Savjet oko airflowa u kućištu

poruka: 6
|
čitano: 1.708
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Savjet oko protoka zraka u kućištu

Jutro people. Trenutno imam 5 ventova (120mm) u kućištu. Dva upuhuju zrak na prednjem djelu kućišta,dva su na cooleru i jedan ispuhuje topli zrak na stražnjem djelu. (vidi sliku)

Inače cooler je original sa jednim ventom ali sam ja dodao još jedan.  Mislio sam da cooler okrenem za 90° tako da bi on onda puhao prema gore.  Kako bi bilo najpametnije iskoristit te ventove?? Koliko njih da upuhuju,koliko da ispuhuju itd??  Tnx.

trenutno stanje trenutno stanje
www.fotoprizma.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet oko protoka zraka u kućištu
EDIT:  I prije par dana kada sam stavljao novi cooler sam slučajno malo pomaknuo heatsink na naponskoj regulaciji,pa bi želio stavit novu pastu i na taj heatsink. Dali mogu stavit običnu termalnu pastu na to ili treba neka posebna???
www.fotoprizma.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2012 10:36 (TriP).
13 godina
offline
Re: Savjet oko protoka zraka u kućištu
TriP kaže...

Jutro people. Trenutno imam 5 ventova (120mm) u kućištu. Dva upuhuju zrak na prednjem djelu kućišta,dva su na cooleru i jedan ispuhuje topli zrak na stražnjem djelu. (vidi sliku)

Inače cooler je original sa jednim ventom ali sam ja dodao još jedan.  Mislio sam da cooler okrenem za 90° tako da bi on onda puhao prema gore.  Kako bi bilo najpametnije iskoristit te ventove?? Koliko njih da upuhuju,koliko da ispuhuju itd??  Tnx.

Dobro je tako kako ti je sad slozeno !

 

Inace je ovakva shema za protok zraka u kucistu : prednji , bočni - upuhuju

 

                                                                                 straznji , gornji  - ispuhuju

Music As A Weapon !!
12 godina
neaktivan
offline
Savjet oko airflowa u kućištu

Pozdrav! kolika ti je razlika u temp proca otkad si stavio drugi vent na hypera?!

[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet oko airflowa u kućištu
Bacelj kaže...

Pozdrav! kolika ti je razlika u temp proca otkad si stavio drugi vent na hypera?!

A recimo nekih 3-5°C. Ali još bi trebao testirat da ti znam reći sigurno. Prije s jednim ventom temperature su bile max 54°C nakon 9 sati Prime95. (Phenom II X4 955 @ 3800Mhz/Vcore - 1,42V   )

www.fotoprizma.com
12 godina
neaktivan
offline
Savjet oko airflowa u kućištu

aha. hvala na odgovoru..

[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice