Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.396.028
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

iz razloga sto uzimam citav pc iz jednog shopa(comtrade) i to na rate moram zanemariti pik i realno mnogo bolju ponudu

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Uzmi corsair ali neki sa barem bronze certifikatom. Ja imam cxm koji je modularni bronze za malo para a tx-m je gold, jos bolji. Vani kosta sicu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ako se ne varam ovaj ima najjeftiniji ducan u Bosni
https://mickey84.olx.ba, usporedi si malo cijene pa vidi gdje ti je isplativije

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

TITO_broz

 

Za SAMA Armor nemam recenziju modela od 550 W, ali postoji za onu od 750 W (link). Na duge staze platforma nije provjerena, ali ima kvalitetne komponente (dobri tranzistori, japanski elektrolitski kondenzatori (svi na 105°C)...) i odlične rezultate na testovima (1 / 2; ovo su recenzije modela ViVo 24K, ali je unutra ista platforma samo bez japanskih kondenzatora) tako da bi napajanje trebalo biti dobro.

 

Uskoro bi mogla izaći recenzija i na PC Ekspertu, a po saznanjima od recenzenta (IT Elektronika), i kod njega su rezultati dobri.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje bi bilo best buy napajanje za nekih 600-700 kn ? Uzimati ću na karticu.

Trenutno razmatram

Corsair 650W PSU CX-M - 629,68 Kn

Fortron Hyper M85+ 650W - 588,17 Kn

Fortron Raider II PSU 650W,80+ SILVER - 602,79 Kn

 

Ako imate neki bolji prijedlog slobodno predložite.

Zahvaljujem se unaprijed.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
big smoke kaže...

Koje bi bilo best buy napajanje za nekih 600-700 kn ? Uzimati ću na karticu.

Trenutno razmatram

Corsair 650W PSU CX-M - 629,68 Kn

Fortron Hyper M85+ 650W - 588,17 Kn

Fortron Raider II PSU 650W,80+ SILVER - 602,79 Kn

 

Ako imate neki bolji prijedlog slobodno predložite.

Zahvaljujem se unaprijed.

 

 

 

Ja bi preskočil sva tri žutanjka, pa izaberi ovaj dolnji Seasonic model to je kvalitetniji i bolji izbor.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Seasonic+SS-620GM2+EVO

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel bi bio ok 400w Hexa plus koji imam za Gtx 1060 3Gb koju planiram uzeti?

Stiže mi još i i5 4570, znam da sam siguran sa wattima i da je to solidno budget napajanje ali opet da pitam za svaki slučaj.

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

big smoke

 

Corsair TX-M 550 (od 610 kn za gotovoinsko; 7 god. jamstva) ti je preskup ili? Ako kupuješ Amexom, u eKupi je pogodnost 10% pa ga možeš dobiti za 570 kn (za prvih 200 kupaca od danas (29.11.)), ali to je onda vjerojatno samo za jednokratno plaćanje. I kvalitetnih 550 W je optimalno za gotovo sve konfiguracije s jednim procesorom i grafičkom karticom.

 

Seasonic je kvalitetan i uz to je potpuno modularan, ali ima nešto stariju platformu s grupnom regulacijom pa je na neuravnoteženim opterećenjima malo lošiji od onih što si naveo. S tim da je u stvarnim uvjetima rada malo vjerojatna pojava takvih opterećenja, ali evo da se napomene.

Isto tako ta platforma službeno ne podržava Intelova C6/C7 stanja pa ćeš ih možda morati isključiti u slučaju eventualnih pojava resetiranja računala tijekom stanja mirovanja ili kada već procesor radi u tim stanjima. Ono što treba još reći je da su oba FSP-a i Seasonic vjerojatno bučniji od prosjeka pa ako ti je to važno, onda bi CX bio solidan izbor. Iako bih osobno išao na potencijalno tihi SAMA Armor 550 W, ali on ima samo 3 god. jamstva.

Naravno, ovo sve je u slučaju da se ne možeš protegnuti do TX-a. On bi trebao biti najtiši i kao Gold model je općenito najbolji.

 

 

Absu

 

Dovoljno je dobar FSP za te nezahtjevne komponente. Naravno, preporučljivo je nešto kvalitetnije, ali ako ti se ne ulazi u dodatni trošak, onda će biti u redu.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

rambox 

kiwi_91 

 

Hvala dečki na savjetima, budem se onda odlučio za Corsair TX-M 550 ili SEASONIC SS-620GM2 EVO no teška mi je odluka.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2017 15:41 (big smoke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
big smoke kaže...

rambox 

kiwi_91 

 

Hvala dečki na savjetima, budem se onda odlučio za Corsair TX-M 550 ili SEASONIC SS-620GM2 EVO no teška mi je odluka.

 

 Po meni definitivno tx zbog 7 godina garancije

 

https://www.centro.hr/corsair-enthusiast-series-tx550-watt-modular-power-supply-80-plus-gold-certified-eu-version.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Možda recenzije pomognu u izboru:

 

Corsair TX-M 550 W: 123456

Seasonic 620 EVO: 123

 

Jamstvo, Gold certifikat, niža buka pri višim opterećenjima, naprednija DC-DC topologija platforme, dulje jamstvo su prednosti Corsair-a, a renomiranost kvalitete platforme, potpuna modularnost, malo veća snaga su vrijednopsti što idu u prilog Seasonic-u.

9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Najpovoljnije napajanje za:

 

  - Ryzen 3 1200

  - MSI GTX 1050 TI

  - ASRock B350M HDV

  - G.Skill 3000mhz 8gb

  - 240gb SSD

  - 500gb HDD

"Bolje ispasti budala nego iz vlaka."
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Fortron Hexa 400w 80+ 36mj garancije oko 300kn

Ali rađe ako se možeš protegnuti do 400kn pa uzeti Fortron Hexa 450w 80+ Bronze ili Fortron Hyper 500w 80+ oba 60mj garancije

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na brzom odgovoru, bit će onda Hexa 400w 80+.

Već je ionako rastegnut budžet.

 

Osjeti li se energetska učinkovitost napajanja s 80+ certifikatom i

u stvarnom životu na računu za struju ili je to više ekološka dobit i je li

velika razlika između jeftinijih modela napajanja "poznatih" brendova i brendova

poput Akyga, Inter-tech, MQ Mission, MS itd.. koji nemaju 80+ cartifikat

i imaju cijene od cca. 120 - 300 kn?

 

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ta napajanja koja si nabrojao ne mogu dati niti približno w koliko su deklarirani,(mozda 50%) a i pitanje je jer imaju adekvatnu zaštitu na sebi, tak da tomu svakom slučaju treba izbjegavati.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kive02 kaže...

Hvala na brzom odgovoru, bit će onda Hexa 400w 80+.

Već je ionako rastegnut budžet.

 

Osjeti li se energetska učinkovitost napajanja s 80+ certifikatom i

u stvarnom životu na računu za struju ili je to više ekološka dobit i je li

velika razlika između jeftinijih modela napajanja "poznatih" brendova i brendova

poput Akyga, Inter-tech, MQ Mission, MS itd.. koji nemaju 80+ cartifikat

i imaju cijene od cca. 120 - 300 kn?

 

Ta napajanja su čisti rulet, a kad crknu lako povuku još pokoju komponentu sa sobom. Sad ti vidi dali ti se isplati taj rizik radi 100-150kn razlike.

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Cxm 450 corsair
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imaš crni RM750x za 250kn manje.

 

Imam RMx od 650W, za moju konfiguraciju je lagani overkill ali volim da je pasivno, pasivno radi do nekih 250W.

G3 koliko sam vidio ima dva moda za ventilator, u eco modu je pasivno ali se zna iznenada zavrtit te ima dosta agresivan profil, a u drugom modu ventilator radi stalno(i u idlu).

 

RMx,RMi su ista platforma kao HXi, samo s ponegdje slabijom komponentom.

RMx potpuno jednak RMi samo nema Corsair Link gluposti.

 

Ja navijam za rmx, jeftinije i polu-pasivni mod radi kako spada. Ako ti ne smeta buka onda g3.

BF3 [G] Pamark
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2017 12:45 (pamark).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Frend je kupio supernovu i veli da je bog bogova po reviewima. Da ja uzimam sebi, uzeo bih radije corsair, oni rade napajanja malo duze od evge, i to provjereno dobra.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bit će čini se corsair, hvala na savjetima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Trenutno nema u ponudi model od 750 W, ali Seasonic Focus Plus 850 W (od 900 kn; 10 god. jamstva) je jeftiniji od oba navedena modela, a ima rezultate testiranja bolje ili na razini njihovima. Buka je vrlo niska do nekih 450 W.

Testovi: 1234

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Evgu g3 ne bih preporucio osjetljivima na buku, u eco modu cak i bez opterecenja svako malo zavrti vent i dosta se cuje
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
Evgu g3 ne bih preporucio osjetljivima na buku, u eco modu cak i bez opterecenja svako malo zavrti vent i dosta se cuje

Vidiš npr. ja to nisam primjetio na konfiguraciji barem duplo snažnijoj od tvoje.

ps. možda je tvoje napajanje imalo grešku kakvu.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
To sam i ja mislio, pa sam naisao na netu da se puno ljudi zali na isti problem... nego, zar nisi ti imao g2, a ne g3 verziju (na mobu sam pa ne vidim tvoje komponente), a kod g2 tog problema nema i eco mod radi normalno
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
To sam i ja mislio, pa sam naisao na netu da se puno ljudi zali na isti problem... nego, zar nisi ti imao g2, a ne g3 verziju (na mobu sam pa ne vidim tvoje komponente), a kod g2 tog problema nema i eco mod radi normalno

Ja imam u svom računalu G2 model, ali uzeo sam namjerno 750 G3 iz UziShopa baš da isprobam na računalu koje sam sastavljao za kolegu,

i7 7700k, ASUS ROG Maksimus IX Formula, STRIX GTX 1080 Ti i ja to nisam primjetio, čitao sam i recenzije na Neweggu isto, mislim da sam samo jednoga

vidio da se je požalio na taj problem i reklamirao napajanje.

Ja bih ga preporučio svakome jer ono što ti vidiš ja nisam vidio nigdje, ti si išao na promjenu, da si ga reklamirao, možda bi riješio taj problem.

Ali danas da biram, uzeo bi za manje od 900 kn Seasonic Focus Plus 850W 80+ Gold, danas po meni best buy napajanje, ima neke mane, ali ništa strašno tako.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 10:19 (Valentin17).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz u dilemi sam koje napajanje da kupim. Sad imam LC power 600w. Kupio RX580 udes u igrice napajanje se oce razletit zuji cvrci u njemu, tako da nista od igrica..Moze neka preporuka za par napajanja oko do 600kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Fortron Hexa 550w 80+ Bronze 60mj garancije

Corsair CX 550w 80+ Bronze 60mj garancije

Fortron Raider 550w 80+ Silver 60mj garancije

Super Flower Golden Green HX 550W 80+ Gold 60mj garancije

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Corsair cx 550
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A ovo napajene kako vam se cini nasuproti onima? https://www.links.hr/hr/napajanje-550w-sama-armor-120mm-vent-80-plus-gold-pfc-052700119 Jer napajanje ne planiram mjenjati bas tako skoro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice