Može li cjepivo protiv tuberkuloze postati lijek z

poruka: 36
|
čitano: 10.195
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Može li cjepivo protiv tuberkuloze postati lijek z".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Može li cjepivo protiv tuberkuloze postati lij
Feudalac kaže...
Visak:
Eto, sa single data point smo došli do saznanja o uređenosti društva. 

Ili si brzoplet ili zlonamjeran

 

Možemo onda dalje analizirati koje društvo je bolje sredilo zdravstvo, koje promet, a koje političku stabilnost. U pravilu uređena društva imaju sva tri parametra bolja od neuređenih, zato se tako i zovu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
online
Re: Može li cjepivo protiv tuberkuloze postati lij
Visak: brzopletost, definitivno. Ali opet ne bih puno promijenio odgovor, samo bez prve rečenice. Sam si prihvatio da se mora još analizirati pa je taj prvi podatak ono otprilike kao alarm - tu se nešto događa, idemo vidjeti kaj točno. A i bez toga, ako imaš rat znaš da imaš rat. Ako imaš epidemiju ospica, bogme znaš da je imaš. Zato velim da taj općeniti podatak ne govori ništa korisno
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 10:41 (Feudalac).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Može li cjepivo protiv tuberkuloze postati lij
Feudalac kaže...
pa je taj prvi podatak ono otprilike kao alarm - tu se nešto događa
...
Zato velim da taj općeniti podatak ne govori ništa korisno

 Znači alarm koji govori da se nešto događa, zapravo ne govori ništa korisno? Očito nam se definicije korisnosti razlikuju.

 

Čini mi se da je ovo situacija slična onoj s Teslom. Nekome se čini da se nečemu pridaje prevelika važnost, pa ode u drugu krajnost negirajući bilo kakve korisne aspekte.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Može li cjepivo protiv tuberkuloze postati lijek z

Uzimao sam lijek Eutizon u srednjoj školi šest mjeseci.

bio sam jedini od devedesetak učenika pozitivan na kožni test.

 

Imam li ja i dalje u sebi bakteriju ili mi ju je lijek satra ? moram li na ponovno testiranje ?

Prošlo je nekih 35 godina od tad. Nešto kašljucam zadnje vrijeme suho, pa pitam.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Može li cjepivo protiv tuberkuloze postati lij
TBC je uvjek bio zajeban. Sjetite se samo Illidana... 😂 premda ni moj (jos uvijek u ovome trenutku NEIZLJECIVI tip secerne bolesti tipa 1) nije sala ;)... btw. Mene jaaako zanima na koji su to nacin uspjeli smanjiti ili potpuno izbaciti inzulin kod tipa jedan s obzirom na to da kod tog tipa bolesti stanice koje ga proizvode nisu vise medju zivima. (Btw za one koji ne znaju kod dijabetesa tipa jedan, odprilike jednu do dvije godine nakon oboljenja, stanice gusterace (ne I cijeli organ kao takav) u POTPUNOSTI gube svoju funkciju I lijek kao takav, iz tog razloga ne postoji.) Ima mozda dva ili tri slucaja da je tip jedan dijabetesa izljecen, mislim jedan od tih presadjivanjem djela ili cijelog organa gusterace, drugi pokusnom terapijom maticnim stanicama koje su ovim oboljenim vratili funkciju. ovaj drugi nacin zbog onoga sta sam ranije naveo, moguc je - samo u najranijoj fazi oboljenja. Poboljsanje stanja rekao bih moguce je, ali potpuno izbacivanje inzulina kod dijabeticara tipa jedan? Mislim da ne bi islo tako lako I jednostavno, osim, ako se nisi ljecio kod hr. samana sa - bunikom... ;)
Glih_x HD
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 13:15 (Glih_x).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Može li cjepivo protiv tuberkuloze postati lij
TBC je odnio majku Vase Ladačkog, a znamo da je to bio tek početak velike tragedije.

Nisam siguran da je ovo mjesto gdje ćeš dobiti relevantan odgovor.

Ovo za liječenje dijabetesa i mene zanima. Pretpostavljam da pomaže u ranoj fazi tako da spriječi potpuni gubitak funkcije, što je izvrsna vijest, ali nažalost ne i za postojeće bolesnike.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice