Gdje kupit fractal R4 u hrv?

poruka: 138
|
čitano: 26.659
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Gdje kupit fractal R4 u hrv?

Hajd super onda. Ako su dobri ventovi onda znači da ih mogu pokupovat šleper istih bez brige (planiram crno-bijeli rig složit eventualno pa ono..) :D ..Znači ta zvučna izloacija stvarno šljaka kako treba? To će onda opravdat 12 kg koliko otprilie piše da teži samo kućište. Posebno korisno meni s obzirom da mi se grafa glasa kao traktor u leru nizbrdo >.>

 

Hvala na info :D

https://www.evolvehq.com/recruit/basic?token=player:kK9hDqr1cOCD7f7p,basic:kK9hDqr1cOCD7f7p
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gdje kupit fractal R4 u hrv?

Da, izolacija je ludilo, razlika od njega i skroz otvorenog cm 690 2 je nebo i zemlja. Izolacija najbolje funckionira s frekvencijama koje proizvodi šum zraka ventilatora, dakle to stvarno ubije. Ali ako ti npr napajanje cvili nece bit efikasna jer se te visoke frekvencije probijaju. Ventilatori koje dobijes su odlicni i mozes slobodno napunit kejs njima. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gdje kupit fractal R4 u hrv?

S obzirom na turbinu od grafičke koju sam bio prisiljen slušati zadnje 3 godine zbog kućišta bez stranice i povremenim potresima u kućištu zbog odvratne kvalitete rupa za montiranje ostalih ventova na kućištu, i da mi zacvili napajanje iz nekog razloga sa ovim Define R4 uopće se neću žaliti ^_^

https://www.evolvehq.com/recruit/basic?token=player:kK9hDqr1cOCD7f7p,basic:kK9hDqr1cOCD7f7p
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
Bubily kaže...

S obzirom na turbinu od grafičke koju sam bio prisiljen slušati zadnje 3 godine zbog kućišta bez stranice i povremenim potresima u kućištu zbog odvratne kvalitete rupa za montiranje ostalih ventova na kućištu, i da mi zacvili napajanje iz nekog razloga sa ovim Define R4 uopće se neću žaliti ^_^

Onda ces bit pre zadovoljan. 

Btw odmah da ti kazem, 2 x 140mm fractala napred, jedan nazad i miran si, dok kod ne vrtis neki bijesni sli ne treba ti više. Ostavi covere na svemu ostalome. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Gdje kupit fractal R4 u hrv?

Ventilatori su čudo.
Zamjenio sam svoje stare ventilatore(koje sam držao na 700-800rpm, stock 1400rpm) sa novim noiseblockerima koje sam dobio od sponzora.
Mogu reći da su temperature svih komponenti pale za barem 3oC, a o buci da i ne govorim, mislio sam da su mi stari bili tihi(nisam ih čuo), dok nisam stavio noiseblockere, koje stvarno ništa ne čujem.
Čujem jedino lagano zujanje pojačala(kad je upaljeno) koji se nalazi u zvučniku, dok komp ništa ne čujem.
Jedino mi se malo pumpa čuje kada prislonim uho.

Uglavnom, da se vratimo na temu.
R4-u nema još nikakvih naznaka da je stigao u RH.
Kejs stvarno izgleda prelijepo, onako fin, ozbiljan dizajn, kvalitetna izrada(Fractal je poznat po tomu).

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2013 20:05 (dombak1608).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gdje kupit fractal R4 u hrv?

Ja sam govorio o fractal ventovima a ne noiseblockerima. Fractali su jako dobri. A ovaj noiseblocker je bez dvojbe najbolji vent koji sam ikad vidio i imao. 

0 vibracija, 0 zvuka od ležajeva, nevjerojatno puno airflowa.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
athlon64 kaže...

Ja sam govorio o fractal ventovima a ne noiseblockerima. Fractali su jako dobri. A ovaj noiseblocker je bez dvojbe najbolji vent koji sam ikad vidio i imao. 

0 vibracija, 0 zvuka od ležajeva, nevjerojatno puno airflowa.

Ja sam govorio kako se sa dobrim ventilatorima može puno postići, nisam isprobao fractalove.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
dombak1608 kaže...
athlon64 kaže...

Ja sam govorio o fractal ventovima a ne noiseblockerima. Fractali su jako dobri. A ovaj noiseblocker je bez dvojbe najbolji vent koji sam ikad vidio i imao. 

0 vibracija, 0 zvuka od ležajeva, nevjerojatno puno airflowa.

Ja sam govorio kako se sa dobrim ventilatorima može puno postići, nisam isprobao fractalove.

Definitivno, steta sta nema di uzest ove noiseblockere. Ali fractali su ludilo.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
Gdje kupit fractal R4 u hrv?

Ja također čekam Fractalovo kučište al izgleda da ništa od skorog dolaska kučišta u RH {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gdje kupit fractal R4 u hrv?

Ja im jučer opet slao mail po neznam ni sam koji put. I kao i inače opet isti odgovor

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gdje kupit fractal R4 u hrv?

Tko je uopće zastupnik za HR, da možda s njime popričamo ?

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
perkoxcar kaže...

Tko je uopće zastupnik za HR, da možda s njime popričamo ?

U tome i je problem jer ga trenutno nema. Dosad je bio msan, ali su izgleda iz neznam kojeg razloga raskinuli ugovor s fractalom. Tako da fractal sad traži novog zastupnika. Inače njihova kućišta su se sasvim ok prodavala kod nas jer ima je cijena pristupačna, a sama izrada odlična. Neznam čemu tolike komplikacije oko pronalaska zastupnika. A valjda ovi naši reterdirani zakoni i pusta davanja koja se moraju plaćati...

14 godina
offline
Gdje kupit fractal R4 u hrv?

Iz nekog razloga imam filing da nećemo vidjeti Nove Fractalove stvarčice dok ne uđemo u EU. Naravno, samo je filing ali eto. Ako vam se riskira sa carinom, zaletite se u Sloveniju po kućište, ako ne, platite masne pare pa se dajte zamrznut dok ne dođu u RH jednostavno ^_^

https://www.evolvehq.com/recruit/basic?token=player:kK9hDqr1cOCD7f7p,basic:kK9hDqr1cOCD7f7p
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gdje kupit fractal R4 u hrv?

 

Nažalost i dalje komplikacije. Spomenuo sam im kako se već mjesecima najavljuje novi distributer. Evo što su odgovorili:

"Well, the legal part of a start with new partner takes longer time than we expected. I can give you exact date only once we load the first truck with out cases. So, please wait for couple of days, 2-3weeks more."

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
boing24234 kaže...

 

Nažalost i dalje komplikacije. Spomenuo sam im kako se već mjesecima najavljuje novi distributer. Evo što su odgovorili:

"Well, the legal part of a start with new partner takes longer time than we expected. I can give you exact date only once we load the first truck with out cases. So, please wait for couple of days, 2-3weeks more."

 

Ma to ti je naša brza birokracija na djelu, kao i za sve ostalo u državi 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
Volume kaže...
boing24234 kaže...

 

Nažalost i dalje komplikacije. Spomenuo sam im kako se već mjesecima najavljuje novi distributer. Evo što su odgovorili:

"Well, the legal part of a start with new partner takes longer time than we expected. I can give you exact date only once we load the first truck with out cases. So, please wait for couple of days, 2-3weeks more."

 

Ma to ti je naša brza birokracija na djelu, kao i za sve ostalo u državi 

Jel ide netko za sloveniju po define r4?

 

Jel probao tko kupiti online u sloveniji ili negdje?

 

Dali postoji sansa da se skupimo ovdje pa da nekako kupimo vise komada i mozzda dobijemo popust.

 

Nekakav group buy i naci nekoga u SLO da nam to ili dostavi ili posalje.

 

http://www.mlacom.si/ohisja/fractal-design-define-r4-black-pearl-w

 

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/ohisja/fractal-design-define-r4-black.html

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2013 18:47 (Praedator).
13 godina
offline
Gdje kupit fractal R4 u hrv?

A kako preko granice s tolikim kućištima? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
Volume kaže...

A kako preko granice s tolikim kućištima? {#}

A sa 100 eura {#}

 

Sto ga vise gledam vise mi se svida, mislili su na svaki detalj, svaka im cast.

 

 

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2013 19:36 (Praedator).
13 godina
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
Koliko ja znam imas limit koliko vrijednosti po glavi mozes prenijeti bez ikakvih nameta,pa ako se skupi par ljudi nebi trebao biti problem prevesti par kucista
robimarko@gmail.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
robimarko kaže...
Koliko ja znam imas limit koliko vrijednosti po glavi mozes prenijeti bez ikakvih nameta,pa ako se skupi par ljudi nebi trebao biti problem prevesti par kucista

Ma dalo bi se to prevesti uz malu naknadu, a ako se uzme 5-10 komada lako se sredi i neki popust na kolicinu.

 

I poslao sam mail firmi u hr sto se bavi uvozom pa cekam njihov odgovor dali mogu nabaviti 5 komada i po kojoj cijeni {#}

Što hladnije to bolje :)
14 godina
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
robimarko kaže...
Koliko ja znam imas limit koliko vrijednosti po glavi mozes prenijeti bez ikakvih nameta,pa ako se skupi par ljudi nebi trebao biti problem prevesti par kucista

Mislim da je to 1000kn, tako da svatko tko idem može dobiti 1 kućište bez problema

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
power_user kaže...
robimarko kaže...
Koliko ja znam imas limit koliko vrijednosti po glavi mozes prenijeti bez ikakvih nameta,pa ako se skupi par ljudi nebi trebao biti problem prevesti par kucista

Mislim da je to 1000kn, tako da svatko tko idem može dobiti 1 kućište bez problema

Onda autobus sa 60 bugovaca i pici se u SLO {#}

Što hladnije to bolje :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
Volume kaže...
boing24234 kaže...

 

Nažalost i dalje komplikacije. Spomenuo sam im kako se već mjesecima najavljuje novi distributer. Evo što su odgovorili:

"Well, the legal part of a start with new partner takes longer time than we expected. I can give you exact date only once we load the first truck with out cases. So, please wait for couple of days, 2-3weeks more."

 

Ma to ti je naša brza birokracija na djelu, kao i za sve ostalo u državi 

 

Super izgovor za bilo što, "birokracija" uvijek kriva za sve.

 

Roba iz EU već ima hrpu povlastica i unaprijed odobrenih stvari, za razliku od kineske, korejske, tajvanske ili japanske robe.

HTC, Samsung, Toshiba, Panasonic, Mazda itd. nemaju problema s "birokracijom"...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
boing24234 kaže...
Volume kaže...
boing24234 kaže...

 

Nažalost i dalje komplikacije. Spomenuo sam im kako se već mjesecima najavljuje novi distributer. Evo što su odgovorili:

"Well, the legal part of a start with new partner takes longer time than we expected. I can give you exact date only once we load the first truck with out cases. So, please wait for couple of days, 2-3weeks more."

 

Ma to ti je naša brza birokracija na djelu, kao i za sve ostalo u državi 

 

Super izgovor za bilo što, "birokracija" uvijek kriva za sve.

 

Roba iz EU već ima hrpu povlastica i unaprijed odobrenih stvari, za razliku od kineske, korejske, tajvanske ili japanske robe.

HTC, Samsung, Toshiba, Panasonic, Mazda itd. nemaju problema s "birokracijom"...

 mozda nemaju sada, all su imali sigurno kad su sklapali ugovore sa uvoznicima!

 

[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
11 godina
neaktivan
offline
Gdje kupit fractal R4 u hrv?

U lijepoj nasoj se prodaje samo skart koji u europi nezele kupiti.

 

I kod nas nema Define R4 nigdje.

 

A slovenac trazi 145eura plus 35eura dostava.

 

Plus na to carina i porez.

 

Ma da ga heksas ja cekam ulazak u EU i onda trazim R4.

Što hladnije to bolje :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
Praedator kaže...
A slovenac trazi 145eura plus 35eura dostava.

 

Plus na to carina i porez.

 

Ma da ga heksas ja cekam ulazak u EU i onda trazim R4.

 

Zar nemaš pravo na povrat slovenskog poreza, tako da plaćaš samo naš PDV?

 

Mislio sam kako već sad nema carine na elektroničku robu iz EU...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
boing24234 kaže...
Praedator kaže...
A slovenac trazi 145eura plus 35eura dostava.

 

Plus na to carina i porez.

 

Ma da ga heksas ja cekam ulazak u EU i onda trazim R4.

 

Zar nemaš pravo na povrat slovenskog poreza, tako da plaćaš samo naš PDV?

 

Mislio sam kako već sad nema carine na elektroničku robu iz EU...

1368kn je kuciste sa dostavom.

 

i jos na to porez i carina.

I da se vraca nesto opet je to previse po meni. To bi izaslo oko 1500-1600kn ako ne i vise.

Onda cu bolje uzeti Parvum Aurora kuciste ako vec dajem toliko za define r4.

 

 

 

Što hladnije to bolje :)
11 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
4 0 hvala 5
14 godina
offline
Gdje kupit fractal R4 u hrv?

kada je 1 eur 10 kuna {#}

http://www.alternate.de/html/product/Fractal_Design/Define_R4_Black,_Gehaeuse/1010807/?

 

R3 je bio oko 700kn, cak i nize malo, a imao je istu preporucenu cijenu  od proizvodjaca kao i r4

Toplo se nadam da ce se ovi nasi trgovci/uvoznici malo primiriti jer ovo je ocaj

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupit fractal R4 u hrv?
Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice