Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.704
|
čitano: 1.500.595
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Meni onda LC POWER Pro-918B Jupiter X ljepse izgleda , malo je viši , podrzava vise ventova i jeftiniji je ! Jedino nema USB 3.0 ko Triton !

 

Ili cakLC POWER PRO-921B Warmachine X , koji dolazi i s bocnim 220mm ventom i dosta je vecih  dimenzija od gore navedenih ! Cak mi i ne izgleda lose za tu cijenu !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Haf932 kaže...

Meni onda LC POWER Pro-918B Jupiter X ljepse izgleda , malo je viši , podrzava vise ventova i jeftiniji je ! Jedino nema USB 3.0 ko Triton !

 

Ili cakLC POWER PRO-921B Warmachine X , koji dolazi i s bocnim 220mm ventom i dosta je vecih  dimenzija od gore navedenih ! Cak mi i ne izgleda lose za tu cijenu !

Lijep je taj 918 Jupiter (921 mi je ružan) ali bih planirao plave ledice. Možda ću tad uzimati i iluminated tipkovnicu a volio bih da bude onak plavi štih. Ali to su za sada samo površni planovi. Tko zna što se kroz par mjeseci može dogoditi. Za sad se samo raspitujem oko toga. Bitno mi je da LC power kućište opravdava cijenu tj. da nije neko smeće poput MS industriala kakvog imam.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Micek kaže...
Haf932 kaže...

Meni onda LC POWER Pro-918B Jupiter X ljepse izgleda , malo je viši , podrzava vise ventova i jeftiniji je ! Jedino nema USB 3.0 ko Triton !

 

Ili cakLC POWER PRO-921B Warmachine X , koji dolazi i s bocnim 220mm ventom i dosta je vecih  dimenzija od gore navedenih ! Cak mi i ne izgleda lose za tu cijenu !

Lijep je taj 918 Jupiter (921 mi je ružan) ali bih planirao plave ledice. Možda ću tad uzimati i iluminated tipkovnicu a volio bih da bude onak plavi štih. Ali to su za sada samo površni planovi. Tko zna što se kroz par mjeseci može dogoditi. Za sad se samo raspitujem oko toga. Bitno mi je da LC power kućište opravdava cijenu tj. da nije neko smeće poput MS industriala kakvog imam.

  Uzmi z9 ili z11 kućište ako hoćeš plavi LED stil...

It's better to be hated for something you are,than to be loved for something you're not!!!
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta
  @Micek

Ak te zanimaju plave ledice , ima LC Power PRO 920BL Veritas 3000 koji također dolazi s plavim bocnim ventom od 190mm , E-Sata , filter protiv prasine na prednjem plavom ventu od 120mm , plexi prozor !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2012 20:54 (Haf932).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Uzeo bi neko kučište do 800kn, i najbitnije mi je da ima plexi prozor na bočnoj stranici...

 

E sad nekako sam naišao na ovo:

 

http://www.links.hr/?naziv=kuciste-sharkoon-tauron-white-edition-midi-bijelo-plavi-led-usb-3-0-bez-ps&option=artikl&id_kategorija=052617&id_artikl=052.617.052

 

Ima plexi, bijelo je (trendi :D ) i čini mi se za tu lovu i više nego dobro...

 

Sad mene zanima što je s tom firmom Sharkoon, jer se sječam da je prije par godina bilo jad i bijeda..kad danas MS...

 

Ili npr uzeti pouzdani coolermaster 692:

 

http://www.links.hr/?naziv=kuciste-coolermaster-cm-692-standard-rc-692b-kwn5-midi-crno-plexi-bez-ps&option=artikl&id_kategorija=052607&id_artikl=052.607.140

 

Ali on na plexiju ima i rupice te rebra za ventilator što mi je odvratno i nakon cm690 bi htio ipak nešto drukčije...

 

Još sam naišao na:

 

http://www.links.hr/?naziv=kuciste-xigmatek-midgard-black-window-midi-plexi-crno-bez-ps&option=artikl&id_kategorija=052631&id_artikl=052.680.030

 

i

 

NZXT Lexa S...

 

 

Kaj uzet a da sam bez brige neko vrijeme??? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ja bih tu isao na Sharkoon Tauron-a !

 

Lijep dizajn , dolazi s 4 ventilatora , zadovoljavajuce dimenzije ... !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Baš sam danas čačkao po jednom tauron-u.
Izvrsno kućište. Čvrst, tihi ventovi(4kom), potenciometar za ventove(2 kanala po 3 venta na svaki-ukupno 6 ventova za kontroliranje), usb 3.0, 2.0, lijepa velika tipka za paljenje, gume za cable managment.

To je otprilike to.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
5 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Jel itko ima kakvih iskustava sa scythe kućištima?

Zapeo mi je za oko OVAJ pa me zanima ako je tko imao/ima to kućište ili ga je imao priliku pogledati itd da mi da svoje mišljenje, jer po svemu sudeći, za 300 kn je izvrstan... :)

\/\/ F1des911 \/\/ The world is better without a few morons that get under the knife that I hold :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Da li su bučni ventilatori kod Zalmana Z11 Plus, da ne uzimam bezveze potenciometar, u slučaju ako ću ga kupovati (a zagrizao jesam za njega ovih dana)?

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
AbeDomeNuS kaže...

Jel itko ima kakvih iskustava sa scythe kućištima?

Zapeo mi je za oko OVAJ pa me zanima ako je tko imao/ima to kućište ili ga je imao priliku pogledati itd da mi da svoje mišljenje, jer po svemu sudeći, za 300 kn je izvrstan... :)

 

Zar nitko nije niti bacio pogled u trgovini na ovo kućište ili mi nemože reći svoje mišljenje bar u fušu sa viđenog? Ima samo jedan review što sam našao, njemački, po njemu nije loš, ali volio bih čuti i vaša mišljenja :)

\/\/ F1des911 \/\/ The world is better without a few morons that get under the knife that I hold :)
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
AbeDomeNuS kaže...

Jel itko ima kakvih iskustava sa scythe kućištima?

Zapeo mi je za oko OVAJ pa me zanima ako je tko imao/ima to kućište ili ga je imao priliku pogledati itd da mi da svoje mišljenje, jer po svemu sudeći, za 300 kn je izvrstan... :)

Ovako po specifikacijama mogu reci da je to vrlodobro kuciste za te novce !

 

- zadovoljavajuce dimenzije

- iznad prosjecna tezina sto je znak da je kvalitetnije izrade

- slipstream ventovi na 800rpm

- filter protiv prasine na prednjem ventu

- crna unutrasnjost

Music As A Weapon !!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Haf932 kaže...
AbeDomeNuS kaže...

Jel itko ima kakvih iskustava sa scythe kućištima?

Zapeo mi je za oko OVAJ pa me zanima ako je tko imao/ima to kućište ili ga je imao priliku pogledati itd da mi da svoje mišljenje, jer po svemu sudeći, za 300 kn je izvrstan... :)

Ovako po specifikacijama mogu reci da je to vrlodobro kuciste za te novce !

 

- zadovoljavajuce dimenzije

- iznad prosjecna tezina sto je znak da je kvalitetnije izrade

- slipstream ventovi na 800rpm

- filter protiv prasine na prednjem ventu

- crna unutrasnjost

 

To sam čekao! Hvala kolega, dijelimo iskreno isto mišljenje u vezi kućišta, znači najbolje je trknut u linksa i uzest ga uz to i još koji ventić + front panel usb 3.0 ;)

\/\/ F1des911 \/\/ The world is better without a few morons that get under the knife that I hold :)
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Da !

 

Bas procitao jedan review i vidim da ima jos otvore za crijeva za vodeno hlađenje , napajanje se montira dolje i ima filter protiv prasine , dobar cable managment !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Micek kaže...

Da li su bučni ventilatori kod Zalmana Z11 Plus, da ne uzimam bezveze potenciometar, u slučaju ako ću ga kupovati (a zagrizao jesam za njega ovih dana)?

120mm ventovi se vrte na 1200rpm-a , 24dBA !

 

Za ove od 80mm nisam nigdje nasao specifikacije !

 

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
AbeDomeNuS kaže...

I mene je zanimalo to kućište pa sam na netu iskopao da je to isto kućište kao Sharkoon T5, samo im je drugačija prednja maska, a za T5 ima dosta više reviewa na netu. Sve u svemu odlično kućište za malo para, pogotovo ako vam je bitan cabel menagment.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Poz, trebao bih kuciste, po mogucnosti da ima za 3.0 usb na front panelu, da nema ventove u boji (nije uvijet ali to mi se ne svidja) i nema upadljiv izgled, ok kvalitete. pa eto, spreman sam na prijedloge.. i da, do 500tinjak kuna, po mogucnosti i manje jer eto moram pazit na svaku kunu.
Hvala
Battlelog: Mali_Playa
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
MV_gamer kaže...
Poz, trebao bih kuciste, po mogucnosti da ima za 3.0 usb na front panelu, da nema ventove u boji (nije uvijet ali to mi se ne svidja) i nema upadljiv izgled, ok kvalitete. pa eto, spreman sam na prijedloge.. i da, do 500tinjak kuna, po mogucnosti i manje jer eto moram pazit na svaku kunu.
Hvala

Neznam  za USB ali ostalo je ispunjeno. LINK!

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
MV_gamer kaže...
Poz, trebao bih kuciste, po mogucnosti da ima za 3.0 usb na front panelu, da nema ventove u boji (nije uvijet ali to mi se ne svidja) i nema upadljiv izgled, ok kvalitete. pa eto, spreman sam na prijedloge.. i da, do 500tinjak kuna, po mogucnosti i manje jer eto moram pazit na svaku kunu.
Hvala

Coolermaster Silencio 450 !

 

- 194 x 451.45 x 494.75 mm

- zvucna izolacija

- dolazi s 2 x 120mm venta

- USB 3.0 x 1 , USB 2.0 x 1 , audio I / O , čitač SD kartica

- max. visina CPU hladnjaka 156.5mm

- max. duzina graficke kartice 281mm  ( 422mm bez HDD kaveza )

- filter protiv prasine

Music As A Weapon !!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
ovo fractalovo se cini prilicno dobro, a silencio mi nije lijep a mislim da mu air flow takodjer zbog dizajna nije neki. najvise mi se dopada corsair carbide 300r ali mi je malo preskup, pa tako ako imate jos koje slicno.. ali ovo fractalovo stvarno nije lose, sutra kad se dokopam kompa cu malo reviewe pogledat (sad sam na mobu u ovo prilicno kasno/rano doba) i ako najdem sta zanimljivo postat cu lini da malo bacite oko
Battlelog: Mali_Playa
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Inace taj Fractal Design Core 3000 je jedno od best-buy kucista , jedino je mali minus sto nema USB 3.0 !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Haf932 kaže...

Inace taj Fractal Design Core 3000 je jedno od best-buy kucista , jedino je mali minus sto nema USB 3.0 !

vidim da postoje bracket-i za usb 3.0 pa bih to tako mogao rješit.. pošto nemam vremena pogledat ću tek za koji dan još neka kućišta pa ovdje postat koji su mi favoriti da mi kažete svoja mišljenja.

Battlelog: Mali_Playa
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Znaci mislia san uzet ili z9+ ili z11 ali u oko mi je upalo ovo kuciste.

Sad jeli bolje ili gore od zalmana.

Sta mislite o njemu?

Neznam koju boju da uzmem bijeli mi je ruzan a neznam bili crvenu ili zelenu jer nisam jos siguran hoceli biti graficka nvidia ili ati.

 

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Kelam kaže...

Znaci mislia san uzet ili z9+ ili z11 ali u oko mi je upalo ovo kuciste.

Sad jeli bolje ili gore od zalmana.

Sta mislite o njemu?

Neznam koju boju da uzmem bijeli mi je ruzan a neznam bili crvenu ili zelenu jer nisam jos siguran hoceli biti graficka nvidia ili ati.

 

 

Iskreno po mom mišljenju čak i bolje od zalmana Z11 i z9+, u svakom slučaju i ja sam se zapalio za kućište, ali

video me zaprepastio...

Možda je to jedno od 10000 al nije bitno, to mi je bila prijelomnica zbog koje sam skeptičan za to kućište, ali kolega Dombak1608 je imao to kućište "u rukama" pa ti je njega najbolje pitati...

Ja kad bi birao od ta tri, uzeo bih sharkoona, sad ovisi koja ti je boja draža, možeš crno/crveni uzest da ti paše uz ATi grafu i AMD boju, a možeš i zeleni, al ja bi na tvom mjestu najradije uzeo bijeli, jer je po mom ukusu, najljepši...
Nadam se da sam ti pomogao bar malo :) 

\/\/ F1des911 \/\/ The world is better without a few morons that get under the knife that I hold :)
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Puno ti fala kolegi sam vec poslao PP o njegovom dojmu kucista.

Znam zelena nVidia crvena ATI

Al problem je sta jos neznam koja ce bit hah

Bijela da je unutra plava bi bila vrhunska znaci ta neka bijelo plava kombinacija ali nije sta ces :/

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Kelam kaže...

Puno ti fala kolegi sam vec poslao PP o njegovom dojmu kucista.

Znam zelena nVidia crvena ATI

Al problem je sta jos neznam koja ce bit hah

Bijela da je unutra plava bi bila vrhunska znaci ta neka bijelo plava kombinacija ali nije sta ces :/

Bijeli je komplet bijel što se tiče bojanja kućišta, ali ima plave LED ventilatore u sebi tako da kompenzira tu plavu boju :)

\/\/ F1des911 \/\/ The world is better without a few morons that get under the knife that I hold :)
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Kelam kaže...

Znaci mislia san uzet ili z9+ ili z11 ali u oko mi je upalo ovo kuciste.

Sad jeli bolje ili gore od zalmana.

Sta mislite o njemu?

Neznam koju boju da uzmem bijeli mi je ruzan a neznam bili crvenu ili zelenu jer nisam jos siguran hoceli biti graficka nvidia ili ati.

 

Po meni je mrvicu bolje od Zalmana ( Z11+ ) !

 

- kvalitetnija izrada

- bolji cable managment

- 2 kontrolera za 6 ventilatora

 

 

U svemu ostalome su slicni  ! Inace bijeli mi je najljepsi  , a kad bih morao birati između zelenog i crvenog , uzeo bih crvenog !

Music As A Weapon !!
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, imam jedan ventilator u svom kucistu: Thermaltake V4, koliko ih još mogu ugraditi? I mogu li kupiti na ebayu ventilatore, i da li se na tim ventilatorima od 2-3 dolara moze namjestati brzina, jer ja imam program koji mi ocitaje case fan, ali ja imam samo jedan. a ako dodam jos par njih, hocu li moci namjestati brzinu vrtnje ili? i koliko ce mi recimo jos 2 venta smanjiti temperaturu komponenti. hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Jos mozes ugradit : 1 x 120mm prednji

                                1 x 120mm bočni

                                2 x 120mm gornja

                                1 x 120mm donji

 

Najvjerojatnije bi im trebao moci kontrolirati brzinu vrtnje i dakako da ce smanjit temp. komponenti , koliko tocno - neznam !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Hvala na odgovoru, da li bi ovaj radio: http://www.ebay.com/itm/120mm-Fans-4-LED-Blue-for-Computer-PC-Case-Cooling-/250782630745?pt=US_Computer_Case_Fans&hash=item3a63cf4359    i dobijem li s njim vidice za zavidati. hvala!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice