Bojno polje Fukushima I

poruka: 211
|
čitano: 64.377
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bojno polje Fukushima I".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
SupremeCommander kaže...

sunce ce (barem u narednih par miliona godina)davati i dalje tih max. 1000W/m2

Misliš cca 10 kW/m2? Druga je stvar što mi znamo iskoristiti samo 10% i na tom području je jedna mogućnost za povečanje korištenja alternativnih izvora. Druga leži u manjenju gubitaka i troškova distribucije, pa se struja može dovesti iz nenaseljenog područja bogatog resursima u naseljeno područje (primjerice solarni kolektori u Sahari).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
Bojno polje Fukushima I
Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
MrBlc kaže...
SupremeCommander kaže...

sunce ce (barem u narednih par miliona godina)davati i dalje tih max. 1000W/m2

Misliš cca 10 kW/m2? Druga je stvar što mi znamo iskoristiti samo 10% i na tom području je jedna mogućnost za povečanje korištenja alternativnih izvora.

 Otkud ti taj broj?

Insolacija sunca je oko 1367 W/m2 izvan atmosfere (tu kolicinu mogu jedino sateliti primit). Do zemlje, zbog prolaza kroz atmosferu, dodje do max. 1000W/m2, i to samo u podne, na podrucjima oko ekvatora, sa suncanog dana. Na ostalim podrucjima taj je broj manji. Trenutna efikasnost solarnih kolektora je oko 15%-20% (pa ti taj broj pada na 150W/m2-200W/m2, opet u idealnim uvjetima, prosjek preko cijelog dana i noci je naravno puno manji). Vrlo je upitno da li ce ikada efikasnost  moci prijeci 40%-50% (ali sa 100% sigurnoscu ti mogu reci da 100% sigurno nikad nece {#}). Kod onih drugih, solarnih termalnih elektrana, efikasnost je vec sada na maksimumu i tu vec i danas nema nikakve nade za znacajniji napredak... Ista stvar sa vjetroelektranama, motori/generatori vec i danas imaju efikasnost preko 90%. 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 14:14 (SupremeCommander).
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
14 godina
protjeran
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
1domagoj1 kaže...
dado8 kaže...
  p.s. pitanje za autora ovog texta ili nekog tko se malo vise razumije, od kad se to jacina potresa izrazava u G?!?

Nazalost profesori Marjanac,Tibljas, Balen, Moro..., me nisu naucili tome, jel to neka arhitektonska frazologija ili sta? Zahvaljujem unaprijed.

http://en.wikipedia.org/wiki/Peak_ground_acceleration

  Kao sta sam i mislio geolozi i ostatak svijeta koriste merkalijevu skalu a arkhitekti/inzinjeri ovo.

 

 

9500 kaže...

Koliko gluposti u jednom threadu... Kao po običaju, kod nas su svi stručnjaci za sve, pa tako i nuklearne elektrane. Jednostavno budi čovik i reci: "Ne znam ništa o nuklearnim elektranama. Neću solit nikome pamet i vjerovat ću nekome tko je stručan u tome, bavi se time cijeli život i autoritet je u tome području!" Nakon toga prouči poznate činjenice o svemu i budi informiran (ne od strane kvazi-novinara na portalima već na provjerenim izvorima informacija).

 

Za početak baciti oko na ovo:

http://xkcd.com/radiation/

 

A dalje je wikipedia sasvim ok izvor za ovu tematiku:

http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_reactor

http://en.wikipedia.org/wiki/Containment_building

http://en.wikipedia.org/wiki/China_syndrome

http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_safety

http://en.wikipedia.org/wiki/Chernobyl_disaster

http://en.wikipedia.org/wiki/Three_Mile_Island_accident

http://en.wikipedia.org/wiki/Sievert

http://en.wikipedia.org/wiki/Ionizing_radiation#Ionizing_radiation_level_examples

 

Inače, nuklearke se vrlo lako usporede s avionima - ljude je strah, ali su u principu vrlo sigurne... Evo primjer jedne zanimljive činjenice (broj smrti po proizvedenom TWh s obzirom na tip elektrane):

 

Energy Source               Death Rate (deaths per TWh)

 

Coal – world average               161 (26% of world energy, 50% of electricity)

Coal – China                       278

Coal – USA                         15

Oil                                 36   (36% of world energy)

Natural Gas                         4   (21% of world energy)

Biofuel/Biomass                     12

Peat                               12

Solar (rooftop)                     0.44 (less than 0.1% of world energy)

Wind                                 0.15 (less than 1% of world energy)

Hydro                               0.10 (europe death rate, 2.2% of world energy)

Hydro - world including Banqiao)     1.4 (about 2500 TWh/yr and 171,000 Banqiao dead)

Nuclear                             0.04 (5.9% of world energy)

 

 

A to uključuje i Černobil. Još jedno istraživanje:  http://manhaz.cyf.gov.pl/manhaz/strona_konferencja_EAE-2001/15%20-%20Polenp~1.pdf

I slabo poznata nesreća u Kini, gdje se 1975 urušila ogromna brana hidroelektrane:  http://en.wikipedia.org/wiki/Banqiao_Dam
quote:  "According to the Hydrology Department of Henan Province,[5]  in the province, approximately 26,000 people died from  flooding  and another 145,000 died during subsequent  epidemics  and  famine. In addition, about 5,960,000 buildings collapsed, and 11 million residents were affected."
Za usporedbu, broj direktnih smrti od nesreće u Černobilu je reda veličine 50 (i to uglavnom vatrogasaca koji su gasili požar na licu mjesta a nisu uopće bili svjesni situacije), a broj ljudi koji su i koji će umrijeti od posljedica zračenja je oko 4000 (a to su najpesimističnije procjene).
Kao kuriozitet, spominjem malo poznatu činjenicu su u Černobilu unatoč nesreći na reaktoru br.4 nakon samo par mjeseci osposobljeni reaktori 1 i 2, a godinu dana nakon nesreće osposobljen je i reaktor 3 koji je u istoj zgradi kao i reaktor 4. Ljudi su najnormalnije dolazili na posao i radili u kontroliranim uvjetima, što pokazuje da čak i tamo stanje nije bilo toliko katastrofalno kao što se o tome priča. Reaktor 2 je ugašen 1991, reaktor 1 1995, a reaktor 3 2000. godine.

 

 
Ajde molim te, jer mi ostali ako nemamo dva doktorata i tri specijalizacije iz podrucja nuklearne tehnogoije smo totalno nekompetentni za razumnu raspravu iako mozda imamo bazicno znanje i prirodnih znanosti koje nadilazi tvoje shvacanje ?!?
Ides se pravit pametan i onda ides davat linkove na wikipediju{#}...a usporedba ti je u najblazu ruku receno debilna.
U zivotu sam naletio na brdo lakih zena ali zato su u znanosti samo dvije istinske kurve - prva je escherichia coli (makar je neki iz sazaljenja zvali prvom damamom molekularne biologije) a druga je statistika, tako da si te tabele mozes zabit znas kamo, nitko me nece uvjerit da ogromni porast kancerogenih oboljenja u ovom djelu Europe, od 90-ih na ovoma, nema jednim dijelom veze s Cernobilom.

Jbg nuklearni lobij gura svoje, iako moram priznat nuklearna energija je i dalje iz puno razloga veoma primamljiva - samo ne za banana drzave poput nase (strah me vec pri samoj pomisli na Kalmetinu nuklearku), i ne u seizmicki najnestabilnijim zonama na svijetu, pogotovo ne 20m od obale.

AMEN, EOD i dovidjenja, raspava s napuhanim %-ima jednostavno nema smisla

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
16 godina
neaktivan
offline
Bojno polje Fukushima I

Ljudi moji ne mojte se brinuti o Japancima. Japancima će biti superiška.

DA STATUS REPORTA IS BUSTED
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bojno polje Fukushima I

Nećemo pričat gluposti o Černobilu. Brojke govore da je gotovo milijun ljudi "zaraženo" nekim produktom radijacije, a da ne govorim da se radijacija i posljedice katastrofe i dan danas, sad vec 24 godine kasnije osjećaju.

 

Osim što je uništeno najbolje tlo na svijetu za poljoprivredu (kao što je već netko rekao), jedno veliko područje je uništeno za život i to za jedno jako dugo razdoblje.

 

Nuklearna energija je definitvno dvosjekli mač.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
Potpuno se slažem da argument nije sama činjenica da se netko formalno bavi određenim područjem. Jasno je zainteresirani i obrazovani ljudi nemaju problema sami donositi svoje mišljenje i dijeliti ga s drugima, ali kao osobni, a ne profesionalni stav.
Ja i ostali oko mene nikada nisu nastupali s te pozicije. Ono što nas strašno ljuti je nepodnošljiva mogućnost da svatko raspravlja o sličnim problemima, a da se ne deklarira da čovjek to ne razumije i da se samo želi založiti za shvaćanje koje je dobio gledajući što se dešava i što svi uključeni govore ili pišu.
Normalno je da se ne da voziti nikome npr. tramvaj (poštujem svaki posao) bez posebne obuke i dozvole. No, plašiti ljude može se kako god i kada želiš iz svakakvih motiva. Ima toga previše, ali pobrkati mikro i mili, mjesto gdje je to izmjereno i ne spomenuti da se radi o brzini doze ispada kao „eto ništa više se nije moglo na ovom jednom primjeru krivo napisati“. Totalno nebitno koliko je svaki od tih propusta bitan.
Kako raspravljati o stvarno važnim pitanjima, kao što su konkretne posljedice i koliko je crna ta nuklearna sveukupno. Meni izgleda gotovo nemoguće i, uz sve sam totalno ugodno iznenađen percepcijom medija. Znam, sada će izgledati kao i da uživam…
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
zdenkos kaže...
Potpuno se slažem da argument nije sama činjenica da se netko formalno bavi određenim područjem. Jasno je zainteresirani i obrazovani ljudi nemaju problema sami donositi svoje mišljenje i dijeliti ga s drugima, ali kao osobni, a ne profesionalni stav.
Ja i ostali oko mene nikada nisu nastupali s te pozicije. Ono što nas strašno ljuti je nepodnošljiva mogućnost da svatko raspravlja o sličnim problemima, a da se ne deklarira da čovjek to ne razumije i da se samo želi založiti za shvaćanje koje je dobio gledajući što se dešava i što svi uključeni govore ili pišu.
Normalno je da se ne da voziti nikome npr. tramvaj (poštujem svaki posao) bez posebne obuke i dozvole. No, plašiti ljude može se kako god i kada želiš iz svakakvih motiva. Ima toga previše, ali pobrkati mikro i mili, mjesto gdje je to izmjereno i ne spomenuti da se radi o brzini doze ispada kao „eto ništa više se nije moglo na ovom jednom primjeru krivo napisati“. Totalno nebitno koliko je svaki od tih propusta bitan.
Kako raspravljati o stvarno važnim pitanjima, kao što su konkretne posljedice i koliko je crna ta nuklearna sveukupno. Meni izgleda gotovo nemoguće i, uz sve sam totalno ugodno iznenađen percepcijom medija. Znam, sada će izgledati kao i da uživam…

 

Dobro, a što je sa onim malim mjeračima, kako to da su u slučaju japana relevantni, a u slučaju Krškog nisu?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I

Pokazivanje dozimetra je imalo sasvim drugi smisao. Najprije sam, trebali ste vidjeti lice voditeljice, želio pokazati da je svuda oko nas radioaktivnost i da tih 50-ak beta raspada u sekundi nema nikakve veze. Nakon toga da to može biti 500 i više i da je i to sasvim prirodno i da nam ne smeta.

Dio vezan za to mogu li nas Japanci prevariti glede ispušta li se više radioaktivnosti no što govore se može riješiti i sa posve jednostavnim i jeftinim instrumentom. Zapravo, što je najvažnije za to je ljudima dovoljan dozimetar. Sve to mislim da nije nužno, ali iz ovih radioaktivnih događanja je strašno demonstrirano kako nitko u razvijenom svijetu ne vjeruje dovoljno službenim osobama (vlasti). 

Svima je jasno da podaci koji dolaze niti su kompletni niti su konzistentni. Bez obzira što nam, po svoj prilici, ne daju kompletnu sliku radioaktivnost emitirana u okoliš se ne da sakriti.

Ovo sa Krškim ja nisam bio tako shvatio i mislim da se tu radilo o ljudima koji su apriori protiv nuklearne energije i za to su spremni na puno toga, ali na žalost nisu kompetentni niti objektivni.

Na kraju, ono što Faber piše, nema veze ni sa zadnjim ešalonom korektnosti i kompetentnosti. Pretpostavljam da bi koristio argumente kada bi imao barem elemetarno razumijevanje o svemu. Ovako puca po ljudima samo da bi širio svoj ekstremni anti nuklearni.

Sve što smo Grga i ja govorili se ne da izbrisati, možda bi i mogli stvari mijenjati na portalu društva, ali sadržaj u medijima valjda ne bi. Meni je upravo percepcija medija dokaz da smo mi bili objektivni i primarno zainteresirani za smanjivanje straha i panike. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
Jasno da su relevantni i kod Krškoga, ali moje shvaćanje je da su to aktivisti koji su u stanju izmjeriti što god treba. Uostalom, samo malo niže na Savi nitko ne može zabraniti bilo kakvo mjerenje i to su mogli napraviti bez problema...
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
zdenkos kaže...
Jasno da su relevantni i kod Krškoga, ali moje shvaćanje je da su to aktivisti koji su u stanju izmjeriti što god treba. Uostalom, samo malo niže na Savi nitko ne može zabraniti bilo kakvo mjerenje i to su mogli napraviti bez problema...

 

I znanstvenici su u stanju izmjeriti što god treba, kao npr ovi koji reklamiraju cigarete:

 

Tako da se bojim da takva argumentacija vrijedi za obje strane

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I

Krško kod gubitka napajanje iz mreže u početnim satima ima dva rezervna dizela, a nakon toga, ukoliko se i dalje ne uspostavi napajanje iz mreže ima direktnu vezu sa malom plinskom termoelektranom u blizini. Pasivno hlađenje nije moguće.

Tek novije generacije nuklearki imaju pasivna rješenja gdje tri dana mogu biti sigurno hlađena bez obzira na struju ili ljude. Nakon tri dana je potrebno samo dolijevati vodu na vrhu zaštitne zgrade. Jasno da operateri i struja mogu poboljšati stvar u smislu manje štete u samoj elektrani.

16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I

Smanjivanje straha i panike, svakako (jer su mediji odvratni sa svojim senzacionalizmom), ali samo do granice racionalnog. Strah i nelagoda mogu biti sasvim racionalno opravdani u slučaju radioaktivnih zagađenja.

 

Malo u prilog ovome s medijima, prilažem meni jako drag medijski "eksperiment": http://www.neskwebart.com.hr/2011/01/pao-nlo-u-dunav-kod-erduta/

16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
zdenkos kaže...

 

Krško kod gubitka napajanje iz mreže u početnim satima ima dva rezervna dizela, a nakon toga, ukoliko se i dalje ne uspostavi napajanje iz mreže ima direktnu vezu sa malom plinskom termoelektranom u blizini. Pasivno hlađenje nije moguće.

Tek novije generacije nuklearki imaju pasivna rješenja gdje tri dana mogu biti sigurno hlađena bez obzira na struju ili ljude. Nakon tri dana je potrebno samo dolijevati vodu na vrhu zaštitne zgrade. Jasno da operateri i struja mogu poboljšati stvar u smislu manje štete u samoj elektrani.

 

Kao stručnjak, možda možeš dati odgovor na neka pitanja:

  • zašto se oklop ne radi od tungstena koji tališe ima na 3400°C? Zbog teže obrade?
  • kako se spriječava ozračivanje tijekom sastavljanja elektrane?
  • koliko treba da se reaktor ugasi i može razmontirati regularnim putem?
  • kolika je realno maksimalna temperatura rastaljene jezgre koju ne pokušavamo ohladiti?
  • može li se rastaljena jezgra kontrolirati magnetnim poljem i koje jačine?
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
naxeem kaže...

Malo u prilog ovome s medijima, prilažem meni jako drag medijski "eksperiment": http://www.neskwebart.com.hr/2011/01/pao-nlo-u-dunav-kod-erduta/

Poznavajući prilike u Jutarnjem listu i novinama pod kapom EPH-a, ne bih rekao da se služe ičime inteligentnijim, već je njihov modus operandi čisti senzacionalizam.

Znači bombastični naslov koji ima upitnik na kraju (rekao bih u manjem fontu, manje primjetan), "pouzdani" izvori koji bi htjeli ostatti anonimni, "neslužbeno doznajemo"...

 

Nema tu menipulacije, osim ako sve to nije baš namjerno posloženo, ako je neka veća zavjera u pitanju.

Ali previše me nasmijavaju da bih radi njih postao paranoik.

 

http://www.jutarnji.hr/kartu-sms-porukom-mozete-kupiti-iskljucivo-izvan-vozila/927443/

 

 

A ovo je tipični primjer kako na najjednostavniji način privući pažnju.

http://www.tportal.hr/lifestyle/moda/115170/Preduboki-dekolte-Natali-Dizdar.html

 

ONTOPIC:

 

Ovo bi bili članci bez glave, repa i sadržaja koji bi mogli izazavati paniku:

http://www.jutarnji.hr/pojavile-su-se-i-teorije-zavjere--tsunami-u-japanu-uzrokovao-je-americki-projekt-haarp-/931733/

http://www.jutarnji.hr/shinji-higuchi-prije-pet-godina-snimio-prorocanski-film--potonuce-japana-/931678/

 

A ovdje se tek na kraju članka spominje da neće biti opasnosti od radijacije iako naslov jasno navodi da če radijacija doći za 2 tjedna

http://www.jutarnji.hr/hrvatska-i-europa-bit-ce-pogodeni--ali-radijacija-nece-biti-opasna/931646/

 

You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 17:02 (wyks).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
SupremeCommander kaže...
naxeem kaže...

Ja sam u trećoj grupi*, ali me zanima jel' bi te bilo briga odakle dobivaš energiju, da sada procuri Krško pa ti se sin rodi s 19 prstiju na lijevoj i 4 prsta na desnoj ruci, okom na tjemenu i repom koji ima uho?

 

 

* treća grupa je ona koja misli da se premalo radi na obnovljivim izvorima poput vjetra, sunca i mora.

 S obzirom da imam dosta poznanika kojima djeca boluju od autizma i slicnih bolesti za koje se smatra da su uzrokovani cjepivima i ljekovima, dijete sa 19 prstiju uzrokovanom radijacijom se uopce ne cini tako strasno...


 

Kad već diskutiraš, drži se onoga što znaš i u čemu si dobar. Medicina očito nije tvoje područje. Niti znaš što su cjepiva niti kako djeluju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
zdenkos kaže...
Normalno je da se ne da voziti nikome npr. tramvaj (poštujem svaki posao) bez posebne obuke i dozvole. No, plašiti ljude može se kako god i kada želiš iz svakakvih motiva.

Dobro jutro. Kao da postoji i treba dozvola i obuka za biti predsjednik, premijer ili gradonačelnik. I vozačku nakon određene starosti ne možeš obnoviti, ali vladati se može skoro pa iz groba. Što je plašenje prema tome? To su apsurdi našeg doba..

 

Elem, slažem se da ne treba dizati paniku, kao i da je realna šansa da dođe do katastrofe na ovim prostorima mala. Međutim nije 0 i to mediji koriste za povećenje naklade. Ali tako je u svim područjima, bobmastični naslovi prodaju novine..

 

I ćorava kokoš nakljuca zrno, i bedak dobije na lotu, pa i koja nuklearka može odletiti u zrak. Nije da se već nije dogodilo. S te strane je bolje da su ljudi upućeni, pa i malo upašeni, neka mjere dozimetrima, brojačima, itd. Imati ćemo rani sistem upozoravanja - bolje za sve nas. Svaka čast tebi, ali prečesto nas varaju i lažu sve inastance vlasti i onih u službi vlasti, interesnih nakupina oko ovog ili onog izvora novaca, da ne bi informacije primali s rezervom..

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
MegaMass 2000 kaže...

Ljudi moji ne mojte se brinuti o Japancima. Japancima će biti superiška.

(...)

Postoje laži, proklete laži i statistike. Sve što se čuje iz usta Coulter je statistika pokazuje ovo, statistika pokazuje ono. Fox je poznat po dovođenju "stručnjaka" i zanemarivanju pravih znanstvenika, u svrhu senzacionalizma.

 

Što se tiče akceleracije - zgrade se projektiraju za određeno opterećenje, a obično se uzima određena sigurnosna rezerva, npr 25%. Ako se dogodi potres kod kojeg dođe do npr. vertikalne akceleracije preko 0,25 g, velika je vjerojatnost da će se zgrada srušiti, zato što je prekoračeno maksimalno opterećenje koje nosive strukture mogu izdržati. Ukoliko uključimo horizontalnu akceleraciju, stvari se dodatno kompliciraju zbog smicanja na koje zgrada treba biti otporna - najrazorniji potresi su upravo oni koji imaju izraženu horizontalnu komponentu (kakvi su "plitki" potresi čiji je hipocentar blizu površine).

 

EDIT: Opaska na post niže, zaboravio sam navesti da komentiram video, post gore sam shvatio kao sarkazam u odnosu na video.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 17:54 (hrx).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
hrx kaže...
MegaMass 2000 kaže...

Ljudi moji ne mojte se brinuti o Japancima. Japancima će biti superiška.

(...)

Postoje laži, proklete laži i statistike. Sve što se čuje iz usta Coulter je statistika pokazuje ovo, statistika pokazuje ono. Fox je poznat po dovođenju "stručnjaka" i zanemarivanju pravih znanstvenika, u svrhu senzacionalizma.

  No to je bila šala sa moje strane.

DA STATUS REPORTA IS BUSTED
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
FichoM kaže... 

Kad već diskutiraš, drži se onoga što znaš i u čemu si dobar. Medicina očito nije tvoje područje. Niti znaš što su cjepiva niti kako djeluju.

 Pa cijela ova tema je puna ljudi koja prica o necemu sto nije njihovo podrucje... Svi su postali preko noci eksperti za radijaciju i globalno zatopljenje... {#} 

No, poanta moje izjave je bila da ima puno drugih bolesti i problema koje ti dijete moze dobit, tako da neznam zasto itko spominje radijaciju kao neki veliki problem. Ako do tako neceg slucajno i dodje, evakuirat ce ljude iz opasnog podrucja kao sto su napravili u Japanu, i ne mora biti nikavih posljedica...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
SupremeCommander kaže...
FichoM kaže... 

Kad već diskutiraš, drži se onoga što znaš i u čemu si dobar. Medicina očito nije tvoje područje. Niti znaš što su cjepiva niti kako djeluju.

 Pa cijela ova tema je puna ljudi koja prica o necemu sto nije njihovo podrucje... Svi su postali preko noci eksperti za radijaciju i globalno zatopljenje... {#} 

No, poanta moje izjave je bila da ima puno drugih bolesti i problema koje ti dijete moze dobit, tako da neznam zasto itko spominje radijaciju kao neki veliki problem. Ako do tako neceg slucajno i dodje, evakuirat ce ljude iz opasnog podrucja kao sto su napravili u Japanu, i ne mora biti nikavih posljedica...

 

 

Ako kao nikakvu posljedicu uzmeš iseljenje cijele Hrvatske, s obzirom koliko smo veliki

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
protjeran
offline
Bojno polje Fukushima I

Sve je super dok se drugima dogadja. Reci za radijaciju da nije opasna jer postoje i druge bolesti moze samo neko ko prica samo da bi pricao. To je ko da neko odobrava upotrebu atomskih bombi s argumentom da ljudie ubijaju i gromovi. Ako se nekome seli neka seli odmah. Iseljavanje ovako banalizirati moze samo netko ko nema nista iza sebe. Ili netko ogranicen.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
Commodore kaže...

Sve je super dok se drugima dogadja. Reci za radijaciju da nije opasna jer postoje i druge bolesti moze samo neko ko prica samo da bi pricao. To je ko da neko odobrava upotrebu atomskih bombi s argumentom da ljudie ubijaju i gromovi. Ako se nekome seli neka seli odmah. Iseljavanje ovako banalizirati moze samo netko ko nema nista iza sebe. Ili netko ogranicen.

 Ne kuzim sto hoces reci. Pa energija nam treba...  Da li je tebi smrzavanje milijun ljudi u zimi prihvatljivo? Hocemo se selit ko izbjeglice u Afriku ili plivat do Australije  sjedece zime kad necemo imat energije za grijanje (a nit love da uvezemo tudju energiju)? O cemu mi pricamo ovdje?

Kao sto sam u prvim postovima naveo (iako su neki to ocito ovdje shvatili kao zajebanciju), ja se ne zalazem za gradnju nuklearki, nego za elektrane na ugljen. Jeftine su, ugljena imamo, i ne mogu izazvat radijaciju pa se necemo morat selit nikuda. Jel i protiv elektrana na ugljen imas kakvih argumenata?

Neka me ovi eksperti o nuklearkama isprave, ali nuklearna energija je u pocetku gurana pod motom: "Too cheap to meter", to se nikad nije desilo i jos uvijek su termoelektrane jeftinije, a nakon ove katastrofe tesko da ce se to i promijenit uskoro...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
SupremeCommander kaže...
FichoM kaže... 

Kad već diskutiraš, drži se onoga što znaš i u čemu si dobar. Medicina očito nije tvoje područje. Niti znaš što su cjepiva niti kako djeluju.

 Pa cijela ova tema je puna ljudi koja prica o necemu sto nije njihovo podrucje... Svi su postali preko noci eksperti za radijaciju i globalno zatopljenje... {#} 

No, poanta moje izjave je bila da ima puno drugih bolesti i problema koje ti dijete moze dobit, tako da neznam zasto itko spominje radijaciju kao neki veliki problem. Ako do tako neceg slucajno i dodje, evakuirat ce ljude iz opasnog podrucja kao sto su napravili u Japanu, i ne mora biti nikavih posljedica...

 

Ali to ti nije valjan argument, naravno da postoje i mnoge druge bolesti, ali nije svejedno da li je incidencija te bolesti ili stanja 1/100000 ili 100/100000.

Nisam stručnjak za radijaciju i globalno zatopljenje, ali s obzirom na moja dosadašnja saznanja pobornik sam nuklearne energije iako spadam u onu tvoju prvu skupinu ljudi. Daleko od toga da ona nema neke negativne strane, ali je za okoliš prihvatljivija...

 

Btw. što se tiče ekonomskih posljedica za Japan, smatram da su im nuklearne elektrane doprinijele puno više nego što je sada nastalo štete. Njihovo je gospodarstvo sigurno bilo puno konkurentnije zbog jeftinije energije, pogotovo s obzirom da taj njihov vatreni otok oskudjeva nekim pristupačnijim izvorima energije, a izvoz i inovacije su im glavna gospodarska strategija...

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 19:19 (FichoM).
14 godina
protjeran
offline
Bojno polje Fukushima I

ukratko, gospodarski razvoj stavljas ispred zdravlja. Covjek je u zivotu sretan onoliko koliko je sretan i nikakav gospodarski razvoj tu ne pomaze, dapace sa gospodarskim razvojom i modernim tempom zivota dolazi depresija kao najcesca bolest u moderno vrijeme. Ako je potrebno unistit planet da bi ljudi bili depresivniji onda si na dobrom putu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
Commodore kaže...

ukratko, gospodarski razvoj stavljas ispred zdravlja. Covjek je u zivotu sretan onoliko koliko je sretan i nikakav gospodarski razvoj tu ne pomaze, dapace sa gospodarskim razvojom i modernim tempom zivota dolazi depresija kao najcesca bolest u moderno vrijeme. Ako je potrebno unistit planet da bi ljudi bili depresivniji onda si na dobrom putu.

Nije riječ samo o gospodarskom razvoju i rastu, i u slučaju ostanka na sadašnjem stupnju razvoja (0% rasta) potreba za energijom je neupitna. A uzevši to u obzir kao i ograničenost obnovljivih izvora energije, smatram da je uz pravilno gospodarenje i upravljanje nuklearna energija trenutno prvi izbor u proizvodnji energije...

Zbog toga mislim da je smiješno prepitivanje sigurnosti gotovo svake nuklearne elektrane nakon ove nesreće u Japanu, jer onaj potres koji se dogodio usprkos svojoj ogromnoj "snazi" do sada nije ostavio neke ozbiljne posljedice ni po ljude ni po okoliš...

A zadnje informacije o cijeni barela nafte mi govore u prilog.

 

Btw. večeras je na dnevniku naravno bio i prilog tzv. Branke Šeparović {#}{#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 20:00 (FichoM).
14 godina
protjeran
offline
Bojno polje Fukushima I

Misljenja sam da se sasvim dovoljno energije moze proizvesti za ljudske potrebe bez nuklearki. Nuklearke su ko steroidi kod sportasa. Daju odlicne rezultate ali kasnije dodju na naplatu. Razlika je u tome sto ni koji imaju nuklearke od njih kratkorocno profitiraju a kad dodje naplata platit ce i oni koji od njih nisu imali nista.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
Commodore kaže...

Misljenja sam da se sasvim dovoljno energije moze proizvesti za ljudske potrebe bez nuklearki. Nuklearke su ko steroidi kod sportasa. Daju odlicne rezultate ali kasnije dodju na naplatu. Razlika je u tome sto ni koji imaju nuklearke od njih kratkorocno profitiraju a kad dodje naplata platit ce i oni koji od njih nisu imali nista.

 

Eto, baš si dobro to sažeo. Platit će npr neke afričke zemlje ispred čijih obala "civilizirani" zapad iskrcava svoj nuklearni otpad u more

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
wyks kaže...
naxeem kaže...

Malo u prilog ovome s medijima, prilažem meni jako drag medijski "eksperiment": http://www.neskwebart.com.hr/2011/01/pao-nlo-u-dunav-kod-erduta/

Poznavajući prilike u Jutarnjem listu i novinama pod kapom EPH-a, ne bih rekao da se služe ičime inteligentnijim, već je njihov modus operandi čisti senzacionalizam.

Znači bombastični naslov koji ima upitnik na kraju (rekao bih u manjem fontu, manje primjetan), "pouzdani" izvori koji bi htjeli ostatti anonimni, "neslužbeno doznajemo"...

 

Nema tu menipulacije, osim ako sve to nije baš namjerno posloženo, ako je neka veća zavjera u pitanju.

Ali previše me nasmijavaju da bih radi njih postao paranoik.

 

http://www.jutarnji.hr/kartu-sms-porukom-mozete-kupiti-iskljucivo-izvan-vozila/927443/

 

 

A ovo je tipični primjer kako na najjednostavniji način privući pažnju.

http://www.tportal.hr/lifestyle/moda/115170/Preduboki-dekolte-Natali-Dizdar.html

Zato sam i dao primjer: idealan primjer senzacionalizma. :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice