Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 727.710
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nije nista krivo izracunao, to je ta potrosnja, a ostale stavke su tako reci fiksne, tako da sama potrosnja kompa je ta koju je naveo. Iovako moras struju platiti tako da te fiksne stavke ne idu pod potrosnju

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Nema tu logike u kripto valutama.Po mom mišljenju,kitovi "whales" (likovi koji imaju na tisuče bitcoina),gospodare tržištem.Neznam na koji način određuju koji če coin napumpat,ali kad upale svoje "pumping botove" cijene se dižu.Možda i postoji neka logika u svemu tome,ali ne kužim kak to funkcijonira.Primjer je stanje na Poloniex exchange.Zadnjih mjesec i pol skoro da nisam niti jedan trejd napravil.Nemaš kaj kupit,sve je high.Jučer su sve valute ful pale.Tako da ipak mislim da neki određeni broj ljudi manipulira cijenama manje više kako im se prohtje.

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Patrick_cro kaže...

Nije nista krivo izracunao, to je ta potrosnja, a ostale stavke su tako reci fiksne, tako da sama potrosnja kompa je ta koju je naveo. Iovako moras struju platiti tako da te fiksne stavke ne idu pod potrosnju

 Vidim da tu niko nije nikad plačao struju osobno ako vam starci placaju onda nemorate ni racunat struju ionak staviš 0 i bok. Nije istina da su "fiskne" stavke jer za 100kw potrošenog nije isti iznos za distribuciju i prijenos vec se simetricno povecava, znaci 100 kw potrošenih košta 40kn plus još 8kn naknada za distribuciju i jos 20kn za prijenos, na 200kw koji dodu 80kn placa se 16kn distribucija i 40kn prijenos... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
k1klop kaže...

Neznam na koju foru ti imas 200 s rx270, ja ne mineam zcash vec eth koji ide na 22 mh/s, neznam jel u zcashu h/s isto kao i sol

 Stock, nije OC: http://prntscr.com/fp109y neloše!

7 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Sve kriptovalute a u ovom slucaju dvije najpoznatije i najpopularnije, BTC (Bitcoin) i ETH (Ethereum) su rizik kao i sve ostalo...sto se vise kupuju, cijena im raste, sto se vise prodaju, cijena im pada...kao i kaj trgujes dionicama, zlatom, psenicom, tako trgujes i kriptovalutama. Tko je na pocetku poceo s Bitcoinom i kupio za 100 dolara, danas se obogatio. Bitcoin se vise ne isplati "rudarit" ako nemas visak para za 10k grafickih kartica, jednu halu, fenomenalnu ventilaciju itd. Ono kaj se trenutno isplati rudarit je Ethereum. Hoce li mu cijena past ili nece, je rizik. Kao i u svemu drugom. Ulaganje u kriptovalute nije "zarada preko noci" ali se itekako isplati.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
john_doe1 kaže...

Bitcoin se vise ne isplati "rudarit" ako nemas visak para za 10k grafickih kartica, jednu halu, fenomenalnu ventilaciju itd

 Bitcoin se ne rudari grafama vec par godina 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Istina, moja greska. Zabunio sam se jer sam mislio na Ethereum a pisao o Bitcoinu

11 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Kakva je situacija sada sa rudarenjem? Vidim da dosta njih prodaje kompove za rudarenje na Njuskalu
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

I mene isto zanima koja su predviđanja.

Što se mene tiče, ja rudarim sa GTX 1080 tu i tamo (većinom preko noći ostavim i kad ništa ne radim s kompom) i majnam lbry i lyru2RE, ispada me oko 1.80$ po danu.

Tako da loše XD

6 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav, novi sam u ovome i čitam malo komentare i sve više ljudi piše da se to ne isplati... Pa zanima me sad da krenem u to potrebna mi je neka solidna grafa kao RX470 koja bi me stajala CCA 2700kn i neko napajenje do 500kn... Znači sve ukupno solidnih 3200kn...Prema pročitanim informacijama na mijesec bi trebao dobiti CCA 30-40$ i koliko bi mi to otišlo na struju? Kojih 20$?

Dakle isplatilo bi se samo ako nebi trebao plačati struju? Ili da malo više uložim?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Rudarijte, nikad ne znaš što je to zapravo dok ne ojetiš na svojoj koži, uložite kojih 2 soma eura u taj ring pusti nek se vrti dokle garancija traje i nakon toga pogledaj koliko si u plusu ili minusu. Otvori temu na forumu i podjeli svoje iskustvo :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 19:14 (Gremlin144).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Gremlin144 kaže...

Rudarijte, nikad ne znaš što je to zapravo dok ne ojetiš na svojoj koži, uložite kojih 2 soma eura u taj ring pusti nek se vrti dokle garancija traje i nakon toga pogledaj koliko si u plusu ili minusu. Otvori temu na forumu i podjeli svoje iskustvo :)

 Garancija traje? Znaci klokam grafu, promjenim bios, grafa rikne i ja je posaljem u servis i dobijem je nazad za X tjedana?

10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ako skuze da si mjenjao bios (lako) mogu ti za to srat...

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ako samo overklokam grafu to nemogu?

10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ako im ne kazes ne . Ali pametno clockaj, naj bolje bez diranja voltaže. Također za rudarenje clockanjem neces dobiti puno, a struja ce ti porast. Ako rudariš ether onda je dovoljno samo memoriju OC dokle ide i to je to.

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Kako ovi koji imaju nvidiu, nemogu u biosu nista, pa samo klokaju za rudarit, recimo tipa gtx 1070.

13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jel ovo šta splašnjava da mogu grafičku do božića kupiti po pristojnoj cijeni?

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Eventualno ako bude neki deal za crni petak. Možda se nađe na njušci netko tko prodaje mining opremu pa daje grafe jeftino samo da ih proda.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Malo istrazujem oko rudarenja,pa da pitam ovdje vas koji ste malo upućeniji.

 

Da li bi se isplatilo uzet neki rig sa 5-6 gtx1080 i rudarit eth i zcash (etc)?

 

Vidim negdje pise da ce eth postat tezi pa da se nece karticama dat rudarit vise,ima li istine u tome?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Sa 1080 se ne isplati kopat eth, bolje nešto što koristi equihash (zec, zen itd.).

 

Sad isplati li se tebi osobno kupovati rig ovisi o tebi, nema tu neke sigurnosti i ne možeš znati hoćeš li uspijet isplatit rig odnosno koliko će ti vremena trebat. Ako imaš viška love i želiš se okušat u rudarenju - slobodno, trenutno mjesečno imaš za odlazak u kino (sam). Ako planiraš zaradit - lutrija je.

14 godina
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ma kakvo kupovanje rigova, ulozis u neku valutu i ciao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
fila2208 kaže...

Jel ovo šta splašnjava da mogu grafičku do božića kupiti po pristojnoj cijeni?

 Ne,

pratim cijene vec neko vrijeme jer sam i sam kupovao karticu nedavno i kad se otvorila prilika uzeo sam ovu koja mi je pod moj pc, no trend cijena je zapravo da idu prema gore. 

Prati computeruniverse i cekaj crni petak, to je jedino sto mozes pametno izvest.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Evo bacio računicu i 1080 bas nije isplativo. Moj buđet bi bio za cca 10x 1060gtx i sve ostalo sto mi je potrebno. Imam prostoriju di će biti i neće smetati,uzimao bih komponente vani ispod cijene. Na nicehash kalkulatoru sam na kraju izračunao da mogu isplatit rig za 150 dana uz 630dolara na mjesec,jer nicehash sam prebacuje koja je valuta isplatljivija i nju mina. U kalkulator sam uzeo deklariranu potrošnju i MH/s.

 

Posto ja znam samo to sto čitam na webu i nemam percepciju kak bi to moglo ići pitam vas opet,koji ste minali ili minate,dal bi mi se to isplatilo? Računam li nešto krivo jer ovo mi izgleda too good to be true.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nema sanse po trenutnom stanju isplatit rig za 150 dana, lose si racunao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jesi li uracunao struju? 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Kant kaže...

Jesi li uracunao struju? 

Ne da nije racunao struju nego 10 1060-ki ne moze ni blizu 630$ mjesecno iskopat...

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jesam,0,12$. I meni se cini prerano za isplatu. Al on kao gleda kaj je najbolje i prebacuje pa mozda zato. Imate neki kalkulator koji znate da je realan. Etherium i zcsh mi se cine najisplatljivijim. Dok nicehash gleda sve sto moja grafa moze minat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
izvone kaže...

Jesam,0,12$. I meni se cini prerano za isplatu. Al on kao gleda kaj je najbolje i prebacuje pa mozda zato. Imate neki kalkulator koji znate da je realan. Etherium i zcsh mi se cine najisplatljivijim. Dok nicehash gleda sve sto moja grafa moze minat.

Dugo sam koristio nicehash, trenutno sa 1060-kom imas oko 1.2$ s nicehash-om. To je bez struje... Znaci 10 komada daje oko 360$ a ne 630$, i na to onda struja...

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

ja sa 1060 6gb verzijom dobivam izmedju 0.9 i 1.1 USD dnevno (ovisi da li rudarim ETH, ZEC, nicehash ili nešto treće)

 

to je računica bez troška el energije


Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2017 21:31 (tomislavivic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Hm,zasto onda tamo skoro duplo baca? Mozda zbog vise valuta koje sam gledao da rudari. Da stavim dvije valute samo pa onda prokalkuliram.

 

noob sam znam,zato sam tu,hvala vam na pomoci!

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice