s3  koja bi memorija najbolje odgovarala  4GB (2x2gb ili 1x4 gb) u linksu

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2011 12:22 (55pero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

trenutno imam 1 gb ram(2 X 512) 533MHz.

Jel mi se više iplati kupit 2 gb RAM od 800mhz ili kupit dva od 533 MHz tak da imam sve ukupono 3 gb sa ovim starim ramima?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
joehrv kaže...

trenutno imam 1 gb ram(2 X 512) 533MHz.

Jel mi se više iplati kupit 2 gb RAM od 800mhz ili kupit dva od 533 MHz tak da imam sve ukupono 3 gb sa ovim starim ramima?

  Kupi 2GB na 800MHz.

samsung sgh-i997 infuse 4g @ at&t
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

padobranac!

 

koju od ovih memorija uzeti?

 

Corsair

 

 

Kingmax

 

 

idem na 8 gb rama. I Kako je bolje da uzmem- 4(pločice)*2gb rama ili 2(pločice)*4gbrama.

HVALA!

Energija pripada svima, kao i zrak! Mašta, bitnija od znanja!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije
Bernard Huky Hux kaže...

padobranac!

 

koju od ovih memorija uzeti?

 

Corsair

 

 

Kingmax

 

 

idem na 8 gb rama. I Kako je bolje da uzmem- 4(pločice)*2gb rama ili 2(pločice)*4gbrama.

HVALA!

  U principu ti je svejedno kojeg proizvođača, jer je to to u biti, ali uzmi ipak Corsair.

  2x 4GB RAM-a je bolje, naravno. Samo pazi da ti utori podržavaju 4GB po jednom modulu.

samsung sgh-i997 infuse 4g @ at&t
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Caesar et Brutus kaže...
Bernard Huky Hux kaže...

...

  U principu ti je svejedno kojeg proizvođača, jer je to to u biti, ali uzmi ipak Corsair.

  2x 4GB RAM-a je bolje, naravno. Samo pazi da ti utori podržavaju 4GB po jednom modulu.

Aha...

Evo riječ je o ovoj matičnoj, sad neznam kako da saznam dal mi podržava toliko memorije po modulu!?

Energija pripada svima, kao i zrak! Mašta, bitnija od znanja!
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Bernard Huky Hux kaže...
Caesar et Brutus kaže...
Bernard Huky Hux kaže...

...

  U principu ti je svejedno kojeg proizvođača, jer je to to u biti, ali uzmi ipak Corsair.

  2x 4GB RAM-a je bolje, naravno. Samo pazi da ti utori podržavaju 4GB po jednom modulu.

Aha...

Evo riječ je o ovoj matičnoj, sad neznam kako da saznam dal mi podržava toliko memorije po modulu!?

  Ovdje piše da je maksimalna količina meme 16GB, a 4 su utora - dakle do max. 4GB po modulu.

samsung sgh-i997 infuse 4g @ at&t
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Znači bolje da radim na manje rama, a da je veća frekfencija?

Life is only a dream and we are the imagination of ourselfes
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Koji RAM je bolji od ova 2? Ako su više-manje identični, što pretpostavljam da jesu, jel mi možete reć koliku garanciju imaju. Ja nigdje ne nalazim. 

 

 

Corsair

 

 

G.Skill

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Ravngard kaže...

Koji RAM je bolji od ova 2? Ako su više-manje identični, što pretpostavljam da jesu, jel mi možete reć koliku garanciju imaju. Ja nigdje ne nalazim. 

 

 

Corsair

 

 

G.Skill

Corsair ima 60 mjeseci, a G.Skill 36.

Piše ti na obje stranice negdje oko cijene.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
longlive775 kaže...
Ravngard kaže...

Koji RAM je bolji od ova 2? Ako su više-manje identični, što pretpostavljam da jesu, jel mi možete reć koliku garanciju imaju. Ja nigdje ne nalazim. 

 

 

Corsair

 

 

G.Skill

Corsair ima 60 mjeseci, a G.Skill 36.

Piše ti na obje stranice negdje oko cijene.

 

Ahaa, sad vidim {#} 

 

fala :)

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Molim vas za savjet! Nadogradio bih svoju memoriju na 8gb, imam 2x2gb corsair 1333 i htio bi uzeti 1x4gb na 1600MHz zbog budućih nadogradnji.

Dal će to radit ok ili je bolje da uzmem još 2x2 1333?

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
yalpsid kaže...

Molim vas za savjet! Nadogradio bih svoju memoriju na 8gb, imam 2x2gb corsair 1333 i htio bi uzeti 1x4gb na 1600MHz zbog budućih nadogradnji.

Dal će to radit ok ili je bolje da uzmem još 2x2 1333?

Hvala!

Ako kupis memoriju koja radi na 1600 mhz i stavis ju sa ovom sto radi na 1333,moduli sa 1600mhz ce spustiti na frekvenciju ovih od 1333.Kupi memoriju koja radi na 1333mhz sa istim latencijama i to je to.I ugradi ju.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
znaci,imam kingmax ddr2 ram od 1gb. htio bi na drugi slot nadograditi jos jedan ddr2 ram od 2 gb tako da sveukupno imam 3 gb. da li je to moguce?
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

pozdrav ljudi, imam pitanje u vezi rama

 

npr ja kupim ploču i rame, ploča ima podršku za 1333/1600/1866/2133 rame, ja kupim 1866 mhz rame, pa zatim odem na sajt od ploče pa na listu koju memoriju podrzava i sad npr ja kupim mushkinove rame 1866 a na sajtu samo ima podrsku za corsairove i g-skill za 1866

 

dakle zanima me dali to ima ikakve veze sta piše na sajtu? ili je samo važno da ploča ima podršku za tu brzinu a proizvođač nije bitan?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Ja bih uzeo zadnje, zato što su najjeftiniji, ili ako se možeš protegnit do 400 kn pa uzeti 8 Gb RAM-a, ovako predlažem da uzmeš neke što jeftinije jer kod RAM-a brzina i latencije u općenitom radu ne igraju neku preveliku ulogu, bitnija je količina, iako je danas općenitom korisniku dovoljno i 4 Gb RAM-a, samo zbog niskih cjena preporučavam da se ide na 8 Gb!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije
treba mi jedan savijet, u laptopu imam trenutno ram ddr2 oznake 1GB 2Rx16 - 6400S - 666 - 12 - A3

hocu da ubacim jos 2gb, ali ne znam koju da narucim, jer nerazumijem ovo 6400S i frekvenciju 666MHz, a vidim da u ponudi ima ram sa 800MHz, pa molim nekog da mi pojasni... ploča je toshiba satellite pro s300-EZ1511
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice