Nokia otpušta i outsourca Symbian

poruka: 42
|
čitano: 3.723
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia otpušta i outsourca Symbian".
13 godina
offline
Nokia otpušta i outsourca Symbian

pricamo o mobilnom softweru...oladi malo...{#}

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
zoharbizo kaže...

pricamo o mobilnom softweru...oladi malo...{#}

  pricamo o operativnom sustavu, ne vidim kakve veze platforma ima s tim

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
13 godina
offline
Nokia otpušta i outsourca Symbian

ima veze itekakve...reci mi samo po cemu je symbian toliko dobar osim sta si se ocito jako navika i nemos bez njega...

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
zoharbizo kaže...

ima veze itekakve...reci mi samo po cemu je symbian toliko dobar osim sta si se ocito jako navika i nemos bez njega...

  najbolji memmory managment, logican UI izbornika, stedljiv za bateriju, najbolji kalendar i integracija s poslovnim sustavima, najbolji task switching itd, itd...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
13 godina
offline
Nokia otpušta i outsourca Symbian

sve ti mogu potvrdit osim toga za bateriju i toga za task switching koji redovito bloka i to da mu triba 3 min da dode sebi kad ga upalim...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
grimyHR kaže...
Stazh kaže...

Bilo je i vrijeme da se riješe Symbiana. To im je trenutno sidro...

 

Jedini potez kojim vidim za Nokiin povratak na vrh je da izda što prije niz high-end mobitela sa Windows 7 OSom po jaaaako povoljnoj cijeni (i to cijeni da budu na nuli). Vrate si opet user base i onda nastave dalje. I nakon godinu-dvije tek krenu sa ostvarivanjem nekog profita. Mislim da će inaće potonuti.

  znaci firma koja sad posluje s profitom bi po tvom trebala prestati poslovati s profitom da bi bila uspjesna, a sad dok posluje s profitom nije uspjesna... genijalno, ti mora da si clan mense ili nekog jos elitnijeg drustva genijalaca...

Nije poanta da li s profitom posluje danas, nego koliko dugo ce s postojecim poslovnim modelom jos moci profitabilno poslovati.

 

Na cemu zaradjuje Nokija? Na barebone telefonima za siromasna trzista, uglavnom.

Koliko dugo ce to jos funkcionirati? Godinu, dvije, maksimalno tri.

Ima li Nokija koncept za vrijeme nakon toga? Nema.

Ima li Nokija proizvode uskladjene s aktualnim trendovima? Nema.

Ima li Nokija ljude koji su sposobni stvoriti koncepte i proizvode za buducnost? Nema.

Ima li Nokija know-how i ljude da sagradi i podrzava kompleksan sofversko-hardverski ekosistem poput iOSa ili WP7? Nema.

 

Nokija zna naparaviti dobar mobilni hardware, nista vise i nista manje. Problem je jedino sto se bitka odavno vise ne vodi gigabajtima i megapixelima, nego software-om i globalnim mobilnim konceptima, a tu su tanki. Treba imati viziju i muda napraviti nesto novo, a ne jednostavno svakih 6 mjeseci izdavati nove cigle sa jednim megapikselom ili gigabajtom vise nego prethodni model, to je funkcioniralo tamo negdje 98.

 

E pa zato i jesu tu gdje jesu, zato im je kao sef i dosao bivsi middle manager iz MSa i prvo sto je napravio jest da je potjerao kompletan management i par tisuca ekonomski neinteresantnih zaposlenika. Samo sto se to trebalo desiti tamo negdje 2007-8. Sad je vec kasno i zato je istina ono sto je gore napisano. Ako ne ponude nesto zaista revolucionarno i puuuno bolje nego konkurencija koja drzi vecinzu trzista (Google+Apple), jedini nacin da se nametnu i stvore korisnicku bazu je preko cijene. Zadnje sto svijetu treba je jos jedan iPhone/AppStore klon.

16 godina
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
zoharbizo kaže...

bas oni radi symbiana profitiraju...........stariji je od mojsija taj softwer....{#}

Symbian^3 je tek nedavno izasao, tako da grimy ima pravo kad ti kaze da si genijalac.

- Psiho246
13 godina
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
Psiho246 kaže...
zoharbizo kaže...

bas oni radi symbiana profitiraju...........stariji je od mojsija taj softwer....{#}

Symbian^3 je tek nedavno izasao, tako da grimy ima pravo kad ti kaze da si genijalac.

 ja san prica opcenito o symbianu..potribna mu je promjena..netribaju mi takvi ka vi da me uce {#}

15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
zoharbizo kaže...
Psiho246 kaže...
zoharbizo kaže...

bas oni radi symbiana profitiraju...........stariji je od mojsija taj softwer....{#}

Symbian^3 je tek nedavno izasao, tako da grimy ima pravo kad ti kaze da si genijalac.

  ja san prica opcenito o symbianu..potribna mu je promjena..netribaju mi takvi ka vi da me uce  {#}

  ma najbolje da usporedujemo sa symbianom s60v1, ono sve sta sam rekao je tocno i odnosi se na s60v3 i s^3 i jos puno toga ima, al neda mi se zamarati iskreno

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
Nokia otpušta i outsourca Symbian

Da ne spominjem Ovi maps gdje mozes na pcu skinut karte cijele zemlje pa na telefonu navigirati bez pristupa mrezi tj. besplatno... Real-life multitasking, interaktivni homescreeni, štedljivost, memory managment kao činjenica da na 256mb rama mogu imati 15+aplikacija otvorenih, Usb-on-the-go, 720p video recording,... Ma milina! 

 

Jedine mane su mi web browser i koliko toliko text input. Ali većinom koristim operu mobile anyway. Uglavnom symbian mi ima puno pluseva zbog kojih mogu zanemarit te minuse. Prvenstveno govorim o symbianu 3.

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
grimyHR kaže...
zoharbizo kaže...

bas oni radi symbiana profitiraju...........stariji je od mojsija taj softwer....{#}

  windowsi, gnu/linux, mac os itd su jos stariji od symbiana po tvom... vi ste svi bas genijalci, iq vam je minimalno 140 sigurno

po njihovoj logici ne bi trebali koristiti windowse uopce

mislim, ikone su ruzne i browser (ie) je los

 

rip windowsi, zar ne?

Email: Steve, Why are you tracking me? Jobs: We dont track anyone
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia otpušta i outsourca Symbian
Pošto rabim sym^3 mislim da su idioti sto ovo rade...

Sym^3 je po meni bolji od svih ostalih koje sam rabio...

A vecina koja govori vamo da je zastario i sve... NIKAD NIJE NI VIDJELA MOB NA sym^3 nego pljucaju eto jer je iOS ili Android bolje...

Ako nista... mene Nokia bar ne prati...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice