Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 20.095
|
čitano: 3.180.918
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

grub-legacy je majka

probao sam jednom grub2, istog trena sam ga obrisao. nepregledan je totalno za manualne radnje

 

edit. nista, mislio sam da govoris o legacy grubu

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.7.2014 22:40 (cowboy).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

hrc ako imas sda i sdb odnosno dva HDD-a on ti je vjerojatno instalirao GRUB na jedan hdd. Ako imas dva hdd-a probaj promjeniti boot order u biosu pa onda vidit hoce li ti pokazivati grub ili ne. Tako sam i ja redovito instaliravao distru na sdb a grub na sda i nece mi bootati grub i nece dok nisam skuzio da stavim da mi je first boot sdb i onda je sve normalno islo :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Entry Point kaže...
hrc987 kaže...
hrc987 kaže...

pozdrav, imam problem kod instalacije linuxa ( nije dual boot win 7 i ubuntu, ali je slično - win 8.1 i mint 17 )

 

napravio sam jednu particiju na koju planiram instlairati linux, napravio sam da mi linux pokreće preko usb-a i uspio pokrenuti instalaciju, ali problem nastaje kada dođem do točke da trebam odabrati particije za snimanje linuxa. Odaberem particiju na koju sam ga planirao instalirati ( stavim oznaku particije ext4 i mount point / ), ali kada kliknem next pojavi mi se slijedeća poruka " the partition table format in use on your disk normally requires to create a separete partiotion for boot loader code,..."

 

ako napravim tu particiju, koju oznaku particije moram staviti, koliko veliku i koji mount point?

 

ako napravim tu particiju, da li ću i dalje moći pokrenuti windows ( tj, da li će najnormalnije raditi dual boot ) - bojim se da nešto ne zaribam pa da onda ni windows ne mogu pokrenuti

nitko nezna kako rijesiti taj problem?

Zahvali se debilnom EFI-u.

 

http://askubuntu.com/questions/316893/error-partition-table-requires-a-separate-partition-for-boot-loader-code-efi-i

 

http://askubuntu.com/questions/458947/should-i-or-not-create-th-the-reserved-bios-boot-area-partition

 

Ja osobno sam stavio legacy boot umjesto te gluposti i sve je radilo kako spada.

taj legacy boot se moze podesiti u BIOSU? nakon toga se win 8 moze najnkrmalnije bootati?

10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrc987 kaže...

taj legacy boot se moze podesiti u BIOSU? nakon toga se win 8 moze najnkrmalnije bootati?

Sav info koji trebaš u jednom postu:

 

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2147295

 

Odličan forum kao i askubuntu.

Samomrzeći hrvat
15 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrc987 kaže...
..

taj legacy boot se moze podesiti u BIOSU? nakon toga se win 8 moze najnkrmalnije bootati?

 -ovisi.. uprao o Win8, tj načinu kako je instaliran i aktiviran (postavke BIOSa  koje se u pravilu ne mijenjaju nakon instalacije + key koji je u BIOSu-UEFIju, rezultat nema boota win8 ili bi morao svaki put za Osmicu vraćati postavke..).

- To se odnosi na predinstaliran OEM. Kad sam instaliraš, tad tog problema nema ako si prvo podesio BIOS prema potrebama, jednako dalje npr GPT disk itd.. (što je zanemarivo za 99,999% korisnika ali defaultne postavke BIOSa na novim računalima su takve 'UEFIjevske'.. sve ovisi o prvom podešavanju i licenci).

 

btw

Entry Point kaže...
..

 

Zahvali se debilnom EFI-u.

 

..

Ja osobno sam stavio legacy boot umjesto te gluposti i sve je radilo kako spada.

 -UEFI ili EFI nije debilan, možda (njegove mogućnosti) nepotreban.. dok distra kao Ubuntu radi, podržava (jer plaća licencu). Nje problem, ili se može tumačiti kao namjerno izazvan 'problem' stimuliran od MSa+ Proizvođača OEMa.. problem je samo ako ga se ne zna riješiti ili se kupi 'pogrešan' PC (tad je greška kupca koji je to 'morao znati' kao mogući problem ukoliko želi instalirati neku drugu distru na tako podešeno računalo).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 10:28 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Kako mogu zadnju logical particiju sa diska pomaknuti da bude druga po redu i pretvorit je u primary particiju bez nekih gnome alata, (c)fdiskom ?

Htio sam si staviti freeBSD (nisam ga dugo korisito) ali particija je /dev/sda8 i logical je a freeBSD mora na primary. Kad bi mogao je kako pomakniti da bude /dev/sda2

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori

@ cowboy

-ne možeš ju fizički pomaknuti, ako u nekom alatu naletiš na opciju, izbjegavaj.. (remapira lowlevel cilindre-geometriju).

-ako već imaš 4 primarne računajući extended tad nikako, jer je to ograničenje.

-moguć spas je npr /swap.. može biti u extendedu. Tako dobiješ potrebnu primarnu ...

neobična želja ne korištenje gnome alata? OK, sporedno. Večinu stvari se može livemedijem, većina alata je za win npr hirens-minipe.. jedini problem je 'imiđiranje' neke particije i njeno vraćanje, jer neki alati kod restorea vrate sve pa i tip particije ili čitav HDD. Ako bi brisao neku drugu particiju (na kojoj je OS, osim swapa jer njega ne restoraš) tad moraš vidjeti koji od alata koji ti se nađu pri ruci se tako ponaša ili ...

 

btw, zato uvjek prvo napravim jednu boot primarnu-aktivnu.. i extended.. u kojoj je sve ostalo, tad ostaje još par u rezervi, ali to je kod čistog HDDa planiranje sad možda nepotrebno pametovanje..

- drugačije rješenje, dodatni HDD. Možda još poneka ideja.. ali trebao bi nabacati još infoa, stanje-želje.. pa možda se nešto nađe.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 12:34 (ihush).
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...

 -UEFI ili EFI nije debilan, možda (njegove mogućnosti) nepotreban.. dok distra kao Ubuntu radi, podržava (jer plaća licencu). Nje problem, ili se može tumačiti kao namjerno izazvan 'problem' stimuliran od MSa+ Proizvođača OEMa.. problem je samo ako ga se ne zna riješiti ili se kupi 'pogrešan' PC (tad je greška kupca koji je to 'morao znati' kao mogući problem ukoliko želi instalirati neku drugu distru na tako podešeno računalo).

Osmišljen kao "secure boot", ali samo paravan da se onemogući instaliranje ničeg drugog osim windowsa, u suprotnom moraš plaćati. Samo još jedan očajan način da MS krca novac i onemogućuje druge. Budimo realni.

Samomrzeći hrvat
15 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori
Entry Point kaže...
...

Osmišljen kao "secure boot", ali samo paravan da se onemogući instaliranje ničeg drugog osim windowsa, u suprotnom moraš plaćati. Samo još jedan očajan način da MS krca novac i onemogućuje druge. Budimo realni.

 sad si ti nerealan.. {#}

-naravno (to ne moraš 'dokazivati') ali nije problem UEFI.. više znanje onog tko nešto od računala želi i RL-interesi koji jednako tako (polu-legitimno, ali dok ih se ne uhvati..) nešto žele. To je uvijek npr novac, pa i altruistički OSevi, npr Ubuntu nema problem (koji začudo pliva ko riba u vodi.. jer mu je također cilj neki novac).

-BIOS-UEFI ne onemgućuje nešto. Sasvim nešto drugo je što korisnik (osnovna podjela, onaj koji zna i ostali) misli da zna ili da je dobio nekim proizvodom, ali to je jednako kod npr kredita u švicarcima, ugovora s telekomom ili softwarom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...

 sad si ti nerealan.. {#}

-naravno (to ne moraš 'dokazivati') ali nije problem UEFI.. više znanje onog tko nešto od računala želi i RL-interesi koji jednako tako (polu-legitimno, ali dok ih se ne uhvati..) nešto žele. To je uvijek npr novac, pa i altruistički OSevi, npr Ubuntu nema problem (koji začudo pliva ko riba u vodi.. jer mu je također cilj neki novac).

-BIOS-UEFI ne onemgućuje nešto. Sasvim nešto drugo je što korisnik (osnovna podjela, onaj koji zna i ostali) misli da zna ili da je dobio nekim proizvodom, ali to je jednako kod npr kredita u švicarcima, ugovora s telekomom ili softwarom.

Postoji razlika između zarađivanja ponudom usluga i zarađivanje na licencama za nešto što ti smatraš da bi trebao biti standard i prisiliš proizvođače da ga implementiraju. Ajde da je to standard industrije, ali nije. Isforsirano rješenje.

Samomrzeći hrvat
10 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Zapravo samo su dvije primarne, sve ostalo logical

Ali kad obrisem jednu logical ne mogu iz nje napraviti primari samo opet logical

 

  sda1        Boot        Primary   NTFS             []              36702.17
  sda3        Boot        Primary   Linux ext2                     38.71
  sda5                       Logical    Linux swap / Solaris        4195.87
  sda6                       Logical    Linux ext3                      36702.17
  sda7                       Logical    Linux ext3                      31453.48
                                Logical    Free Space                      25167.43
  sda8                       Logical    W95 FAT16 (LBA)            25779.00

 

Ovaj free space sam obrisao particiju i kad napravim novu ona i dalje bude logical bez da mi ponudi da napravim primary

Ne bi Gui alate jer im ne vjerujem

Sad bi bilo dobro da mogu taj free space uciniti primarnom particijom ili ga nekako pomaknuti da bude sda4 ali opet primarna. Imam i drugi disk ali on mi je samo za podatke i ne zelim gore stavljati nista od oseva, jos bi ovdje stavio BSD i ostane me jedna da se pomalo zezam sa LFS kad bude vremena

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 13:29 (cowboy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori

@ cowboy

-kad obrišeš ili shrinkaš neku extended-logical particiju, tad moraš i samu extended koja je uzela sav preostali prostor, bez tog je opet u extendend jer je to taj prostor...

dodatni problem je kontinuirani prostor ako brišeš nešto između.. tad moraš muvnuti sda8 na početak freespacea.. da bi nakon tog mogao shrinkati extended particiju od kraja.

 

edit:  opet uvjačiš 'vjeru' u alate? Alati su alati, nemaš im što (ne)vjerovati. Znanje nije stvar vjerovanja, alati su samo alati.. uz to što ih je većina windozirano-guievska i čak s razlogom, jer tako se može nedestruktivno poklikati, vidjeti.. i tek tad aplayaš. To CLI ne može, pa do problema npr muvanja particije gdje bi morao npr grepati cilindre i tipkati switcheve.. beskorsini mazohizam u odnosu na drag-anje mišem. (paziti kako se čita, jer zvuči svakako..) {#}

 

edit:

cowboy kaže...

Znaci morao bi obrisati sda3 ?

Ali to ce mi i obrisati sda5 i 6

 -ne, nego muvnuti.. particija, cilindri početak-kraj... to su sve samo oznake ili *nix, sve je file.

 

teoretski ne moraš obrisati npr sda6, nego shrinkati na npr 1KB, tako da neka postojeća npr sda8 ostane 'jednaka' tj jednako prepoznata. Ako se briše, tad kod reboota OS prebrojava i nakon obrisane imaš jedan broj manje, tj sda8 bi tad bila sda7. Dok bi dio izvan exttended dobio broj od 1-4, tj broj 4.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 13:41 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Znaci morao bi obrisati sda3 ?

Ali to ce mi i obrisati sda6 i 7

Ne kuzim te, sto i gdje muvnuti. sda8 prije sda3 ?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 13:41 (cowboy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori

extended particija je 'posebna', u njoj su ostale logical od sda5 nadalje..

-ne možeš ju presjeći napola, jer extended može biti samo jedna, tj ona je skoro jednaka primarnoj, jednako se broji.Pošto imaš 2x prim i 1x ext, možeš još dobiti jednu primarnu koja je potrebna, ali ne na sredini ext, nego na početku ili kraju extended particije. Zato shrinkanje ili brisanje + muvanje početka-ili-kraja da bi taj prostor presložio jer ''čupaš sa sredine'' postojeće ext particije.

 

uf. koliko slova za ono što bi u GUIu jednostavno vidio-razumio... upali neki od spomenutih alata i vidi, probaj. Sam standard ti neće dozvoliti nemoguće. (pa tad možda počenš i vjerovati alatima, tj programerima koji su ih napravili držeći se pravila).

 

edit: -da npr obrišeš sadašnju sda8, tad bi samo shrinkanje kraja extended particije bilo dovoljno, nebi morao movati (kao puzzle, kocku po kocku) i tad bi primarna bila npr na kraju iza extended. Ako muvneš početak extended prema kraju za broj oslobođenih cilindara, tad i ta particija došla na ''pravo'' fizičko mjesto, tj oznaka sda3 bi i redosljedom odgovarala...

 

ako ne brišeš sda8, tad ju moraš pomaknuti.. (prema sda-5-6-7 tj free space) ili sve ostale prema kraju. (dali je sad malo jasnije?).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 13:59 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Hvala na objasnjenje

Rijesio iz terminala i dalje ne vjerujem GUI alatima

I bilo je uzaludno, instalirao freeBSD i to onaj minimal bez iceg, kad sam vidio kako se vuce ko konj na samrti i konzola mu steka ne da mi se ni zahebavati s njim. Sad bi ja tu trebao kompaajlirati i ko zna sta da radi dobro, ma nema sanse radije cu komajlirati LFS kad budem imo vise vremena

Probat cu neku openindianu ili cak solaris na tu particiju stavit

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

uspio sam instalirati mint17 u dual bootu zajedno sa windows 8.1, ali sada se javio problem sto se laptop jace zagrijava na linuxu.

 

da li se to nekako moze rijesiti? ( napravio sam update i upgrade nakon instalacije )

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrc987 kaže...

uspio sam instalirati mint17 u dual bootu zajedno sa windows 8.1, ali sada se javio problem sto se laptop jace zagrijava na linuxu.

 

da li se to nekako moze rijesiti? ( napravio sam update i upgrade nakon instalacije )

Ako ti je Intelov CPU instaliraj thermald . Inace graficki driveri, jesi instalirao proprietary ili...? Jel dual gpu?

Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
lazy_punk kaže...
hrc987 kaže...

uspio sam instalirati mint17 u dual bootu zajedno sa windows 8.1, ali sada se javio problem sto se laptop jace zagrijava na linuxu.

 

da li se to nekako moze rijesiti? ( napravio sam update i upgrade nakon instalacije )

Ako ti je Intelov CPU instaliraj thermald . Inace graficki driveri, jesi instalirao proprietary ili...? Jel dual gpu?

instalirani su proprietary drivery ( nvidia-331 )

da, imam dual gpu

 

očitao sem temperaturu preko "psensor" i temp je 60C ( a na windowsima je max 53 )

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 20:25 (hrc987).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrc987 kaže...
lazy_punk kaže...
hrc987 kaže...

uspio sam instalirati mint17 u dual bootu zajedno sa windows 8.1, ali sada se javio problem sto se laptop jace zagrijava na linuxu.

 

da li se to nekako moze rijesiti? ( napravio sam update i upgrade nakon instalacije )

Ako ti je Intelov CPU instaliraj thermald . Inace graficki driveri, jesi instalirao proprietary ili...? Jel dual gpu?

instalirani su proprietary drivery ( nvidia-331 )

da, imam dual gpu

Pričekaj onda nek se javi netko tko ima iskustva s bumblebee-jem :)

Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...
Entry Point kaže...
...

Osmišljen kao "secure boot", ali samo paravan da se onemogući instaliranje ničeg drugog osim windowsa, u suprotnom moraš plaćati. Samo još jedan očajan način da MS krca novac i onemogućuje druge. Budimo realni.

 sad si ti nerealan.. {#}

-naravno (to ne moraš 'dokazivati') ali nije problem UEFI.. više znanje onog tko nešto od računala želi i RL-interesi koji jednako tako (polu-legitimno, ali dok ih se ne uhvati..) nešto žele. To je uvijek npr novac, pa i altruistički OSevi, npr Ubuntu nema problem (koji začudo pliva ko riba u vodi.. jer mu je također cilj neki novac).

-BIOS-UEFI ne onemgućuje nešto. Sasvim nešto drugo je što korisnik (osnovna podjela, onaj koji zna i ostali) misli da zna ili da je dobio nekim proizvodom, ali to je jednako kod npr kredita u švicarcima, ugovora s telekomom ili softwarom.

mislim da je jasno da se ovdje radi o principu. prilagođavanje koda da bi microsoftov ključ mogao potpisati binarije, zašto pita se i linus? zato jer microsoft ima monopol  i jer mu se to prohtjelo?!

 

Guys, this is not a dick-sucking contest.

If you want to parse PE binaries, go right ahead. If Red Hat wants to deep-throat Microsoft, that's *your* issue. That has nothing what-so-ever to do with the kernel I maintain. It's trivial for you guys to have a signing machine that parses the PE binary, verifies the signatures, and signs the resulting keys with your own key. You already wrote the code, for chrissake, it's in that f*cking pull request.

Why should *I* care? Why should the kernel care about some idiotic "we only sign PE binaries" stupidity? We support X.509, which is the standard for signing.

Do this in user land on a trusted machine. There is zero excuse for doing it in the kernel.

Linus

 

http://arstechnica.com/information-technology/2013/02/linus-torvalds-i-will-not-change-linux-to-deep-throat-microsoft/

Life is too short to remove USB safely
15 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...
..

mislim da je jasno da se ovdje radi o principu. ..

 ... mislim (zapravo možda..) da se slažem, ali sve je pogrešno. Bolji je gore entrypoint.. osim što još više promašuje. {#}

 

ovako, stallmanistički gledam na znanje, samim tim i soft licence.. no pravila su trenutno drugačija.

 

bit ću kratak i jednostavan.

-računalo s predinstaliranim WinOSom, je upravo to. Proizvođač je netko (ne MS). Kupac je po logici želio taj OS. Sad je jedini problem što zbog postavki BIOSa/UEFIja ne može instalirati bilo što.. (ali može npr ubuntića). To je opcija koju ''korisnik želi'' tako nas bar uvjerava marketing. (ako govorimo o sec.bootu, jednako kao problem npr GPT ali nije povezan s BIOSom na ovaj način..) .. GPT je dobar za usporedbu, jednako kao da na npr ext ili NTFS želiš instalirati DOS (ili već neku kombinaciju OSa i FSa koji nisu iz iste ergele). Problem što FAT12-16-FAT32 može do neke veličine particije, ako se teoretski ubaci disk od xzetabajta.. dobiješ situaciju da ne možeš instalirati neki OS, mada to 'želiš'..

-ooo da. let mi sej dis ovako, vidi oni finger by Linus.. e to je odgovor, ne računaju se tvoje želje nego requirementsi, koje određuju ONI, ne juzer sa željama.

NE funkcionira svijet tako što netko kao juzer nešto želi, nego ona druga strana to mora željeti (pa će već PR to prikazati kao ćelju juzera, vidi iNešto ili nove GUIe..).

Želiš instalirati OS na neko računalo? Možeš, u čemu je problem? Znaš ili ne znaš kako (podesiti) ili postoji kvaka 22 poveznica s postojećim OSom.. pa tad ako si želio oboje, trebao si tako odabrati sad može ako je izbor ubuntu. Ako si to znao i prije, tad znaš da možeš uzeti PC i instalirati po želji OS npr win, linux.. ali zašto bi to bilo recimo 'jednostavno' s već gotovim? Npr vidi cowboyeve muke po FSu (particije), tko je sad kriv ako on nema još slobodnih primarnih particija, da je recimo tako prediinstaliran OS? Pa kupac je kupio proizvod, birao je boju, mogao je i ovo uzeti u obzir. Naravno, neznanje (još uvjek) nije opravdanje.

 

Kraće, možeš li na to računalo instalirati bilo koji drugi OS? - možeš. Ostalo je besmisleno cviljenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...
Kraće, možeš li na to računalo instalirati bilo koji drugi OS? - možeš. Ostalo je besmisleno cviljenje.

ako 1 od 10 ljudi koji je htio isprobati/instalirati linux sa hardverom koji je ranije kupio prije razmišljanja o mogućnostima istog, odustane od instalacije microsoft je postigao svoje. kad mi neko donese mobitel da ga rootam, a ja mu kažem ne može, jer proizvođač nije predvidio otključavanje bootloadera, ne mogu ja tada reći čovjeku od 60 godina da je glupan, jer nije gledao koji proizvođač ima mogućnost otključavanja bootloadera. jednostavno, više od 99% ljudi neće pri kupnji mariti niti za uefi

 

linus je vlasnik linux branda i odlučuje što ide u kernel što ne. kao ubuntu, i sve ostale distribucije mogu platiti microsoftu (ako imaju novaca za to i želje) za ključ. nije ubuntu ništa poseban po tom pitanju. samo je štos u tome što oni ne žele rješenje s plaćanjem ključa microsoftu, jer ćeš tako jednog dana vjerovatno morati pristati i na veće ucjene i sve si bliži vendor locku

Life is too short to remove USB safely
15 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...
..

ako 1 od 10 ljudi koji je htio isprobati/instalirati linux sa hardverom koji je ranije kupio prije razmišljanja o mogućnostima istog, --

 

.. jer ćeš tako jednog dana vjerovatno morati pristati i na veće ucjene i sve si bliži vendor locku

- ako, pa neke znamenke (onako iz graha), pa htjeti, razmišljati.. sve to u rečenici koja je odgovor? Slab argument, ako si kupio Win, želio si win. Ako sad želiš nešto drugo..? Možeš.

 

- Taj dio, OK, ali je jednako grahasto nagađanje (za sad ne vidim kako mi npr sec.boot-UEFI nečemu smeta, osim što tebi smeta ali nisam siguran u razloge osim MSa kao jedini razlog).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...
Ako sad želiš nešto drugo..? Možeš.

 

- Taj dio, OK, ali je jednako grahasto nagađanje (za sad ne vidim kako mi npr sec.boot-UEFI nečemu smeta, osim što tebi smeta ali nisam siguran u razloge osim MSa kao jedini razlog).

Ali onda nema Win. Koji je to problem jednom Linux uzeru?

 

A da ,protiv koga bi se onda jamralo?! {#}

 

BTW ,koji je sad problem UEFI/EFI? Pa svaki pravi Linux se bez problema instalira na UEFI sistem i GPT disk?!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2014 0:37 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
kizo2703 kaže...

Ali onda nema Win. Koji je to problem jednom Linux uzeru?

 

A da ,protiv koga bi se onda jamralo?! {#}

 

BTW ,koji je sad problem UEFI/EFI? Pa svaki pravi Linux se bez problema instalira na UEFI sistem i GPT disk?!

svaki pravi forumaš zna bar nekoliko pravih linuxa {#}

Life is too short to remove USB safely
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

svaki pravi forumaš zna bar nekoliko pravih linuxa {#}

Bolje rečeno od 5 "pravih" forumaša, svaki će preporučiti drugu distribuciju.{#}

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori
mario.L_hr kaže...
hrvooje kaže...

svaki pravi forumaš zna bar nekoliko pravih linuxa {#}

Bolje rečeno od 5 "pravih" forumaša, svaki će preporučiti drugu distribuciju.{#}

 -opet početničke greške... nema šanse (samo) 5. Statistički minimum je 6 do limes beskonačno...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...

 -opet početničke greške... nema šanse (samo) 5. Statistički minimum je 6 do limes beskonačno...

Ti griješiš. 6 je dijeljiv sa dva pa ne postoji mogućnost preglasavanja (zlatni glas, dionica, bula......).

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Baš sam instalirao novi cinnamon u ubuntu 14.04 i testiram ga. Zanimljiv je ako voliš klasiku {#}

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Pozdrav,može li mi neko reći kako da instaliram qtorrent-koristim linux mint 17 xfce 64-bit

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice