Tresla se brda, rodio se Leak

poruka: 697
|
čitano: 292.945
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tresla se brda, rodio se Leak".
15 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
dado2202 kaže...

 

Ako svi razmišljaju isto kao i ti, da je posao diplomata, da muljaju, lažu itd, nije niti čudo da nam je država politički u k... kako jest.

 

Problem s našim diplomatima / političarima je da umjesto muljanja drugih političara (drugih država) sa ciljem da izvuku korist za našu državu oni muljaju vlastiti narod za vlastitu korist.

16 godina
moderator
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Zli Luđak kaže...
Drago kaže...

Pa za što je konkretno WikiLeaks "odgovoran"? Zato što je većina dokumenata dosadna? Zato jer su objavili dokumente koji pokazuju da državne službe lažu i muljaju? Nešto treće?

 Ometaju ljude u poslu. 

 

Kao što policija ometa krimose u poslu? Iz nekog razloga, ja sam u tom slučaju na strani policije...

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
dado2202 kaže...
Hehe, dobro da nisi rekao da je posao političara (u koje spadaju diplomati) da muljaju, lažu itd

Ako svi razmišljaju isto kao i ti, da je posao diplomata, da muljaju, lažu itd, nije niti čudo da nam je država politički u k... kako jest.

 Posao diplomata je svakako da uz ostalo jako puno mulja, u interesu svoje drzave, koja mu je poslodavac! Diplomat i politicar nisu isto. S diplomatima ti gotovo da i nemas kontakta niti znas sto rade. A o razlikama HR i SAD diplomacije necu niti trositi rijeci.

 

Politicari, ovi svakodnevni, vulgaris, su nesto deseto.

 

Ozbiljno, dobro sam napisao ono o Metternichu i Talleyrandu, procitajte samo osnovne natuknice za ovu dvojicu na Wikipediji i shvatit cete ponesto.

 

Metternich je npr s Napoleonom nakon Dresdena ispijao konjake i kave, a u pozadini je sklapao sedmu (ili sestu, zaboravio sam) koaliciju protiv njega. Dakle, lagao je naveliko. Zasto? ZATO JER MU JE TO BIO POSAO.

 

Kako bi ti radio Metternichov posao da ti svaki dan leakaju mailove na net?

Heroj a ne zločinac
15 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Leak

Po meni najvažnije od svega ovoga je hoće li od objave ovih informacija biti ikakve koristi?

Oni koje se nešto pita, koji odlučuju i upravljaju su sve ovo i do sada znali, a oni kojima je objava ovih dokumenata „otvorila oči, potvrdila sumnju u to kako s nama upravljaju i sl…“ će u najboljem slučaju stisnuti „Like“ na nekoj grupi podrške Wikileaksu na Facebooku i za desetak dana zaboraviti da se ovo uopće dogodilo.
Julian Assang će vjerojatno u zatvor zbog silovanja ili „silovanja“Šveđanki, čisto kao upozorenje drugima kojima bi na pamet padale slične stvari. Čisto sumnjam da će ga iti jedna država zaštiti, jer niti jedna vlast ne voli da im netko kvari PR.Druga stvar koja će se dogoditi u cilju odvraćanja pozornosti je da će NASA sutra na tiskovnoj konferenciji potvrditi ne samo da vanzemaljci postoje, nego i da u Sjevernoj Koreji grade bazu iz koje namjeravaju zauzeti Zemlju.{#} Nakon toga Kriza može početi.{#}

 
6 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Drago kaže...
Zli Luđak kaže...
 Ometaju ljude u poslu. 

 

Kao što policija ometa krimose u poslu? Iz nekog razloga, ja sam u tom slučaju na strani policije...

 Pa sad, jesu li americki diplomati, ili diplomati opcenito - krimosi, to je svakako tema za diskusiju. Mozda i jesu, ali onda lijecenje takvog kriminala WikiLeaksovima djeluje kao lijecenje raka flasterom.

 

Iz perspektive americkog gradjanina, imas diplomata koji je tamo negdje placen da radi u interesu tvoje drzave. Ili ga pusti da radi kako zna, uz dosta muljanja i serovanja koje su mu dio posla, ili ga, ne znam, smijeni, ubij, digni revoluciju, glasaj za Sarah Palin 2012.... kajgod.

 

Ideja da covjeku das neki posao koji ukljucuje muljazu, a onda mu krades mailove i stavljas ih na webz je malo smijesna.

Heroj a ne zločinac
15 godina
odjavljen
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak

koliko znam jedino mu je ekvador ponudio utociste... malo mi je to cudno, nekako sumnjam u njihovu namjeru ali i u sposobnost cuvanja public enemy-a numero 1

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak

Laganje i muljanje za državne interese... jako širok i nedefiniran pojam. Da, da je glupo saznati da je izmišljam: američki veleposlanik muljao kineskog sekretara obrane kako su mu klinci simpatični (iako su grdi ko Fiat multipla) kako bi ga odobrovoljio da sjedne na pregovore sa Korejom...je, glupo je, ali bi u svakom slučaju htio i i imao pravo znati da li su Jadranka ili Ivo pristali na korištenje HR aerodroma za transport ljudi u Guantanamo kako bi Bush došao u HR ili da su jeftilen prodali INU kako bi nas Mađari podrpli u putu ka EU (opet izmišljam).

 

Ako se svi podaci pokažu kao u prvom primjeru, onda ok, glupo, ali ni neku znatnu štetu ne čini pa mi nije jasna cijela hajka i strka. Ali ako ovo drugo, e onda frke i panike.

E da, btw... i ovo sa DoS napadima na stranicu, pravna država u akciji?

iddqd
13 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Leak

Potpisujem sve što je rekao Zli Luđak... Nikakve koristi običan puk nema od objave navedenih informacija. Diplomacija je zanat koji često ima za zadatak približiti potpuno nepomirljive stavove i u normalnim uvjetima pridonosi napretku i boljoj situaciji u svijetu. Zadaća političara je u potpunosti suprotna.. oni moraju podilaziti javnosti da bi opstali i pribjegavati populizmu koji neizbježno vodi u nesporazume i sukob.... O novinarstvu ne bih ovom prigodom.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Zli Luđak kaže...
Drago kaže...
Zli Luđak kaže...
 Ometaju ljude u poslu. 

 

Kao što policija ometa krimose u poslu? Iz nekog razloga, ja sam u tom slučaju na strani policije...

 Pa sad, jesu li americki diplomati, ili diplomati opcenito - krimosi, to je svakako tema za diskusiju. Mozda i jesu, ali onda lijecenje takvog kriminala WikiLeaksovima djeluje kao lijecenje raka flasterom.

 

Iz perspektive americkog gradjanina, imas diplomata koji je tamo negdje placen da radi u interesu tvoje drzave. 

 

O, pardon, nisam znao da ti zastupaš perspektivu "američkog građanina".

 

Kakve to, pak, ima veze s Assangeom ili misliš da on i svi ostali na ovom svijetu moraju zastupati "perspektivu američkog građanina", a kad smo već kod toga, gdje se može naći Deklaracija o perspektivi američkog građanina?

 

Naime, prema nekim komentarima čini se da ni neki američki građani ne zastupaju tu perspektivu. 

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
mack33 kaže...

Potpisujem sve što je rekao Zli Luđak... Nikakve koristi običan puk nema od objave navedenih informacija. Diplomacija je zanat koji često ima za zadatak približiti potpuno nepomirljive stavove i u normalnim uvjetima pridonosi napretku i boljoj situaciji u svijetu. Zadaća političara je u potpunosti suprotna.. oni moraju podilaziti javnosti da bi opstali i pribjegavati populizmu koji neizbježno vodi u nesporazume i sukob.... O novinarstvu ne bih ovom prigodom.

ma daj? A tko je šef diplomatskog osoblja? Pa nisu diplomati MiB Prvosvjetljeni Koji Sve Znaju I Žele Mir U Svijetu. Njihov posao je izvrašavati zadatke koje im da izvršna vlast i dio su izvršne vlasti.

A zadaća političara? Jel to znači da živimo u apsolutističkim uređenjima gdje političari ne" moraju podilaziti javnosti... i pribjegavati populizmu..." ne bi billo neizbježnih sukoba i nesporazuma?

Pusti "običan puk" da odluči ima li, ili nema koristi od objave informacija.

iddqd
15 godina
offline
Tresla se brda, rodio se Leak

@Drago & @Oleg... sjedite u uredu, vjerovatno jedan preko puta drugoga i raspravljate na forumu? :) Sta da kazem... 

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Drago kaže...

O, pardon, nisam znao da ti zastupaš perspektivu "američkog građanina".

 

Kakve to, pak, ima veze s Assangeom ili misliš da on i svi ostali na ovom svijetu moraju zastupati "perspektivu američkog građanina", a kad smo već kod toga, gdje se može naći Deklaracija o perspektivi američkog građanina?

 

Naime, prema nekim komentarima čini se da ni neki američki građani ne zastupaju tu perspektivu. 

 Ne moraju, naravno, svi na svijetu zastupati perspektivu americkog gradjanina...

 

Ali bi, ako imaju pola mozga, trebali i bez ovih leakanih dokumenata shvatiti da je diplomatima zemlje X posao da muljaju u interesu zemlje X. Amerike, Australije, Rusije, koje god. Iz perspektive americke drzave, kao poslodavca likova kojima se ometa posao, u interesu je da se to zaustavi.

 

Gradjane drugih drzava za to moze biti bas briga, mozemo sve promatrati kao dobru zabavu. Vec sam rekao, da Predsjedniku Kine dodje SAD ambasador, ja bi mu u facu rekao LOL n00b, citao sam tvoj bulshit na netzu. WL je organizacija koja je tom predsjedniku Kine dala "municiju"da ovome kaze LOL, ali to je to, nisu pokrenuli veliku svjetsku revoluciju niti otkrili senzacionalne stvari, samo su razvalili 100.000 necijih mailova radi kojih su ovi ispali smijesni.

 

Mozda bi i ja ispao smijesan (vjerojatno bih) da netko razvali 2.000 mailova mog Outlooka negdje. I to onih "poslovnih", o privatnima da i ne govorim {#}

Heroj a ne zločinac
16 godina
moderator
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
tnakir kaže...

@Drago & @Oleg... sjedite u uredu, vjerovatno jedan preko puta drugoga i raspravljate na forumu? :) Sta da kazem... 

 Inace smo preko puta, no danas sam ja na drugom kraju Evrope!{#}

Heroj a ne zločinac
16 godina
moderator
offline
Tresla se brda, rodio se Leak

Evo i slike iz jednog maila koji sam dobio danas, s drugog kraja Evrope, a vezano uz raspravu! Ja sam ovaj desno na slici, mislim... 

 

{#}

Isus i Juda... Isus i Juda...
This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2010 14:25 (Drago).
 
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Leak

@Zli mislim da si totalno promasio i pratio samo index.hr i jutarnji.hr ...

 

to sta su nasi pisali o mailovima i smsu clintonice tko je lud tko nije, nije ni u pola od onih 200.000 objavljenih dokumenata, a neki jos moraju biti objavljeni...

 

to sadrzi komunikaciju sluzbi prema svijetu, a i onih sluzbi koji ne bi "smjeli" komunicirat a komuniciraju sa neprijateljima...

nase novine i novinarcici su ser uhvatili tko je lud, tko koga kako naziva i ostalo, ali mislim da u tim dokumentima ima puno toga bitnijeg.

 

to je cista krada, i to se slazem. Nije u redu ali je dobro za nas obicne gradane.

 

bilo bi lijepo saznati kako se nasa vlada ukljucila u skrivanje Mladica, ili kako su poslali dopis za uhicenje gotovine (a sigurno takvih dopisa ima)...

 

ja sam za, kradom ili ne, j mi se...

potpis :D
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Drago kaže...

Evo i slike iz jednog maila koji sam dobio danas, s drugog kraja Evrope, a vezano uz raspravu! Ja sam ovaj desno na slici, mislim... 

 

{#}

 Coming up next on BOL Forum.... diskusija da li se kaze Europa ili Evropa. {#}

Heroj a ne zločinac
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2010 14:30 (Zli Luđak).
16 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Drago kaže...

Evo i slike iz jednog maila koji sam dobio danas, s drugog kraja Evrope, a vezano uz raspravu! Ja sam ovaj desno na slici, mislim... 

 

{#}

Uredski šakački obračun vam ne gine kad se Zli vrati ha? {#}

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2010 14:31 (Danny_HR).
15 godina
protjeran
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak

gospon oleg,cjenim Vas kao novinara jer ne može se baš puno zbrkanih tekstova pročitati kao Vaši. ima ih još jedino u jutarnjem,večernjem,danas hr,index.hr,24 sata i svim drugim medijima. prdnjače novatv i rtl. a ni hloverka nije bolja. 

možda je taj neozbiljni htio POKAZATI KAKO VIŠE NEMA PRIVATNOSTI I TAJNI i kako amerika nije svemoguća, i kako joj se njena bahatost razbija o glavu i kako ju jedan recimo haker može bez problema uvući u rat protiv svih !!!

zašto sve ovo niste popratili tekstom da ZNANJE+LAPTOP danas jače od sveg oružja ???!!!

Z
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Zli Luđak kaže...

 Posao diplomata je svakako da uz ostalo jako puno mulja, u interesu svoje drzave, koja mu je poslodavac! Diplomat i politicar nisu isto. S diplomatima ti gotovo da i nemas kontakta niti znas sto rade.

Kad je diplomacija u mulju i lažima, kako znaš da je u interesu države? I kome lažu, a kome govore istinu? A kažu da onaj tko laže i krade..

 

Nekako sumnjam da je u opisu radnog mjesta diplomate laganje kao službena disciplina. Niti mi je jasan taj sustav vrijednosti gdje je laganje i muljanje vrlina koja se cijeni. Netko kad laže ima možebitne pravne posljedice, ali ne ako je diplomat, pa to je normalno da oni lažu. ?

 

A najbolji od svega mi je spin. To što smo saznali istinu je zapravo terorizam, jer u cijeloj nije priči bitno to što netko mulja, već što je te muljaže netko i objavio. Pa 'nemreš vjerovat'..

16 godina
moderator
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Hacker-ri kaže...

bilo bi lijepo saznati kako se nasa vlada ukljucila u skrivanje Mladica, ili kako su poslali dopis za uhicenje gotovine (a sigurno takvih dopisa ima)...

 

 Iskreno, zabole me i za Gotovinu i za Mladica...

 

Daleko vise me zanima porez koji mi svaki mjesec skinu od place, bolesno velik i skup drzavni aparat, nesposobni idioti na vlasti, demografska slika, populacijska i politika zaposljavanja koje ukazuju na to da ce penzije za deset godina biti kikiriki, a sustav neodrziv.

 

Sve su to stvari za koje mi ne treba WL, ili, da preformuliram, situacija je zrela za radikalne poteze a zalim one kojima je trebala prepiska dva i pol americka diplomata da to shvate (u kojoj su pecini uopce zivjeli dosad?)

 

Govorim o hrvatskim citateljima, koji eto briju na ove velike svjetske teme.... {#}

 

I jos jedno upozorenje: otkrio sam da imamo na forumu hrpu ovih super smajlica (hura za Domagoja) pa cu ih sad bezocno rabiti jer su mi superiska! {#}

Heroj a ne zločinac
16 godina
moderator
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
opcom kaže...

zašto sve ovo niste popratili tekstom da ZNANJE+LAPTOP danas jače od sveg oružja ???!!!

 Zato jer nije {#}

 

Sljedece pitanje?

Heroj a ne zločinac
13 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak

Puk da procijeni? Ha, ha.... ma daj.. zezaš me. Baš me zanima što bi puk procijenio. Vjerojatno isto što i do sada na npr. izborima. Nema veze, svatko ima pravo na svoje mišljenje. Ja sam samo iznio svoje.

16 godina
moderator
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Danny_HR kaže...

Uredski šakački obračun vam ne gine kad se Zli vrati ha? {#}

 

S obzirom da je za Olega IRL i Mahatma Gandhi rabijatni kafanski kavgadžija, sumnjam.

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Danny_HR kaže...
Drago kaže...

Evo i slike iz jednog maila koji sam dobio danas, s drugog kraja Evrope, a vezano uz raspravu! Ja sam ovaj desno na slici, mislim... 

 

{#}

Uredski šakački obračun vam ne gine kad se Zli vrati ha? {#}

 Tako balkanski.... sredit cemo to force chokeom {#}

 

Domagoj zasto nemamo nijedan smiley s Lordom Vaderom i tom ekipicom?

Heroj a ne zločinac
16 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak

najbolje bi bilo da WL objavljuje radnju i intrige u budućim epizodama šeherzade. to bi možda zanimalo ljude, bar na ovim prostorima..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2010 14:46 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Hacker-ri kaže...

to sadrzi komunikaciju sluzbi prema svijetu, a i onih sluzbi koji ne bi "smjeli" komunicirat a komuniciraju sa neprijateljima...

Aha. Ti stvarno misliš da neprijatelji ne smiju ili ne komuniciraju? Čak ni usred krvavog rata? Pa nisi valjda toliko naivan? Neprijatelji ponekad i trguju, naročito gorivom.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Zli Luđak kaže...

 Iskreno, zabole me i za Gotovinu i za Mladica...

 

Daleko vise me zanima porez koji mi svaki mjesec skinu od place, bolesno velik i skup drzavni aparat, nesposobni idioti na vlasti, demografska slika, populacijska i politika zaposljavanja koje ukazuju na to da ce penzije za deset godina biti kikiriki, a sustav neodrziv.

 

Sve su to stvari za koje mi ne treba WL, ili, da preformuliram, situacija je zrela za radikalne poteze a zalim one kojima je trebala prepiska dva i pol americka diplomata da to shvate (u kojoj su pecini uopce zivjeli dosad?)

 

Govorim o hrvatskim citateljima, koji eto briju na ove velike svjetske teme.... {#}

 

I jos jedno upozorenje: otkrio sam da imamo na forumu hrpu ovih super smajlica (hura za Domagoja) pa cu ih sad bezocno rabiti jer su mi superiska! {#}

Za ovo iskreno, se slažem.

 

Nažalost, tvoju i moju, hrvatski mentalitet je takav da nezaposlena osoba doma rađe gleda na TV-u Big Brother i Šehere(kako se već got zove taj shit), rađe kuka, plaće kako si je teško naći posao u HR, govori kako su svi političari banda lopovska i kriminalci. Nitko ne uzima motiku, lopatu, metlu, baklju i ide na trg, palit i uništavat sve pred sobom.

 

Nitko čak niti ne ide na one prosvjede koji se stalno organiziraju(koliko god su loše organizirani). Od pola milje nezaposlenih (o toj brojici se govori), napunili bi se svi trgovi u HR, svih većih gradova. I onda da rezimiram sa prosvjedima organiziranim u HR, vidi se da oni koji su ih organizirali, da su ih organizirali samo za dobivanje nekih "jeftinih poena". Prosvjed od 10 - 18h radnim danom, znači svi zaposleni bi morali prvo otići sa posla (godišnji ili riskirati posao), mislim ko normalan, zaposlen u ovakvoj državi bi otišao s posla na prosvjed koji i ovako vlada ignorira(kao i onih 700000 potpisa) i za njih su to samo "politički plaćenici" (koji neznaju za što prosvjeduju).

 

Jadno i tužno.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2010 14:52 (dado2202).
16 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Leak

Kako volim kad gospodin Maštruko počne o nestručnosti novinara....

Valjda tako dotični liječi svoje komplekse ili ispoljava frustracije. mislim, stvarno, pa o (ne)stručnosti novinara i ptice na grani već znaju.

Dokle ćemo prevrtat tu temu....

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Zli Luđak kaže...

 

Daleko vise me zanima porez koji mi svaki mjesec skinu od place, bolesno velik i skup drzavni aparat, nesposobni idioti na vlasti, demografska slika, populacijska i politika zaposljavanja koje ukazuju na to da ce penzije za deset godina biti kikiriki, a sustav neodrziv.

 

Sve su to stvari za koje mi ne treba WL, ili, da preformuliram, situacija je zrela za radikalne poteze a zalim one kojima je trebala prepiska dva i pol americka diplomata da to shvate (u kojoj su pecini uopce zivjeli dosad?)

 

Govorim o hrvatskim citateljima, koji eto briju na ove velike svjetske teme.... {#}

Ovi koje prozivas su glasali da nam situacija u drzavi bude kakva je. Dakle njihov plan je uspio :)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
15 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak

Po meni osobno taj tip koji je sve to objavio je glup

1. Objava prepiske diplomatske pošte ne koristi nikome, već će samo napraviti kaos

(gle normalo je da ambasador javlja svojima da nije uspio dogovoriti nešto jer je pregovarao sa idiotom, time je odmah skratio beskonačna objašnjavanja zašto nije uspio)

Rezultat, što više dokumenta bude objavljeno, sve više će biti tipova koji će mu htjeti skinuti glavu.

 

2. ako je već došao do podataka trebao je pametno prodati te podatke za gomilu para i do kraja života živjeti kao kralj.

(ja sam siguran da bi dobio sasvim dovoljno novaca da tako nešto ne iscuri van)

Ovako objavljenji dokumenti ne koriste nikome, ponamanje njemu.

sama prijetnja postojanja tih dokumenta više vrijedi nego objavljeni (pogotovo jer je sve to manje više smeće)

(Huverovi dokumenti, niko ih nije nikad vidio, ali svi su ih se bojali)

 

Epilog svega će biti da će tog tipa pronaći i likvidirati, evo čak je kanadski premijer rekao da ga treba ubit.... {#}

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2010 15:34 (Darky).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice